Sta mislite o pirateriji? - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 52
  1. #31

    Odgovor: Sta mislite o pirateriji?

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku


    Samo kad imamo tebe prosvetljenog. Dok tebe nije bilo, niko nije znao za Linux.
    Dok sam ja koristio Linux ti nisi ni znao sta je kompjuter.


    Aj igraj Oblivion na Linuxu.
    Naravno, posto ga posteno platis.

  2. #32

    Odgovor: Sta mislite o pirateriji?

    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  3. #33

    Odgovor: Sta mislite o pirateriji?

    Najkrace- Nije ok...ali da li imate drugog resenja?

    Linux.....??

    Naravno, besplatno, super, sigurno, stabilno.......jeste, ali koliko ljudi se snalazi sa njime? Koristiti Linux (neku od mali milion distribucija) je vrlo IN ovih dana,....
    Imam mnogo prijatelja koji su pokusali da predju na Linux, ( Ja ga cak stalno koristim na jednom racunaru) ali se sve zavrsavalo nakon max dve tri nedelje .....povratak na Win. Potpuno sam saglasan sa svim argumentima u korist Linuxa, ali onaj jedini, ali glavni protiv njega jeste KRAJNI KORISNIK....za veliku vecinu njih Linux je problem. O software-u necu ni da govorim. Jeste da ima sve vise programa za lin. ali morate priznati da to nije ni blizu koliko za Win.
    Sve mi se cini da je prava istina sa trenutnom situacijom sa korisnicima Linuksa u stvari vise ono....-Ja koristim Linux, ja sam above, pametniji, od vas neukih, koji zivite u neznanju....--
    E pa zbog svega toga ja mislim, da je za nase uslove jos uvek prerano govoriti o prestanku piraterije. To je prirodni proces,... i kada su ljudi poceli da koriste pismo, knjige, to je bilo prvo zajednicko, pisao je ko ume, a mogao je da cita ko hoce (naravno pod uslovom da je znao da cita... )uglavnom bilo je besplatno...i to je doprinelo razvoju civilizacije, nakon toga je od toga nastala industrija koja je naplacivala, ali opet u skladu sa mogucnostima (plateznim) vecine ljudi. I pojava prvih MAC-ova sa prvom verzijom OS-a sa -prozorima i klikom- je korak napred u daljoj fazi opismenjavanja ljudi, niko ne moze da ospori Biliju i ekipi da je upravo zahvaljujuci njihovom (dobrom ili losem) windowsu i PC-ju doslo do ovako masovne pojave koriscenja racunara u svakodnevnom zivotu skoro svake porodice, o razvoju elektronike i tehnologije da i ne govorimo. A drugi faktor u tome je i Piraterija...ni bez nje danas vecina od nas ne bi bila tu na forumu..a nesto nisam bas uveren da bi i tehnologija bila gde jeste...
    Platicu ja softver koji mi treba, ali mislim da je -silovanje- tipa -bez piraterije, samo legalno- ista takva utopija kao i da prosecan covek da pola svoje godisnje zarade za softver....pokusavam da balansiram...placam softver koji mi treba, ako mogu da ga platim....i to je jedina moguca istina.

    Covek je uvek tezio i jos uvek tezi da sazna, nauci sto vise, i uvek se i snalazio da do tog znanja dodje na neki nacin...legalan softver je punopravni deo te teznje.....ali isto tako i piraterija....
    Ako ne mogu da pomognem, necu da odmognem

  4. #34

    Odgovor: Sta mislite o pirateriji?

    Citat vojvodjan kaže: Pogledaj poruku
    Sve mi se cini da je prava istina sa trenutnom situacijom sa korisnicima Linuksa u stvari vise ono....-Ja koristim Linux, ja sam above, pametniji, od vas neukih, koji zivite u neznanju....--
    Slazem se sa celim tvojim postom ... ali ovaj deo je najbolji i moram da odgovorim. Koliko ja znam o nama Srbima se prica kako smo pametniji i above celog sveta ... Pa sto svi onda ne koristimo Linux

  5. #35

    Odgovor: Sta mislite o pirateriji?

    o pirateriji?
    isplativo i korisno
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  6. #36

    Odgovor: Sta mislite o pirateriji?

    Trebal shtogod nekome?
    Svi linkovi no rapidshare
    Free potpuno
    Unlimited pristup
    Unlimited download

  7. #37

    Odgovor: Sta mislite o pirateriji?

    Mislim sve OK. Dajte sto vise pirata, jer za originale nemamo dovoljno love
    ...................

  8. #38

    05 Odgovor: Sta mislite o pirateriji?

    njojzi fala, ona nas je održala!
    da je bolje ne bi valjalo...
    Jesus Saves!.
    diste daste?!

  9. #39

  10. #40

    Odgovor: Sta mislite o pirateriji?

    Svi mi znamo da to nije bas ok ali posto nismo pri lovi moracemo jos neko vreme ovako da se snalazimo . U ostalom tu je i linux pa ko voli nek izvoli

  11. #41

  12. #42

    Odgovor: Sta mislite o pirateriji?

    Duboko sam zahvalan pirateriji !!!

    Zahvaljujuci njoj, rachunarski smo pismeniji od mnogih!

    Pitanje je da li mali Ameri uopshte znaju da krekuju igru

  13. #43

    Odgovor: Sta mislite o pirateriji?

    Citat SilentBob kaže: Pogledaj poruku
    Duboko sam zahvalan pirateriji !!!

    Zahvaljujuci njoj, rachunarski smo pismeniji od mnogih!

    Pitanje je da li mali Ameri uopshte znaju da krekuju igru
    Slažem se, mada nije pohvalno. Da nije piraterije, ne bismo bili u mogućnosti da koristimo računar i sve one mogućnosti koje pruža.

  14. #44

    Odgovor: Sta mislite o pirateriji?

    Ah... Piraterija...

    U jednom momentu, obozhavao sam je... Momenat je bio kada sam tek dobio rachunar... Dodushe, malo je drugachije bilo tad, nisam imao gde da kupim original bilo chega za Commodore64, sve je to bilo piratizovano...

    E, onda kad sam i ja nauchio da pravim ta chuda od programa, jedno vreme mi je i dalje bilo super, sa malim ali...

    A sad... Sada sam postao rob navike korishtjenja piratizovanog softvera... Nemam ga puno piratskog... Za sad je to Win, Photoshop, VB, The Bat!, i mozhda josh par nekih manjih... Shto me ne opravdava... Ali jednostavno navika... A nikako da se preshaltam skroz na Linux, i da budem miran... Podrzhavam OpenSource software, ali sam i za platjanje... Zaista, da imam para, uredno bih platio sve shto treba da se plati... Chak sam bio voljan da platim Mirkosoftu licencu za VB6, ali su se napravili grbe, kao, kupite .NET... E netju...

    Vetjina ljudi olako shvata pirateriju, i pravda se cenom... Donekle su u pravu... Ali postavite se u polozhaj nekog ko je napravio neki program... Mozhda mu jeste trebalo 2 dana da ga uradi... Ali je uchio 5 godina, da bi ga tako brzo napravio...

    Tako da, piraterija je kod nas nuzhno zlo...

    Samo mala digresija na temu Linuxa... Korisnik pochetnik, koji po prvi put uizima rachunar u ruke, nema pojma ni Win ni Lin... A u zadnje vreme, kriva uchenja korishtjenja i jednog i drugog je skoro ista... Problem sa prelaskom na Linux, sa kojim sam se i sam susreo, je motj navike - svi su navikli na Windows, i teshko im je da se preshaltaju...

    Toliko... Nadam se da tju dochekati vreme kada tju motji da naplatim svoj intelektualni rad, koji uopshte nije lak, iako se ne oznojish od njega...


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  15. #45

    Odgovor: Sta mislite o pirateriji?

    Citat Ljiljaa kaže: Pogledaj poruku
    Slažem se, mada nije pohvalno. Da nije piraterije, ne bismo bili u mogućnosti da koristimo računar i sve one mogućnosti koje pruža.
    Slazhem se da nije pohvalno, ali... nuzhda zakon menja. Lichno bih vishe voleo da je ta oblast uredjena, piraterija svedena na minimum, a nama legalni softver bio pristupachan.

    Zato, svaki put kad pokrenem piratizovan program, ili igru, osetim grizhu savesti.

    (Shala, naravno )

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?
    Autor mikivs u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 156
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:36
  2. Šta mislite o osobi iznad vas?
    Autor Kunic u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 9778
    Poslednja poruka: 18.09.2017, 14:09
  3. Sta mislite o siframa za igre?
    Autor goldie u forumu Igre
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 12.03.2017, 00:54
  4. Šta mislite o punk muzici..
    Autor emilyrouz u forumu Muzika
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 03.09.2010, 16:51
  5. Šta mislite o Eni Popov?
    Autor epfc u forumu Spomenar
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 03.08.2007, 21:54

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •