Koju ste knjigu poslednju kupili/dobili? - Strana 21
Strana 21 od 21 PrvaPrva ... 11192021
Prikaz rezultata 301 do 306 od ukupno 306
  1. #301

    Odgovor: Koju ste knjigu poslednju kupili/dobili?

    Umalo da žestoko omašim temu

    Poslednja dobijena knjiga je Seksualnost Cigana.
    Dobila.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  2. #302

    Odgovor: Koju ste knjigu poslednju kupili/dobili?

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Umalo da žestoko omašim temu

    Poslednja dobijena knjiga je Seksualnost Cigana.
    Dobila.
    leleee!
    kad procitas,da prosledis,bas me zanima!

    ja samkupila skolske knjige,dakle,bacene pare...
    Ploviti se mora i bez broda ..

  3. #303

    Odgovor: Koju ste knjigu poslednju kupili/dobili?

    Istu. Zanimljivo, ali ponegde, teško štivo. Počela sam danas sa čitanjem i za početak komentar da mi jako podcenjujemo njihovu kulturu. Za većinu su sami krivi, to stoji. Ali, i mi imamo doprinos. Predrasude. Ono što je meni, prvo privuklo pažnju ,je tiraž od 2.500 komada!

    I šta bi sad rekao Crnjanski, Kiš, Tin...Ne bi se mogli setiti kad su poslednji put reprintovani. A o tiražu neću ni reč. Čitam dalje.
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  4. #304

    Odgovor: Koju ste knjigu poslednju kupili/dobili?

    Ovih nekoliko dana napakovala sebi dobre naslove; Kafka-Snovi, Priče o Narcisu zlostavljaču- Jasmina Ahmetagić, Džon Stjuart Mil- Podčinjenost žena i Stvari koje nas prevazilaze- Aleksandra Mančić.
    Prva je progutana.Dragi Kafka. Drugu proučavam. Zanimljivi primeri kroz dela i likove velikih pisaca i podela u načinima zlostavljanja:fizičko, psihičko, rodno itd. Predlažem je uz Virdžiniju Vulf i njenu Sopstvenu sobu. Treću takođe.Knjiga pisana u 19. veku i ono što je zanimljivo je, kao da je nastala u ovom vremenu. Poražava ta činjenica. Četvrta završena za jednu noć u putu. Reč je o početku prevođenja kod hrišćana i uopšte se bavi tom tematikom. Dosta zanimljivih informacija. Briljantna knjiga!
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  5. #305

    Odgovor: Koju ste knjigu poslednju kupili/dobili?

    "Ostrvo" Meša Selimović
    "Ukrašću srce od cigana da raskrstim sa brigama"!

  6. #306

    Odgovor: Koju ste knjigu poslednju kupili/dobili?

    http://www.geopoetika.com/book.php?id=3941
    Lepo i kvalitetno izdanje Geopoetike!

    O oprostajnom pismu V.Vulf vec svi znamo.Mada je nazaobilazno,svakako .
    Dopala su mi se manje- vise obicna pisma...npr. Mark Cepmen,nakon sto je ubio Lenona i zavrsio na lecenju,napisao je lepo pismo jednom advokatu, pitajuci ga za pomoc o povracaju albuma na kojem mu je Lenon,nekoliko sati pre ubistva,dao autogram,a zaplenila ga policija.Novac od prodatog albuma je zeleo donirati nekoj decijoj instituciji..Ili...pismo malog decaka koji se obratio,u nadi da mu nikada nece ni odgovoriti,jer ko od poznatih cita pisma...,jednom od glavnih crtaca i stvaraoca likova iz 'Cudovista iz ormana' i dobio, rukom pisano pismo sa detaljnim objasnjenjima kako stvoriti junaka.Kasnije je taj decak postao dobar crtac!....Ili... pismo koje je Cercilova zena uputila njemu u nadi da ce razumeti koliko se promenio i postao nadrndan...
    Kako bilo,spisak je poprilican i vredi imati knjigu.Ako ne, onda kao oda XX veku dok su ljudi jos ispisivali pisma na papiru.
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

Strana 21 od 21 PrvaPrva ... 11192021

Slične teme

  1. Koju ste poslednju igru zavrsili?
    Autor Kunic u forumu Igre
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 08.06.2022, 23:50
  2. Koju knjigu trenutno čitate..?
    Autor yige_gui u forumu Književnost
    Odgovora: 1360
    Poslednja poruka: 06.10.2019, 11:29
  3. U koju knjigu biste se preselili?
    Autor SQUAW u forumu Književnost
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 26.09.2018, 13:02
  4. Šta ste poslednje kupili od kozmetike?
    Autor irnik u forumu Lepota
    Odgovora: 105
    Poslednja poruka: 04.07.2010, 23:21

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •