Prosirene vene
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 42
  1. #1

    01 Prosirene vene

    Da li je mozda neko bio na tretmanu prosirenih vena sa E - laserom?
    Zelela bih da cujem iskustva, da li je to stvarno delotvorno i bezazleno?

  2. #2

    Odgovor: Prosirene vene

    Citat Beca kaže: Pogledaj poruku
    Da li je mozda neko bio na tretmanu prosirenih vena sa E - laserom?
    Zelela bih da cujem iskustva, da li je to stvarno delotvorno i bezazleno?
    Ja sam operisala vene ali ne laserom i oziljci su mi krajnje neprimetni ...
    SHto se tice mog iskustva, meni je pomogla operacija...Po proceni lekara bila je neizbezna ...Sama operacija jeste ''bezazlena'', i bukvalno odmah hodas ...Sta vise moras sto vise da hodas ...
    Ukoliko se resis da operises vene, ovo ti je krajnji period,posto se te operacije obicno rade na jesen ili zimu...

  3. #3

    Odgovor: Prosirene vene

    Koliko je bolna takva operacija? Da li se vene bas bukvalno uklanjaju?
    Ima li posle zbog toga nekih posledica?

  4. #4

    Odgovor: Prosirene vene

    Neuhvatljiva će ti reći za bol-koliko ja znam,ne boli i posle dan-dva možeš potpuno normalno da se vratiš svakodnevnim obavezama.Ali kod nje su postojale med.indikacije da se operacija uradi na "stari način".To je tzv.flebektomija uz koju se radi i ubrizgavanje sklerozantnog sredstva u manje ogranke vene(a).I funkcionalno i estetski,rezultati su odlični.

    Međutim,ti spominješ najsavremeniji e-laser koga po državnim bolnicama nema.U privatnim ordinacijama u Srbiji ih ima.Uglavnom se koristi u dermatokozmetološke svrhe-od trajne epilacije do vaskularnih promena.

    Ako si u Novom Sadu,doktorka Lugonja je priznat stručnak,a ima e-laser.

    Razumem tvoj strah i želju da što više saznaš na ovaj način ,ali bez odlaska kod dermatovenerologa neće moći jer on treba da vidi u kakvom su stanju krvni sudovi i da prilagodi lečenje baš tebi.

    Znaš da je bolest nasledna, zapaža se kod više generacija jedne porodice u 75% slučajeva.Statistika kaže da od proširenih vena boluje svaka druga žena(češća tromboza vena i venske ulceracije) i svaki četvrti muškarac(kod njih je češća plućna tromboembolija).
    Teoretski,bolest podrazumeva strukturne promene venskog zida, manjak kolagenih, elastičnih vlakana, višak enzima koji razgrađuju vezivna vlakna, a manju oksigenaciju u sitnim krvnim sudovima koji hrane zid vena. Promena strukture uslovljava promenu oblika i funkcije vena. Uočavaju se vijugave, vidljive plavičaste trake vena na nogama, u njima se javlja zastoj krvi (smanjeno odvođenje ka srcu) povećanje venskog pritiska, otok, posledično oštećenje kvaliteta kože i potkožnog tkiva, što dovodi do ekcema, rupture proširenih kapilara...

    Do sutra o ovom problemu može da se priča i pitaj ako te još nešto zanima.
    Prvo što treba da uradiš je sasvim bezbolno i kreni odmah na klinički pregled, ehosonografiju (kolor doplerom će ti skenirati vene, arterije i meka tkiva).Običan ultrazvučni pregled,lagodniji od ginekološkog,npr.

    Invazivno ili ne,smanji venski pritisk u sistemu vena i poboljšaj cirkulaciju i restituciju tkiva i sačekaj leto spremna i rasterećena,bez bojazni od recidiva (novih varikoziteta).

  5. #5

    Odgovor: Prosirene vene

    Citat Beca kaže: Pogledaj poruku
    Koliko je bolna takva operacija? Da li se vene bas bukvalno uklanjaju?
    Ima li posle zbog toga nekih posledica?
    Pa nije bolna, ako te to plasi...Ja recimo nisam imala potrebe da pijem lekove protiv bolova...Samo sam taj jedan dan posle operacije lezala u krevetu, vec sutradan na previjanje sam sama hodala...
    Sto se tice posledica (ja mislim da ih nema, eventualno mozda da ti se ponovo pojave ugrušci posle nekoliko godina ), same procedure, što rece Drince najbolje je otici kod lekara i da ti on sve lepo objasni...

    Znaš da je bolest nasledna, zapaža se kod više generacija jedne porodice u 75% slučajeva
    Da kod mene je bio nasledni faktor presudan

  6. #6

    Odgovor: Prosirene vene

    Hvala, hvala... Puno ste mi pomogle! Icicu onda na pregled pa cu videti sta dalje. Vazno je da ne boli bas mnogo...

  7. #7

    Odgovor: Prosirene vene

    Znam da je nasledno, ali kako vam se tako rano manifestovalo. Jos ste mlade.

    Kod mene sa oceve strane svi imaju prosirene vene, ali niko nije operisao. Ja se jos drzim i nama tragova da se pojavljuju.

    Kako ste osetile to? Kako da znam kada se prosirene vene pojave? Po cemu se to prepoznaje???
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."

  8. #8

    Odgovor: Prosirene vene

    Citat alokin74 kaže: Pogledaj poruku
    Znam da je nasledno, ali kako vam se tako rano manifestovalo. Jos ste mlade.

    Kod mene sa oceve strane svi imaju prosirene vene, ali niko nije operisao. Ja se jos drzim i nama tragova da se pojavljuju.

    Kako ste osetile to? Kako da znam kada se prosirene vene pojave? Po cemu se to prepoznaje???
    Verovao ili ne meni se prvi put bol u listovima pojavio kad sam bila peti razred ...I jako dugo sam imala konstantne grceve nocu...
    Moj otac isto sad tek operise...mada je mogao dosta ranije ...Mislim nema potrebe za čekanjem bas tako dugo jer mogu da nastupe i komplikacije sto se duze čeka ... E sad obično kod zena lekari savetuju da se posle trudnoce uradi operacija...
    Pa simptomi proširenih vena su uglavnom pulsirajući bol,grč, noge se brzo zamore, težina u nogama (naročito leti ), oticanje nogu...
    Često izgledaju kao užad, vijugave i kvrgave, osete se na dodir. Razvijaju se iznad površine kože, mada mogu biti i unutrasnje. Najčešće se pojavljuju na listovima(zbog pritiska telesne tezine a krv ide iz donjih delova tela ka srcu) ili sa unutrašnje strane nogu...

  9. #9

    03 Odgovor: Prosirene vene

    Da li je neko od Vas probao za prosirene vene i otekle noge Lioton gel? To je nesto novo sto se pojavilo po apotekama, prijateljica iz Italije mi ga je letos strasno hvalila, ali nije ga bilo u nasim apotekama... Da probam?

  10. #10

    Odgovor: Prosirene vene

    Ja nemam nikakve bolove niti osecam umor i tezinu vec su mi vene postale izrazenije nego ranije. Imaju tamno zelenu boju i mogu se ponekad osetiti na dodir.Nervira me to mnogo, sva sam se iskompleksirala i u kratko idem samo kada se namazem puderom za noge.

  11. #11

    Odgovor: Prosirene vene

    Citat sashasan kaže: Pogledaj poruku
    Da li je neko od Vas probao za prosirene vene i otekle noge Lioton gel? To je nesto novo sto se pojavilo po apotekama, prijateljica iz Italije mi ga je letos strasno hvalila, ali nije ga bilo u nasim apotekama... Da probam?
    Ne ja sam koristila hepatrombin mast...ona mi je bila odlicna...

    Beco ja bih ti savetovala da ides kod lekara ...preventivno, ono sto mogu da ti kazem i sto su meni govorili, je : setnja, tusiranje vrucom pa hladnom vodom, da ne drzis cesto noge prekrstene...Ali,isto tako znaj, te sto su ti se pojavile samo hirurskim putem mogu da se uklone ...

  12. #12

    Odgovor: Prosirene vene

    Kako nisam nasledila neku vikendicu na moru .Ja moram na operaciju,samo me brine jedna stvar,pošto se danas sve plaća koliko bi mene koštala ta mala avantura,zna li neko .

  13. #13

    Odgovor: Prosirene vene

    Pitaj doktore. Nađi preko 988 broj ove pomenute dr ili gde već želiš da ideš. A ako ćeš u državnu bolnicu, pomnoži sa dva jer tamo je "besplatnije".
    good luck

  14. #14

    Odgovor: Prosirene vene

    Da li biste znali da mi kazete gde sve moze da se izvrsi operacija prosirenih vena i da li biste znali da mi preporucite nekog lekara ili kliniku?

  15. #15

    Odgovor: Prosirene vene

    ako ides kod drzavnog nacekaces se ..za zakazivanje operacije...

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •