Ca blues
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 20

Tema: Ca blues

  1. #1

    Ca blues

    malopre mi kazu na inbox,onom tvom kolegi ca bluesu mozes da otvoris novu temu,tj knjizaru.....presao 200.post....
    malo sam se predomisljala....sto ja da mu otvaram knjizaru?!

    posle opet,sednem,zapalim cigaretu i otpijem gutljaj vinca....pomislim,okej,da otvorim....vec znam da ce ovo da bude nova kafana slicna klubu 27 ili kako vec da se zvala....

    taj momak...Ca blues....stvarno ume da pise....kad `oce...kad se ne inati...kad mu dojadi da govori "ma ni mogoce" ili "sho pitash"...ili tako neke stvari....


    Ploviti se mora i bez broda ..

  2. #2

    Odgovor: Ca blues

    istureno odeljenje nek se primakne i cestita coeku........
    Ploviti se mora i bez broda ..

  3. #3

    Odgovor: Ca blues

    ...Marshala Tita...junackoga sina...
    ...hell ain't a bad place to be......

  4. #4

    Odgovor: Ca blues

    Kad mu se (u)radi ne znam ko bolje piše,zato najiskrenije čestitke za napredovanje u novom kampu,a i cestitke sto si popio onoliki viski iz dragstora preko puta,a meni se kleo da ne piješ,pa umalo da te se odreknem javno...Dok je nama NOB-a,NOP-a i Rexa i Tito sa sve Jovankom i Krcunom zvanim Jočić živi sa nama i u nama...

  5. #5

    Odgovor: Ca blues

    Evo ja cu jednostavno: Cestitam!
    Savrseno normalna djevojka

  6. #6

    Odgovor: Ca blues

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    taj momak...Ca blues....stvarno ume da pise....kad `oce...kad se ne inati...kad mu dojadi da govori "ma ni mogoce" ili "sho pitash"...ili tako neke stvari....



    ....ma ni mogoče....


    ...elem...sledeći post bagra je čitala....al ja volem da je bagre što više...pa radim reprint...zbog radi regrutovanja nove bagre....


    ....možda ga je drinče negde i objavila...nema veze...sada je to kompletna priča sa sve autorom u potpisu......

  7. #7

    Odgovor: Ca blues

    ........deo prvi....


    ….čoveka ne uništi ni droga ni piće. Uništi ga san kada shvati da će ostati san……..


    ….sedim za stolom drumske kafane na putu od grahova prema risnu. U društvu sam još 8 muškaraca. Profesionalno zavisni od turističke privrede.

    ….kafana kao kafana. Reklo bi se…..

    ….neko te ima noćas neko te voli noćas to nisam ja…..dolazi iz solidnog kućnog stereo uređaja. Konobarica riđokosa mršavica sa više od 180cm visine, uklapa se u raspon godina 25 i više. Pred kafanom parkirano 4-5 teških kamiona sa bh-rs-cg tablicama. Njihove posade ispijaju kafe i kisele vode pod odrinom sa gustom lozom.

    ….neko nas je poslao u obilazak puta koji je pravio stari otac nacije kome danas mladi oci nacije prigovaraju da nije bio dovoljno nacionalno svestan. Put je danas zaista idiličan, kako je izgledao u vreme izgradnje i pune komercijalne upotrebe mrzelo me da zamišljam. Minibus je usput otkazao poslušnost jednom od 9 izabranih. Rekao nam je: jebiga momci, prokuvao je nisam primetio na vreme, nema paljenja pre nego se zameni zaptivka na glavi, šlep će doći kad dođe, ako nije kakva preša vodim vas kod mene kući imam i bazen.

    ….jednoglasnom tihom aklamacijom usvojeno. trojica od devetorice su se povukli u stranu da telefoniraju. Jedan je rekao: pakleno je sad za kretanje idemo do kafane, produžićemo kad preladi.

    ….sad smo tu pod odrinom. Na beloj neonskoj reklami piše kafana….

    ….čoveka ne uništi ni droga ni piće. Uništi ga san kada shvati da će ostati samo san…..

    …putem nailazi pogrebna povorka. Sunce je zašlo iza oblaka koji do tada, siguran sam, nije postojao. Muzika je utihnula. Riđokosa visoka konobarica u crvenoj majici kratkih rukava i izbledelim farmericama sa brižljivo negovanim stopalima u letnjim sandalama i crveno lakiranim noktima kose vezane u rep je prišla ivici ceste i mirno stala. Posade teških kamiona staju pored nje duž ceste. Prilazi i poštar, priključuje im se i starica koja je na kamenu pod smokvom sedela i čekala. Stoje u nizu duž ceste. Ustaje i polazi naš vozač, ustajemo i mi. Stajemo u niz duž ceste. Kolona prolazi. Drvena piramida na čelu, slika pokojnika, venac, buketi cveća, šest muškaraca koji na ramenima nose drveni kovčeg, ožalošćeni, rodbina, komšije….

    ….kaže novak kilibarda u fazonu umri đe oćeš al dođi u nikšić da te ožale. Tu su sprovodi kilometarski. U gradskoj kapeli su četiri prostorije, sramota je izjaviti saučešće u jednoj, a ne učiniti to i u drugim prostorijama…

    ….kolona i dalje prolazi. Već upadljivo bulje u naše čelo kolone oličeno u liku riđokose konobarice. ona gleda u asfalt ispred sebe i moli povremeno krsteći se. Kolona i dalje prolazi. Riđokosa odlučuje da je bilo dovoljno. Ulazi u kafanu. Za njom i ostali. Apsolutna tišina. Starica se pridružuje za stolom dvojici kamiondžija. Obojica imaju dugu kosu sa bebi licima. Nemaju više od trideset.

    ….ova mala što vas gosti ođe mi je unuka. Ostala mi iza pokojnog sina. Poginuo u kolima osamdeseprve. Sa ženom. Ova mala bila kod mene ođe, a oni tamo. u vojvodinu. Ovi što ga pronesoše bio joj prvi momak. Dok je još bila ođe u školu. On posle pošo u švesku a ona na velike škole u prištinu. Bio on stariji od nje desegodina. Eto siroma, neki dan ga strefilo tamo bez iđe ikog svog. Strani ljudi ga donijeli braći da ga sarane. A čegovići ste vi đeco ?

    ….baba aj ti samnom do kosijereva neka Rade nek radi, kaže dugokosi kamiondžija. Kreću. Starica se penje u visoku kabinu volvo-a. Tišina. Zvuk gusala sa stereo uređaja je prekida….


    …poleće soko sa vite jele, spuštio krila do crne zemlje

    Poleće soko i nisko pade, žalosno pismo đevojci dade

    Đevojko moja raspleti kose mrtvog ti dragog kroz selo nose…..

    ……prasak razbijene čaše…..stereo je zamukao. Prasak razbijenog stakla i na terasu izleće grlić slomljene flaše. Gosti u tišini napuštaju terasu. Mi ostajemo. Sunce je pojelo oblak i sada rasteruje zaostali dim teških volvoa i scania…

    ….opet je jara i tišina. Vozač ulazi u kafanu. Izlazi. Išla je samnom u gimnaziju. Nisam je video od mature. Ja otišao za beograd ona za prištinu. Ćutimo.

    ….čoveka ne uništi ni droga ni piće. Uništi ga san kada shvati da će ostati san….

    ….zvuk sterea prekida tišinu….

    ….prijatelj i ja sedimo na klupi gledamo zvezde, slušamo vesti što su upravo stigle. Kažu da imamo još samo par godina za nas….

    ….na vratima kafane pojavila se riđokosa rada.

    ….u etno beloj haljini od lana, dužina pada preko kolena, lučno zatvorenog poprsja, po dnu vez. Letnje sandale salivene uz preplanulu nogu. Crni lak na noktima. Brdo riđe raspuštene kose do polovine leđa. Oči nisu bile plave . prišla je i rekla: ako te zamolim da me fotografišeš kako mogu dobiti fotografije ? stala je ispred ulaza u kafanu. Hoću da me fotografišeš cijelu ispred ovih vrata. Da se vidi natpis kafana. Hoću i da se lijepo vide i haljina, ja sam je šila i vez, ja sam ga vezla i sandale, i hoću da budem lijepa na slici. Ja se danas udajem, kao što vidiš………

    ….ovaj krug sam krug sam razbio u vetar rasuo čuo se stereo….

    …..čoveka ne uništi ni droga ni piće. Uništi ga san kada shvati da će ostati samo san……


    ….sedimo pod odrinom. Nas 9 izabranih. Tišina je. Riđokosa Rada je nestala u unutrašnjosti kafane. Naš vozač je par puta odlazio unutra i ćutke donosio mineralne vode. Stereo je vrteo neku muziku onda je ućutao. Na terasu je ušao poštar. Riđokosa Rada se pojavila na vratima kafane. Drago, reci ljudima da kafana ne radi sedam dana ! poštar je ustao i krenuo ka cesti. Riđokosa Rada je utonula u mrak kafane. Pojavila se sa ružom u ruci. Zatvorila je gvozdenu kapiju terase. Drago, reci Jovanki, neprebol i nek ne dolazi. Oću Rade, zovi je ti ako ti treba ! Doviđenja Rade !

    Ovo mu je zet. Za istom sestrom. Stajala je sa tamno crvenom ružom u ruci. Naručila sam mu ruže u Švedskoj. Putovale su sa njim. Jutros na saučešću sam iz buketa uzela ovu. Sa kolica je uzela providnu usku vazu sipala rosu: Dobro mi došli kićani svatovi, jeste li mi se svati umorili ? Dušane reci svatovima noćas konačite ovdje. i sjutra na ručak. Nestaje u tami kafane. Devet vaspostavljenih svata gleda u ružu na stolu i puši.

    Ovde gore su sobe za spavanje, tu joj đed sa majčine strane držao kafanu. Ona je završila ekonomiju, radila je po moru, ovo je jesenas otvorila. Majka joj bila jedinica ovo je sve njeno, ima i očevine oko granice. Sa njenim rođacima sarađuje, očevi poslovni prijatelji. Neki od njih su danas bili u povorci.


    …..stereo se oglasio…marija šerifović molitva neki dance remix…..

    ….na odrinom zaklonjenim prozorima čulo se otvaranje žaluzina. Pojavila se na vratima kafane gurajući kolica pored sebe.


    ….čoveka ne uništi ni droga ni piće. Uništi ga san kada shvati da će ostati samo san…..

    ….ona je bila gimnazijalka, a on je dolazio kolima pred gimnaziju. Bili su momak i đevojka. Bila je nevina do treće godine fakulteta. On joj bio prvi frajer. Onda je on poša u Švedsku. Imala je momka kao apsolventkinja u prištini. Pomirili su se dvijehiljadite, za novu godinu, u budvi, ona je bila sa drugaricama, nije radila. On je radio sa kolima i kupio je pljac za auto pljac. On je šezdeset peto ona sedamdeset drugo. Otvaranje kafane nije pravila. Da ne bude otvaranje prije njegovog. Sanjala je skoro da se udaje i nije joj se svidjelo. Loza je nedovoljna, jel ima neko od vas, kićanih svatova, nešto ?

    …..telefoni počinju da rade. Riđokosa Rada traži odgovarajuću radio stanicu. Od devet izabranih šest je organizovalo odlazak. Ostajemo nas trojica. Ispraćamo one koji odlaze. Prelazimo u unutrašnje dvorište. Servirani su ovali sa mezom. Dva džointa kruže. Dušan se smeje. Zdravko gleda u sunce na zalasku. Riđokosa Rada pali novi džok. Pratim. Dušan je odlučio i odlazi. Crnjak mu je. Zdravko se smeje i govori: komandire, aj živeli ! pali novi džok. Živeli !

    …..izgledala je malo čudno u kaputu žutom krojenom bez veze čulo se iz zvučnika………


    …..čoveka ne uništi ni droga ni piće. Uništi ga san kada shvati da će ostati samo san…..


    ….stereo je punio prostor enigmom, mea culpa……

    ….mrak je već davno ovladao. Zdravko je upalio dve petrolejke u kafani. Treću je izneo u dvorište. Tražio je oštar nož. Lulu dede Riđokose Rade već je bio našao. Fukcionalna je.

    Nevjesta. Omrklo je. Vrijeme je da te mladoženji vodimo. Napunio sam ovu lulu dobrom travom i još boljim hašišom. Napunio da te mi đeveri darivamo pa da te mladoženji vodimo. Napunio e da bi ti pomogla da ti srce prepukne, sinja kukavice. Napunio e da bi ti pomogla da na zmijsko klupko noćas nagaziš ne bi li ti guje prisojkinje muke olakšale. Napunio e da bi je podijelila sa đeverima koje ti usud nanese. A đeveri će nevjestu po dobru spominjati i boga za nju moliti.

    …..Gledala ga je. Suze su joj tekle potocima. Samo je treptala. Okamenjena.

    Prihvatila je lulu. Prišla je i poljubila ga. Okrenula se. on mi je dariva ti je zapali. Palim lulu. Čujem tišinu.

    …čoveka ne unište ni droga ni piće. Uništi ga san kada shvati da će ostati samo san……

    ….mesečina na istoku je ojačala. Cesta je mlečno bela staza. Vidi se crkva na čukici pored puta. Đeveri su uzeli mladu pod ruke i svo troje gaze ukorak. Zmija leži na putu. Da li je vide? Uostalom koga je briga. Zmija se lagano uvlači u žbunje. Dolazimo do staze koja skreće crkvi i groblju.

    Čekajte me ovdje. Ne morate me u spavaću sobu uvoditi. Sedamo na bankinu.

    …….MOJ DRAGANE MOJE LANE ŠTO MI OSTAVI NOĆI TAMNE nisam siguran da li peva ili nariče…..čuje se šljunak pod njenim sandalama…..


    ….razdanjuje se. Čuje se šljunak pod njenim sandalama. Đevere ako ne smotaš još po jednu ja se dolje vratiti ne mogu. Glas joj zvuči veselo. Palim džok i dodajem joj. Zdravko pali drugi i deli ga sa mnom. ima spreman još jedan sa hašom kad stignemo kući da ne motam tamo, informiše, smeje se. I ona se smeje. Idemo nizbrdicom i pevamo:

    Poleće soko sa vite jele spuštijo krila do crne zemlje
    Poleće soko i nisko pade žalosno pismo đevojci dade
    Đevojko moja raspleti kose, mrtvog ti dragog kroz selo nose



    …..ona sama peva:

    Voljela sam oči zelene, voljela sam oči nevjerne
    Voljela ih ludo voljela, a sada sam bez njih ostala….

    Riđokosa Rada peva iz glasa. Pred kapijom terase stoji baba Riđokose Rade, plače. Riđokosa Rada peva iz glasa i grli babu. A baba jesam li ti hiljadu puta rekla da ću ja biti moderna mlada. Ona koja spava do podne i prvo cigaru pali. A što si mi došla kleta ne bila ? da mi ne daš poželjeti da bijeli dan živa ne isčekam ? Nego aj nam baba skuvaj kafu pa da i ovi đeveri počinu. I ti sine da počineš malo i ti sine. Počinula sam ti danas baba zanavijek. Neprebol baba. Neprebol. Uh kuku mene crnoj, ne vri crna te strijela ne gađala, ne vri dijete ……

    …..čoveka ne unište ni droga ni piće. Uništi ga san kada shvati da će ostati samo san….

    ….budi me Zdravko. Ajde komandire istuširaj se pored bunara prijaće ti, ajde đevere nevjesta te čeka da te peškirom dariva. Izlazim vani. Podne je poodavno prevalilo. Riđokosa Rada mi pruža laneni peškir sa vezenim ružama. Smeje se, i njih sam šila i vezla ja. To sam sve ove zime vezla. U kafanu niko da svrati. Žurila da sparim sa haljinom i maramicama.

    Pijemo kafu i mineralne vode. Vutra nas je osušila. Baba Riđokose Rade je izronila iz tame kafane. Jeste li se odmorili đeco? Oklen ste đeco? Ti si sine nekud od Danilova grada meščin? Ti si bogme izdaleka. Po očima ti se vidi. Imam ja dvojicu tolikijeh unuka od šćeri i čupavi baš ko i ti. Molila ih ja sinoć da svrate, sestru da obiđu, nju jednu imaju. Vele, baba Rada je vazda samovala. A ja ne mogla kukavica no došla. Ne znaju muški šta je đevici neprebol. Al eto vi ste joj se našli, anđeli vas nanijeli plemenikovu domu, a on vas naveo kumovskoj kući da vidite da ni ona nije ugašena. Čekate li vi Dušana đeco, kola su mu jutros oćerali, reko Dragu poštaru doće po vaske.

    Ma dobro je Rade, baba. Žaliće, prežaliće. Nać će se za vaku đevojku momaka, nesjekiraj se baba …..melje Zdravko

    ….Riđokosa Rada traži daljinski od strerea, kolonija….opet je u farmericama i crvenoj majici kratkih rukava. Labavo vezana riđa griva, crveni lak. Bosa je. Baba Riđokose Rade sipa kafu. Zdravko se mazi sa sivom macom Milicom. On je mačak i najjači je u selu kaže Riđokosa Rada. Na njen upitni pogled vadim smotane džokove iz kutije od cigareta. Baba, nođe na ogradu ti je složena đevojačka roba. Ponesi ispod štale i spali. One kutije nemoj. Ajde životati moga ! Oću sine, oću. Riđokosa Rada pali džok. Spremiću ja drugu robu, smeje se, za ukop hahahahahahhaa…..stvarno jebote zamisli da mu se tad pojaviš u istoj haljini ? užas…. palim drugi džok. Aj živeli Rado, i ti komandire, Zdravko pali lulu. Baba Riđokose Rade je naslagala đevojačku robu na gomilu granja i vraća se da uzme petrolej.


    …..čoveka ne uništi ni droga ni piće. Uništi ga san kada shvati da će ostati samo san….

    ….iz kafane izranja dugokosi momak koji je juče odvezao babu Riđokose Rade. Stoji iza njene stolice i drži joj ruke na ramenima. Smeje se. Ma bači drogu đavoli je popili ! pii !!! uzima iz ruke Riđokose Rade ponuđenu lulu. Smeje se, Beograd brate, Beograd Srbija….kašlje….smejemo se i kašljemo….

    Ja sam joj brat od tetke. Ona je starija od mene trigodine, ali sam je ja vazda branio. Ona je vječito samovala. Vazda je o Beogradu pričala. I za ovog njenog sam joj milion puta reko nije on za tebe. Šta ćeš ti, fakultet završila, sa njim. Smeju se oboje. Ima svoj kamion. Proljetos je htio da se ženi i ja ga molila da ostavi za jesen. Da babi bude nasrcu kako me neoženjena braća đeverima daju. Osmehuje se.

    Babi Riđokose Rade je drago što je i on tu. Kuva novu kafu i isčezava u dvorištu. Ode sa ženama kod Joke Dragove, kaže brat Riđokose Rade. Saće informativni centar izdati saopštenje, hahahahahhaa. Rade, ja odo u Bar. Zovi ako ti šta treba. Vi momci ostanite. Zovi ljudima one tvoje kalašture da ih razvesele. Smeju se. Nestaje u mraku kafane. Riđokosa Rada pali novi džok….. na lap topu gledamo snimke od juče…

    ….čoveka ne uništi ni droga ni piće. Uništi ga san kada shvati da će ostati samo san…..

    …stereo ima dobar prijem atlas radija…..Riđokosa Rada se igra mobilnim….Zdravko se čuo sa Dušanom i posle će sa njim za Novi. Ostaviće mi haša, vutre ima samo za još jednu lulu. Reže mp3 za kafanski stereo….ja sam ionako na putu crnom gorom….

    …..stojimo pored ceste i čekamo Dušana. Zdravko se smeje. Opisuje ličku vukojebinu iz koje je njegov otac, vojno lice. Riđokosa Rada ga grli. Ulazi u Dušanov minibus. Vraćamo se u unutrašnje dvorište kroz kafanu. Zatvare žaluzine na vratima prema cesti i smeje se. Ja tebe poznajem iz Prištine.

    Znam ti si bila docimerka, sa još dve Nikšićanke. Bio sam siguran kada si izašla na cestu da ga sretneš. Setio sam se kako ste dolazile u menzu. Okupaciona sila, ukorak. Crnogorke! Nikšićanke drug moj hahahaa….manemoj, a ti si dragi moj tada odlazio na žurke kod hercegovki ukoliko se ne varam, evo i sada se smucaš ovuda. Pa ja kad sam te vidjela da si ušao u kafanu sa aparatom poznala sam te, isti kontejnerski mačor. Ja sam poznavala i neke ljude iz Vojvodine koji su tebe odlično znali.

    Hahaahhhhhhha ….Živko Nikolić ….još uvek je samo Nebojša Jevrić…..

    ….jara je prošla. Sveže zaliven cvetni vrt blista u kontri zapadnog svetla, lavanda briljira. Sedimo na kamenom zidu ispod duda. Slušamo Mokranjca. Rukoveti. Da li je nekada neka devojka iz okoline odlučila kao i ona ?

    Neudata. Ničija sreća. Doživotna tetka. Bivalo je. Sa ovim ili onim povodom. Bivalo je i ovako tragičnih, a i još tragičnijih. Šta u stvari mjeri tragediju? U stvari mi ne možemo znati dubinu tuđeg bola i poriva. Naročito žene. Patrijarhalna Crna Gora. Mene njegova braća nisu baš voljela. A ni ja njih. Debili jedni. Oni su u grad življeli. Ovdje im je kuća prazna. Da mu nije bilo braće on bi davno imao svoj posao, bio svoj gazda. No sve jedan brat, pa drugi….pii…. no eto bili su ljudi, pustili su me da ostanem kod sanduka sama, Bog im svako dobro dao…plače

    ….oćeš ti da pališ tu lulu? Otkako sam saznala prije, evo sedmi dan, plakala nijesam do juče. Nešta mi je bilo,….daleko je to od mene, navikla sam. Onda mi je bivalo jače, ali nisam plakala. Preksinoć sam rekla babi, kad su ga dovezli, ja ću ujutru na saučešće, neka Drago kaže da me ostave samu kod njega. Kad sam došla sa saučešća, rekla sam joj: ja baba idem na poso. Ako zaplačem kad ga pronesu pored kafane ostaće mi neprebol …. drugoga neću kunem ti se !!!!.... grca….plače….

    ….knjigu piše mula paša…..šesta rukovet…..hajduk veljko …..Riđokosa Rada plače. Počinje da tuži…oću tužiću samo ako pusta pamet oće…tužiću dok god budem mogla, rekla sam mu noćas…..

    …ovo već poprima dubine Živka Nikoloća, kažem. Osmehuje se….opet plače…..


    …..čoveka ne uništi ni droga ni piće. Uništi ga san kada shvati da će ostati samo san…..

    ........
    Poruku je izmenio Goga, 07.02.2008 u 07:36 Razlog: Bold...

  8. #8

    Odgovor: Ca blues

    .........deo drugi....



    ...…..čoveka ne uništi ni droga ni piće. Uništi ga san kada shvati da će ostati samo san…..


    …..večeramo na šanku u kafani. Pršutu, sir, masline, pijemo imlek kravicu. Gledamo tv, priču o sunčanim naočarima….pali dve cigarete. Dodaje mi jednu. Da čujem tvoju priču ?!!!.....pričam…..smešna joj je priča kako smo sinoć ostali nas troje…veruje da nas je proviđenje juče donelo. I nas i naše zalihe: pii bači drogu, đavoli je popili…..pričamo o barskim stolicama i visećim stolovima…….rambo peva…

    ….aj veseli se kućni domaćine, aj sve ti zdravo i veselo bilo….rambo…..svaki metar je važan TI kom…vlasnici boš tehnike svijet posmatraju drugačije….najava programa….palim džok. Živeli Riđokosa Rado ! Živeli kontejnerski mačore !.....njen telefon svetli. Javlja se…..doći će mi dvije drugarice. Popodne su krenule iz Budve, sad su put Nikšića. One su iz Bara, radile smo zajedno….

    …..Aaaa Rade mačka mala, znaš li odakle se osjeća da se ubijate, znaš li što je tooo???? Branka veli, Rada pobješnjela! Reka nam je danas Vlado da si privela dvojicu i da se ubijate! Veli: znaš li što je to?!! Jesi li mu, bez nas, noćas sa njima na grob išla?!! Jesili bez svakog?!!! Aaaa Branka, bez svakog, ona se zarekla!!!! Jesi li, životati moga ???? Znala sam bez brata, bez brata znala sam !!!! ej kuku mene, kuku mene Rade ničija srećo, kuku mene Rade srećo moja…plaču sve tri…..

    Riđokosa Rada briše suze. Rekla sam mu plakaću i tužiti kad god mi dođe. I biću srećna što plačem i tužim. Nasilu se u grob ne može. I zmija mi je noćas s puta pobjegla. Kuku Rade nemoj tako. Nemoj Rade tako, druga su ovo vremena…..


    ….Stojimo pored šanka. Riđokosa Rada kuva kafu. Vrti tv. Ostavlja englesku temu viktorijanskog doba, film je izgleda. Branka i Sloba puše. Oči im blistaju posle plača. Riđokosa Rada sipa kafu. Otvara mineralne vode.

    Pali lulu. Ovo su Branka i Sloba. Priča im događaje od juče i danas. One slušaju. Kašlju. Haš ih je razbio. Mi smo razbijeni toliko da počinje da nas pušta. Riđokosa Rada otvara šampanjac. Potmulo plop, bez praska. Sipa.

    Branka je plavuša, blizu 40. Razvedena. Ima sina 14 godina. Živi u Podgorici. Sa majkom. Bratovljeva je druga polovina kuće. Voli da šeta Goricom. Tu joj se muškarci udvaraju. Ima udvarače. Imaju i kuću na moru. Sin retko viđa oca. Radi i honorarno, gotovo stalno.

    Studirala je pravo u podgorici. Zaljubila se. On joj je bio prvi dečko. Kresnuo je ili povatao njenu drugaricu. Raskinuli su. Nikada mu nije oprostila. Ni danas. Napustila je studije. Brzo se udala. Njegovi su je odmah zaposlili. Dete. Njegov alkohol. Ona odlazi. On u novogodišnjoj noći zove do besvesti. Njena majka joj govori ili se javi ili ću isključiti telefon. Ne javlja se ali telefon ne isključuje.

    Ne javlja se, ali telefon ne isključuje. I dok telefon zvoni ona se sveti bivšem momku na mužu od koga je otišla. I ona je apsolutno svesna toga i radi to namerno i uživa u tome !!!! i danas mu se sveti flertujući i zavodeći udvarače po gorici. a i na radnom mestu.

    Kakva žena….da i privodi fax kraju…istina drugi i kretala je od početka uz posao ali…..možda, kaže možda, bi se pomirila sa prvim frajerom ali….ali, iako se ne izjašnjava, po svemu sudeći trebao bi na kolenima da je moli, a ona da seiri, što je po svemu sudeći gotovo apsolutno nemoguće…

    …gledamo mtv sa debilnim kajronom još debilnijih smsova. Pušimo i ispijamo rose. Riđokosa Rada me gleda. Naslanja mi glavu na rame. Trlja lice u moj vrat. Odmiče se. Pali plin za kafu….

    ….čoveka ne uništi ni droga ni piće. Uništi ga san kada shvati da će ostati samo san……

    ….sedimo u sobi Riđokose Rade. Bila je soba njene majke dok je đevovala. Blesim u crno beli portret mame Riđokose Rade. Slobe ima preko trideset….

    Mozda jednu ili dve ali sigurno preko trideset. Dugokosa crnka. Ima haljinu gore belu dole crnu na tufne. Ustručena, dole lepršava. Crno bele tufne. Nosi vatreno crvene cipele sa visokom potpeticom i otvorenim prstima. Crveni lak. Ima pet godina mlađeg dečka. On je iz Budve. Radi. Zajedno su sedam-osam meseci. Super joj je. Ali ipak je mlađi. Nekada je napustila studije i završila neku školu PR-a. Iz prigradskog podgoričkog naselja. Stanuje u hotelu za koji radi. Često odlazi kući. Putuje dosta stopom. Uglavnom. Muškarci trzaju na nju i ona sebe po svemu sudeći doživljava kao vrlo atraktivnu.

    Ima trideset jednu. On dvadeset sedam. Super im je ali šta kasnije?!!! Uvek će morati da se trudi da lepo izgleda. Mislim da ona sama ne veruje u svoju lepotu ili atraktivnost ma šta to značilo. Pritisnula je okolina. Tolike godine, a neudata. On je samo imao petlju da priđe na pravi način. Odmah po dolasku je otvoreno flertovala. Kasnije se povukla. Pretpostavljam da će se brzo udati.

    ….daj nemoj motati više, vidiš li da smo urnisane, a vas dvoje da ne pričam. Ja nijesam ne pamtim. Ne bi ni noćas, života mi tvoga, da nije kako je. Slobe ja neću više, bez mene. Riđokosa Rada se osmehuje. A nemoj Rade ni ti. Nemoj kukala, vidiš li se kaka si??? Bez mene nemoj!!!! Učinjela si što si šćela što će ti to više?? Rekla si ovim seljacima da ga žališ! Neka si im, nek puknu, pii kaki su! Ološ!!! Valjala si mu se po grobu, pjevala istu noć!!! Dosta je bilo, što bi ti više???? Nudila si devetorici da sa tobom samom konače!! Spavali si sa dvojicom u kući, sama u ovoj pustinji. Selo te gledalo da im ujutru peškire pridržavaš! Ovog ljubiš pred nama, ko zna šta si mu radila bez nas, pa što će ti više??? Ona se smije!!!!!! Ti si luda, bez mene. Rade nemoj da poludiš jadna, još ti to treba!!! Viđi je, aaa ti nisi normalna, ne života mi tvoga! Slobe, mi ćemo onda samo malo. Smeje se HAHAHAHAHAHAHHAHAHAHHAHAHA……

    Ovo je stvarno nokdaun. Čujem tišinu. ....


    …..čoveka ne uništi ni droga ni piće! Uništi ga san kada shvati da će ostati samo san…..

    ….budan sam ali kapke ne mogu da otvorim. Uostalom i ne moram….satrijani voziii ….voziii….. Slobe ti si još u komu!!!! Stavila sam ja šećer, nemoj opet!!! …..satrijani puni prostor….kratak rez

    ….bješe ljetnje veče palo, sunce s neba odlutalo i zaspao val,
    A na pijesku ispod stijene grlio je nju i mene neki topli žar, tihi maestral,
    Katkad tamo iz plave tmine, nad livadom od pučine, ugledao bi nas….svetionik….šobić….kad god padne noćna tama,
    ona negdje, možda luta sama,
    koraci joj ime znaju,
    daja idem da me sjeti na nju,
    na njen dragi lik
    svjetionik …bješe ljetnje veče palo…..


    …..soba mame Riđokose Rade je zapadne orijentacije. Uvek je imala svoje kupatilo. Prva kuća u okolini koja je imala kupatilo na spratu……

    Dah mediterana. Miris mora. Miris lavande. volim ovu zemlju. Dah mediterana.

    Ovako intezivno sam ga osetio i posle božića. U risnu i novom. Mladoženja je bio iz ovih krajeva. Selo negde uz granicu. Ima sestru blizankinju. On je vozio. Išli smo za devojku u novi. u odlasku smo se spustali niz risanske strane kroz oblake iz kojih je lilo. U osvit smo ulazili u risan, kiša prestala, žuta svetla duž magistrale, besprekoran asvalt, olovno mirno more. Slušali smo italijanske kancone. Građansko venčanje u novom, u fantastično rasvetljenoj sali, dve strane u staklu, pogled na more. Južna strana otvorena i jugo puni bele zavese od poda do plafona, miris mora, čempresa, lavande.

    U ovoj zemlji je dah mediterana moguće uhvatiti na najrazličitijim mestima…

    devojke su za stolom u dvorištu….kafa i rose…rose…. i opet rose….hahahaha….majka je usisala mićka, opet je bio drogiran……pii !!! bači drogu, đavoli je popili….. nokdaun od noćas radi…..kidaju se od smeha…..sve tri su u farmericama i majicama kratkih rukava. Brankina je vrišteće zelena, pripijena. Slobina je obična T bela majica, par brojeva veća. Crvena je rezervisana za Riđokosu. Normalno. Sve tri u starkama…

    Slobin otac je sedamnaest godina stariji od njene mame. Šestoro dece !!!! atletske građe. Limar. Radio po krovovima. I njenoj mami je bilo super. U principu, ako mora prihvatiće da se uda za mlađeg dečka, a da duša joj vapi za starijim likovima……..Brankini su lepo živeli, bili demokrate. U principu mama se pitala. Domaćica.

    Sloba flertuje sa frajerima na stopu. Od budve ka podgorici. Redovno vožnju prekinu pauzom za kafu oko Cetinja. Branki su odvratni dugokosi momci. Poznaje nekog umetnika koji je večito mastan i šeta sa šćerima. Radina braća su drugo. Od kada se razvela nije izašla sa frajerom u grad. Imala je ljubavnike….obe će odavde na more. Posao….

    ….otišle su. Koliko još imamo? Dovoljno za temeljnu pripremu trećeg jutra. Rehabilitacija uračunata, naravno. Smeje se. Hajdemo negde. Sviđa mi se ovo mesto. Ovo je prirodna raskrsnica ljudskih puteva. Volja ti more, volja ti kontinent. Hoćeš nikšić, podgoricu, izvoli. Hoćeš boku, izvoli. Hoćeš hercegovinu, dubrovnik, izvoli. Koliko ljudskih sudbina poznaju ovi zidovi?!! Kakve putnike pamti ova cesta?!!! Ratnike i švercere !!!! hahahahahhahaa……no to je već kapor….

    ….živko nikolić, nebojša jevrić, momo kapor……


    Ostajemo u kafani. Običajna pravila nalažu da se četrdeset dana ne odlazi u posete. Crnina. Saučešća se primaju po pola godine, i više.

    Običajna pravila nalažu da se svatovi zdrave bocama sa rakijom. Svak iz svačije. Poenta je, samo, alkohol. Alkohol kao opijat. Alkohol kao vutra. Uostalom, na vazama iz pred antičkog doba imamo crteže ljudi koji puše lulu, nargile. Ali je tek radoznali kolumbo provalio ameriku i malboro. Koliko vremena će proći pre nego bude sasvim normalno da goste ponude džokom, iz zlatne tabakere recimo??!!!!

    Išao sam sa svatovima iz nikšića u ulcinj po devojku. Svatovi od brda odvaljivani. Mladoženjih otac, bele kose bliži sedamsetim nego li šezdesetim. Ljubičaste naočari sa tankim zlatnim okvirom, firmirane naravno, visok, vitak. Gospodin. Deveri preko dva metra. Italijanska odela, cipele. Preplanula lica, mlađi od 30. Skromno obrazovanje pokriva pristojno, divlje, kućno vaspitanje. Talent bahatosti razvijen do perfekcije. Basta im. Crnogorci. U krajevima oko nikšića mladu u prostor sa svatovima dovode braća uz povike: đeveri na noge!!!....ovi deveri su išli da otkupe devojku. Jedan dever u stisnutim šakama ko lopatama zvecka metalnim novcem i nudi mladinim sestrama i njihovoj deci da ga puste u mladinu sobu. One odbijaju. Oće samo papirne novčanice, hihihihihihih hehehhehee….drugi dever vadi iz džepa pantalona novac. Gomila novčanica od 200 i 100 eura presavijena na pola. Koliko?? pita. One zinule !!! daje njima dvema po 200eura. Najmlađoj devojčici obučenoj u dugu belu haljinu kaže zavrni suknju!! Dever joj u haljinu sasipa sav zvekeći novac iz ruku. Sestre se pogubile. Dukati.

    Priča mi o devojci iz okoline. U vreme dok je Riđokosa Rada bila srednjoškolka, devojka i momak iz pograničnog sela su se voleli. Zaručili su se. On je radio u okolini sarajeva. Znao bi doći ujutru rano u selo i čekati na cesti kad će ona proći za vodu. Jednom se tako nacrtao, ona naišla sa nekim komšijom, on prekine zaruke. Molili rođaci, komšije, bruka, sramota, aa jok. Posle se oženio devojkom iz mesta u kom je radio, dobio sina. U rat je otišao među prvima. Pokazuje mi sliku lika sa grguravom, dužom kosom. Sa još nekoliko rođaka poginuo je prve ratne zime. Sahranjen je u selu. Ona ga je žalila sve vreme rata. Posle rata otišla je u vojvodinu, udala se i na porađaju umrla, sin je preživeo. Sahranjena je u vojvodini. Otac i braća su joj podigli spomenik bez groba na seoskom groblju, nedaleko od njegovog groba.

    …ovde su ljudi uvek puni tako crnih priča!!!...

    Svi imaju neke svoje tragedije epskih razmera. Naročito devojke. Riđokosa Rada je vernica. U studentsko vreme se žešće primala na koelja. Čitala je ovih dana sveto pismo, opet. Zna da je LjUBAV za nju završena priča. Sve ostale opcije su otvorene. Lepši i bolji od njega nije postojao. Na utešne nagrade, sada, posle svega,ne pada joj na pamet da pristane. U manastir, u manastir !!! Prodaće pasata i kupiti neki dobar land rover. Treba joj zbog posla već odavno. Nije htjela da joj on kupi. Na ovom putu sezona je zimi, tvrdi.

    Riđokosa Rada opijeno priča o ekonomskoj nauci, o prepoznavanju tržišta, o prilagođavanju zahtevima tržišta. Bila je dobar student. Zaljubljena u nauku kojom se bavila. Dug staž konobarice i šankerice. Rad u vladinom timu za razvoj turizma, njeno odelenje je bilo plan i analiza, rukovodilac. Odgovorno mesto u prestižnom hotelu na obali. Sopstveni mali biznis. U struci. Prepoznala ga je na studijskom putovanju u južnoj italiji….

    ….čoveka ne uništi ni droga ni piće. Uništi ga san kada shvati da će ostati samo san…..

    ….Riđokosa Rada instalira espreso aparat i priča o ponudi i kvalitetu vodoinstalatera, elektroinstalatera, stolara i sličnih profesija na crnogorskom primorju. O ponudi dilera ugostiteljskom opremom. Ona je to nabavljala u italiji. Ima drugove tamo….veče donosi grmljavinu.

    Sedimo u baštenskim stolicama nogu podignutih na baštenski zid, gledamo dolazeću oluju. Tokom kasnog popodneva pojavila se izmaglica na zapadu. Slabljenjem sunca postajala je vidljivija, jača. Brzo se smrkavalo. Jug bio kristalno proziran. Grmljavina je bivala jača. Munje su se jasno crtale na horizontu. Brzo je napredovala. vetar je mirisao na lavandu…..grmljavina postaje ređa. Nekoliko bliskih i glasnih pražnjena….skrenula je na jug i pojeli su je teški oblaci koji su se upravo pojavljivali otuda. Njegoš je pisao da je sa lovćena stotinama puta gledao kao se oluje pojavlju i otisnu se tamo ili tamo sa grmljavinom i teškom jekom.

    Podlovćenska crna gora danas. Potomci najljućih balkanskih ratnika njegoševog doba. Cetinju se smeši verski turizam. Obala je preležala dečije bolesti turizma. Forsira cenu ali i nudi sve jači kvalitet sadržaja. Dosta se isprofilisala. Rijeku crnojevića i jezero prepoznaju kao potencijal podgorica i obala. Na pragu su otkrića da im sezona može trajati devet meseci. Saznali su da su u obnovljenoj državi imaju i gradove kao recimo pljevlja. Kažu nije loše. Ta struja, to, to je roba čovječe, ka i svaka druga. Berane i to, to treba da se ima đe svratiti kad se pođe na kosovo. Neko je zaista napravio žestok propust što u vreme probijanja železnice kroz rumiju nije provučena i cesta. Ali zato je tunel sada spejs šatl. Podgorica bar 40 minuta busom. Grad, vinogradi, ravnica, jezero, tunel, more, palme i čempresi !!! fukcionalna saobraćajnica sa dovoljno trećih traka podgorica, cetinje, budva, aerodrom tivat i dalje trajekt igalo, dubrovnik ili krak za kotor kroz spejs šatl tunel vrmac. Solidan put podgorica nikšić, 50 km sat vremena busom, i dalje trebinje, dubrovnik.

    Dubrovnik. Dubrovnikom su fascinirani. Tradicionalno. Snahe katoličke veroispovesti su sve bile dubrovčanke, iako neke od njih nikada nisu videle dubrovnik. Međugradski autobuski saobraćaj je udoban, klimatizovan, dovoljno polazaka, vremenski prilagođen radno sposobnom stanovništvu. Posle ponoćni polasci samo tranzitni, što ne garantuje da će doći na vreme i da će imati mesta za usputne putnike. Skoro svi ovi gradovi imaju neki fakultet, tako da studentarija stalno zuji po ovim busevima što im daje posebnu draž. Srednjoškolci isto.

    Vetar sada donosi miris mora. Riđokosa Rada kaže da će kiša padati ispred zore. Jutro će biti kristalno bistro. Nebo ko kliker, kaže...palimo petrolejke u svim prostorijama kuće. Sva vrata i prozori su otvoreni i pričvršćeni za zidove. Škure su pritvorene sa raširenim rebrima. Sluša se emma shapplin. Pali tamjan u svim sobama. Tamjan nije od onih gorkih. Ima kolekciju različitih tamjana, iz različitih manastira…. Pijemo makijato u šanku. Ponosna je na aparat. Samo ily kafa uz imlek kravicu. Isso 9002 tvrdi. Ma beograd je beograd, nije loša italija, ali drugi jezik, maltretiranje oko papira.

    Beograd. Ima prijatelje tamo. Odlazi tamo, redovno. Njoj lično bi više odgovaralo da živi u tako velikom gradu, oduvek je o tome sanjala, al ovde se navikla. Prijala joj je samoća. Živela je snove.

    Samo snove je i imala, kaže. Odgovarala joj je nadmorska visina. Vetrovi joj bistre um. Sunce joj daje energiju. Voli rano da ustaje. Priča kako za trojičindan rano ustaje, odlazi u crkvu i plete vence od cveća i trave. Dodajemo tamjan u keramičke kadionice.

    Gorštakinja, pravoslavna fundamentalistikinja……smeje se….

    …budim se u osvit. Kiša je prestala. Zatvarali smo noćas škure da vetar ne nanosi kišu u sobe. Sluša se džoj divižn. Pijemo kratki makijato, samo sa penom, bez mleka, rosa, malboro. Ostavljam Riđokosoj Radi ostatak haša. Lula i džokovi za put spremni. Njegovi će na groblje u deset. Ona će kada sunce izađe na terasi. Brat će je vratiti kolima prije no oni prođu. Popodne će sama u crkvu, negde uz granicu. Pušimo lulu i ispijamo rose. Nije se žalilo na materijalu, efekat ne izostaje.

    Odlazi da se presvuče. Razdanilo se. Otvaram škure od terase. Oprano i sveže zelenilo. Mokar asfalt ceste. Barice između kamenih ploča terase. Nebo ko kliker. Da… Uskoro će sunce izaći. Pijem kafu i rose pored šanka. Ranac i torba su na stolici terase. Džoj divižn ne gasi….

    ….stojimo uz šank pijemo kafu u tišini. Namešta srebrno prstenje. Crni lak. Crna lepršava haljina do zemlje sa kopčanjem napred celom dužinom. Otvoreno poprsje, kratki rukav. Labavo vezana riđa griva. Tanka, mekana, crna marama, pokriva i ramena. Diskretna šminka. U tankoj crnoj torbici sveće i papirne maramice. Davidov crni. Crni ronson. Pored torbice razvijen pupoljak crvene ruže, upravo odrezan iz vrta.

    Izlazimo u susret istočnom suncu. Skrećemo ka jugu. Rastajemo se kod skretanja za groblje. Sedimo na bankini i pušimo. Vidimo se Riđokosa. Vidimo se putniče namerniče, ja ću sačekati dok ti odmakneš niz put. Srećan put, dođite nam opet, smeje se i pruža ruku. Odlazim nizbrdicom ka risnu….

    ….čoveka ne uništi ni droga ni piće. Uništi ga san kada shvati da će ostati samo san……


    ........
    Poruku je izmenio Goga, 07.02.2008 u 07:36 Razlog: Bold...

  9. #9

    Odgovor: Ca blues

    ...deo treci...

    Coveka ne unisti ni droga ni pice...unisti ga zivot u svom nepodnosljivom paradoxu postojanja...

    Je l' ovo spomenar neki m?
    -Ma svejedno mi je sta je - za ovaj lik znam da nije svejedno...

    Znas sta me nervira?
    -Nervira me da se isuvise cesto pronadjem u onome o cemu pricas - bila ja glavna, sporedna ili ipak samo statirajuca uloga. Nervira me sto te isuvise dobro shvatam...

    Never confuse movement with action.

  10. #10

    Odgovor: Ca blues

    Citat mrvacha kaže: Pogledaj poruku
    Evo ja cu jednostavno: Cestitam!
    Takodje
    Žena nije stvar od celika, ona je cvet. Ona ne traži suvoparnu stvarnost, ona želi vedrinu ljubaznih reci. Bolje je svakog dana reci nešto milo, nego surovom ozbiljnošcu raditi za nju celog veka.

  11. #11

    Odgovor: Ca blues

    mene ne nervira ni malo....ja bash volem bluza....onako, bez razloga....
    & underpaid......

  12. #12

    Odgovor: Ca blues

    cim vidim duzi text i u potpisu ca blues, oma smutjkam nesicu i lagano gustiram..misim text...


    iz supljeg u prazno .. ..

  13. #13

    Odgovor: Ca blues

    ....prošetao sam sinoć srcem menhetna.....prošetao i video....video i osetio.....

    ....video i osetio nešta od čega mi je na mah pripala muka....sekund kasnije kroz glavu mi je sinulo.....a ovoga puta ne.....nema trika.....

    ....nema trika da će me ovoga puta nešta zadržati na balkanu.....ma ebe mi se i za kosti predaka i patriotizam i bolesnu majku i kosti predaka koje za osvetom vapiju...baš mi se ebe......


    ....stvarno dokle bre više...

    ...studentske i rane tridesete godine su mi prejebali raznorazni razni nacionalisti i demokrate....kao biće bolje.....ybg izgleda da sam imao višak gluposti oličen u ponosu balkaskim poreklom.....

    ...taman se malo stalo na zelenu granu....u principu došlo na trenutak kada mi je otac ukinuo džeparac i rekao...sinko, ovo je društvo puno mogućnosti kreni.....

    ...taman malo.....taman sam bio spreman oprostima svima njima u stilu...ybg balkan, ovde svaka generacija mora da oseti svoje ratove i svoja stradanja.....


    .....taman sam se tog vremena počeo sećati kao starci.....bilo je to za bune u krajini....ili u vreme zadnjeg balkanskog rata....taman sve to dobilo patinu....


    ...taman....kad ono tamo međutim....oćeš qurac sine.....

    ....volovi su se primili na rusko njet i nekakvu imaginarnu rezoluciju ujedinjenih nacija.....primili ko blesavi.....primili tolikoo da su i sami sebe uspeli da obmanu......

    ...beš mi sve ako iko od njih više ima ikakvu predstavu šta piše u toj famoznoj rezoluciji kojom je završen zadnji balkanski rat.....

    ....a tamo lepo piše......kosovo je integralni deo savezne republike jugoslavije......

    ...ali isto tako ne piše da to što će se jugoslovenske članice dogovoriti i razdružiti znači da kosovo ostaje integralni deo srbije.....


    ....pre izvesnog vremena radio sam sa kolegom intervju sa cenjenim i uticajnim nemačkim naučnikom.....pita ga novinar: kosovo u srbiji ????.....


    ...kaže čovek.....pa rat za kosovo srbija je izgubila zar ne.....potpisala je kapitulaciju i povukla se otuda.....ali rat nije bio pravedan, bio je mimo odluka ujedinjenih nacija ????!!!!!......ah deco moja, a koji je to rat pravedan i koji su to rat odobrile ujedinjene nacije....



    ....elem.....kad vas sve ovako na kup, i demokrate i radikale i ko zna kakve sve ne male koštunice, vidim kako penite ovuda.....


    ....sa osobitim guštom vam kažem.....ma jebite se i vi vaša evropa i vaše kosovo.....mrš u pičku materinu....palim čim ugrabim priliku.....


    ....ah da, šta sam video i osetio u šetnji u nedeljnoj večeri menhetnom.....?????????......


    ....nisam čuo ni video niti jednog jedinog stranca......instikt mi govoru da ću sledeće videti lešinare sa CNN.......možda.....obzirom da nismo više ni regionalna vojna sila.....
    Poruku je izmenio Goga, 11.03.2008 u 00:39 Razlog: Bold...

  14. #14

    Odgovor: Ca blues

    Nemoj samo da ti padne na pamet da zbrises u neku vukoyebinu bez interneta, jerBO ce interpol dobiti na znacenju daleko vise od ujedinjenih nacija, je l' jasno!

    I da, ozbiljna je ovo pretnja!

    Never confuse movement with action.

  15. #15

    Odgovor: Ca blues

    …kad ovako pišeš, znam da si već odratovao glavnu bitku sa sobom......anonimni kritičar mi zalepio reputaciju......da, pozvao se na ovu temu i zadnju pisaniju.....

    ....pročitam ovo još jutros....uz jutarnju kafu.....i baš mi nešta legne.....

    ...ceo dan ....malo malo pa se setim ovog komentara.....

    ...u principu nikada nisam ratovao sa samim sobom.....imao sam neke raskole i nesuglasice ali nikada rat.....još negde u kasnim dvadesetim sam skapirao sve prednosti života u miru i saglasju sa samim sobom i predsobljem....i od tada sam samo to praktikovao, pa šta košta da košta.....merak nema cenu...

    .....ondak mi vremenom prešlo u naviku...neki prijatelji tvrde da sam od toga vremena postao neviđena težina.....ybg, nisam im ja kriv što sam im prijatelj....

    ...elem, glavnu bitku sa sobom, shvatih kao stilsku figuru....plastičan prikaz....

    .....a obzirom da je reč o crvenoj reputaciji.....htedoh da upitam.....

    ....dal je ovo trebalo da znači da sam prestao da jurim vetrenjače....ili pak, da ću se jednoga dana stideti pred potomstvom što sam izdao svete srpske ciljeve....



    ......i da....volim boldovana slova...nešta protiv....a?????......
    Poruku je izmenio Goga, 11.03.2008 u 22:34 Razlog: Bold...

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Blues ~ Vechernja Shkola
    Autor zrNce u forumu Muzika
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 16.12.2009, 23:47

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •