memento - Strana 3
Strana 3 od 12 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 170

Tema: memento

  1. #31

    Odgovor: memento

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    [CENTER]Evo još jednog podsećanja
    Lanterna (svetionik) je jedan od najsnažnijih simbola pomoraca. Ona je, i pored satiletske navigacije, radio goniometara, radara i ostalih tehničkih pomagala, i dalje ostala nezamenjiva u obezbeđivanju sigurnosti plovidbe u priobalnim i navigacijski teškim područjima..

    Imao sam priliku da posetim više svetionika na Jadranu, pa čak i one I kategorije (takozvane "vanjske"). Tako sam više puta boravio na Tajerskim sestricama (u Veloj Proversi, na ulazu u Kornate kod Dugog otoka), na Blitvenici, Mulu, Sušcu (gde sam jedno proleće bezuspešno pokušao da kupim za posadu jagnje) i Palagruži (najisturenijem svetioniku na Jadranu). Tu, na Palagruži sam upoznao i jednog pravog Vojvođanina, svetioničara zvanog Lala. To je bio neviđeno zajeban lik, promućuran, bistar i lagano koristoljubiv. Bio je rodom iz Bele Crkve, ali sam mu na žalost zaboravio ime. Nekako u to vreme, kada sam ga upoznao, se spremao da napusti službu svetioničara na Palagruži i pređe na neki svetionik bliže cibilizaciji...

    I na kraju da se zahvalim Dugi i još jednom pomenem stih Oskara Daviča:
    ... Ljubav je svetionik i spašeni pomorci...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #32

    Odgovor: memento

    Pošto sam se upravo vratio sa godišnjeg odmora, želeo bih da najsrdačnije pozdravim, bez izuzetka, sve članove ovog foruma. Nadam se da ću narednih dana imati više vremena da se aktivnije uključim u rad foruma...

    I, mogu reći da ste mi baš nedostajali...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  3. #33

    Odgovor: memento



    ......
    ...hell ain't a bad place to be......

  4. #34

    Odgovor: memento

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Pošto sam se upravo vratio sa godišnjeg odmora, želeo bih da najsrdačnije pozdravim, bez izuzetka, sve članove ovog foruma. Nadam se da ću narednih dana imati više vremena da se aktivnije uključim u rad foruma...

    I, mogu reći da ste mi baš nedostajali...
    Nadam se da ti je godisnji odmor prijao, da si "pametno" iskoristio to vreme!
    Dobro nam dosao!
    neunistiva zlojebaba!

  5. #35

    Odgovor: memento

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    YouTube - ACDC with Rolling Stones
    Zahvaljujem se komšiji Angusu. Samo ne znam koji su ovo matorci sa ACDC

    Citat ZOE kaže: Pogledaj poruku
    Nadam se da ti je godisnji odmor prijao, da si "pametno" iskoristio to vreme!
    Dobro nam dosao!
    Zaista prijatno iznenađenje od meni neobično drage forumašice. Godišnji odmor mi je baš prijao i verujem da sam ga baš pametno "potrošio"...

    Kada sam se vratio sa odmora, srećući svoje prijatelje i poznanike, gotovo po pravilu sledilo je njihovo pitanje:
    - Baš su lepo dobio boju (na žalost nikako i veličinu, mislim se ja). A, gde si bio?
    - Pa, kako da ti kažem, jedno malo predivno mesto u blizini Atine - spremno sam odgovarao i pre nego što bih dočekao odsjaj zavisti u sagovornikovim očima, brzo sam nastavljao - Ali kod srpske Atine, kod Novog Sada, u Sremu.

    Naravno, usledilo bi olakšanje kod osobe koja je razgovarala sa mnom, a ja nisam dalje elaborirao da mi je bilo predivno na padinama Fruške Gore, uz Dunav, domaći sir, vrhunsku lozu i vino, tamburaše, nekoliko starih (ratnih) prijatelja i, naravno, ostale prateće sadržaje jednog sjajnog odmora.




    Detalj sa Begečke jame




    Dunav kod Koruške





    Pogled sa puta Sviloš - Grabovo

    Još jednom se zahvaljujem ZOE i Angusu na lepim željama.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  6. #36

    Odgovor: memento

    Ma kakva Grcka... nema nista bez Begecke jame
    Mnoge lepe trenutke provela sam upravo na Jami!
    Dragi memento, ja retko gde idem bez foto aparata, pa sa velikim zadovoljstvom, upotpunjujem tvoju kolekciju fotografija, sa nekim koje su nacinjene pocetkom ove godine.




    neunistiva zlojebaba!

  7. #37

    Odgovor: memento

    jos koja...


    i pogled na deo Fruske gore
    neunistiva zlojebaba!

  8. #38

    Odgovor: memento

    Da se i ja pridružim dobrodošlicama povratniku (a u krivičnom pravu - povratniku duplo). Dosad se ovakvim stvarima nisam bavio, al, valjda se čovek uči dok je mlad.

    A Mementu da se obratim imam i ozbiljniji razlog - usta ne 'ladi na Forumu - i sam kaže da ima bolje mesto i ukusniju materiju za 'lađenje ustiju. Uzdravlje!

    Da Memento ne bi bio u zabludi da niko drugi sem njega ne zna za mesta koja su 'njegova' nastavljam sa slikama.


    Odavde se ide...


    ... može i ovako ...


    Dovde! (Nažalost, nisam lično proverio je li Braša sve posledice vatre izbriso.)


    A kad se nastavi onim putem Sviloš - Grabovo, pa desno, Partizanskim putem, stigne se do najlepše livade na Fruškoj Gori:


    'Čovek radi da bi stekao mogućnost da dokoličari' - pre mene reče Marks. A ko ne zna šta će sam sa sobom u dokolici, neka ni ne radi!

    Pozdrav, i da Te i dalje čitamo

  9. #39

    Odgovor: memento



    Dunav i Fruška Gora su definitivno moje dve velike ljubavi. Pošto sam uspešno lociran na tom potezu, samo da pojasnim da su moje veze sa Sremom i velikom vodom, višeznačne, dugotrajne i emotivne, tako da sam u vezi njih jako subjektivan...
    Banoštor je mesto u kojem bih rado boravio i češće. Razlozi za to su zaista brojni i oni se kreću od predivnog krajolika do meni presimpatičnih Sremaca i ukupnog duha koji vlada u tom kraju koji potpuno odgovara mom senzibiletetu i nekim, da kažem, navikama i osobinama.



    Banoštor

    Najtoplije se zahvaljujem još jednom ZOE i Nenadu.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  10. #40

    13 Odgovor: memento








    malo mora...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  11. #41

    Odgovor: memento

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    - Baš su lepo dobio boju (na žalost nikako i veličinu, mislim se ja).
    U trenutku kad sam kod prethodnog javljanja stiskao 'Pošalji odgovor' uletela mi je u sećanje slika iz doba kad sam kao srenjoškolac išao sa drugarom da upoznajemo Beograd, pa odseli kod nekog njegovog rodjaka, čika Pere, kapetana duge plovidbe u penziji. Njega se baš i ne sećam, ali njegove kratke pantalone još uvek imam pred očima: šlic se zakopčavao sa 25-30 dugmadi da bi pantalone obuhvatile stomak.

    Jednom ovdašnjem mornaru takav šlic više pristaje nego ona mornarska kapica sa Times Squar-a (ake se ne varam slika u avataru je odatle) s tim da protiv one osobe s kojom se mornar hrve, nemam ništa protiv.

    U to ime još malo Dunava kod Koruške i bliže Neštinu.

    Pozdrav Nenad




  12. #42

    Odgovor: memento

    Citat memento kaže:
    Dunav i Fruška Gora su definitivno moje dve velike ljubavi. Pošto sam uspešno lociran na tom potezu, samo da pojasnim da su moje veze sa Sremom i velikom vodom, višeznačne, dugotrajne i emotivne, tako da sam u vezi njih jako subjektivan...
    Banoštor je mesto u kojem bih rado boravio i češće. Razlozi za to su zaista brojni i oni se kreću od predivnog krajolika do meni presimpatičnih Sremaca i ukupnog duha koji vlada u tom kraju koji potpuno odgovara mom senzibiletetu i nekim, da kažem, navikama i osobinama.
    Pa ti si moj covek Evo cak ce i moj indijanac da ti pokaze gde je moje omiljeno mesto na svetu



    Koruska, Susek...i naravno indijanac, bez kojeg slika ne bi bila tako lepa.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  13. #43

    Odgovor: memento

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Pa ti si moj covek Evo cak ce i moj indijanac da ti pokaze gde je moje omiljeno mesto na svetu

    Koruska, Susek...i naravno indijanac, bez kojeg slika ne bi bila tako lepa.
    Čak i meni kao laiku i priprostom čoveku (koji nije sklon dedukciji) čini se da nešto ne štima između nika mani omiljene _babe_ i uzrasta njenog zaista prelepog "indijanca" (na mamu je 100%). Tako da sam u dilemi sa osećanjima koje sam do sada osećao prema babi i novonastale snažne potrebe da ih apgrejdujem.
    Dete, koliko vidim, pokazuje na Šašićevu adu. E, ja sam godinama popvremeno boravio u kući koja je nekada pripadala tom Šašću i koju je on zidao. Kuća se baš ovih dana konačno ruši...

    Veliki pozdrav Tebi, ma gde bila...



    Citat nenad.bds kaže: Pogledaj poruku
    U trenutku kad sam kod prethodnog javljanja stiskao 'Pošalji odgovor' uletela mi je u sećanje slika iz doba kad sam kao srenjoškolac išao sa drugarom da upoznajemo Beograd, pa odseli kod nekog njegovog rodjaka, čika Pere, kapetana duge plovidbe u penziji. Njega se baš i ne sećam, ali njegove kratke pantalone još uvek imam pred očima: šlic se zakopčavao sa 25-30 dugmadi da bi pantalone obuhvatile stomak.

    Jednom ovdašnjem mornaru takav šlic više pristaje nego ona mornarska kapica sa Times Squar-a (ake se ne varam slika u avataru je odatle) s tim da protiv one osobe s kojom se mornar hrve, nemam ništa protiv.

    U to ime još malo Dunava kod Koruške i bliže Neštinu.

    Pozdrav Nenad
    Ma šlicevi nisu toliko ni važni. Sve je to izvikano. Međutim, i dan danas negde imam svoje brodske letnje pantalone (bermude). Mislim da ih sada nosi moj najstariji sin, pošto su zaista kvalitetne i unikatne na ovim prostorima. U ormanima čuvam još deo svoje mornarske garderobe, a najdraži komad mi je prava, čojana, tamnoplava dolamica u još sasvim dobrom stanju i koju zimi ponekad obučem...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  14. #44

    Odgovor: memento

    Sve pohvale za blog velikom poznavaocu mora,dobrog pića,hrane,boja ,a bome i žena.U to ime živeli


  15. #45

    Odgovor: memento

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    malo mora... [/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]
    [/CENTER]
    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Sve pohvale za blog velikom poznavaocu mora,dobrog pića,hrane,boja ,a bome i žena.U to ime živeli

    Gogi i Dugi, osobama koje sam nekako prve upoznao na ovom sajtu, dugujem posebnu zahvalnost. U znak toga, kao i mnogo, mnogo drugih lepih trenutaka koji nas vežu poklanjam im nekoliko fotki:




    Zalazak sunca u Kornatima ume biti stvarno spektakularan. Doživeo sam ga više puta.



    Kadulja (žalfija)

    Kadulja je jedna od osobenosti Kornata. Uz lavandu, ona mi je najdraža mediteranska biljka. Cvet joj je otrovan, ali je zato medonosna biljka koja daje najlepši i najbolji med. Samo istovi se koriste za čaj.



    Hotel "Kadullja" u Božavi

    Iako nije u Kornatima, hotel "Kadulja" je u neposrednoj blizini, na Dugom Otoku, u mestu Božavi. Božavu sam više puta obišao. Bila je mesto gotovo netaknute prirode...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

Strana 3 od 12 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •