Tadić, naš predsednik
Strana 1 od 34 12311 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 510
  1. #1

    Tadić, naš predsednik

    Postavljajući ovu temu, čudio sam se da još je niko nepostavi.
    Dali predsednik sadašnji gosp. Tadić, a sa dobrim izgledima i budući, ima snage i kapaciteta da vodi ovu zemlju, i dali se njegov način vođenja zemlje razlikuje od početnih priča u prvom mandatu. Nova retorika, prilično prljava kampanja na kojoj bi mu i radikali pozavideli, povišeni ton i često zapovednički odnos prema masi koja ga prati na mitinzima, nije li panično grabljenje za sve i svašta da bi pobedio, otkud to da ide na poklonjenje Putinu, a znamo svi njegovo mišljenje o Rusiji i Putinu i još mnogo toga; .... pa izvolite!
    In vinas veritas
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Postavljajući ovu temu, čudio sam se da još je niko nepostavi.
    Dali predsednik sadašnji gosp. Tadić, a sa dobrim izgledima i budući, ima snage i kapaciteta da vodi ovu zemlju, i dali se njegov način vođenja zemlje razlikuje od početnih priča u prvom mandatu. Nova retorika, prilično prljava kampanja na kojoj bi mu i radikali pozavideli, povišeni ton i često zapovednički odnos prema masi koja ga prati na mitinzima, nije li panično grabljenje za sve i svašta da bi pobedio, otkud to da ide na poklonjenje Putinu, a znamo svi njegovo mišljenje o Rusiji i Putinu i još mnogo toga; .... pa izvolite!
    A Toma smerni mirotvorac Ovo je kampanja daMbome, svashta chemo mi tu josh chuti. Mada neshto nisam siguran u ovu postavku - ZNAMO SVI. Shta znamo ? Njgov stav o Rusiji i Putinu? Deder, poshto ja nisam svi citiraj mi taj njegov negativan stav koji je u teshkoj koliziji sa sadashnjim kontaktima sa Rusijom.

    To znamo svi je najpopularnija fraza iz dnevnika devedesetih:

    -Dobroveche, gledate dnevnik, opozicija je i vecheras mitingovala u Beogradu iznosechi opshte poznate stavove, a dobro znamo ko im je nalogodavac...

    I onda zblanuti potroshach razmishlja - poznati stavovi?... hmm.. ok to chemo da preskochimo... Znamo ko im je nalogodavac? hmm.. Pravichu se da znam maaajku im izdajnichku, valjda che da nabroje do kraja dnevnika...
    I tako su redovno iz pouzdanih izvora saznavali ono shto im je bilo opshte poznato i dobro znana nepobitna chinjenica... Ej - dobro znamo i opshte poznato...

    Gledam njegovog protivkandidata nekidan uzzivo na TVu... Parafrazirachu:

    - JA moram da rachunam i na glasove onih koji i nisu glasachi SRS zato moram da pricham drugachije nego inache.

    -Vi ste nazivali Velji Ilicha idiotom, a sada ochekujete podrshku od njega?

    -Pa to je politika gospodjo tu se svashta govori ( i gleda je onako ko da je pala s Marsa)...

    Neki dan emisija na radiju, smejurija:

    -Gospodine Ilichu, koga chete podrzzati u drugom krugu?

    -Ne znam josh, videchemo...

    -Rekli ste za Borisa Tadicha sve i svashta i negativno se izrazili o kampanji, da li je moguce da ga podrzzite i pored toga...

    -Pa svashta se kazze ...znate.. Videchemo na glavnom odboru...

    -Pa dobro koga bi ste vi lichno podrzzali?

    -Pa josh ne znam videchemo ...



    Chovek cheka svoj stav, ne mozz na sabajle u podne tek tako da ga iznese...

    Shta hochu da kazzem? Kao shto vidimo, svashta se dakle kazze u kampanji

    Predsednik Srbije i nema neku preteranu izvrshnu vlast. On je pre svega simbol i figura koja odslikava Srbiju pred svetom. Boris Tadich nema onaj diktatosko chvrstorukashki profil za kojim "zzedjaju" ljubitelji diktatora... Ne seche lubenice pogledom (sem kad se trudi), niti gaji kamenu facu ili vechni zzivi stechak za palu nejach, ne uvene cveche u vaznama kad ulazi u prostoriju... Chovek je obichan, moderan, i mlad u svojoj ako sam dobro razumeo, a prosto mi je neverovatno - 50toj godini.
    Medjutim i on kapira da ovde ljudi josh vlazze na te odluchne, nesumnjive... Treba im figura autoritativnog oca, da zameni Tita ili Slobu... Na kraju krajeva, smutna su vremena (a kad pa nisu bila) ljudi nemaju za shta da se uFate, evropa je kao vechno daleka fatamorgana na horizontu ...

    Ne sporim da je Toma mozda kulturniji medj radikalima, a pred svake izbore, dodatno se ispegla. Da je samo do njega, boli me bash i uvo. Ne bi bio smak sveta ni da pobedi. Ajde vishe da vidite i to chudo, da su radikali obichan tigar od papira i da je jedini njihov kvalitet to shto nakon Slobe na ovamo nisu kompromitovani zvanichnim posedovanjem vladajuchih funkcija.

    Ni za shta nisu bili odgovorni u zadnjih 7 godina, osim za kochenje rada parlamenta, odugovlachenje u donoshenju zakona i samim tim odugovlachenje u prilagodjavanju zakonodavstva evropskom.

    Ono shto je mi je bitnije je da che biti vishe smetnja bilo kakvom napretku. Pa tek sad che se moguche strane sluzzbe nachuljiti ushi i dati sve od sebe ne da destabilizuju SRS neposredno, nego Srbiju i chitav region ako treba samo da bi se ovima i fizichki izbila vlast nad teritorijama. A zashto zato shto je deklarisani protivnik zapada. Znachi, iz trenutnog stanja zapadnog nepomaganja, prechichemo u stanje posrednog kochenja i odmaganja, te okretanja ledja i tihe izolacije. Zemlja je u takvom stanju, da sm na gubitku vech i ako samo stojimo.

    Da ne prichamo da che Kosovo da ode kao da ga nikad nije ni bilo. I ono malo saveznika koje imamo, u najboljem sluchaju tek tu i tamo kazzu da sa tim samo ne treba zzuriti... Trt... da ne bi uzdrmali krhki demokratski sistem... da ne dodju opet nacionalisti na vlast...

    Biche samo - Kosovari? Vi ste josh u Srbiji? Eeeee...Aj lagano...

    Ako uspore reforme zakonodavstva i svih drugih oblasti, pod firmom - mani Evropu, mi i samo mi chemo biti na gubitku... Negde na zapadu rachuna se koliko je privreda na gubitku, kada postoji problem sa saobrachajem, pa kad svi zaposleni kasne po 5 minuta.. koliko je to radnih sati .. koliko je to para?... A mi? Mi smo spremni da se odreknemo decenija... Eto tako...

    Prema tome (ili prema Tomi) ono shto u najboljem sluchaju dobijamo sa Tomom kao predsednikom je kochenje reformi i tezznju stagnaciji. U kolikoj meri, to je pitanje za baba Vangu. Mislim da ipak nije kraj sveta. Prezzivechemo, ali i kad to prodje opet chemo biti na pochetku... I tako...Dan za danom, prolazi vreme brdovitim Balkanom...troshi ljude, a rezultata ne ostavlja...
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Postavljajući ovu temu, čudio sam se da još je niko nepostavi.
    Dali predsednik sadašnji gosp. Tadić, a sa dobrim izgledima i budući, ima snage i kapaciteta da vodi ovu zemlju, i dali se njegov način vođenja zemlje razlikuje od početnih priča u prvom mandatu. Nova retorika, prilično prljava kampanja na kojoj bi mu i radikali pozavideli, povišeni ton i često zapovednički odnos prema masi koja ga prati na mitinzima, nije li panično grabljenje za sve i svašta da bi pobedio, otkud to da ide na poklonjenje Putinu, a znamo svi njegovo mišljenje o Rusiji i Putinu i još mnogo toga; .... pa izvolite!
    ...hteo sam da pisem na ovoj temi,ali posle recenice..."ide na poklonjenje"...shvatio sam da nema svrhe...nema mozga...ne vredi jednostavno...
    ...hell ain't a bad place to be......
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    Postavljajući temu, namerno sam išao na iritirajući ton baš zbog različitih mišljenja i viđenja, neubacujući moj subjektivni stav, što će se na taj način razviti jedna lepa diskusija, sa najmanjom željom da ovo bude tema gde će se pljuvati pristalice jednog ili drugog kandidata. Da sam počeo sa hvalospevima, opet zanemarujući moje subjektivno mišljenje, a pošto se već dobro poznajemo na ovim temama, mnogi bi mi zamerili da nisam iskren, zato je i takva postavka.
    Realno gledano gosp. Tadić ima najviše izgleda da u drugom krugu pobedi, ne zato što je najbolji, već što boljeg od njega trenutno nema. I bez obzira na vrlo čvrst, maltene konzervativan startni stav DS, Tadić je to malo omekšao i popustio na određenim pozicijama taman toliko koliko je bilo potrebno za prednost, i tu mu se nema šta zameriti. Najnovija ponuda oko podrške uz neke uslove koje traže Koštunica i Ilić, i nije nešto novo, ili već nekorišćeno ili primenjeno. Pre bi se reklo da su se neki mediji prerano istrčali, praveći prašinu i štetu prevashodno DS. Poznavajući do sada praktikovanu politiku Koštunice i Ilića, sigurno je da i jedan i drugi žele članstvo u EU, a trenutna retorika pre ide u prilog da neduvaju u isti rog zbog Evrope i SAD, ali mislim da svi sviraju istu melodiju. Dali će ti isti mediji, a koji su naklonjeni Tadiću i ostalima iz demokratskog bloka imati mudrosti oko komentara i stava, a u vezi potpisivanja sporazuma sa Putinom, videćemo. U svakom slučaju čuveno "kevtanje" medija pre vremena može napraviti nešto što se 3-eg februara neće moći ispraviti, na Tadiću je javni potez.
    In vinas veritas
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    Nisam protivnik ni Tadic Borisa, ni Nikolic Tomislava. I jedan I drugi su pripadnici moje zemlje, I potencijalni predstavnici mene pred ostalim delom sveta, iako mozda da sam ja taj koji odlucuje mozda to ne bi bili ni jedan niti drugi, a po svoj prilici to nebi bio ni iko sa glasackog spiska .
    Neumesno bi stoga bilo s moje strane da pljujem po svome.
    Mislim da I jedan I drugi imaju niz kvaliteta, ali imaju I toliko mana, da sam se ja licno odlucio na izborima za ponistavanje glasackog listica, jer kandidata kakvog bih ja zeleo da me predstavlja nije bilo.
    Tadic je graciozan covek, prosto receno, kao sto Hleb kaze, prosto za nepoverovati da ima 50 godina. Ima nekih ideja, nije prazna knjiga, ali jednu stvar bih mu prigovorio cak I da se nadjem u cetri oka s njim, a to je obecanje da ce zaposliti nekoliko stotina hiljada ljudi, a u medjuvremenu , mozda gresim, ali koliko vidim ne da se nije zaposlilo, vec se I otpustilo vise hiljada radnika, I sad se opet otpustaju, a opet kaze da ce zaposliti jos 500.000. Prosto postavim nekad pitanje sam sebi da li mu verovati? Smatram da on vise odgovara manjinama, zatim ljudima na polozaju, visoko skolovanima,dok Tomislav vise odgovara radnicima, I nezaposlenim ljudima, I mislim da od manjina dobija manje poverenje nego li mu protivkandidat . Buduci da nisam siguran da Tadicu potpuno verujem, a ne zelim da mu kontriram, jer ko zna mozda I jeste u pravu, ja ponistavam glasacki listic.
    S druge strane, Tomislava Nikolica krasi smirenost , (daleko veca nego li Tadica), nepodcenjivanje protivkandidata, zelja da saradjuje I sa Evropom, ali I sa Evropom u cijem sastavu je Rusija. Ne znam ni sam zasto, ali deluje mi da mu je I kampanja, ali I ponasanje za vreme kampanje vise fer nego li Tadicevo. Donekle smatram da bi mu mozda I trebalo dati pobedu, jer to bi ustvari bio ispit-ko zna, mozda se covek zaista zalozi, I mozda sve ljude bude gledao sa stanovista predsednika Srbije, a ne samo SRS-a. Svidja mi se I to sto se on covek izjasnjava kao buduci predsednik Srbije, a ne samo clanova SRS-a, dok s druge strane, bar mi se tako cini, Tadic se fokusira samo na pripadnike demokratskih stranaka, dok u clanovima SRS-a vidi neskolovane, nekulturne, arogantne, I sl., sa cime se ja licno ne bih slozio, jer sam upoznao prilican broj glasaca SRS-a koji imaju visok nivo obrazovanja, kulture, I ...
    Pretpotstavljam da niti ijedan od njih dvojice , bilo da Tadic nastavi svoju funkciju (sto ce najverovatnije I nastaviti), ili Tomislav dobje funkciju predsednika (manje verovatno) ne bi mogao nesto znacajno izmeniti situaciju u drzavi.
    Na kraju sta reci, mislim da bi lepo bilo da ma ko da bude izabran, da se formira jaka opozicija koja bi donekle mogla iskontrolisati delovanje predsednika koji bude na vlasti, jer ne zaboravite I jedan I drugi kandidat imaju vise stotina hiljada, pa I miliona ljudi koji se slazu sa njihovim programom, I neumesno bi bilo ne slusati I njihov glas I ideju.
    ...................
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    Nisam previse upucena u politiku..

    Znam kako sam orijentisana i sta bi trebalo ovoj zemlji i mladima, a to definitivno niije politika koju prezentuje gosn N.

    Iskrene nade u pobedu dragog kolege i postovanog aktuelnog predsednika...
    "toliko puteva.. koji izabrati, gde poci, koga povesti..???"
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    P
    Realno gledano gosp. Tadić ima najviše izgleda da u drugom krugu pobedi, ne zato što je najbolji, već što boljeg od njega trenutno nema. .
    Ukoliko boljeg nema (makar i trenutno), zar to ne znaci da je najbolji?
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    Kaže, u selu gde su svi ćoravi - onaj sa jednim okom biva kralj
    _________Una16
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Postavljajući ovu temu, čudio sam se da još je niko nepostavi.
    Dali predsednik sadašnji gosp. Tadić, a sa dobrim izgledima i budući, ima snage i kapaciteta da vodi ovu zemlju, i dali se njegov način vođenja zemlje razlikuje od početnih priča u prvom mandatu. Nova retorika, prilično prljava kampanja na kojoj bi mu i radikali pozavideli, povišeni ton i često zapovednički odnos prema masi koja ga prati na mitinzima, nije li panično grabljenje za sve i svašta da bi pobedio, otkud to da ide na poklonjenje Putinu, a znamo svi njegovo mišljenje o Rusiji i Putinu i još mnogo toga; .... pa izvolite!
    Pa ovo je cista provokacija.
    Ceda se pljuje na sve strane od forumasima "hejtera" i kada izadje tema vezana za Voju onda mu se izlazi u pomoc, zbog nedostatka argumenata, pokretanjem teme o Tadicu.
    Eto ima neki "slican" Voji pa da ga "otkrijemo" i napljujemo.
    "Manite se Voje, on covek, eto bori se za sve nas"
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    много се бре дерња за једног председника државе, жао ми је што ми је он председник, а има човек и својих виђења будућности
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    Ako on uradi 50 sklekova za 90 sekundi ja cu da skocim sa mosta i ubijem se odmah... Ali i jeste jedino on za predsednika... ko ce kavati one nemacke kancelarke i bakute po Evropi... Bar necim da se podicimo...

    p.s. stvarno ova kampanja za drugi krug nije bas kako treba... izgleda je Toma vise platio ili je u pitanju da Saper i Djilas rade drugarski za manje para,pa tako i ispadne sve sto je dzabe nije tako dobro nego kada se plati i jos casti....
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    http://www.pressonline.co.yu/vest.js...1&sectionId=67

    20 običnih pitanja - Boris Tadić, predsednički kandidat DS-a

    n Koji vam je omiljeni lik iz mašte?

    - Kapetan Josarijan iz Kvake 22".

    Џабе се улизујеш Борисе, превише си ми нешто нервозан...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    Citat StOlA kaže: Pogledaj poruku
    много се бре дерња за једног председника државе, жао ми је што ми је он председник, а има човек и својих виђења будућности
    ...plachi,manje ces da pishkish...
    ...nego,ko je tvoj kandidat i da vidimo njegovu viziju?Mojne samo da mi spominjes Kastanedu...verujem da se od pejotla poludi...
    ...hell ain't a bad place to be......
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ......verujem da se od pejotla poludi...


    ...šo neb proverio...a?????.....


    ....nego...nije da mu ne basta....al je mloogo počeo da lupa rukama po govornici u potonje vreme.....
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    Kralj Ibi rece da treba menjati narod.
    Drugi Zoran je uradio nemoguce.Poceo i hteo.
    A sada cu uz Borisa da se borim,mirno.
      Vrh

Strana 1 od 34 12311 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Novica Tadić
    Autor zosim u forumu Srpska poezija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 30.07.2013, 22:39
  2. Radovan Karadžić, predsednik RS
    Autor itebejac u forumu Spomenar
    Odgovora: 172
    Poslednja poruka: 19.07.2010, 20:01
  3. Zašto Tadić poklanja državu Pajtiću i Čanku?
    Autor yossarian u forumu Spomenar
    Odgovora: 101
    Poslednja poruka: 15.06.2009, 11:22
  4. Uhapšen predsednik FK Vojvodina
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 01.03.2008, 11:16
  5. Tadić se izvinio građanima Hrvatske
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 91
    Poslednja poruka: 04.10.2007, 08:18

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •