Ciljevi daju smisao životu - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 21 od ukupno 21
  1. #16

    Odgovor: Ciljevi daju smisao životu

    Imala sam cilj, jedan, veliki, da budem tu gde sam sad. To važi i za privatnu priču i za posao. Neskromno ću izjaviti da sam ponosna što sam to postigla. Međutim, već izvesno vreme me, što se posla tiče, sustiže osećaj da se ne pomeram puno. Da je to lepa igra, ali u mestu. Upravo sam na prekretnici da li da preduzimam nešto radikalnije, veće, samostalnije, osionije... To bi mi možda poremetilo uljuljkanost i sklad u kojem sam trenutno, ali me mami. Nešto misleći o onome "Ko visoko leti, nisko pada", došla sam i do pomisli da ko ne uzleti, taj se zbog nesigurnosti unapred odriče svega. Mislim da ću pokušati. Srećom, stekla sam već dosta toga što će mi obezbediti udobno prizemljenje, bez obzira na moguće strmoglavljivanje...
    Vrag odneo šnalu...

  2. #17

    Odgovor: Ciljevi daju smisao životu

    izabelliTa ..machko..super recheno..kao i swe sto nam serwiras.
    ..ja bih rekao da sami cilj u ziwotu,je prewaga samog ziwljenja..bezciljnO ziwjeti je totalni apsurd..mada sumnjam da postoji neko bez cilja
    nishta nije lako....''moras imati muda da bi imao potomstwo'' pa da...

  3. #18

    Odgovor: Ciljevi daju smisao životu

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Nisam ni znala da imam cilj na poslovnom planu. A imam ga: danas raditi posao dobro da ne ugroziš svoju egzistenciju sutra.

    Samo sto, dobar deo ljudi razmislja kako da posao zadrze a da rade sto manje, u smislu a i na delu "Hleba bez motike". Posao radi egzistencijalizma nije nesto cemu zelim da stremim, jer ne zelim da se potrosim pre nego sto budem svesna sta imam. Svesna sam da danas mnogi tako ne mogu da razmisljaju, jer im same prilike u kojima su to ne dozvoljavaju, ali zato zelim da se trudim da jednog dana imam ono sto nisam imala kao dete a da to sto nisam imala, pruzim deci koju cu, nadam se, imati. Preko je potrebna volja istrajati u stvarima za koje se borimo, a oni koji se bore i koji imaju cilj, imaju i motiv. Napredak radi samog napretka po meni treba osporiti, jer tu nema nista lepo. Prazno je. Ne zelim da budem prazna. Zelim da budem neko ko ce u poslu koji obavlja biti srecan, a to nisam sada. Ali trenutno nemam neki izbor i radim zato sto osecam da moram i da neke obaveze ne mogu da ostavim po strani, dok neke iako ne zelim, moram.
    Cilj imam. Da radim dobro sve dok ne budem mogla da odem sa novcem koji zaradim jer posao koji radim ne volim, iako mi je struka. Za dalje cemo videti. Nadam se da je zivot preda mnom i da cu moci da ostvarim sve ono sto zelim sa ciljevima sa kojima cu stremiti stremiti napred, po niciju stetu, jer svoju srecu ne zelim da gradim preko tudje grbace.
    Krek, krek.. Ne gudra

  4. #19

    Odgovor: Ciljevi daju smisao životu

    Cilj mi je da zavrsim ovaj uzaludni fax,pa tamo negde 3-4 godina kada dodje da se ozbiljno bacim na programske jezike i pravim sajtove,tj. da organizujem malenu firmu sto se toga tice(sad me mrzi i nije mi hica). Takodje ovaj servis racunara da bude od valjane koristi ko i do sad. U slucaju da ne bih imala dovoljno sredstava za zivot od toga,onda bih se zaposlila kao profesor ili bi usla u politiku,jer sa mojom diplomom jedino to mogu da radim.
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  5. #20

    Odgovor: Ciljevi daju smisao životu

    Da li je ljudski zivot nesto vise od kratkog bljeska koji se brzo zaboravlja?
    Svako od nas se susrece sa pitanjem,da li postoji nesto sto je "vaznije" od uzimanja hrane,spavanja,radjanja dece,karijere.Da li se mogu odrediti prioriteti koji daju smisao zivotu i kako mozemo da ih otkrijemo?
    Mislim da covek mora da se pripremi da prihvati bol kao sastavni deo zivota, inace nikada se nece usuditi da se necemu nada, raduje ili da istinski voli.
    Vazno i potrebno da imamo nekoliko bliskih osoba sa kojima mozemo da "delimo" nase zivote.Da budemo voljni,ulazemo svoju kreativnu energiju u druge ljude koji teze ka tome da nauce nesto novo.
    Nije smisao zivota pisanje vaznih knjiga ili sakupljanje velikog bogatstva ili eksponiranje moci. Smisao je u tome da se voli i bude voljen, u uzivanju u hrani i sedenju na suncu, pre nego u brzom obroku i zurnom povratku u kancelariju. U naslucivanju kratkotrajne lepote zalaska sunca, menjanju boje lisca, retkim trenucima prave ljudske komunikacije, u razumevanju drugog bica - misaono, duhovno, emocionalno ili fizicki.
    Zivot ima smisla, ako vas taj smisao ispunjava radoscu i dobrotom koju cete velikodusno poklanjati drugima - plemenitost je velika vrlina. Ne treba se plasiti zivota, jer najveci neuspeh je strah od neuspeha ili strah od zivota.

    PANTA REI

  6. #21

    Odgovor: Ciljevi daju smisao životu

    nisam
    siguran
    u tacnost
    naslova
    ove teme
    so, nemam
    smisla za
    eventualno
    pisanije
    cherez
    toga
    worst day of fishing is better than excellent day at work

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Šta ste bili u prošlom životu?
    Autor SQUAW u forumu Astrologija
    Odgovora: 77
    Poslednja poruka: 11.03.2014, 01:54
  2. Smisao zivota
    Autor Mrak u forumu Filozofija
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 12.02.2013, 00:00
  3. Da se o mom životu pravi film :)
    Autor Sokica u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 14.04.2009, 15:44
  4. Poslednji put u životu
    Autor Kunic u forumu Spomenar
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 07.02.2008, 23:21

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •