Pisanje dnevnika :)
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 23
  1. #1

    Pisanje dnevnika :)

    Hmm...Ne znam da li je ova tema vec otvorena...
    Da li ste pisali dnevnik kad ste bili mladji?

    --
    Ja mislim da je to bas lijepa uspomena. Nekad,kad prodju godine i godine procitas,nasmijes se budalastinama koje su ti nekad bile tako vazne,kad uopste nisi znao sta je to pravi problem...
    Ja pisem dnevnik upravo zbog toga...Lijepo ce biti nekad se sjetiti kako mi je bilo u odredjenim situacijama kad sam bila mlada
    --
    A vi??
    And even though you're fed up, you got to keep your head up.

  2. #2

    13 Odgovor: Pisanje dnevnika :)



    Kako je lepa tema...

    Pisala sam dnevnik...
    Čitam ga kada imam vremena i smejem se rečenicama tipa:
    '' Dobro jutro, dragi dnevniče, budim se pospana ''

    Prve ljubavi, prva samostalna letovanja i zimovanja,
    pubertetske krize - sve je potanko opisano...

    Lijepo ce biti nekad se sjetiti kako mi je bilo u odredjenim situacijama kad sam bila mlada
    ali ja se i dalje osećam mlado ,
    kao da su mi godine krenule unazad ...

    Nisam imala loše rezone kao klinka - naprotiv,
    ono što sam pretpostavljala da će da se desi sa nekim prijateljstvima - recimo...
    desilo se - na žalost...

    Kada ga izlistam, iskuckaću svoje gafove...
    Bilo ih je...




    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  3. #3

    Odgovor: Pisanje dnevnika :)

    Pisala sam ga.
    Samo, to baš nije bio dnevnik, više neki nedeljnik, mesečnik, godišnjak,... (lenčuga, pa to ti je )
    Danas su mi jako smešni oni delovi dnevnika koje sam pisala negdo u osnovnoj školi. Ima tu svega: od referata šta sam radila od kako sam ustala do momenta upisa u dnevnik, ocena, pljuvanja po nastavnicima, potom pesmica koje sam tada pisala "onom koji je meni značio sve, a ja njemu ništa" (kako da mu značim kad nije ni znao da postojim) ...
    Već one zapise nakon 15-16 godine ne bih smatrala smešnim. Nisu to više bili detaljni opisi dnevnog rasporeda i nabrajanja događaja. Ima tu dosta ispisanih reči koje su stizale iz srca i duše. Nazire se svo previranje pubertetlijke i lagano odrastanje.
    Veoma, veoma retko, ali ipak i nakon tinejdžerskih dana mi se dešavalo da se prihvatim pisanja. To su bile situacije kada sam se lomila kada sam morala najpre sebi neke stvari da priznam, predočim, razlučim,... Prosto, dozvola bih sebi da misli i emocije pretočim u reči, da nekako isplivaju iz mene. To mi donosilo jedan vid pražnjenja, nekog sirovog pražnjenja. S druge strane, nakon par sati ili par dana od toga, čitanje onog što je izletelo u tom pisanju dalo bi mi jasne smernice gde leži rešenje onog što me je lomilo.
    Čuvam sve to. Zajedno sa spomenarima i leksikonima.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  4. #4

    Odgovor: Pisanje dnevnika :)

    aaaa dnevnik kako da ne, pisala sam ih, i to vishe komada
    ne znam sad di su mi mora da su negde u nekoj kutiji, u podrumu.. ako, ako.. bice lepo jedng dana otvoriti ga i chitati sve one "vazhne" stvari koje su se deshavale u to vreme.. mogu da se prisetim na shta to lichi.. ljubavni problemi.. shkolski problemi.. xmmm, jesu postojali josh kakvi problemi u to vreme?
    u pochetku sam ga pisala svaki dan.. posle su se ta pisanja malo razredila.. znam da sam na kraju pisala par puta godishnje
    moomoo meee jooouu

  5. #5

    Odgovor: Pisanje dnevnika :)

    Vidim svi se smejemo na pomen dnevnika
    Jao moj je bio pun nekog jadikovanja...posto sam ga pisala kad god se zaljubim ...Onda prvi decko do detalja sam mu ispricala kako je to kad se prvi put poljubis ...pa sam cak u njemu vodila i evidenciju skolskih ocena i sta cu koji dan da ucim A cak sam ga tri put krstila... sva tri puta je ostao zensko
    Onda sam jednog dana prestala ...al mi zanimljivo sad kad procitam

  6. #6

    Odgovor: Pisanje dnevnika :)

    Pisala sam dnevnik...

    Nikad nisam znala gde se tacno nalazi posto sam ga svako jutro, pre polaska u skolu premestala, da ga moj stariji brat ne pronadje.... u to vreme sam bila "smrtno" zaljubljena u njegovog najboljeg prijatelja ... Pronasla sam ih kad sam se selila... volim da ih procitam, cini mi se da sam neke stvari mozda cak i jasnije videla u vreme kada sam ih pisala nego sto cinim sad... sad sam sklona da zakomplikujem . Mozda nesto i naucim...
    Omnia vincit Amor

  7. #7

    Odgovor: Pisanje dnevnika :)

    evo ovako, svaki put kad bih dobila rokovnik, ja sam kontala, eto tu cu da pisem dnevnik, i tako drzi me plafon sedmicu dana, pa odustanem, pa onda istrgam te listove, a rokovnik redovno upotrijebim za nesto drugo. tako da, bilo je beskonacno mnogo pokusaja, uglavnom uzaludnih. nije mi se svidjala ta obaveza, a jos vise pomisao da bi netko od ukucana mogao da naleti na njega.
    nattydread is coming to dinner

  8. #8

    Odgovor: Pisanje dnevnika :)

    ево, ко каже да мушкарци то не раде? писао сам и ја дневник.... неку врсту... романсирану историју животног пута б. р.
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  9. #9

    Odgovor: Pisanje dnevnika :)

    Sve sto su mi bile tajne pisala sam u dnevnik
    nemoj da virite u njega
    Ich Bin Nich' Ich

  10. #10

    Odgovor: Pisanje dnevnika :)

    Pa priznajem da se to dešava mladim ljudima i jeste za mlade ljude,ali ako su mentalno zdravi pocepaće ga,spaliti ili zagubiti kad tad...

    Pridavati sebi značaj veći nego je realno nema smisla osim ako nije lek za sopstveni ego,a to je već patologija manje više...

    Razumeo bih u kontekstu priče da sam voljno ili nevoljno učesnik nekih događaja koji se obelodanjivanjem mogu unovčiti zarad potomstva ili imaju širi interes za edukovanje narodnih masa i slično...

    Poznajem mnoge ljude sa ove i one strane,apropo mnogih društvenih potresa možda imam materijala kojima bih napunio par novina bar na mesec dana,ali ne znam koliko bi dugoročno imao koristi ili štete,pa i ne razmišljam...

    Takođe imam deo biografije koji bi mogao da razbije mnoge predrasude o koje čemu,ali opet kažem da je mnogo teško naterati sebe i dati značaja samome sebi toliko da bih seo i trošio vreme na pisanje... a pišući dolaziš u iskušenje da nešto glorifikuješ,a drugo minimiziraš,jer od subjektivnosti ne možeš pobeći... A između slave i para biram slavu,ali samo za sebe... nekako sam zanimljiviji i sam sebi i drugima dok sve to stoji sa mnom ili u mozgu... obelodanjivanjem svega što znam i što sam proživeo imam utisak da bih pogubio sebe malo više nego bi bilo zdravo,pa nemam slicnih ambicija...

    U poslednje vreme sam upoznao par ženskih osoba koje pišu kao nešto s vremena na vreme i ne mogu da se otrgnem utisku da čovek sve što je običniji i manji on veće porive za pisanjem o svom životu ima... verovatno da bi isti onom ko piše dobio na smislu kojeg nema očigledno dovoljno...

  11. #11

    Odgovor: Pisanje dnevnika :)

    Nikada nisam pisao dnevnik. Više je razloga za to, ali su dva osnovna. Prvi je taj što ni za živu glavu ne bih svoje najintimnije misli stavio na papir i to sve potpisao. Drugi i ne manje važan razlog za moje nepisanje dnevnika je i moja nemogućnost samodiscipline i definitivan nedostatak istrajnosti da u nekim relativno pravilnim ciklusima obavljam neku određenu radnju u tom smislu. Odnosno, dosta se stihujski odnosim u obavljanju svojih obaveza, čak i onih neuporedivo važnijih od nekog tamo dnevnika. Moja razbarušenostma u tom pravcu je legendarna i poznata svim mojim ukućanima i prijateljima.

    Ali, zato zavidim svakoj osobi koja je u stanju da vodi svoj dnevnik. Verujem da su podaci zapisani u njega posle odrđenog broja godina pravo malo bogatstvo za osobu koja ih je zapisala...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  12. #12

    Odgovor: Pisanje dnevnika :)

    Pisala sam ga godinama.
    Sad vise nemam vremena a ni volje.
    Ali sve sam sacuvala i mnogo mi pomaze u vezbanju mozga. Postoje mnogi ljudi koje sam zaboravila da postoje, i kojih se sigurno ne bih setila nikada da nije bilo dnevnika.
    A tek dogadjaji i moja tadasnja razmisljanja...
    Danas stvarno uzivam citajuci i savetovala bih svakoj mladoj osobi da ga pisu, jer je to stvarno bogatstvo i definitivan trening mozga, onda kad mozak pocinje da zakazuje.


    Zelim da ti budem drug u igri, da jedem iz tvog tanjira i da spavam na tvom jastuku...

  13. #13

    Odgovor: Pisanje dnevnika :)

    ja sam pisala u osnovnoj...i kad god ga citam place mi se,,,
    ali sad vise nemam vremena..
    ..ako nema ono to voli onda voli ono to ima..

  14. #14

    Odgovor: Pisanje dnevnika :)

    Da pisem dnevnik ali ne pisem dnevnik tipa " Dragi dnevnice danas sam ustala u 8 i otisla u skolu...." i to ! Pisem neka moja razmisljanja ,zakljucke,razocarenja ,stanje oko mene .....to me opusta kao i pisanje pesama ,pravim se da mi je dnevnik najbolji prijatelj kome mogu da poverim sve tajne sto i jeste delimicno tacno!

  15. #15

    Odgovor: Pisanje dnevnika :)

    Kao klinja sam pisao dnevnik ali sam to davno prestao, zbog vise razloga..........

    Jedan od razloga su neke lose uspomene i tajne koje su se brzo procule.....

    tako da mi je bolje da sve drzim u glavi..... lose uspomene zaboravim vise ne prelazim preko njih a tajne ostaju tajne..................

    Do I look like I give a FUCK, what U think about me?

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Pisanje CV-a
    Autor Lady S u forumu Posao
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 10.11.2009, 22:09

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •