Koje biljke gajite u kući/stanu? - Strana 3
Strana 3 od 10 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 140
  1. #31

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    Juce sam ih sve unela sa terase. Dobro je pa su sve u redu, nije im nista, samo se hibiskus bio malo otromboljio ali i on je zivnuo kad smo ga uneli. Za mene inace kazu da, kamen da zasadim, nicice. Eh sto to ne moze s parama...

    Elem ovako:
    spatifilum, sanseverija, sobna lozica , vodena palma (cyperus), hibiskus, africke ljubicice (skoro svih boja), ahimenes, asparagus (plumosus - to je onaj lepsi), brdse palme (neki ih zovu i sobne palme), kroton, difembahije, drvo zivota (zmajevac), fikus benjamina, vostani cvet, kalanhoa, 2 urmine palme (jednu sam donela iz Turske jos kao seme pa je nikla kod mene a druga ima oko 25 godina, jos ju je iz semena uzgojila moja prababa believe it or not), pasiflora (cvet strasti), rafidofora (ona puzavica sarenih listova sto se moze naci skoro u svakoj kancelariji), adam, singonijum, seflera, bilbergija, japansko drvo, kencija palmu, 2 sobne bananice i oko 20 razlicitih vrsta kaktusa, ne mogu da ih brojim. I sve ih volim jaaaaako, i nikad mi nije dosta. Recimo da su sobne biljke jedna od mojih slabosti...
    Imala sam i araukariju (sobnu jelu) ali je ona teska za uzgoj u prostorijama koje se greju, tako da je sirotica uvenula. A u potrazi sam za sobnom lipom, koju ima da kupim cim se preselim.

    aaaaa dvoriste je druga prica......
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  2. #32

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?


    Da, da. Živa istina. Cecara i kamen da posadi nići će, čudo od žene.

    Toliko o tome koliko ona voli cveće govori i to da ja moje tuširam gotovo svaki put kada mi se ona najavi u posetu. Da lepše izgleda, a i da me ne grdi.

    Nego da se vratim na temu. Svega četiri cveta, od čega dve Dracene, jedan Bendži i jedan prilično neugledan cvet kome ne znam ime. (A ne zna ni Cecara )
    When life hands you lemons, ask for tequila and salt

  3. #33

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    U kući slabo ali zato u bašti:

    drvored pitomog lešnika,
    4 breze
    2 jabuke
    2 bora sa ulične strane
    1 divlji lešnik,
    1 trešnju,
    1 kajsiju,
    1 šljivu
    imali smo jednu dunju koju smo posekli a stari orah se osušio.
    tu i tamo neko žbunje a povrtnjak je sasvim druga priča.
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  4. #34

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    Ljute papricice u saksiji na terasi. Jedno leglo mi crko, a i ovo drugo nece jos dugo...
    trt mrt zivot ili smrti

  5. #35

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    E imam 4 ogromna Adama ...Jednu palmicu, ne znam kako se zove, tj kojoj vrsti pripada ... Dracaena compacta ili ti Zmajevac, Guzmanije tri - dve crvene, jedna žuta, Yucca ili Drvo života, i još jedno iz iste porodice samo što ima žuto- zelene listove...

  6. #36

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    Kod mene jedino uspeva da prezivi i cak i poraste -novogodisnja jelka. Bez zezanja. Sve ostale biljke koje sam imala su se osusile. Ne zato sto ne volim, cak naprotiv, obozavam zelenilo u kuci. Nego, indijanci kad su bili mali chupali listove, neke su cak i pojeli, a kad su porasli poceli da igraju fudbal po stanu i svo mi cvece polomili.
    E a zato kod moje mame...milina. Ruzicnjak, jele, orah, breskva, smokva, jabuka, trava, saksijsko cvece, ljubicice, maline, jagode, ma svega i svacega. I ne znam sta mi je lepse.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  7. #37

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    Daklem, posedujem dve dracene , drvo zivota, fikus, dva benjamina (zeleni i sareni), ananas, limun i lijander.
    Imala sam predivan veliki fikus koji se prosle godine iz cista mira osusio (nikada ga necu prezaliti), a postaje simptomaticno da mi se susi sve cvece koje dobijem od svekrve.
    Inace posvecujem mnogo paznje negovanju cveca, tusiranje, djubrenje, presadjivanje, pricanje, mazenje, pazenje itd.
    Leti sve saksije iznesem na moju divnu veliku terasu na kojoj takodje sada imam daninoc iliti macuhice a leti muskatle i petonije i poneku nocnu frajlu....a da bude tu i pistika (ne znam drugo ime, kod nas se zove pistika), kadife (djulici)....joooj. Dosta....
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  8. #38

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    Auh....dugacak bi bio to spisak,te sam odlucila da napisem samo biljke koje su u mojoj sobi.
    6 bambusa, drvo zivota 2 vreste, africka ljubicica,spatifilum,ehmeja i bozicni kaktus
    " Ljude treba suditi samo po njihovim vrlinama , a ne po njihovim manama; medjutim,po vrlinama nas ocenjuju samo nasi prijatelji, a nasi neprijatelji nas ocenjuju samo po nasim manama."

  9. #39

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    ...kaktuschic...najmanje mu je paznje potrebno...
    Govorim tiho i nosim psa sa sobom

  10. #40

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    Uginulo mi je skoro sve
    Zbog nedostatka prostora i jednog malise od tri godine svo cvece sam stavila u prostoriju koja se zimi ne greje, i sve je uginulo osim jednog asparagusa...Ta biljka je strasno izdrzljiva....Mnogo je volim

    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  11. #41

    13 Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    Na terasi prkos,kadife,petunije i drugo jednogodisnje cvece(kako koje godine).U stanu samo 1 limun,jednu saksiju paprati(nije iz cvecare,ja je doneo sa planine) i 1 asparagus(u kupatilu,na ves masini,jer obozava vlagu i indirektno svetlo).
    Poruku je izmenio GostBG, 11.07.2008 u 12:00 Razlog: greska

  12. #42

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    U međuvremenu sam dobila još jedno drvo života, kalateu i još dva mala oleandera.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  13. #43

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    Pored toga sto nemam mesta koliko bih ja htela dobila sam jednu ogromnu difenbahiju i jedne ljubicice-jos su u zivotu
    Lako cu,ako je do mene.........

  14. #44

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    Imam dosta biljaka u stanu, ali muku mucim preko zime sa njima, a sada su u najboljem izdanju zaista, jer ih drzim na terasi

    Najbolji mi je bendzamin ima preko 2 metra u visini a u sirini isto mnogo, a sta cu zimi ne znam zatim difenbahije dve, obe su lepe i velike vec, hibiskus divan i jos dosta drugih biljaka.
    Mudrome čoveku otvorena je svaka zemlja, jer je domovina plemenite duše čitav svet.

  15. #45

    Odgovor: Koje biljke gajite u kući/stanu?

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    ... Sve ostale biljke koje sam imala su se osusile....
    _baba_ je ko forumska Kosovka Devojka, sa malom razlikom da se njoj jedino zelen bor ne susi....

    Mementica ime neko zelenje na terasama i ja se povremeno divim kako sve to napreduje i kako je sve to bas lepo.

    Ja se nikada nisam bavio sobnim biljkama, ali mi je par puta padalo na pamet da jednu biljku gajim, cije bi posedovanje morao da tajim.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

Strana 3 od 10 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Samojed u stanu
    Autor xella u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 23.11.2011, 15:56
  2. Sobne biljke
    Autor swba u forumu Biljno carstvo
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 19.03.2011, 12:21
  3. Zavese u stanu
    Autor lado u forumu Uređenje enterijera i eksterijera
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 12.12.2010, 03:05
  4. Godinu dana skrivala telo mrtvog muža u stanu
    Autor Lady in red u forumu Spomenar
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 07.08.2007, 17:27
  5. Otrovne biljke
    Autor silvia u forumu Biljno carstvo
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 05.04.2007, 06:58

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •