Autentično mesto u Vojvodini?
Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
  1. #1

    Autentično mesto u Vojvodini?

    Prvo da se unapred zahvalim svima koji ce procitati i bar pokusati da mi pomogne.
    Dakle, imam sledeci problem:
    Najavila mi se rodbina iz raznih krajeva Evrope da dolazi kod mene za 1. maj-ske praznike (bice nas 20-tak). Kazu: Organizuj nam nesto lepo, neki salas ili tako nesto, autenticno.
    Tako, molim nekog sa pozitivnim iskustvom das mi pomogne, kako bih im prikazao delic Vojvidine u najlepsem svetlu.

  2. #2

    Odgovor: Upomoc

    Citat pantamil kaže: Pogledaj poruku
    Prvo da se unapred zahvalim svima koji ce procitati i bar pokusati da mi pomogne.
    Dakle, imam sledeci problem:
    Najavila mi se rodbina iz raznih krajeva Evrope da dolazi kod mene za 1. maj-ske praznike (bice nas 20-tak). Kazu: Organizuj nam nesto lepo, neki salas ili tako nesto, autenticno.
    Tako, molim nekog sa pozitivnim iskustvom das mi pomogne, kako bih im prikazao delic Vojvidine u najlepsem svetlu.
    Prvo, Vojvodina ima hiljadama lepih mesta. Svaki kraj nje ima neku svoju specificnost I draz. Ne znam odakle si da bih ti mogao preporuciti nesto precizno, ali ako si pri parama, svaki izlazak u neki finiji restoran pretvorice se u lep kad vas je toliko, mozete napraviti lumperaj da se pamti cak I u svom posedu (npr. Spremite rostilj ili kotlic, dovedes tamburase-da im bude autenticno vojvodjanski, fin aperativ, I ako nisu neke smorine olako ce se probuditi atmosfera). Ako vec neces tako, onda mozda dvorac Dundjerski u Beceju, lep je ambijent, I okolis, pravo vojvodjanski, a ima u njemu I fin restorancic. Ili mozda Obedska bara, ili....Ako ni to ne pali, trazi im najautenticnije, odvedes ih ispred neke od malih vojvodjanskih prodavnica , kupite nekoliko gajbi piva, sednete na njih, I pridruzite se lokalnim notornim pijandurama, ubrzo ce vam biti nezapamceno dobro-sami su trazili d aim prikazes vojvodinu u sevajucim varijantama-ko zna sta ce im tad sinuti sve kroz glavu.
    ...................

  3. #3

    Odgovor: Upomoc

    Citat pantamil kaže: Pogledaj poruku
    Prvo da se unapred zahvalim svima koji ce procitati i bar pokusati da mi pomogne.
    Dakle, imam sledeci problem:
    Najavila mi se rodbina iz raznih krajeva Evrope da dolazi kod mene za 1. maj-ske praznike (bice nas 20-tak). Kazu: Organizuj nam nesto lepo, neki salas ili tako nesto, autenticno.
    Tako, molim nekog sa pozitivnim iskustvom das mi pomogne, kako bih im prikazao delic Vojvidine u najlepsem svetlu.
    do prvog maja nema još puno
    imaš nekoliko poznatih, i sumnjam da za prvi maj i jedan od njih raspolaže sa tolikim brojem slobodnih kreveta
    zato, telefon što pre u ruke možda budeš imao sreće
    preporuka: pravi odmah rezervni plan
    redovan smeštaj, i obilazak nečega po čemu je Vojvodina poznata
    Carska Bara, Fantast, Fruška Gora...
    no odmah se i raspitaj, da li se na tom mestu planira prvomajski uranak
    da ne bi posetu zapamtili po smeću koje ostane za "prvomajskim uraniocima"

  4. #4

    Odgovor: Upomoc

    Citat pantamil kaže: Pogledaj poruku
    Prvo da se unapred zahvalim svima koji ce procitati i bar pokusati da mi pomogne.
    Dakle, imam sledeci problem:
    Najavila mi se rodbina iz raznih krajeva Evrope da dolazi kod mene za 1. maj-ske praznike (bice nas 20-tak). Kazu: Organizuj nam nesto lepo, neki salas ili tako nesto, autenticno.
    Tako, molim nekog sa pozitivnim iskustvom das mi pomogne, kako bih im prikazao delic Vojvidine u najlepsem svetlu.
    A da li to podrazumeva i prenociste?

  5. #5

    10 Odgovor: Upomoc

    Ne podrazumeva prenociste. Smesticu ih malo kod mene malo kod sestre, malo kod roditelja.....za spavanje nije problem.

  6. #6

    Odgovor: Upomoc

    E. ako ne treba prenoćište, onda je sve jednostavnije.

    Npr.:

    1) 'Perkov salaš' pored Neradina 5-6 km. od Iriga kao 'baza' na kome se (tako mi se čini) može biti kao u gostima kod svojih, a nema ni mesta za mnogo gostiju (znači, trebalo bi otići, videti, dogovorii ...).

    U okolinu su manastiri Grgeteg i Krušedol (na jednu stranu) i Hopovo Novo i Staro (na drugu stranu), Vrdnik, Jazak i Mala Remeta, na treću stranu. Manastiri su interesantni ne samo kao religijska i kulturno-istorijska mesta, već su svi odreda u vrlo lepom prirodnom ambijentu. To posebno važi za Staro Hopovo (do koga treba ići i oko 2 km. peške, ako nije u posleldnjih nekoliko meseci dovršen put) koje je na najidiličnijem proplanku, sa izvorom u debeloj šumi... a verujem da tamo neće biti gužve i gungule od izletnika.

    2) Čarda na 'Kraj sveta' na Arkanju do koje se stiže kroz Kovilj. Istina, malo je izvikana ali mi se čini da nije mnogo izgubila zbog toga od autentičnosti (još uvek nema ni struju).

    3) Ovo nije preporuka, već samo jedno moje iskustvo: Svež domaći hleb (a seći debele kriške), dobra svinjska mast i crvena paprika, mladi luk... na nekom lepom mestu. Prvo se svi snebivaju, posle bude 'tako dobro nismo jeli, ne znamo od kad...'

    4) Karlovce vredi obici, ali mi se čini da u raestorane ne treba zalaziti ako se traži nešto sa autentičnim duhom.

    Za ova mesta koja pominjem ima i mojih slika u 'Galerijama' ' u 'pretraga' uneti 'Hopovo' 'Kovilj' 'Perkov salas'...

  7. #7

    Odgovor: Fruška Gora

    pozz.planiram sa prijateljima provesti vikend na vašoj prelepoj fruškoj gori!molim za malu sugestiju oko smeštaja!ima li na samoj fruškoj gori neko povoljno prenoćište ali da se do njega moze doći i kolima?oni planinarski domovi jesu lepi ali mi se čini da do njih nema puta!!

  8. #8

    Odgovor: Autentično mesto u Vojvodini?

    U Zrenjaninu imate provod, umetnost, koncerte, prirodu, Carsku Baru, Motel "Šumice", Kaštel (bivši lovački) Ečka, etno selo Belo Blato, hotele od dve do četiri zvezdice, etno restorane sa etno kuhinjom, i naravno Lale..


    muzeje, mostove, glavnu ulicu - Korzo, Begej, "Pivnicu" i kafiće art i ekstra klase
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  9. #9

    Odgovor: Autentično mesto u Vojvodini?

    U Mitrovici imate: jedan od najstarijih gradova u Evropi,carsku palatu,Licinijeve terme,baziliku Svetog Dimitrija,Malu crkvu (najstariju u Sremu),fantastican lapidarijum u muzeju Srema,najbolju recnu plazu na Savi,park prirode Zasavicu,otkopanu rimsku ulicu kojom su Hriscani isli na pogubljenje,takmicenje u besednistvu,neverovatnu hranu i Sirmijum cije se prisustvo vidi na svakom koraku....zaboravih murale sa predstavama anticke proslosti.

Slične teme

  1. Omiljeno mesto za sex
    Autor Najgora u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 11.06.2011, 23:59
  2. Najsmor mesto koje ste posetili?
    Autor Lady S u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 16.07.2010, 01:43
  3. Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 17.07.2009, 12:21
  4. Mesto za trazenje izgubljenih stvari
    Autor sekula u forumu Astrologija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 14.01.2009, 23:30

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •