Kako ostaviti duvan?
Strana 1 od 10 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 146
  1. #1

    10 Kako ostaviti duvan?

    Cao,
    imam samo jedno pitanje : KAKO OSTAVITI DUVAN tj.
    KAKO NE PUSITI?!
    Zamolila bih vas da samnom podelite iskustva....

  2. #2
    nemojte istresati pepeljare najmanje dve nedelje tako ce vam se zgaditi taj smrad da ce vas naterati da.... ispraznite pepeljare

    salu na stranu... tesko je ostaviti duvan, bar meni jeste! Zavisi koliko ste jaki da to uradite. I ne zaboravi: nema smanjivanja, nego jednostavni prekines i gotovo!
    Poruku je izmenio goldie, 18.02.2008 u 23:18 Razlog: dve uzastopne poruke
    neunistiva zlojebaba!

  3. #3

    Odgovor: kako ostaviti duvan?

    Pisalo se nešto malo o ovome na temi o bolestima zavisnosti.
    Prosto, bitno je samo da odrediš prioritete u životu. Hoćeš li da budeš zdrava, lepa, bez kompulzivne potrebe da pališ na svakih pola sata ili da doživotno šetaš žute prste, sivkast ten i diskretan miris nikotina iz kose..
    Ako ti je problem apstinenciona kriza, pokušaj sa tabletama mislim da se zovu zyban a za ostalo ćeš morati da poradiš na sebi i promeniš način života. A mnogo je lepše bez cigareta, veruj mi.
    Podržavam svakog ko odluči da ostavi duvan
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  4. #4

    Odgovor: kako ostaviti duvan?

    Citat selenala kaže: Pogledaj poruku
    Cao,
    imam samo jedno pitanje : KAKO OSTAVITI DUVAN tj.
    KAKO NE PUSITI?!
    Zamolila bih vas da samnom podelite iskustva....
    Pa mogu ti reci kako sam ja ostavio i to 08.11.2007 na svoj 30-ti rodjendan.U 23:55 07.11.2007,u vidno alkoholisanom stanju sam pred 15-tak ljudi izjavio da od sutra vise ne pusim.Posle 00:00 nisam zapalio nijednu cigaretu sve do danas.Prolazio u pocetku kroz malenu nazovimo krizu zavisnosti od nikotina sto sam resio ljutim bombonama.Sve u svemu vec danas se osecam mnogo bolje (bez foliranja)a duvanski dim mi toliko smrdi kao da nikada u zivotu nisam zapalio.Sve u svemu jaku volja,zelim ti od srca da porok zvani cigarete ostavis iza sebe
    Ne treba ovaj zivot shvatati suvise ozbiljno kada ionako nećemo zivi iz njega izaci.

  5. #5

    Odgovor: kako ostaviti duvan?

    Lako. Isto kako si i počela pušiti.

    Kažešda više nećeš i gotovo.

    Najpametnija investicija u životu.

    Uzmeš veliku čokoladu sa lešnicima i kada dobiješ napad želje za cigaretom ti uzmeš kockicu čokolade. Slatko.
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."

  6. #6

    13 Odgovor: kako ostaviti duvan?

    Svoja iskustva ne mogu da ti prenesem ...

    Moj tata , je samo jedno jutro doneo odluku i rekao istorijsko NE!...
    19 godina je nepušač, kaže da na cigarete jeste pomišljao, ali da mu nije padalo na pamet da se vraća na početak... ...

    Reci, ono što ja sebi ne mogu da kažem, ili neću...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  7. #7

    Odgovor: Kako ostaviti duvan?

    Nije nipošto lako.

    Nisam pušač ali to je neka 'ovisnosti' kao i svaka druga, tj. kao ovisnost o npr. slatkom - o čokoladi.

    Treba imati jaku volju i čvrst stav + podrška okoline.

    Moja mlađa seka, sram ju može biti jer je nema više tu na forumu, je ostavila cigaretu tako što je jednostavno odlučila 'od danas ne pušim'. Smanjila je kave jer je tu uvijek najviše zapalila. I ide joj super sad. Ponosna sam na nju!

    Stoga, treba i izbjegavat te neke situacije u kojima je dosad bila najzastupljenija cigareta.

    Stojim iza onoga - Sve se može kad se hoće.

    Good luck
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  8. #8

    Odgovor: Kako ostaviti duvan?

    Nista lakse nego ostaviti duvan, odnosno cigarete. Ja sam ih ostavljao desetine puta....
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  9. #9

    Odgovor: Kako ostaviti duvan?

    Jako,jako dobro pitanje!
    Znam dosta ljudi koji su ga tako ostavili,preko noci,sto se kaze...
    Npr. moj cale - evo vec 27-mu godinu je nepusac
    Ali smeta mu duvanski dim - nevidjeno,kao da nikad nije zapalio!!!
    Bio je pusac nekih 15-nak godina!
    Svaka mu cast!
    Ja jos uvek nisam ostavio duvan - ni dana,nazalost
    U ljubavi i ratu sve je dozvoljeno!

  10. #10

    Odgovor: Kako ostaviti duvan?

    selenala....pokusaj moj nacin.daj sebi vremena za ostavljanje cigareta..
    danima razmisljaj bez cvrste odluke..imaj misli tipa..,ja nemam razloga da pusim..,da se trujem,da trrosim novac na gluposti,da smrdim sebi i svojim bliznjima,pomisli i da samo primitivci puse cigarete,da najvise pusaca ima na ovim prostorima gde su ljudi na najnizem nivou svesti,i sve tako..shvatices ubrzo da nema razloga da pusis..,ipak nemoj da donosis odluke o prestajanju..,budi opusten..pusi i shavataj istinu koja je sadrzana u gore navedenim izrazima..i sve budi u tom fazonu..kad osetis da kad uzmes cigaretu padaju ti samo takve misli o pusenju..otidji lagano u apoteku i kupi kutiju tableta ZYBAN
    uputstvo tsamo imas ,4 dana po jednu pa onda po dve s razmakomk od 10 sati izmedju..i pusisi dok pijes prvu nedelju.ma prestaces sigurno ..one misli ce ti ostati a tablete ce uciniti svoje..i eto.
    hm tablete su extra
    javi kako je bilo.pozdrav

  11. #11

    Odgovor: Kako ostaviti duvan?

    Jednostavno ostaviš! A kad pomisliš da zapališ,kažeš sebi: Eee..kakav si ti karakter kad ne možeš da se izboriš sa jednom cigaretom.Pljesneš sebe po ruci i uzmeš da radiš nešto konstruktivno kako bi zaboravila na duvan!

  12. #12

    Odgovor: Kako ostaviti duvan?

    Samo odlucis i to je to.Samo ODLUCI,zaista.
    (lako je meni pametovati,heheeheh)
    " Ljude treba suditi samo po njihovim vrlinama , a ne po njihovim manama; medjutim,po vrlinama nas ocenjuju samo nasi prijatelji, a nasi neprijatelji nas ocenjuju samo po nasim manama."

  13. #13

    Odgovor: Kako ostaviti duvan?

    Citat selenala kaže: Pogledaj poruku
    Cao,
    imam samo jedno pitanje : KAKO OSTAVITI DUVAN tj.
    KAKO NE PUSITI?!
    Zamolila bih vas da samnom podelite iskustva....
    Počela si da razmišljaš o tome,već si na dobrom putu.Još samo da se sa sobom dogovoriš da će to biti odmah,a ne sutra i eto ti mog iskustva.

    Ono "ugojiću se" neka te ne brine-skine se tih 2,3,4kg vrlo brzo jer ćeš se mnogo lakše rekreirati, lepše voditi ljubav...dovoljno

  14. #14

    Odgovor: Kako ostaviti duvan?

    Citat DrinChe kaže: Pogledaj poruku
    Ono "ugojiću se" neka te ne brine-skine se tih 2,3,4kg vrlo brzo jer ćeš se mnogo lakše rekreirati, lepše voditi ljubav...dovoljno
    Nije dovoljno Ja ću još da dodam a ti nećeš da se ljutiš. Lepše ćeš se i lakše buditi ujutru, nećeš smrdeti, sve će ti lepše i drugačije mirisati, hrana, cvećke, lipe, kiša, sve poljubac će konačno imati pravi ukus, imaćeš kintu viška za koju ćeš mesečno moći da kupiš solidne cipeliške i manjka onoga što ti ne treba u plućima.

    Nikada nisam pričala da ću ostaviti cigarete dok sam bila pušač. Pričala pričala grdila se i pušila i dalje. Nije mi padalo na pamet to. Baš sam ih volela i uživala u svakom dimčiću. Paklu and half tukla ponekad! I onda sam samo rekla da neću više. Just like that. Nije bilo fora onih klasičnih "Evo, još samo ovu kutiju da završim". Bacila odmah. I nisam nikad više, niti mi je palo na pamet da probam opet. Puno godina već. Ništa lakše nego ostaviti cigarete. Nikakav ziban ti ne treba. Samo spirit. Meni se samo učinilo da plivam sporije Probaj nešto, da trčiš, da se popenješ na neki dvocifreni sprat bez pauza itd... možda će i na tebe da deluje Izazovi sama sebe i vidi koliko si u stvari jaka ili sedi i žutuj kao stara fotka i grdi se svakodnevno

    Srećno!
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  15. #15

    Odgovor: Kako ostaviti duvan?

    Što da ostavim? Vi verujete svemu što pročitate... svašta...

    A pušenje ko ostavi treba je streljati...

Strana 1 od 10 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kako krešete?
    Autor memento u forumu Muška kafana
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 12.10.2018, 12:30
  2. Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 04.02.2015, 18:28
  3. Kako lazu muskarci, a kako zene
    Autor LaraKroft u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 84
    Poslednja poruka: 22.05.2012, 15:35
  4. Kako učite?
    Autor Aca1983 u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 11.09.2010, 13:50
  5. Kako ostaviti gazirane sokove
    Autor SUKURDOV u forumu Online savetnik
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 20.01.2009, 21:05

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •