Smrt - Strana 2
Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 77

Tema: Smrt

  1. #16

    Odgovor: Radjanje, življenje, umiranje ? ? ?

    Ignorisem tu zamisao da cu umreti. Posto jel, kao nije mi vreme. Lakse je ne razmisljati o tome. Ali zasigurno zelim jos puno toga da dozivim, vidim, uradim, postignem..... Zelim da vidim jos bar pola ove planete! Jednom se zivi.

  2. #17

    Odgovor: Radjanje, življenje, umiranje ? ? ?

    Citat goldie kaže:
    Ignorisem tu zamisao da cu umreti. Posto jel, kao nije mi vreme. Lakse je ne razmisljati o tome. Ali zasigurno zelim jos puno toga da dozivim, vidim, uradim, postignem..... Zelim da vidim jos bar pola ove planete! Jednom se zivi.
    Odakle ti ideja da moras umreti ? postoje kompanije koje imaju proizvode na trzistu koji zaustavljaju starenje.
    Ti samo verujes da ignorises zamisao, ustvari, osecas buducnost, ali ti jos nije jasno.
    Jednom se zivi, ali ako se ne umire, tada zivot postaje egzistencija, posto je
    zivot termin koji ima pocetak i kraj.
    Mora se voleti, nemora se umreti.

  3. #18

    Odgovor: Radjanje zivljenje umiranje ? ? ?

    Citat bobby kaže:
    Kako je lepo kada svoje misli pisemo u kontekstu biranih reci koje oznacavaju stanje duha! Bravo!
    Bobby, da li bi bio ljubazan, da zadovoljis moju radoznalost, i napises nesto sto
    nece oznacavati stanje tvog duha, bilo shta ? please, please

  4. #19

    Odgovor: Radjanje, življenje, umiranje ? ? ?

    Ne opterecujem se mnogo razmisljanjem o smrti i umiranju ...... ali uvek se uzasavam onog perioda koji pretstavlja cekanje kraja ( ne volim ih , mada su neminovni ) .
    Tako da bi voleo kada se to i desi ,da bude iznenada ...... znate ono "zaustavljen u koraku i snu" .....
    Possibility of dream come true makes life worth living.....

  5. #20

    Odgovor: Radjanje zivljenje umiranje ? ? ?

    Citat DzuPiter kaže:
    Bobby, da li bi bio ljubazan, da zadovoljis moju radoznalost, i napises nesto sto
    nece oznacavati stanje tvog duha, bilo shta ? please, please
    Covece sada u22.57 ,testiras moj licni komp,trazis da ispraznim memoriju i da ti nesto napisem bez njene pomoci.....tesko....danas sam napunio baterije za 7 dana {svake nedelje na Liturgiju,molitve,paljenje sveca } . mozda pri kraju nedelje kada oslabe baterije.....

  6. #21

    Odgovor: Radjanje, življenje, umiranje ? ? ?

    Citat DzuPiter kaže:
    Odakle ti ideja da moras umreti ? postoje kompanije koje imaju proizvode na trzistu koji zaustavljaju starenje.
    ahaaaa

    Citat DzuPiter kaže:
    Ti samo verujes da ignorises zamisao, ustvari, osecas buducnost, ali ti jos nije jasno.
    Ja nisam rekla da verujem, to je tvoje tumacenje, ja ignorisem. I zaista ne razmisljam o tom kraju.

    Pa ako vec zivimo, onda treba ziveti kvalitetno. Ne treba samo egzistirati (odrzavati telo u vremenu i prostoru) nego treba hraniti duh, pratiti mastu i voleti sebe i druge.

  7. #22

    Odgovor: Radjanje, življenje, umiranje ? ? ?

    Citat euridika kaže:
    Ja se bojim da ne živim predugo, i da ne dođem u situaciju da jako jako jako želim da umrem. Toga se bojim, a ne smrti.
    Da, i ja se bojim nekvalitetnog života, dok o smrti i ne razmišljam.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  8. #23

    Odgovor: Radjanje, življenje, umiranje ? ? ?

    Nakon što sam pročitao sve postove na ovoj temi, po ko zna koji put dolazim do zaključka da Ona Koja Se Ničega Ne Plaši zaista predstavlja "uzor za sve ostale", kao što to kažu mnogobrojni svetlucavi kvadratići koje je napabirčila u svojoj reputaciji.

    Džindijanac, divim ti se do imbecilnosti, zaista!
    Da su se ovi naši admini otvorili za neki malo bolji endžin ( ) dao bih ti sad tri reputacije zaredom, da jednom i ti doživiš taj vrhunac!
    end of

    Apropo teme, i ja svakodnevno razmišljam o smrti - toj prokletoj i ultimativnoj nepoznanici života. Doduše, na nju nikako ne uspevam gledati sa istom onakvom blagonaklonošću kao skvovatis. Možda zbog toga što ne verujem u reinkarnaciju...

    Interesantno je da pritom retko razmišljam o tome kako ću ja napustiti ovaj svet, ne plašim se da će me pritom išta boleti i mislim da neću imati mnogo razloga za kajanje, niti ću od Boga tražiti da mi podari još koji dan života. U tom smislu, moglo bi se reći da polako počinjem da pripremam svoj death song. Ne, pri pomisli na smrt gotovo uvek me najviše užasne pomisao na to kako će moju smrt doživeti moji najmiliji. Stoga bih bio presrećan kada bih sa onog sveta nekako mogao da im došapnem da je sa mnom sve OK i da je unaokolo sve cool.

    Nadalje, pre par godina sam napravio možda najgoru grešku u svom životu, kada sam na kompu pogledao neke scary clips, žive snimke egzekucije sirotih ruskih soldata, zarobljenih od strane čečenskih monstruma. Ubrzo nakon toga, na jednoj od naših televizija (mislim da je bivši BKTV u pitanju) odgledao sam neke slične scene mučenja u čečenskim zatvorima. I na kraju, pre oko godinu dana, na Viasat History sam u dva navrata pogledao potresnu storiju o jednom britanskom inženjeru za telekomunikacije, kojeg su opet čečenski monstrumi kidnapovali i, nakon više meseci tobožnjeg natezanja oko otkupnine (evo i sad se stresam od pomisli na njegov "život" tokom tog vremena), odrubili mu glavu! "Glavnu ulogu" u toj reportaži igra supruga nesrećnog pokojnika, koja prolazi kroz silne birokratske peripetije, sve dok konačno, u Rusiji, od "cimera" njenog počivšeg dragog, ne sazna surovu istinu! Od tada mi sve te slike nikako ne izlaze iz glave i uvek se iznova vraćaju kad im se najmanje nadam!

    Pitam ja sad vas, kako neko može u jednoj takvoj situaciji otpevati svoju samrtnu pesmu? Kako može uzdignute glave poći Bogu na istinu, kad više meseci "živi" u lažnoj nadi, a u stvari je sasvim siguran da je samo pitanje dana kada će ga monstrumi zaklati kao prase? Zamislite kako se tek osećaju njegova deca, žena, majka, otac, ako im je, kojom nesrećom, do ruku dopao snimak surove egzekucije njihovog voljenog deteta, muža, oca? Na kraju, kako neko može verovati u postojanje Boga, kad se ovakva praiskonska zla dešavaju i doveka će se dešavati na planeti, kad ovakvi monstrumi hodaju Zemljom?

    Veliki Dostojevski je u više svojih romana opisao užas saznanja o neumitnoj i bliskoj smrti, koje doživljavaju, recimo, osuđenici na smrt uoči egzekucije, i kako je ona nemerljivo teža od, recimo, pogibije vojnika u borbi.

    Smrti u borbi se ne bojim! Ne bojim se ni smrti na samrtnoj postelji, u miru, okružen unucima, praunucima i čukun-unucima!
    Ali se zato užasavam saznanja o neumitnoj i bliskoj smrti u mukama!

    A u život duha posle smrti tela duboko verujem, iako sam, u ortodoksno religijskom smislu nevernik! Smrtnost duha bi, po meni, potpuno obesmislila samo postojanje čoveka na ovoj planete!

    Ah, da, umalo da zaboravim! Moja jedina želja po pitanju smrti je da, kako naš narod kaže, samo bude sve po redu!
    Poruku je izmenio gogothegreat, 25.09.2006 u 02:10
    Volim te kad pričaš, u svom ovom ludilu...

  9. #24

    Odgovor: Radjanje zivljenje umiranje ? ? ?

    Citat bobby kaže:
    Covece sada u22.57 ,testiras moj licni komp,trazis da ispraznim memoriju i da ti nesto napisem bez njene pomoci.....tesko....danas sam napunio baterije za 7 dana {svake nedelje na Liturgiju,molitve,paljenje sveca } . mozda pri kraju nedelje kada oslabe baterije.....
    Opusti se rodjo, to je bilo trik pitanje, sta god da kazes i napises nam daje opis
    tvog duha.
    Po tvojoj teoriji duh uslovljavas religioznoscu, znaci osobe koje odbacuju religiju kao glupost - nemaju duh ?
    Zar nevidis da je sama tvoja zelja da komuniciras sa ljudima na ovom forumu,
    indikator druzeljubivosti, i zeljom za komunikacijom ?

  10. #25

    Odgovor: Radjanje, življenje, umiranje ? ? ?

    Citat goldie kaže:
    ahaaaa
    http://lifewave.com Nanotehnologija, nista ne ulazi u telo, a daje ti
    40% vise izdrzljivosti i energije za 12 sati. Tehnologija se sastoji od PASIVNOG medjusobnog uticaja ortomolekularne organske strukture i naseg tela, u svrhu
    poboljsanja protoka elektrona i modulacije termomagnetne frekvencije.
    Veoma jednostavno i efikasno, spoj Tesline modulacije visoke frekvencije
    ( Pronalazak Radija ) i 5000 godina iskustva Chi medicine ( stimulisanje akupunkturnih tacaka )
    Ukoliko bi zelela da probas set, poklonicu ti jedan.
    Ovaj za zaustavljanje starenja se zove " X patch " i bice promovisan u
    Las Vegasu u Oktobru.

    Citat goldie kaže:
    Ja nisam rekla da verujem, to je tvoje tumacenje, ja ignorisem. I zaista ne razmisljam o tom kraju.

    Pa ako vec zivimo, onda treba ziveti kvalitetno. Ne treba samo egzistirati (odrzavati telo u vremenu i prostoru) nego treba hraniti duh, pratiti mastu i voleti sebe i druge.
    Egzistiranje nema vremensko ogranicenje kao zivot, a kako ces ziveti odredjuje tvoja inteligencija i okruzenje, stvari nad kojima niko nema kontrolu.
    Poruku je izmenio DzuPiter, 25.09.2006 u 10:59

  11. #26

    Odgovor: Radjanje, življenje, umiranje ? ? ?

    Citat gogothegreat kaže:
    Džindijanac, divim ti se do imbecilnosti, zaista!
    Da su se ovi naši admini otvorili za neki malo bolji endžin ( ) dao bih ti sad tri reputacije zaredom, da jednom i ti doživiš taj vrhunac!
    end of
    Izvini sto pitam, ali, na koga se ova izjava odnosi ?

  12. #27

    Odgovor: Radjanje zivljenje umiranje ? ? ?

    Citat DzuPiter kaže:
    Opusti se rodjo, to je bilo trik pitanje, sta god da kazes i napises nam daje opis
    tvog duha.
    Po tvojoj teoriji duh uslovljavas religioznoscu, znaci osobe koje odbacuju religiju kao glupost - nemaju duh ?
    Zar nevidis da je sama tvoja zelja da komuniciras sa ljudima na ovom forumu,
    indikator druzeljubivosti, i zeljom za komunikacijom ?
    .......trik pitanje .....trik odgovor pokusaj da objasnis kako si dosao do "moje teorije".kolikoja znam,nisam nigde napisao da vernici imaju duh,a nevernici nemaju,jedino ako je to tvoja teorija ,rodjace.Nevidim sta je lose u zelji za druzenjem,prijateljstvom,smehom i svim onim stvarima sto nam cine lepsi dan.Nemoj dase tangiras....samo opusteno,sa puno zezanja i smeha

  13. #28

    Odgovor: Radjanje zivljenje umiranje ? ? ?

    Citat bobby kaže:
    .......trik pitanje .....trik odgovor pokusaj da objasnis kako si dosao do "moje teorije".kolikoja znam,nisam nigde napisao da vernici imaju duh,a nevernici nemaju,jedino ako je to tvoja teorija ,rodjace.Nevidim sta je lose u zelji za druzenjem,prijateljstvom,smehom i svim onim stvarima sto nam cine lepsi dan.Nemoj dase tangiras....samo opusteno,sa puno zezanja i smeha
    I pored smajlija koji namiguje, ti si skontao da se tangiram.
    Naravno da je opusteno. Malo si me zbunio sa " punjenjem baterija " uz pomoc
    Liturgije, molitve, paljenja sveca .... pa sam skontao ono sto sam jako cesto cuo
    od vernika.
    A naravno da nema nista lose u tvojoj komunikativnosti i druzeljubivosti, to sam samo napomenuo kao odliku tvog duha.

  14. #29

    Odgovor: Radjanje zivljenje umiranje ? ? ?

    Citat DzuPiter kaže:
    I pored smajlija koji namiguje, ti si skontao da se tangiram.
    Naravno da je opusteno. Malo si me zbunio sa " punjenjem baterija " uz pomoc
    Liturgije, molitve, paljenja sveca .... pa sam skontao ono sto sam jako cesto cuo
    od vernika.
    A naravno da nema nista lose u tvojoj komunikativnosti i druzeljubivosti, to sam samo napomenuo kao odliku tvog duha.
    Dug zivot i dobro zdravlje zelim ti rodjo

  15. #30

    Odgovor: Radjanje zivljenje umiranje ? ? ?

    Ne plasim je se,plasim se da ne dodje prerano a ja pritom ne stignem da uradim neke stvari koje sam sebi zacrtala...
    I may not be perfect but I'm always me

Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. ...dok nas smrt ne rastavi...
    Autor love hunter u forumu Ljubav
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 08.06.2011, 09:58
  2. Klinicka smrt, svetlost kroz tunel
    Autor bellissima u forumu Parapsihologija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 15.02.2010, 18:40
  3. Smrt fašizmu
    Autor HLEBmaster u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 18.08.2009, 16:56
  4. Smrt velikog backog kanala
    Autor YGO85 u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 04.06.2009, 15:11
  5. Prirodna smrt ?
    Autor DzuPiter u forumu Spomenar
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 28.11.2008, 22:34

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •