Boje karmina - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 34

Tema: Boje karmina

  1. #16

    Odgovor: Boje karmina

    volim karmin boje kapucina a za neku svecanu priliku karmin bordo boje. simpaticni su mi i sjaj za usne opet u nekoj bran nijansi.








    ne volim ljubicaste,roza recimo ovako nesto......Prilog 2160
    Najveca vlast je vladati sobom.

  2. #17

    Odgovor: Boje karmina

    Karmin i rumenilo su sva moja šminka.

    Kad sam bila klinka, koju je brat video kada je prvi put probala da se našminka (pa se zbog toga danima smejao),
    rezultat je bio : odustala sam od šminke ... senki, maskara, creJona i ostalih džidža-midža.

    Sada, kada bi i probala - ne bi umela.
    Ruka koja najtanjom četkicom ili rapidografom može na papiru da uradi šta poželi,
    kao da je drvena kada pokušam da izvučem liniju na kapku.

    Ali ... baš zato se ludo zezam sa karminima.
    Imam čitavu paletu boja. ... mnoge i ne koristim, a neke umem da kupim i samo zbog lepog pakovanja.

    Najviše volim Don Juan_ove nijanse ... a i kvalitet im nije loš.
    Imam ih "bezbroj" , raznih ... ali mi (kažu ... i ne lažu) najlepše stoji crveni.




    _________________________
    ... i MORA biti neskidajući ... što je sigurno - sigurno je .


    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  3. #18

    Odgovor: Boje karmina

    Sve mi boje dobro stoje, ali uglavnom sam bez, jer mnogo volim da se ljubim..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  4. #19

    Odgovor: Boje karmina

    Citat Aiko kaže: Pogledaj poruku
    Sve mi boje dobro stoje, ali uglavnom sam bez, jer mnogo volim da se ljubim..
    imaš one sa postojanim pigmentima, bez ostavljanja tragova (potpisa) na čašama, flašama, košuljama i vratovima.
    Smislio neki mužjak, koji zna šta je "muka" ... ili neka žena, koja zna šta je "bruka".

    Inače bi sve bile bez karmina ... jer mnogo voli(mo) da se ljubi(mo)
    a verovatno niko ne bi nosio ni ćega jer mnogo voli(mo) da se ... grli(mo).

    ________________
    Šalu na stranu ...
    stvarno su najlepši (i najpraktičniji) baš ti magic lipstiCi ... u bilo kojoj boji.

    Za neke "svečanije" prilike, pored crvenog umem da se odlučim i za neki braonkasti ton ... sa sedefastim odsjajem.
    Ili sa raznobojnim blistavim tačkicama.
    Čak i samo to (od šminke ... odeća se podrazumeva ) ume da bude "dovoljno" ... i veoma efektno !

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  5. #20

    Odgovor: Boje karmina

    @Glišo..ti trajni ruževi mi ne odgovaraju..probala sam više vrsta, ali svaki mi jako isušuje usne i onda su hrapave i ne mogu da se ljubim..

    ipak bez..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  6. #21

    Odgovor: Boje karmina

    Ni meni ti trajni nisu dobri, sve mi se posle ukori po rubovima...

    No, dok dodje do ljubljenja...par cigareta i par pica...ode sam od sebe

    p.s. uvek me fasciniralo u filmovima, ono jarki crveni karmin, stras(t)no se poljube...i njoj i dalje karmin na mestu...a ni on se nije umazao
    Budi pametan i pravi se lud

  7. #22

    Odgovor: Boje karmina

    ... ali ...

    ne važe se oni sa Boovlje pijace ... ili iz ČajneZ prodavnice. Oni sigurno "ne biti dobri"

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  8. #23

    Odgovor: Boje karmina

    ..paaa, Max Factor je bio u pitanju (sminka prof. sminkera) i Revlon

    p.s. sviDZa mi se ruz s' tvog avatara
    Budi pametan i pravi se lud

  9. #24

    Odgovor: Boje karmina

    Imam razlicitih nijansi karmina i volim da ih menjam zavisno od prigode, a i kako sam obucena. Tamnije nijanse bordo i crveno najcesce mi lepo pristaju ako se lepo doteram, za vecernji izlazak ili odem u goste.
    Svetlije nijanse roze, bezova, nezno narandzasta, kapucino....koristim u toku dana, t.j kad sam na poslu. A ako idem u setnju nanesem malo maskare, ruz i sjaj za usne.
    Sto se tice marki - imam nekoliko od Avon i zadovljna sam. Jedan je Lorealov neka kapucino nijansa. Od onih trajnih imala sam Maksfaktor lipfiniti koji koji je OK, stvarno traje, ali me nerivra sto mi isusi usne.


  10. #25

    Odgovor: Boje karmina

    Isušuje i meni ... tačno,
    između ostalog, zato što su "posni" dugo i traju.
    Zato ja uzimam onu varijantu sa dodatnim sjajem (takođe postojanim) ... ista "firma" ... ili u istoj boji ... ili bezbojni.

    To je spas

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    p.s. sviDZa mi se ruz s' tvog avatara
    i meni.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  11. #26

    Odgovor: Boje karmina

    Evo neke zanimljivosti vezane za boju karmina

    Žene s jarkim ruževima imaju bolji seksualni život

    Ako želite doznati kakva je žena koja vam se sviđa, pogledajte u njezine usne. Naime, najnovije istraživanje pokazalo je da boja ruža na ženskim usnama otkriva njezinu osobnost. Žene koje nose crveni ruž pune su samopouzdanja i imaju bolji seksualni život, dok žene sklonije svjetlijim tonovima crvene imaju dobru karijeru i svijetlu poslovnu budućnost
    Pripadnice ljepšeg spola koje najviše vole tamnocrvene ruževe osjećaju se seksipilno i senzualno. Nježno ružičasti ruž nose sretne žene koje imaju odličan ljubavni život. Žene koje ne stavljaju ruž ili se odlučuju samo za prozirna sjajila nesigurne su i smatraju se manje privlačnima.

    Istraživanjem je obuhvaćeno 3.000 žena, a čak sedam od deset žena priznalo je da boju ruža biraju prema raspoloženju. Tri četvrtine ispitanica naglasilo je da im nanošenje drugačije boje ruža pomaže u poboljšavanju lošeg raspoloženja.
    'Rezultati istraživanja pokazuju da boja ruža koju žena bira ima iznimno velik utjecaj na njezino samopouzdanje. Nanošenjem crvenoga ruža žene se odmah osjećaju bolje, sigurnije su u sebe i seksipilnije. Osim toga, crveni ruž daje ženama osjećaj da imaju sve pod kontrolom, stoga ta boja ruža nije strana uspješnim poslovnim ženama', izjavio je glasnogovornik internetske kozmetičke prodavaonice koja je i provela ovo istraživanje.

    Tijekom istraživanja žene su otkrile koje boje ruževa najčešće koriste, a potom su odgovarale na pitanja o svom samopouzdanju, sreći i uspjehu. Čak 55 posto ispitanica izjavilo je da im sam čin nanošenja ruža podiže raspoloženje ako su tužne. Otkriveno je i da većina žena posjeduje ruževe u pet različitih nijansi, a jedan uvijek nose u torbi.

    Što boja ruža otkriva o ženama?

    Sjajan ljubavni život
    Svjetloružičasti
    Koraljno crveni
    Svjetlocrveni
    Tamnocrveni

    Loš ljubavni život
    Boja fuksije

    Poslovni uspjeh
    Svjetlocrveni
    Ljubičasti
    Koraljno crveni
    Boja fuksije

    Poslovni neuspjeh
    Svjetloružičasti

    Nesigurnost u vlastiti seksipil
    Bez ruža
    Prozirni ruževi i sjajila

    Samopouzdanje

    Tamnocrveni
    Svjetlocrveni
    Ljubičasti

    Nedostatak samopouzdanja
    Bez ruža
    Prozirni ruževi i sjajila

    Sreća
    Svjetloružičasta
    Tamnocrvena
    Boja breskve

    Nesreća
    Boja fuksije


    Šminka je pouzdani indikator krize


    Kako ekonomija slabi, a financijska kriza jača, tako raste i prodaja kozmetike, a ruževi za usne su sve crveniji
    Fenomen nazvan 'efekt crvenog ruža' ekonomisti su već odavno poznaju, a zamijećeno je da se uvijek javlja u teškim vremenima. Budući da nemaju novca za velike i skupe ekstravagancije poput kuća i skupih auta, ljudi se 'časte' malim, pristupačnijim luksuzom, stvarima kao što je ruž za usne.

    Dakle, kad se ponovo počnu crveniti usne na većini žena, to je jasan znak da je ekonomija u krizi. Potvrđuju to i poslovni rezultati velikih kozmetičkih giganata kao što su L'Oreal, Beiersdorf i Shiseido.

    U prvoj polovici godine, L'Oreal bilježi porast prodaje za oko 5,3 posto, što ugledni ekonomist Dhaval Joshi ocjenjuje kao povratak ozloglašenog 'efekta crvenog ruža' koji je prvi put prepoznat u vrijeme Velike depresije, odnosno velike gospodarske i financijske krize koja je tridesetih godina pogodila Sjedinjene Države.

    U razdoblju između 1929. i 1933. industrijska proizvodnja u Sjedinjenim Državama je prepolovljena, no prodaja kozmetike je značajno porasla.

    'Činjenice pokazuju da u nedostatku novca ljudi jednostavno zamjenjuju skupe luksuzne stvari malim luksuznim sitnicama, kojima si nastoje razvedriti surovu kriznu svakodnevicu', objašnjava Joshi.

    Broj zaposlenih u kozmetičkoj industriji u Sjedinjenim Državama porastao je u razdoblju recesije od 1990. do 2001. godine , osobito kao posljedica povećane potražnje za dekorativnom kozmetikom. Tijekom dugog razdoblja stagnacije u Japanu, od 1997. godine, potrošnja modnih dodataka porasla je deset posto. Nakon terorističkih napada na Sjedinjene Države 9. studenog, prodaja ruževa se udvostručila.

    Teorija pretpostavlja da u kriznim vremenima, kad su financije slabe, a ekonomska situacija loša, ljudi su skloni kupovati stvari koje neće u znatnoj mjeri utjecati na njihovu imovinu. Pa kad si već ne mogu priuštiti velike kuće i skupocjene aute, žene kupuju ruževe i kozmetiku, a muškarci sitne gadgete.

    izvor t-portal


  12. #27

    Odgovor: Boje karmina

    Najnoviji Puppin sjaj, karmin, jbliga shta je...mazhe se kao lak za nokte, ima isto takav i efekat, ali je strava postojan..preporuchujem , mislim da je oko 1600, ali vredi svaku paru..
    U poslednje vreme ne korstim karmin, samo sjaj YSL, sa shljokicama koji je skroz neupadljiv i postojan
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  13. #28

    Odgovor: Boje karmina

    Ja volem tamno crveni iliti bordo,a nekad i bezbojni,iskreno pojma nemam koji mi dobro a koji lose stoji,jer jako retko ih nosi.Desava mi se kada ih nanesem da sam zaboravila da imam sshminku,pa se razmazem ko beba
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  14. #29

    Odgovor: Boje karmina

    JOsh uvek nisam pronashla boju koja mi odgovara u potpunosti....
    Al volim sve nijanse roze i njih i koristim....
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  15. #30

    Odgovor: Boje karmina

    Prvo sto sam pomislila videvsi temu je neobicna cinjenica - bar godinu i vise dana nisam stavila karmin na usne, jos ce mi se ukvariti kolekcija

    Eh, valjda zato sto sedef labelo rules za neobaveznu varijantu
    A kad bi ga i stavila to bi bila sedef nijansa ljubicaste/rozle ili meso boja
    Lako cu,ako je do mene.........

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Koje boje automobila se vama sviđaju ?
    Autor SQUAW u forumu Auto-moto
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 10.08.2012, 00:23
  2. Boje ljubavi...
    Autor dankaBg u forumu Ljubav
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 11.06.2012, 01:09
  3. Kako boje utiču na raspoloženje?
    Autor silvia u forumu Uređenje enterijera i eksterijera
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 30.08.2011, 18:02
  4. Boje...
    Autor Najgora u forumu Moda
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 17.05.2011, 21:51
  5. Sve boje leta
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 11.05.2007, 15:05

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •