Koliko vam nedostaje domovina? - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 33
  1. #16

    Odgovor: Koliko vam nedostaje domovina?

    To su samo momenti,kratke sekvence u mom nadam se dugom zivotu,cuvam ih zakljucanim u secanju,
    nekad se jave...pobegnu...nadju krivudavi putic kao onaj u tom divnom sumarku meni poznatog sela,tamo su leta bila svetlija,zore su lepse mirisale...na sumske jagode,maslacak i zovu...na plastove sena,zetvu i konje.....na potocic koji je bio svedok nasih prvih,na zalost,neuspelih pecaroskih avantura...igrali smo se Toma Sojera i partizana...
    Kako je secanje varljivo,plan je bio potpuno drugaciji,trebalo je pisati o mom vecerasnjem hodu kroz drvored kraljevskih palmi i kako me je to podsetilo na snegom pokriveni Trg Vojske,nedostaje mi sneg,skripa cipela i miris prve pekare,kartanje do jutra i zadovoljstvo pobednika...
    Setim se Bozica u mom rodnom gradu,zagor ispred crkve,rumena,promrzla lica,mamin pasulj i orasi u cosku dnevne sobe...mali,prelepi devojcurak ciju lepotu sada uporedjuju sa nekom koja je svima nama poznata...mene i nesmete pitati da to procenim,iluzorno bi bilo to uporedjivati...ona mi najvise nedostaje...ona je moja domovina...
    Not all treasure is silver and gold, mate.

  2. #17

    Odgovor: Koliko vam nedostaje domovina?

    Могу само да замислим колико недостаје домовина нашим људима који живе у туђини. Не знам да ли неко може схватити да и мени, иако живим у Србији, понекад недостаје домовина...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  3. #18

    Odgovor: Koliko vam nedostaje domovina?

    thumbs up
    za prethodni komentar.....
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  4. #19

    Odgovor: Koliko vam nedostaje domovina?

    Svake Noci Sanjam Jedno Selo Malo Zitna Daleka Polja U Suncu Mu Rodni Dom Sebe Kako Trcim Njime Majci U Zagrljaj Pa Joj Padam Na Grudi Stare I Pricam Svoju Bol U Srcu Mome Majko Ceznja Je Golema Bez Zavicaja Srece Nema!!

    Ko Nije Bio U Inostranstvu Nezna Sta Je Bol Za Otadzbinom!!!!

  5. #20

    Odgovor: Koliko vam nedostaje domovina?

    Dovoljno je samo pogledati koren reči ''domovina'' ,da bi se shvatilo koliko može nekome nedostajati.Dom je ipak dom.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  6. #21

    Odgovor: Koliko vam nedostaje domovina?

    Citat exploited kaže: Pogledaj poruku
    nisam bas nesto vezan za domovinu.....
    do sada mi nista nije dala da bi mi nedostajala....
    slozila bih se u potpunosti sa tobom!
    dodacu jos to da mi je dovoljno da odem "ponekada" u domovinu na odmor

  7. #22

    Odgovor: Koliko vam nedostaje domovina?

    dooooooooooooooo neeeeeeeeeeeeeeba i jos dalje
    Ono za cim zudimo,a ne ono sto dobivamo, govori o nama kakvi smo.

  8. #23

    Odgovor: Koliko vam nedostaje domovina?

    Meni nedostaje poprilicno ...

    Valjda zato sto je Australija toliko daleko od svega. Da ne gledas ni taj putni trosak i to sve, samo distanca ... 24 sata leta je stvarno mnogo. A i kada dodjes, jat lag kad te uhvatio, pa promena klime (leto-zima sve obratno), treba ti najmanje 2 dana da dodjes sebi. Isto tako i kad se vracas, pa ti se i ne isplati otici na recimo 2 nedelje, nego moras barem 3 ili vise (sto je vec ozbiljniji odmor, povezano slobodnim danima na poslu, itt).

    Planiram da docekam 2009 u Beogradu ... eto nakon 10 godina od zadnje posete.
    Poruku je izmenio euridika, 22.10.2008 u 11:51 Razlog: greškica

  9. #24

    Odgovor: Koliko vam nedostaje domovina?

    Najmanje dva dana da dodjes k sebi????? Meni bez jedno 7 dana "vracanja u zive posle puta" ne gine svaki put...tek tada osetim da sam spremna za novu sredinu.A isto toliko mi treba i u povratku.
    Vamp73 - ja sam bila jedne nove godine tamo pre neku godinu i mogu ti reci da ako nemas neki unapred planiran provod sa drustvom,nece ti biti bas zabavno. Na TV-u samo narodnjaci-ubijaju,a kako su meni posle svih ovih godina u Australiji narodnjaci postali jos straniji,to je bila katastrofa za mene...I pazi se kad ides ulicom oko N.godine,petarde prste i padaju sa svih strana,pa cak i odande gde ne bi mogao ni da zamislis! ( i sva druga dinamitska sredstva).

  10. #25

    Odgovor: Koliko vam nedostaje domovina?

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    Dovoljno je samo pogledati koren reči ''domovina'' ,da bi se shvatilo koliko može nekome nedostajati.Dom je ipak dom.
    Bravo, Kohili, za ovo. Upravo tako. Domovina je ono gde su nam duboko usadjeni koreni. Kad se biljka prenese s jednog mesta na drugo, sta biva? Neka prezivi, ali uglavnom ne uspeva. Ko razume shvati ce
    Samo oni bez korena ne znaju gde im domovina.
    "Zivot je ono sto ti se desava dok ti pravis planove za zivot"

  11. #26

    Odgovor: Koliko vam nedostaje domovina?

    Citat tutifruti kaže: Pogledaj poruku
    Bravo, Kohili, za ovo. Upravo tako. Domovina je ono gde su nam duboko usadjeni koreni. Kad se biljka prenese s jednog mesta na drugo, sta biva? Neka prezivi, ali uglavnom ne uspeva. Ko razume shvati ce
    Samo oni bez korena ne znaju gde im domovina.
    Tutifruti - ne zaboravi da neke biljke tek kad presadis u drugu (novu) "zemlju" one se tek tad oporave i zivnu! Nije tacno da ni jedna ne uspeva....naprotiv. Primer "moje biljke" - srecna je i uspela u novoj zemlji Koreni joj jesu u nekoj drugoj zemlji,ali sta joj to vredi kad su joj tamo samo koreni rasli,a ovde zeleni listovi sa cvetovima!

  12. #27

    Odgovor: Koliko vam nedostaje domovina?

    Citat Emmily kaže: Pogledaj poruku
    Tuti fruti - ne zaboravi da neke biljke tek kad presadis u drugu (novu) "zemlju" one se tek tad oporave i zivnu! Nije tacno da nijedna ne uspeva....naprotiv. Primer "moje biljke" - srecna je i uspela u novoj zemlji Koreni joj jesi u nekoj drugoj zemlji,ali sta joj to vredi kad su joj tamo samo koreni rasli,a ovde zeleni listovi sa cvetovima!
    Emmily, drago mi je zaista sto je tako. Posebno sto si mlada osoba i zivot je pred tobom. Zelim ti od srce sve najbolje, bez i trunke ironije. Imam i ja decu i volela bih da se osecaju kao ti.
    Sve sto pisem, pisem u svoje ime i sa svojim mislima i osecanjima. Ne zelim nikoga da povredim.
    "Zivot je ono sto ti se desava dok ti pravis planove za zivot"

  13. #28

    Odgovor: Koliko vam nedostaje domovina?

    Ma svakako tutifruti,nisam ja ni shvatila kao ironiju,samo kazem da je relativna stvar za sve nas koji smo preko "koliko nam ne dostaje domovina"...neki mnogo pate,a neki se nikada i ne sete odakle su.

  14. #29

    Odgovor: Koliko vam nedostaje domovina?

    Citat Emmily kaže: Pogledaj poruku
    Ma svakako tutifruti,nisam ja ni shvatila kao ironiju,samo kazem da je relativna stvar za sve nas koji smo preko "koliko nam ne dostaje domovina"...neki mnogo pate,a neki se nikada i ne sete odakle su.

    Upravo tako, Emmily
    "Zivot je ono sto ti se desava dok ti pravis planove za zivot"

  15. #30

    Odgovor: Koliko vam nedostaje domovina?

    Vec posle par nedelja provedenih u otadzbini domovina mi nedostaje.
    Mozda je i bolje tako...
    Qui vit content de rien possde toute chose.

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li vam nedostaje sneg?
    Autor Doti u forumu Pričaonica
    Odgovora: 276
    Poslednja poruka: 06.05.2020, 20:56
  2. Nedostaje mi forumaš...
    Autor SQUAW u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 754
    Poslednja poruka: 02.08.2015, 11:24
  3. Nedostaje li vam nesto?
    Autor makilli u forumu Kad sam bio mali...
    Odgovora: 125
    Poslednja poruka: 01.04.2015, 10:40
  4. Šta vam nedostaje?
    Autor yige_gui u forumu Dijaspora
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 02.09.2009, 00:05
  5. Koliko košta parastos, a koliko krštenje?
    Autor nattydread u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 94
    Poslednja poruka: 17.02.2009, 15:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •