Krijumčarenje klope
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 30
  1. #1

    Krijumčarenje klope

    Podnaslov: Ehhhh da mi je sad babino slatko...

    U neke zemlje, što se hrane tiče, možeš da uneseš šta 'oćeš, a u neke A oni koji su "negde tamo" se užele i ajvara i domaćih kora i sjeničkog sira i čega sve ne Pakuje se moja tetka za Brisel, tamo su mi dve sestre, a kontrola oštra a zet 'oće jagnjetinu pa 'oće, a i ona voli da ponese svašta, da ih obraduje. Imamo već razrađene šeme za štekovanje. Jagnjetina se skida sa kostiju i pakuje u ispražnjenu bombonjeru a kajmak smo gurali u kutiju na kojoj piše NIVEA koju smo pre toga dezinfikovali mesec dana i oblagali najlonom. Skoro čujem od drugarice da su je smarali zbog ajvara na carini, a prenela ga je tako što je rekla da to nije hrana već "home made" krema za ne znam šta

    Čega se sve vi uželite od domaće klope i kako vam je donose? Kako je vi krijumčarite, ovde mož' dobro da posluži par saveta
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

    11 Odgovor: Krijumčarenje klope

    moj se cale u sloveniji uzelio ove nase domace rakije, i ajde ja zadnji put kad sam isla kod njega ponesem 3 litre. na hrvatskoj granici mi nisu pravili problema, nego su mi slovenci na pravdi boga oduzeli te 3 litre (toliko sam mu i ponjela). znajuci slovenacku ljubav prema nasoj rakiji, ne znam jel to bilo nesto licno, ili su to neka nova pravila za koje ja pojma nemam.
    nattydread is coming to dinner

  3. #3

    Odgovor: Krijumčarenje klope

    Probaj sledeći put da kažeš da nosiš na svadbu, to upali a ne sumnjam da su ti je zdrpali iz ljubavi prema istoj
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #4

    11 Odgovor: Krijumčarenje klope

    e pazi kakve skotine ccc...
    nattydread is coming to dinner

  5. #5

    Odgovor: Krijumčarenje klope

    juuu breee.. imam ja prica takOvih koliko oces

    evo samo jedna za pocetak, posto nemam vremena.. inace kad idem 'vamo preko bare, nista ne unosim u avion, sve sibnem dole..

    nego, onomad kad sam isla iz srbije za hr. ponjela ja previse kafe uvalila mi jedna tetka, pa druga, pa ovaj i onaj.. za onog i ovog.. i tako ja vukla to sa sobom.. dodjemo na srpsku granu.. sve ok.. dodjemo na hr. i izvuku nasumice par torbi, ukljucujuci i moju a to bilo jos onomad dok su trebale vize, i ja kako sam bila 5-6 dana, zaboravila da odem trazim ono boravishno sranje.. i oni meni poceli izbacuju stvari na sred granice a mene smeh uvatio kad su poceli tu kafu da vade.. uglavnom izmotavala se ja nesto, kaoo jooooj, znate bakina zadnja zelja bila da popije malo srpske kafe.. kaze chika carinik.. 'pa zar joj 'voliko potrebno?' ja onooo.. pa znateee, da ne prifali uostalom od viska glava ne boli tip me gleda.. na kraju su mi nesto uzeli, nesto ostaviili.. smilovali se nad starom umirucom bakom al' imala sam ja jos zaliha u drugoj torbi

    a onomad kad sam nosila rakiju preko bare.. nekih 9 litara... i to u rukama, jerbo nijesam stigla stavim u kofer, jerbo sam kasnila na avion, jerbo je dragom decku moje sestre nestalo benzina na pol puta do aerodroma.. elem, to je bila ljekovita tekucina za moju tetku koja pati od kozne bolesti

    ma imam ja dogodovstina sa putovanja.. cu dopisem jos kasnije

  6. #6

    Odgovor: Krijumčarenje klope

    Tako sam ja prvi put kad sam isla u posjetu u Kanadu, ponijela ko pametna 10 l rakije i razlila u plasticne flase, flase stravila sa garderobom i predala prtljag. Tek kad sam u Kanadi pocela vaditi flase, moj muz se sokirao. Kao jesi li normalna, pa bure rakije prenese.
    Ali ima i jedna fora..to sam kasnije saznala od koleginice koja radi na carini...ako je u rakiji kakva grancica..biljka, onda se na carini moze kategorisati kao lijek....i prolazi na carini
    Inace, moja ujna u Beogradu uvijek spakuje 'zimnicu' svom bartu u Toronto kad neko od njegovih dolazi..slozi red garderobe, pa red plasticnih teglica, pa opet garderoba. Nikad nisu imali problema na carini...dal je sreca ili nisu tako bili rigorozni na carini kad su oni putovali, ne znam.

  7. #7

    Odgovor: Krijumčarenje klope

    Nikad mi nije bilo jasno zasto ljudi prenose hranu, kad sve moze da se kupi i ovdje
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  8. #8

    Odgovor: Krijumčarenje klope

    Citat irnik kaže:
    Nikad mi nije bilo jasno zasto ljudi prenose hranu, kad sve moze da se kupi i ovdje
    ma nema to isti smek ko kad se donese od kuce
    Nemam pojma kako je moja mama upakovla i gdje neki prsut i kajmak kad smo stigli za US, jer da sam znao prvi bi je ja raspakovao da vadi, al kad smo dosli i kad su pocele mirodjije da se izvlace iz kojekakvih prnjica mom cudu nije bilo kraja.
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  9. #9

    Odgovor: Krijumčarenje klope

    Citat irnik kaže:
    Nikad mi nije bilo jasno zasto ljudi prenose hranu, kad sve moze da se kupi i ovdje

    ne znam bas gde mogu da kupim domacu rakiju od sve 35 gradi koja se radila u shupi moga dede? ma nije to obicna rakija.. u njoj ima i mnogo vise od same tekucine.. tu su bre sve one veceri okretanje kotla i druzenje i kukuruzi przeni na zaru (koje smo ukrali na komshijskoj njivi) i police sa sirom i svasta drugo ne znam bas dal tako nesto mogu nadjem bilo gde u dijaspori

    sto kaze Srba, vec je shmek prenjeti to preko grane nego kupiti nesto slicno ovde

  10. #10

    Odgovor: Krijumčarenje klope

    Slazem se sa "irnik"....ovde se sve moze napraviti bas kao i tamo. I meni je u pocetku bilo..jao nema ovog ili onog..ma sve moze isto napraviti samo ako se hoce. E sad rakija, to ne znam,jer se u to ne razumijem. Ali koliko znam nasi po BC-ju imaju lampeke i prave domacu rakiju u svojim garazama, do duse na plinu ali..postupak je isti.Oni koji su je probali kazu..domaca sljiva, nema razlike.

  11. #11

    Odgovor: Krijumčarenje klope

    a sta da mi radimo koji nemamo veseli stroj... idemo u BC po rakiju
    e ondak mi isto dodje, vuko je sa Balkana il iz Kanade
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  12. #12

  13. #13

    Odgovor: Krijumčarenje klope

    Koliko sam cula kod Kelone prave 'vesele masine' minijaturne izrade.
    BC je Britanska Kolumbija, Provincija u Kanadi.

  14. #14

    Odgovor: Krijumčarenje klope

    Citat yige_gui kaže:
    a sta je BC?
    ono gde ja putujem za 4 dana
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  15. #15

    Odgovor: Krijumčarenje klope

    E znas sta yige nije ti fol.malo me rastuzi bre.meni jako fali stari tamis.onomad sam pisao clanak o tamisu i objavise ga u "zov" magazinu.kaze mi ujna da umalo nisam ubio babu dok su joj citali.Sta cu kad ga volem.Od ove silne vodurine u aus. mi zlo.a i talasa se mlogo
    Poruku je izmenio euridika, 25.06.2008 u 08:07 Razlog: velika slova

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. PECANJE MUŠICOM (Mušičarenje)
    Autor Lady S u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 17.05.2010, 12:34
  2. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 28.06.2008, 04:16

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •