Prevencija prestupničkog ponašanja - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 17 od ukupno 17
  1. #16

    Odgovor: Prevencija prestupničkog ponašanja

    Citat NSdjanka kaže: Pogledaj poruku
    ... Mi još nikako da se otmemo od koncepta 90-tih... Pri tom mislim i na nas odrasle... Svi sanjaju o brzoj i lakoj zaradi bez kvalifikacija, bez truda... Ljudi koji vode ovu zemlju, zabavljeni su ličnom afirmacijom i fućka se njima što ovaj problem ne tinja, nego gori i razbuktava se... Divljaštva na utakmicama, krađe, silovanja, ubistva, tuče...I u sve umešana maloletna deca... Droga ljudi, ne na ulici, već na izlazu iz kuće... I kako onda da ih zaštitimo kada ulica i njeni zakoni izgleda nemaju alternativu?...
    Не занемарујући остале факторе ови су по мени тренутно најакутнији. Систем друштвених и моралних вредности је врло лабилан. Стари је срушен, а нови никако да се осови. Транзиција је у нашем друштву оставила заиста дубоке трагове, снажно појачане нерешеним бројним државним питањима. Код нас је све релатизовано, мешају се бабе (наравно не ова наша са форума) и жабе, изједначује се криминал са успешношћу, лаж са прагматизмом, суровост са животном потребом, а љубав и толерантност са наивношћу и неспособношћу...

    У тако прокламованом, дакле флуидном, систему вредности све постаје теже са социјалног аспекта, па тако и васпитавање деце. Често, родитељи у својој борби, да направе људе од свог потомства, личе на Дон Кихота или промотере научне фантастике, јер је реалност битно другачија од онога што они причају...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #17

    Odgovor: Prevencija prestupničkog ponašanja

    Ne znam... dugo mi se činilo da sve izgovorene reči propadaju u neku tajanstvenu rupu bez kakvog efekta.

    Izgleda da se sve što (roditelji) izgovorimo i uradimo, uskladišti negde u malim glavama i čeka svoj trenutak...

    Dobro je pričati sa decom, stalno. Pričati... pričati...
    ...

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 12.02.2015, 03:34
  2. Kada drugi kritiziraju ponašanje Vašeg deteta
    Autor little fairy u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 14.07.2010, 11:21
  3. Bonton - lepo ponašanje
    Autor vrsac14 u forumu Online savetnik
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 16.09.2009, 14:08
  4. Predizborna obećanja
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 24.05.2007, 14:07

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •