Odakle ste? - Strana 11

Prikaz rezultata glasanja: Srem, Banat ili Bačka

Učesnika ankete do sada
358. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Srem

    86 24.02%
  • Banat

    122 34.08%
  • Bačka

    150 41.90%
Strana 11 od 21 PrvaPrva ... 910111213 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 151 do 165 od ukupno 312

Tema: Odakle ste?

  1. #151

  2. #152

    Odgovor: Odakle ste?

    Vrsac.....lepa varos
    Iz Vrca stie glas, u vinu lei spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!

  3. #153

    Odgovor: Odakle ste?

    Pali brate, Backa je zakon.

    Nova Gajdobra, ali u NS zadnjih 10 godina.
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."

  4. #154

    Odgovor: Odakle ste?

    Рођен сам у истом селу као и наш познати слависта проф. др. Драгољуб Драган Недељковић, тако да сам по рођењу административни Сремац. Одрастао у Јужном Банату, живео у садашњем иностранству (на јадранској обали и отоцима), вратио се после рата у Војводину, гладан равнице, завичаја и мени драгих људи...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  5. #155

    Odgovor: Odakle ste?

    memento je propustio da napiše naziv sela, taj podatak a moram priznati ni većinu drugih o Prof. Nedeljkoviću nisam znao pa sam priupitao Google ...

    Citat Google kaže:
    • Dragoljub Dragan R. Nedeljković rođen je 2. avgusta 1925 godine u Ravnju. Jedan je od vodećih jugoslovenskih slavista i uglednih evropskih komparatista. Osnovnu i srednju školu završio je u Rumi, odakle su mu oba roditelja, a Filozofski fakultet, Odsek za istočne i zapadne slovenske jezike i književnosti, u Beogradu. Uporednu i francusku literaturu studirao je na Sorboni. Univerzitetski doktorat je stekao na Univerzitetu u Strazburu, a francuski državni doktorat je odbranio na Univerzitetu u Bordou.

    • Bio je istaknuti profesor Beogradskog univerziteta, kao i niza univerziteta u Francuskoj: u Strazburu, Bordou, Parizu, Nansiju, gde je predavao uporednu literaturu, kao i književnost rusku i srpsku, uz civilizaciju i jezik. Osnovao je jugoslavističku katedru u Strazburu, proširio i na viši stepen podigao srpske i ruske studije u Nansiju;

    • Držao je, tokom nekoliko godina, katedru srpskohrvatskog jezika, jugoslovenske književnosti i civilizacije na Sorboni. Učestvovao je na brojnim međunarodnim kongresima slavista i komparatista, a više značajnih međunarodnih naučnih skupova u Beogradu i inostranstvu je i sam organizovao;

    • Veliki doprinos dao je naučnoj i kulturnoj saradnji Srbije i Jugoslavije sa Evropom i svetom. Osnovao je i uređivao časopis “Filološki pregled” u kome su sarađivala i najveća imena jugoslovenske i svetske nauke o književnosti i lingvistike.

    • Redovni je član Evropske akademije nauka, umetnosti i književnosti sa sedištem u Parizu. U Evropsku akademiju nauka, umetnosti i književnosti predložio ga je 1978, najpre za dopisnog, potom za titularnog člana, Anri Žan, član Belgijske kraljevske akademije nauka i rektor Univerziteta u Briselu, a u komisiji su bili akademici iz Francuske i Belgije.
    Informacije sam preneo poznatom tehnikom copy/paste sa sajta dijasporacentar.org gde možete pronaći još informacija ako kliknete na link.

  6. #156

  7. #157

    Odgovor: Odakle ste?

    Itebejac ko što mi i nickname kaže
    iz ravnoga Banata, Novog Itebeja, pa me braća srbi iz Srpskog Itebeja zovu bikišanin. Pogodili ste nisam srbin neg mađar, rodom iz Bečkerečke bolnice a odrasto sam između dva Begeja u Itebeju, trenutno živim u Bečkereku

    o happy days

  8. #158

    Odgovor: Odakle ste?

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku

    ...
    Pogodili ste nisam srbin neg mađar, rodom iz Bečkerečke bolnice
    ...
    o happy days
    Možda ću te razočarati ali moram da ti kažem da nismo ni pogađali, rekao bih kako nam to ovde nije bitno.

    Ovde smo svi članovi Vojvodinacafe foruma, sa jednakim pravima i obavezama bez obzira na nacionalnu pripadnost.

    Ako bolje obratiš pažnju primetićeš da ima Irokeza, Šošona, pa potom nekih pripadnika Bantu plemena i tako dalje i tako bliže.

    Prema tome opusti se i uživaj, nalaziš se na pravom mestu da ti bude lepo i prijatno.

    Dobro došao na Vojvodinacafe forum.

  9. #159

    Odgovor: Odakle ste?

    Bachka Palanka
    Da li znas kako zivim svaki dan,
    i jos uvek nasmejana
    kroz ovo more problema ja plovim pravo kroz vetar!

  10. #160

  11. #161

    Odgovor: Odakle ste?

    Fala ti, stvarno ne znam šta mi bi. Nekako sam izstresiran od ovog današnjeg društva. Ugodno je naći neko mesto, makar na netu gde su ti ljudi prijatni...
    Izvinte

  12. #162

  13. #163

    Odgovor: Odakle ste?

    Rodjen u Banatu,ZR a sad.....daleeeko.

  14. #164

    Odgovor: Odakle ste?

    Iz Banja Luke... rodom...
    ...zivim u zemlji cuda..


    Zelim da ti budem drug u igri, da jedem iz tvog tanjira i da spavam na tvom jastuku...

  15. #165

Strana 11 od 21 PrvaPrva ... 910111213 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odakle se meri?
    Autor lav71 u forumu Muška kafana
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 11.09.2011, 02:29
  2. Podešavanje profila: Odakle ste?
    Autor Invisibleman u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 23.08.2010, 20:22

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •