Ana Ivanovic - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 24 od ukupno 24

Tema: Ana Ivanovic

  1. #16

    Odgovor: Ana Ivanovic

    Ana u Adidasu do kraja karijere


    Ana Ivanović produžila je ugovor sa kompanijom Adidas čiju će opremu nositi do kraja karijere.


    "Veoma sam ponosna što ću do kraja karijere nositi opremu Adidasa, koji mi je pružao ogromnu pomoć poslednjih godina... Uzbuđena sam što sam članica porodice Adidas", kazala je Ivanovićeva na ličnom sajtu.

    Finansijski detalji saradnje nisu saopšteni. Marketinški tim 22-godišnje Ivanovićeve samo je izrazio uverenje da je 23. teniserka sveta najmlađi sportista koji je potpisao sponzorski ugovor na toliko dug vremenski period.

    "Ana Ivanović je bez sumnje veliki ambasador Adidasa i oduševljeni smo što ćemo nastaviti saradnju", kazao je potpredsednik Adidasovog marketinškog odeljenja za globalni sport Žoselin Robijot.

    Ana Ivanović je predstavila i novi dizajn sajta koji se može videti na staroj internet adresi The Ana Ivanovic official website.

    (Mondo)
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  2. #17

    Odgovor: Ana Ivanovic


    Ana, trgni se!

    Pre nešto manje od dve godine dotakla je sam vrh ženskog tenisa. Osvojila je Gren Slem trofej i zagospodarila WTA listom. Danas je dotakla dno dosadašnje profesionalne teniske karijere.


    Ana Ivanović je poražena u drugom kolu Indijan Velsa. Bolja od nje bila je Letonka Anastasija Sevastova. I ne, nije to ono što Anu dovodi do "lowest point-a" teniske karijere, već činjenica da taj poraz za nju znači i ispadanje iz prvih 50 teniserki sveta! Tako će Ivanovićeva turnir u Ki Biskejnu dočekati na manje više istoj poziciji kao i na početku profesionalne karijere pre pet godina, kada je poslednji put bila van TOP 50.

    Podsetimo se samo tog turnira u Ki Biskejnu pre pet godina. Tada je 16-godišnja Ana Ivanović bila 52. teniserka sveta, sa uzlaznom putanjom na WTA listi. U Ki Biskejnu je upisala prvu pobedu nad TOP 10 teniserkom. U osmini finala je iznenadila sedmu igračicu sveta Svetlanu Kuznjecovu, pre nego što je u četvrfinalu, sa nekoliko bandaža na telu, pružila dostojan otpor drugoj igračici sveta Ameli Moresmo...

    Vratimo se tekućem Indijan Velsu. Sam poraz od Sevastove ne treba analizirati. Letonka je u usponu, igrala je polufinale turnira u Montereju prošle nedelje, pobedila Jelenu Janković. Štaviše, moglo bi se i reći da nije strašno što je Ana Ivanović, 28. teniserka sveta, izgubila od 19-godišnje Anastasije Sevastove 63. na svetu. Eto, Žistin Enan je isto poražena u drugom kolu. Međutim, strašna jeste činjenica da je Ivanovićevoj ovo peti poraz u sezoni, uz samo četiri ostvarene pobede!


    Pogledajmo širu sliku. Ivanovićeva već tačno godinu dana nije ostvarila niti jedan rezultat vredan pomena. Čak i ako bolje pogledamo, to finale Indijan Vesla od pre godinu dana je ostvareno uz dosta sreće. Ana na putu do finala nije pobedila niti jednu članicu 10 najboljih. Redom je pobeđivala A.Jakimovu (95. WTA), H.Dulko (36.), F.Penetu (15.), S.Bamer (29.) i A.Pavljučenkovu (42.), pre nego što ju je u finalu pobedila šesta na svetu Vera Zvonarjeva.

    Kad već gledamo šire slike, valja napomenuti da je Ana poslednju pobedu nad TOP 10 igračicom ostvarila krajem 2008. godine(!) kada je u Lincu u pobedila Veru Zvonarjevu. Ako potražimo Aninu pobedu nad nekom "ozbiljnijom" članicom deset najboljih, potragu ćemo zaustaviti na Rolan Garosu 2008., kada je u polufinalu bila bolja od Jelene Janković. Bilo je potrebno podsetiti se Aninog najvećeg uspeha u karijeri da bi se došlo do odgovora na pitanje kada je sve pošlo po zlu. Ana je dodirnula vrh i nedugo zatim se strovalila na, evo za desetak dana, 56.-60. mesto WTA liste.

    Nakon što je osvojila Rolan Garos i tako došla na prvu poziciju WTA liste, čemu je ipak najviše kumovalo povlačenje Žistin Enan iz profesionalnog tenisa, Ivanovićeva je osvojila tek jednu titulu (Linc 2008.). Od tada je pobedila tek jednu koleginicu iz deset najboljih, a na ukupno 26 odigranih turnira samo je u četiri navrata dolazila do polufinala! Najviše zabrinjava podatak da je Ivanovićeva na tih 26 turnira čak 14 puta gubila ili početni ili drugi meč!

    Pa u čemu je problem? To je pitanje za milion dolara. Evidentno je da je do psihe, jer Ana nit je imala nekih većih problema sa povredama, niti je zaboravila da igra tenis. Samo njeno ponašanje na terenu pokazuje u kolikoj je psihičkoj krizi mlada teniserka. To možda najbolje ilustruje informacija da je Ivanovićeva bukvalno preplakala dva dana duela Srbija - Rusija u okviru Federejšn kupa. Ivanovićeva ima već 23 godine, ali svako ko je imalo zna zna da je u pitanju zapravo devojčica. Porazi joj jako teško padaju, a sadašnja situacija sigurno je opterećuje na način koji malo ko od nas može da zamisli.

    Nećemo se praviti pametni. Ani je saveta sigurno preko glave, a i iskreno nema tog saveta koji nju može izvaditi iz trenutne krize. Nećemo se ni pridružiti armiji razočaranih fanova i reći joj da se manje slika, a više igra tenis. Možda je ispadanje iz 50 najboljih baš ono što treba našoj teniserki. Treba udariti o dno da bi se shvatilo da nešto ne valja. Ako ovaj udarac ne posluži onda je veliko pitanje šta će biti s teniskom karijerom Ane Ivanović.
    Za desetak dana Ivanovićeva će opet na teren. Turnir u Ki Biskejnu okupiće najbolje teniserke sveta, opravdati epitet "nezvaničnog petog Gren Slema". Pre pet godina naša teniserka je nakon tog turnira po prvi put u karijeri ušla u 50 najboljih na svetu i tu ostala tačno pet godina. Pomalo je i tužno što smo danas u sitauciji da baš to opet poželimo našoj teniserki, umesto ostvarenja nekog većeg cilja...

    (tenissrbija)
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  3. #18

    Odgovor: Ana Ivanovic

    Pokušavam sebi da govorim kako je potrebno da probam da uradim sve što mogu na terenu i u isto vreme se zabavim kako bi mi se samopouzdanje vratilo. Iako sam izgubila od Sevastove, uživala sam na terenu. Trudila sam se da mi bude zabavno posle dugo vremena. Zato se bolje osećam jer sam lakše disala i bila slobodnija. To takođe dolazi i sa samopouzdanjem.

    jbt,kakva je ovo budala slijedi najjache: Možda ću zaista početi više da igram dublove.

    kakva avetinja..nego ana,dubl moze da pomogne, mada ne bi trebalo zanemariti ni casove kriketa

  4. #19

    Odgovor: Ana Ivanovic

    Citat Freddy kaže: Pogledaj poruku
    Pokušavam sebi da govorim kako je potrebno da probam da uradim sve što mogu na terenu i u isto vreme se zabavim kako bi mi se samopouzdanje vratilo. Iako sam izgubila od Sevastove, uživala sam na terenu. Trudila sam se da mi bude zabavno posle dugo vremena. Zato se bolje osećam jer sam lakše disala i bila slobodnija. To takođe dolazi i sa samopouzdanjem.

    jbt,kakva je ovo budala slijedi najjache: Možda ću zaista početi više da igram dublove.

    kakva avetinja..nego ana,dubl moze da pomogne, mada ne bi trebalo zanemariti ni casove kriketa
    Ne znam sta je cudno u ovoj izjavi? Sve sto je rekla ima smisla. Anin problem nije u igri vec je problem sto previse razmislja o tenisu i tehnici, sto je izgubila samopouzdanje i sto ne uziva u ugri kao nekad. Kada to uspije da popravi bice ona stara Ana.
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  5. #20

    Odgovor: Ana Ivanovic

    Anin problem nije u igri vec je problem sto previse razmislja o tenisu i tehnici, sto je izgubila samopouzdanje i sto ne uziva u ugri kao nekad
    nisam prenio osatak njene izjave u kojoj se kaze da uziva na terenu,tako da Znachi,ona ipak nema pojma ni s mozgom ni sa tenisom.a za DK protiv Slovacke garantujem da Ana nece igrati,vec Aleksandra Krunic ili Bojana Jovanovska

  6. #21

    Odgovor: Ana Ivanovic

    Ana sad opet traži trenera

    Srpska teniserka posle loših rezultata shvatila da mora da potraži pomoć stručnjaka i krenula u potragu za novim trenerom.



    Ana Ivanović se posle razočaravajućeg nastupa na Rolan Garosu okrenula pripremi za Vimbldon. Ona će na turniru u Birmingemu, gde je drugi favorit, pokušati što bolje da se zagreje za sezonu mečeva na travi.

    Svesna da je iza nje veoma loš period ponovo je pokrenula pitanje trenera i odlučila da krene u potragu za novim stručnjakom koji će joj pomagati u radu.

    "Bilo je dosta padova i uspona u mojoj karijeri poslednjih godina. Moram da pronađem trenera koji će mi pomoći da igram bolje, konstantnije, ali znam da je to veoma teško. Već imam listu stručnjaka sa kojima bih želela da sarađujem, ali je veoma teško uspostaviti kontakte i pronaći pravog u jeku sezone", rekla je bivša broj jedan.

    Srpska teniserka je dodala da je svesna da je pred velikim izazovom, ali da će se potruditi da reši to pitanje u što kraćem periodu.

    "Pronaći dobrog trenera koji će sarađivati sa vama na pravi način, putovati i provoditi vreme na treninzima je velika stvar. To treba da bude dobar stručnjak koji će vam pomagati, ali i osoba koja će uvek biti spremna da razgovara sa vama, bilo da je nešto dobro ili loše. Ne želim više oscilacije u svojoj karijeri, želim to da prevaziđem i još jača izađem iz lošeg perioda", dodala je Ivanovićeva.

    Ona je polovinom februara otpustila Holanđanina Antonija van Gričena, nakon toga i kondicionog trenera Mariju Lojanicu, i radila je samo sa sparing partnerom. Takav "recept" nije joj doneo uspeh, već samo manjak samopouzdanja i česte povrede, i izlazak van top 20 na WTA listi, pa je ipak izjavila da će u narednom periodu pokušati da pronađe stručnjaka koji bi joj pomogao da se vrati na staze stare slave.

    Praktično, posle sjajne 2008. godine, kada je osvojila Rolan Garos i bila prva na WTA listi, Anina karijera je polako krenula silaznom putanjom.

    Izvor: Mondo

  7. #22

    Odgovor: Ana Ivanovic

    Ana ponovo radi sa Skotom Bernsom

    Srpska teniserka obnovila saradnju sa australijskim kondicionim trenerom, sa kojim je postigla najbolje rezultate u karijeri.



    Ana Ivanović odlučila je da se vrati na staze stare slave. Ona je ponovo angažovala kondicionog trenera sa kojim je beležila najbolje rezultate u karijeri - Skota Bernsa.

    Australijanac je radio sa Anom pune tri godine - od jula 2006. do jula 2009. godine, pre nego što je napravio pauzu u radu u svetu tenisa.

    Berns je bio u Aninom timu kada je 2008. stigla do prvog mesta na WTA listi i grend slem trofeja na Rolan Garosu. On je odgovoran za najveći napredak u njenoj kondiciji tokom prvih nekoliko meseci njihove saradnje.

    "Oduševljen sam što se ponovo vraćam u tim. Imamo neke nezavršene poslove", izjavio je Berns, o kojem se svojevremeno šuškalo da je zaljubljen u Anu.

    Ranije, Ivanovićeva je imenovala Britanca Najdžela Sirsa za svog prvog trenera, pa očekuje da će novi tandem odlično funkcionisati.

    "Imenovanjem Najdžela i sada Skota kao kondicionog trenera, mislim da sam napravila odličnu organizaciju tima, i optimistična sam po pitanju budućih rezultata", rekla je Ivanovićeva, koja trenutno zauzima 18. mesto na listi najboljih teniserki sveta.

    Berns je po nakon povratka posle pauze sarađivao sa teniserkama iz samog vrha, poput Marije Šarapove, Vere Zvonareve i Viktorije Azarenke.

    Izvor: Mondo

  8. #23

    Odgovor: Ana Ivanovic

    Samo nek' radi pa da opet bude u WTA Top 10

  9. #24

    Odgovor: Ana Ivanovic

    Od kako je oslabila, mnogi su poceli da se nerviraju i da govore lose stvari o njoj. Ne kazem da ima previse razloga da bi je hvalili, ali ja jednostavno ne volim tu osobinu naseg naroda. Sve je super kad neko pobjedjuje, a vec kad se malo stvari okrenu, to je nevjerovatno.
    I ja se sama cesto iznerviram kada cujem neke izjave o njoj ili njene, ali to zadrzim za sebe. Ipak vjerujem da i dalje moze da se vrati na bolje pozicije, i da pokaze da zna da igra, i da to nije zaboravila.
    And even though you're fed up, you got to keep your head up.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Jelena Jankovic vs Ana ivanovic sta mislite?
    Autor BLue stAR u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 22.03.2012, 15:41

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •