Kako ostaviti duvan? - Strana 3
Strana 3 od 10 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 146
  1. #31

    Odgovor: Kako ostaviti duvan?

    hmm...Gledano iz mog' ugla i poučen ličnim iskustvom, cigarete se mogu ostaviti na 3 načina :

    prvi način je : - ostaviti cigarete ovoga trenutka i kutiju baciti kroz prozor što dalje ...
    drugi način je : - ostaviti cigarete ovoga trenutka i kutiju baciti kroz prozor još dalje ...
    a treći i najteži način je : - ostaviti cigarete ovoga trenutka i kutiju baciti kroz prozor dalekooooooooooooooooooo ...
    naravno, prljanje prirode i okoline bačenom kutijicom je neophodna žrtva .... pa gledajte da vas komšije ne vide hehehe.....

    ajd sa srećom svima..... ...... pušenje ili pasivno pušenje, odlučite sami ......

  2. #32

    Odgovor: Kako ostaviti duvan?

    u pravu si chovo,
    mislim, to je u glavi, stvar odluke...

    da ne ispadne da pricam bezveze,
    ja sam ih tako ostavio: vise ne pusim, i tacka.

    ko ne veruje,... sta cu mu ja...
    Eto, sad ce dobiti kompleks...

  3. #33

    Odgovor: Kako ostaviti duvan?

    Jednostavno ako se cvrsto odluci...

    Kupiti kutiju cigareta, zapaliti jednu i baciti je na pola jer ste skontali da niste imali ruzniji osjecaj u zivotu , da kasljete nenormalno, da u ustima imate osjecaj kao da ste upravo pojeli 50 punih piksli, odjeca ko da nikad nije oprana...

    Posle toga ste zakleti neprijatelj cigareta
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  4. #34

    Odgovor: Kako ostaviti duvan?







    Ne pada mi na pamet !







  5. #35

    Odgovor: Kako ostaviti duvan?

    Nema pametovanja, isto kao sve što ostavljaš...odlučiš i ostaviš onog trena kada si odlučila. Moj kum je koristio neka tablete za prestanak pušenja i naravno pretpostavljate, nije prestao pušiti.Ali onog momenta kad je sam sebi rekao "dosta", prestao je pušiti. Moj otac isto tako, bacio je cigare u 27. godini, a pušio je neke cigare "Jugoslavija" i to 3 kutije dnevno, jednom je rekao..ja od danas više ne pušim...i evo posle 37. godina on i dalje ne puši, a kaže da ima želju da zapali i dan danas, ali neće, rešio je sam sa sobom taj problem. Samo tako i Ti možeš prestati pušiti. Napravi spisak pozitivnih i negativnih stvari koje Ti donosi pušenje, možda Ti pomogne u odluci.
    Ja Ti želim da prestaneš pušiti što pre

  6. #36

    Odgovor: Kako ostaviti duvan?

    Kada se ilovačom budemo izlečili od svega,pa i od života ostavićemo i duvan kao i sve ostalo... pa neću o tome da lupam glavu za života kada me niko do sada nije ubedio da mi je ilovača bliža samo zbog pušenja... Da je tako izumro bi ženski rod ne daj Bože...

    @ muchomachoR
    Kolega brko ti pušiš u poslednje vreme više nego kada smo se upoznali,al' srećom ko velim sa lizanjem si prestala...

  7. #37

    Odgovor: Kako ostaviti duvan?

    Saveti za najlakše ostavljanje duvana:

    Način prvi: da ne započinješ!

    Način drugi: da se dovoljno loše (zdravstveno) osećaš zbog pušenja!

    Način treći: da se dovoljno uplašiš za svoj život!

    Način četvrti: stalno biti u društvu bivših pušača - to su najgori protivnici ('kad se kurva propošteni...' kako kaže narod) - zamenićete ovisnost o nikotinu za ovisnost o zvocanju, čantranju, maltretiranju, brizi, savetima, upozorenjima itd. itd.


    Naravno, saveti su za druge.

    Inače, ja sam započeo još dok sam bauljao i puzao po podu. Moj deda je pod krevetom držao kutiju od cipla sa nasečenim duvanom da se ne bi osušio. Uhvaćen sam na delu s ustima punim duvana.

    Počeo sam da kupujem cigarete negde u 15-toj. Tad su se mogle kupovati na komad. Ovih s filterom još nije bilo.

    Tri kutije dnevno prešao sam početkom 70-tih. (Nisam ja kriv što u paklice stavljaju samo 20 kom. Nekad davno je 'Drava' pakovana u kutije od grubog karotna - po 100 cigareta. To je bila paklica!)

    Sada osciliram između 3,5 i četiri kutije (sedenje za kompjuterom garantuje tih četiri. Kad se postavi pitanje: koliko cigareta na dan, odgovaram ne mnogo, ali na noć..!

    Priznajem da nikada nisam ostavljao duvan. Sem kad sam dva tri puta bio sa nekim jakim gripom pa nisam mogao da pušim po 15 - 20 sati. I kad letim preko bare. Za te prilike imam razradjene taktike kako da među prvima stignem do onog mesta za pušenje na izlazu. Da avio-kompanije imaju osećaj za tržište, uvele bi letove za pušače. (Verovatno se malo od forumaša seća kakva je to bila usluga kad vas na čekingu pitaju 'da li želite mesto u delu za pušenje?')

    Među prijateljima i poznanicima imao sam dosta lekara (i vrhunskih za posledice pušenja) i drugih dobronamernika, uključujući i najbliže, pa sam za kritike i savete izgradio niz gardova.

    Evo nekih od njih.

    - Kad mi kažu: dobićeš rak, odgovaram: kako može jedan pristojan rak da opstane u tako zagadjenoj sredini?!

    - Kad mi kažu: znaš li kako su pluća pušača puna katrana? (a znam, vido sam na sudskoj medicini), odgovaram: A nešto znaju i prosti seljaci - kad hoće da pobiju stubove za ogradu, zamoče u katran da duže traju!

    - Kad mi kažu: pališ jednu za drugom, kažem: nije, nego pravim kratke pauze.

    - Kad mi kažu: znaš li koliko to košta, a ja odgovaram: Pa ja mnoge od vas školujem, izdržavam, i već šta drugo, 50 godina puneći državnu kasu!

  8. #38

    Odgovor: Kako ostaviti duvan?

    Od nečega se mora umreti... biram da mogu sam da izaberem,jer pre bih ostavio bubrege,jetru,prostatu ili bešiku bolesne kad tad ničim kao izazvane,ali pošto ne mogu da menjam organe malo je depresivno da menjam život...

  9. #39

    Odgovor: Kako ostaviti duvan?

    Citat Neron kaže: Pogledaj poruku
    Od nečega se mora umreti...
    Ma, smekšao narod, danas svi od bolesti, niko prirodnom smrću.
    Poruku je izmenio nenad.bds, 19.05.2008 u 02:47

  10. #40

    Odgovor: Kako ostaviti duvan?

    Od čega je umro ? Hmm , pa od smrti ...

    Kao da neko zna uvek tačno od čega je ...

    Jedino se rodimo i umremo ,a da i ne znamo i stoji da je to najlepše u životu , baš zbog pomenute istine , a mi tupimo o duvanu...

    Usput svaki dan pijemo vodu i jedemo hranu , a da niko nije sasvim siguran koliko se trujemo , što akutno , što na duge staze , pa mi utoliko besmislenije da ostavljam duvan... I što duvan ? Ostavite gazirane sokove , odrecite se alkohola i sex-a... Što kaže pok. ćale kada mu je 3 meseca pred smrt dr. reda radi rekao da ne puši... e još to da ostavim , pa ni umreti neću ljudski...

    A jbg , smrt takva... na 7 dana pred istu on traži cigaretu,ja mu dam on okrene naopačke,stavlja usta nije ni zapaljena,ali šta ti je stečeni refleks... jbt kad nisam presvisnuo,a zato ga i neću nikada ostavljati...

  11. #41

    Odgovor: Kako ostaviti duvan?

    Ovo nije tema "Zašto ne ostavljati duvan - 1001 j....o glup razlog zašto je pušenje dobro za vas...", već "Kako ostaviti duvan?". Takođe, tema nije ni "Gazirani sokovi", ni ti "Sex". Aj čitajte malo.



  12. #42

    Odgovor: Kako ostaviti duvan?

    Citat veverica kaže: Pogledaj poruku
    Ovo nije tema "Zašto ne ostavljati duvan - 1001 j....o glup razlog zašto je pušenje dobro za vas...", već "Kako ostaviti duvan?". Takođe, tema nije ni "Gazirani sokovi", ni ti "Sex". Aj čitajte malo.
    Da ne bi tebe ostah da crknem od duvana,pa još u zabludi... E hvala ti koleginice što me ubedi u tri reči da sex sa pušenjem nema veze...

    p.s. svako svaku temu doživljava recipročno svojim mentalnim resursima,pa ne treba biti tako strog prema diskusijama koje se iz iste izrode... forum i teme pomalo služe i za to... šta se iz teme izleže,deca,pilići ili nojevi često je važnije od početka,jer onda bi svaku temu trebalo završiti onako kako je i počela... usput i nema mnogo načina za odvikavanje,pa bi tema kao i većina drugih trajala koliko i tek izmuženo mleko od neke kravice...

  13. #43

    Odgovor: Kako ostaviti duvan?

    Ja moju curu neću ubedjivati da ne puši
    a ja sam duvan ostavio u fijoku i ondak sam ga trazio po dzepovima kad negde idem i nisam ga našao i eto
    više ne pušim duvan ali cura još puši
    Ko je za jednu voznjicu

  14. #44

    Odgovor: Kako ostaviti duvan?

    Citat Kal_el kaže: Pogledaj poruku
    Ja moju curu neću ubedjivati da ne puši
    a ja sam duvan ostavio u fijoku i ondak sam ga trazio po dzepovima kad negde idem i nisam ga našao i eto
    više ne pušim duvan ali cura još puši
    E zalud je to kolega... ona će da povuče virus ili šta već,a pošto će inkubacija kod nje da traje duže ti ćeš oboleti,a ona će i dalje da puši bez drastičnih posledica...

    Da li se čovek pred smrt ili prilikom saopštavanja dijagnoze pokaje zbog tolikog pušenja...

  15. #45

    Odgovor: Kako ostaviti duvan?

    када купите цигарете, намажете филтере љутим папричицама. на пример.

    ја нисам то радио, али, ево већ четири лета апстинирам.
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

Strana 3 od 10 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kako krešete?
    Autor memento u forumu Muška kafana
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 12.10.2018, 12:30
  2. Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 04.02.2015, 18:28
  3. Kako lazu muskarci, a kako zene
    Autor LaraKroft u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 84
    Poslednja poruka: 22.05.2012, 15:35
  4. Kako učite?
    Autor Aca1983 u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 11.09.2010, 13:50
  5. Kako ostaviti gazirane sokove
    Autor SUKURDOV u forumu Online savetnik
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 20.01.2009, 21:05

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •