Vradžbine - Strana 2
Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 76

Tema: Vradžbine

  1. #16

    Odgovor: Vradžbine

    Citat swba kaže:
    Tako da ja ne pljujem kad vidim crnu macku
    E ja jos pljunem kad vidim crnu macku, valjda je navika iz detinjstva ili sta god!

    U vradzbine ne verujem i posebno me iritiraju ovi silni proroci na TV u, a jos vise ljudi koji zovu!

    Bas juce sam imala situaciju! Izasla mi modrica na nozi, nenam pojma od cega, kad ce mi jedna osoba: to ti je neko pogledom naprvio neko ko je ljubomoran na tebe! Ma daj zeno, koja je to glupost, vradzbina sa modricama

    Ljudske gluposti nikad dosta! Kad mi baba kaze da nesto nevalja tako ili ne prelazi raskrsnicu dijagonalno, onda i da razumem, ali kad je neko mlad navucen - to ne kapiram!
    "toliko puteva.. koji izabrati, gde poci, koga povesti..???"

  2. #17

    Odgovor: Vradžbine

    kad netko bude uspio da me omađija, tek tada ću da povjerujem. bez obzira što ne vjerujem u takve stvari, ipak se uvijek po default-u ulovim za dugme kad prođe dimnjačar (vjerojatno navika iz djetinjstva, a i ne može da škodi). i da dodam, nije mi baš svejedno kad mi yige prolijeće svuda po cyber prostoru - mislim...ipak...
    nattydread is coming to dinner

  3. #18

    Odgovor: Vradžbine

    Vradžbine su razni oblici sugestija koje čovek prima ili ne prima...

  4. #19

    Odgovor: Vradžbine

    To su gluposti za mene ja vala ne verujem u tako nesto mogu samo da kazem ovo
    "Ako ti neko kaze da si konj, izmlati ga, kad ti to kaze njih pet idi kupi sedlo!"

  5. #20

  6. #21

    Odgovor: Vradžbine

    nesto bas i ne verujem u njih.. nisam nesto posebno sujeverna..
    sve je to stvar verovanja i licnog misljenja.. vaspitanja i uticaja okoline takodje..
    mada se npr. uvek lupim po nosu kad me svrbi, kazu da se tako necu svadjati.. i to ne pali, definitivno
    Krek, krek.. Ne gudra

  7. #22

    Odgovor: Vradžbine

    Citat Ivana-psy kaže: Pogledaj poruku
    Bas juce sam imala situaciju! Izasla mi modrica na nozi, nenam pojma od cega, kad ce mi jedna osoba: to ti je neko pogledom naprvio neko ko je ljubomoran na tebe! Ma daj zeno, koja je to glupost, vradzbina sa modricama
    Uuuuuu!
    Na mene ljubomorno onda pola grada, poshto sam konstantno oplavljena a pojma nemam odakle mi modrice ( ili tje biti da ne gledam gde idem )

    ne verujem u vradzbine i slichno.... chak i ne razmishljam o tome....
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  8. #23

    Odgovor: Vradžbine

    ....mislim da je sustina vradzbina ili tome slicnih stvari samo sugestija koja postaje autosugestija.....nagomilana energija usmerena na odredjenu osobu...ma sta znam...otvorena sam za sve mogucnosti...

    Ali vradzine u ono klasinom smislu Abrakadabra, i napici i sl...u to bas ne verujem....
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  9. #24

    Odgovor: Vradžbine

    Gatala mi ciganka na travi da ja nemam srece u ljubavi....
    Meni su te price fantasticne, steta sto ovo podneblje gde zivim sada za to bas ne mari Kada sam bila mala tocno se znalo u kojoj kuci na putu do skole zivi "coprnica" i znalo se da se moze pretvoriti u zabu i da ako je gledas u oci dobijes glavobolje i statijaznamsvene...
    Poznajem nazalost dovoljno osoba koje nisu u stanju da urade bilo sta u zivotu bez da se savetuju sa kojekakvim vracarama i isto tako za svaku nevolju da okrive neku copriju.
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  10. #25

    Odgovor: Vradžbine

    Verujem u vradžbine, i mislim da to nisu gluposti.

  11. #26

    13 Odgovor: Vradžbine

    Ali ja pamtim jednu delotvornu!!


    Elem, moja prabaka je znala bajalicu protiv... kako se zovu one izrasline na koži...bradavice? valjda bradavice.
    Ne sećam se reči, ali se jasno sećam cele te postavke: ponoć, pun mesec, moj brat od tetke sa istim tegobama (pune ruke i noge tih izraslina), mama moja, mama njegova, ja i prabaka.
    Sećam se da je bio pun mesec jer sam morala da gledam u njega i ponavljam reči koje mi je prabaka govorila dok mi je ruke i noge trljala nekim kamenčićem pokupljenim sa zemlje.
    Sećam se da je bila ponoć jer smo čekali i gledali u sat, što je meni bilo strašno već samo po sebi. Verovatno nikada pre toga nisam budna dočekala to vreme.
    I sećam se da je moj brat (stariji 6 godina od mene) vrištao od smeha i da me je dozivao po imenu pokušavajući da me zaplaši još više nego što sam bila zaplašena, ali da prebaka nije dozvoljavala da ga vidim. Govorila je da onda vradzbina neće uspeti.

    Ali uspela je.

    Tako da...ma daj'te.
    Nema šanse da me ubedite da nikada niste imali neku prabaku kao ja?
    _________Una16

  12. #27

    Odgovor: Vradžbine

    ...na vrhuncu (ili bolje rechi - dnu) jedne depresije odvede mene moja mama koja veruje u sve i svashta (osim u volju, naum i determinaciju) kod ciganke da mi salije stravu....

    ...alaj sam se tad strave nauzela ..... nisam vishe mami pokazivala svoje tegobe.
    & underpaid......

  13. #28

    Odgovor: Vradžbine

    Evo istinite priče...
    Jedan od mojih stričeva iz Bg imao običaj da ima mnogo švalerki,a nepismeni pekar bio zapravo uvek u belom odelu i sa direktorskom aktovkom,volele ga bio ko upisan dok ne progovori... pa malo malo on kod nekog 'odže u Bijeljinu,pa Zvornik... nisam tad ni znao šta je šta davno je bilo,samo pamtim...

    Prošlo i to doba i on meni ispriča na 3-4 godine pred smrt šta mu se zadnji put desilo...

    Imao švalerku pored koje nije mogao rođenu ženu niti drugu švalerku da obljubljuje,pa uveren da mu stavljaju nešto pod krevet,gataju i sl. zapuca kod 'odže u Bijeljinu neki novi na dobrom glasu...

    I šta bi... Prekrsti noge i sedne preko puta maga na 70-80 cm i ovaj počne neku bajalicu,a sve se pomera bliže Čedomiru stricu... kad se približio u bajanju previše saže se 'odža,otkopča Časlavu šlic i poče da ga trpa sebi u usta i cima... ovaj pod utiskom verovanja i u čuđenju šta ga zadesilo pustio 10-tak minuta i onda ne znam tačno kako su i prekinuli kada mu je 'odža dao zlatni mali dukat umesto da ovaj njemu plati tada 100 dem po cenovniku...

    I šta bi čiča pitam ja... Jebeš mu mater pedersku izleči me i još dade dukat... Više nije išao nikada...

    Istinito,ne zezam se...


    A uvek sam mislio da ko veruje na njega i deluje ma šta bilo i kako banalno ili nevino i nemoguće zvučalo... tako i za sve ostalo u životu...

  14. #29

    Odgovor: Vradžbine

    Citat Neron kaže: Pogledaj poruku
    Evo istinite priče...
    Jedan od mojih stričeva iz Bg imao običaj da ima mnogo švalerki,a nepismeni pekar bio zapravo uvek u belom odelu i sa direktorskom aktovkom,volele ga bio ko upisan dok ne progovori... pa malo malo on kod nekog 'odže u Bijeljinu,pa Zvornik... nisam tad ni znao šta je šta davno je bilo,samo pamtim...

    Prošlo i to doba i on meni ispriča na 3-4 godine pred smrt šta mu se zadnji put desilo...

    Imao švalerku pored koje nije mogao rođenu ženu niti drugu švalerku da obljubljuje,pa uveren da mu stavljaju nešto pod krevet,gataju i sl. zapuca kod 'odže u Bijeljinu neki novi na dobrom glasu...

    I šta bi... Prekrsti noge i sedne preko puta maga na 70-80 cm i ovaj počne neku bajalicu,a sve se pomera bliže Čedomiru stricu... kad se približio u bajanju previše saže se 'odža,otkopča Časlavu šlic i poče da ga trpa sebi u usta i cima... ovaj pod utiskom verovanja i u čuđenju šta ga zadesilo pustio 10-tak minuta i onda ne znam tačno kako su i prekinuli kada mu je 'odža dao zlatni mali dukat umesto da ovaj njemu plati tada 100 dem po cenovniku...

    I šta bi čiča pitam ja... Jebeš mu mater pedersku izleči me i još dade dukat... Više nije išao nikada...

    Istinito,ne zezam se...


    A uvek sam mislio da ko veruje na njega i deluje ma šta bilo i kako banalno ili nevino i nemoguće zvučalo... tako i za sve ostalo u životu...

    ...........joj ,Nebojsha,brate mili..............
    e pa svaki put mi ulepsas dan............
    Ploviti se mora i bez broda ..

  15. #30

    Odgovor: Vradžbine

    Citat Neron kaže: Pogledaj poruku
    Evo istinite priče...
    Jedan od mojih stričeva iz Bg imao običaj da ima mnogo švalerki,a nepismeni pekar bio zapravo uvek u belom odelu i sa direktorskom aktovkom,volele ga bio ko upisan dok ne progovori... pa malo malo on kod nekog 'odže u Bijeljinu,pa Zvornik... nisam tad ni znao šta je šta davno je bilo,samo pamtim...

    Prošlo i to doba i on meni ispriča na 3-4 godine pred smrt šta mu se zadnji put desilo...

    Imao švalerku pored koje nije mogao rođenu ženu niti drugu švalerku da obljubljuje,pa uveren da mu stavljaju nešto pod krevet,gataju i sl. zapuca kod 'odže u Bijeljinu neki novi na dobrom glasu...

    I šta bi... Prekrsti noge i sedne preko puta maga na 70-80 cm i ovaj počne neku bajalicu,a sve se pomera bliže Čedomiru stricu... kad se približio u bajanju previše saže se 'odža,otkopča Časlavu šlic i poče da ga trpa sebi u usta i cima... ovaj pod utiskom verovanja i u čuđenju šta ga zadesilo pustio 10-tak minuta i onda ne znam tačno kako su i prekinuli kada mu je 'odža dao zlatni mali dukat umesto da ovaj njemu plati tada 100 dem po cenovniku...

    I šta bi čiča pitam ja... Jebeš mu mater pedersku izleči me i još dade dukat... Više nije išao nikada...

    Istinito,ne zezam se...


    A uvek sam mislio da ko veruje na njega i deluje ma šta bilo i kako banalno ili nevino i nemoguće zvučalo... tako i za sve ostalo u životu...
    ...brate...a jel taj onako,dobrostojeci?Mislim,jel zgodan?Imam samo 50 evrica...
    ...hell ain't a bad place to be......

Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •