Krijumčarenje klope - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 30
  1. #16

    Odgovor: Krijumčarenje klope

    Citat dean kaže:
    E ZNAS STA YIGE NIJE TI FOL.MALO ME RASTUZI BRE.

    pardoniram, nije mi bila namera nikoga rastuziti..
    meni je sve ovo samo jako smeshno

  2. #17

    Odgovor: Krijumčarenje klope

    Ja uglavnom sremske kobasice i kajmak.
    nekada i duvan, po desetak boksova.
    Nedavno je bilo fantazija kada smo busom isli za Austriju, pregledali austrijanci na grani a ono jedna baba nosi prase u kovcegu
    I tako u beskrajno!

  3. #18

    Odgovor: Krijumčarenje klope

    Prenosim samo ono što mi roditelji upakuju, nekako mi žao da im kažem da ja sve to mogu da kupim ovde, pa ih pustim da se raduju. Tovare mi po litar litar i po domaće radže (bože sveti kakvo ti ljudi imaju mišljenje o meni! ), "Najlepše želje" čokolade (slatkiše ne jedem), malo kafe i poneki začin C (da ne kupujem vegetu po izvoznim cenama...) i neki komad suvog mesa - domaća proizvodnja (čemu se, zapravo, jedino radujem).
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  4. #19

    Odgovor: Krijumčarenje klope

    Ne nema potrebe. Sada ovde ima sve. Ranije je bio problem medjutim otvorili su veliku prodavnicu Nemci na 5 min od mene ima svih nasih proizvoda i to po povoljnoj ceni.
    ...Koliko god život od tebe traži ozbiljnost, svako treba prijatelja s kojim se može glupirati. ...

  5. #20

    Odgovor: Krijumčarenje klope

    Neki dan mi se zali prijatelj da su mu na granici uzeli punu torbu suvog mesa. Jos uvijek mi nije jasno zasto je morao da donosi meso sa Balkana, kad njegovi ovdje imaju susaru za meso i suse po "naski".
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  6. #21

    Odgovor: Krijumčarenje klope

    Citat irnik kaže: Pogledaj poruku
    Neki dan mi se zali prijatelj da su mu na granici uzeli punu torbu suvog mesa. Jos uvijek mi nije jasno zasto je morao da donosi meso sa Balkana, kad njegovi ovdje imaju susaru za meso i suse po "naski".
    aaaa to je bilo specijalno suseno meso... onakve kobasice imaju samo u zemlju Srbiju da se kupe
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  7. #22

    Odgovor: Krijumčarenje klope

    U Australiju je strogo zabranjeno unositi hranu,pa makar vam ostalo i pola sendvica iz aviona -ali nasi ne bi bili nasi da se ne sete: npr.kajmak donose tako sto na carini deklaruju kao "kremu za lice"

  8. #23

    Odgovor: Krijumčarenje klope

    Verovali ili ne ja sam donela domace kobasice....niko me nista nije pitao...ili nisu primetili...naravno nisam prijavila...klali svinje nedelju dana pre nego sto sam krenula nazad i tetka meni e ponesi malo tvojima da probaju nase najbolje kobasice u Sremu i ja ponela....i donela....tek kad sam se raspakovala mama kaze vidi kobasice pa kako si ti ovo prenela..pa lepo, ja i zaboravila da se hrana ne sme nositi...

    imala sam srece
    Ono za cim zudimo,a ne ono sto dobivamo, govori o nama kakvi smo.

  9. #24

    Odgovor: Krijumčarenje klope

    sestra od tetke bila ovdI 15 dana, donjela 15 kila domaceg meda i isto toliko domace radze, niko je nishta nije pit'o mozhda su sad shatro malo olabavili kontrole
    moomoo meee jooouu

  10. #25

    Odgovor: Krijumčarenje klope

    sve do skora nisam mislio da ima cvaraka
    kad ono medjutim , jelte ....ima ....zovu ih pork scratchings /ili slicno/....









    mnogo mi lakse sada
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  11. #26

    Odgovor: Krijumčarenje klope

    Ja sam preko pola sveta nosila sledece:
    -nekoliko pari domacih kobasica
    -kulen
    -prshutu
    -4 litre radze
    -2 litre domaceg soka od visnje
    -2 litre domaceg soka od zove
    -6 shteka 'domacih' cigara
    -4 litre apatinskog piva za mog komsiju crnogorca
    -ajvar
    -slatkishe, zachine, kafu, lekove, i neznamnijasta sve...

    Bata mi kaz'o da ce me u'apse na granici.
    Ma nece
    A kad su pitali na carini shta imam da prijavim...mmm...nishta. 15 pari charapa i 5 pari gaca
    Niko nishta
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  12. #27

    Odgovor: Krijumčarenje klope

    Sećam se kada je moja tetka odavde u Toronto, pre 10+ godina, nosila 5 tepsija bureka!!!
    Onako, zamrzne ih, pa turi u kofer. Ne znam u čega ih je umatala, ali kaže da ostanu zamrznuti do kuće joj!
    I to je odradila nekoliko puta, dok se nije opametila, pa pri jednoj poseti rodnoj grudi nije otišla kod ovdašnjeg pekara na obuku za pravljenje bureka.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  13. #28

    Odgovor: Krijumčarenje klope

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Sećam se kada je moja tetka odavde u Toronto, pre 10+ godina, nosila 5 tepsija bureka!!!
    Onako, zamrzne ih, pa turi u kofer. Ne znam u čega ih je umatala, ali kaže da ostanu zamrznuti do kuće joj!
    Kuckam sinoc i znam da sam nesto zaboravila da dodam na listu...i sad si me podsetio... donela sam i 3 litre jogurta _dedi
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  14. #29

    Odgovor: Krijumčarenje klope

    prenjela 12 litara domace rakijice, 2 litre domaceg vina, kilo meda, 5 kila suvog mesa, tonu slatkisa i domace sjeme paradajza, krastavaca i jos ponekih biljcica da se posadi pa da se ima kad razrezhem paradajz da mirise cijeli grad na carinskoj deklaraciji narafski da sam shtiklirala da nista ne unosim i narafski da nisam imala doticaj sa domacom zivinom i narafski da ne unosim alkohol/duvan/meso/sjeme
    moomoo meee jooouu

  15. #30

    Odgovor: Krijumčarenje klope

    Nikad i nista.Ni kad sam putovala tamo,ni kad bih dolazila kuci.Cim stanem u red ja sam potencijalno sumnjiva carinicima,nema sanse da me ne izvedu i ne pretresu .Strrcim li,saljem li pogresne signale,pojma nemam,ali u to smo se svi uverili..ma ja sam za svoje lancice ubila se dokazujuci da nisu kupljeni u Turskoj .Inace,kad smo to skontali,ostatak familije moze da prenese atomsku bombu..njih ladno preskacu..

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. PECANJE MUŠICOM (Mušičarenje)
    Autor Lady S u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 17.05.2010, 12:34
  2. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 28.06.2008, 04:16

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •