Novak Đoković - Strana 4
Strana 4 od 6 PrvaPrva ... 23456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 77
  1. #46

    Odgovor: Novak Djokovic

    Nole: Dogodine biće - jao, Bože!

    "Jako sam ponosan na svoju igru na šljaci. Sada imam samopouzdanja da mogu da pobedim najbolje igrače. Ali kad pomislim na sve poene koje treba da branim sledeće godine, joj, Bože!", rekao je Novak Đoković.



    Čvrsto na zemlji...

    Ni po čemu ne može se naslutiti da je Novak Đoković u oblacima dok ruši rekorde i ispisuje stranice teniske istorije. I muči Rafaela Nadala...

    Đoković je izjavio po osvajanju titule na Mastersu u Rimu da je prezadovoljan, jer je uspeo da pobedi Rafaela Nadala na "njegovoj" podlozi dva puta za sedam dana.

    POGLEDAJTE FOTO-GALERIJU

    "U ovom meču premašio sam sebe po svom kvalitetu u poređenju sa onim u finalu Mastersa u Madridu prošle nedelje", rekao je Đoković za TV B92.

    Drugi reket sveta je istakao da je posebno zadovoljan što je protiv "najboljeg igrača današnjice na šljaci pružio najbolju igru".

    Potom je ocenio da je "igrao kao lud".

    "Najbolji na svetu? Ne znam, ali danas sam igrao kao lud, možda svoj najbolji tenis. Ovo je fantastično, naročito posle meča od tri sata dan pre (protiv Endija Mareja)".

    Ovo je srpskom reprezentativcu bila četvrta pobeda nad Nadalom ove sezone, od čega su poslednje dve zabeležene na šljaci, podlozi na kojoj Španac važi za najboljeg.

    "Jako sam ponosan na svoju igru na šljaci. Sada imam samopouzdanja da mogu da pobedim najbolje igrače. Ali kad pomislim na sve poene koje treba da branim sledeće godine, joj, Bože! Ali, da bude jasno, Rafa je kralj šljake. U redu dva puta sam ga pobedio za sedam dana, ali to su samo dva turnira, a on je dominirao na ovoj podlozi godinama", rekao je Đoković.

    Đoković je naglasio da je uz fantastičnu atmosferu i podršku koju je imao sa tribina uspeo da se oporavi posle iscrpljujućeg meča sa Endijem Marejom prethodnog dana.

    "Uspeo sam da se oporavim i da iz sebe izvučem maksimum", rekao je Đoković.

    Najbolji teniser ove sezone rekao je da je bio agresivan, pošto je to jedini način da se pobedi Nadal.

    "Sada ću malo da uživam, neću ni da pipnem reket u sledeća četiri dana. Onda ću da se spremim za Rolan Garos, najvažniji turnir na svetu", rekao je Đoković.

    Prvi teniser na ATP listi Rafael Nadal nije bio nezadovoljan i priznao je da je izgubio od boljeg.

    "Zadovoljan sam svojom igrom, kako igram ove sezone. Kretao sam se, napadao. Nisam tužan, igrao sam na svom nivou, čak bolje nego u Madridu (pre nedelju dana)...Igrao sam jako dobro, ali ispred mene je bio jači igrač", rekao je Nadal.

    Španac je ocenio da je na pravom putu i da želi da ponovo osvaja Rim.

    "Novak je neverovatan. Ova četiri meseca igra za klasu bolje od svih ostalih tenisera. Jasno je da ima veliko samopouzdanje. Pobeđivao sam ga u prošlosti. Svi imaju uspone i padove. Da li sam i dalje kralj šljake? Bio sam... Ali, nastaviću da radim", rekao je Nadal.

    Izvor: Mondo

  2. #47

    Odgovor: Novak Djokovic

    Koji kralj ! Nole legendo tenisa naklon do poda !

    37 pobeda ove godine i ukupno 39 u nizu... nestvarno !

  3. #48

    Odgovor: Novak Djokovic

    Nole, Naomi i Karolina zajedno na pisti...

    Da je odavno prevazišao status teniske zvezde, Novak Đoković potvrdio je pojavljivanjem na humanitarnoj modnoj reviji tokom Kanskog festivala, gde je šetao pistom uz Naomi Kembel, Karolinu Kurkovu, itd.



    Posle osvajanja sedme titule na sedam turnira ove godine, Novak Đoković rekao je u Rimu da će dooooobro da se odmori i da neće da pipne reket četiri dana.

    Nije rekao da će već narednog dana da bude u ulozi manekena u glamuroznom gradu Kanu, da će mu društvo praviti supermodeli Naomi Kembel, Karolina Kurkova, ali i bombastična Viktorija Silvšted, kultna glumica Džejn Fonda, kao i ostale VIP osobe poput Vini Forsit, Brusa Forsita, Rosario Douson, Barbare Beker, Tao Okamoto, Sesili Lopez, itd.

    Da je odavno prevazišao samo status teniske zvezde, Đoković je potvrdio pojavljivanjem na humanitarnoj modnoj reviji koju je u ponedeljak, trećeg dana 64. Kanskog festivala, organizovala organizacija "Fashion for Relief", koju vodi Naomi Kembel.



    Sav prihod od ove modne revije, na kojoj je Đoković "prošetao" sivo odelo, biće prosleđen žrtvama katastrofe u Japanu, preko Crvenog krsta te zemlje.

    U izveštajima iz Kana stoji samo da su zvezde iz sveta mode, filma i sporta nosile modele Lanvina, Žan-Pol Gotijea, Sonije Rikjel, Valentina, a čija je kreacija pripala našem teniseru, možda će nam on otkriti nekom narednom prilikom.

    Možda je film Breda Pita bio izviždan istog dana u bioskopskoj sali, ali su zato modeli, među njima i Novak, dobili ovacije od publike, u kojoj je, naravno u prvom redu, bila i kćerka jednog od najbogatijih ljudi na svetu Donalda Trampa, Ivanka.

    "Svi bogati ljudi su ovde u gradu na festivalu, ljudi iz filma i mode, tako da je dobra stvar što mogu da zavuku ruku u džep i izdvoje novac da pomognu", rekla je zgodna Ivanka.

    POGLEDAJTE FOTO-GALERIJU IZ KANA

    Zajedno sa Đokovićem, na pisti se pojavila i Grejs Hajtauer, supruga čuvenog glumca i predsednika žirija ovogodišnjeg Kanskog festivala, Roberta De Nira. Inače, De Niro je veliki fan Đokovića i u više navrata podržavao je našeg tenisera iz svečane lože, najčešće tokom US Opena u Njujorku.

    Za kraj, prenosimo vam kako je jedan od poznatih modnih internet portala "beautyisdiverse.com" počeo svoj izveštaj iz Kana.

    "Tennis player Novak Djokovic, model Karolina Kurkova, editor in cheif of Vogue Italia Franca Sozzani, Christina Estrada Juffali, Afef Jnifen, model Naomi Campbell, Winnie Forsyth, actor Bruce Forsyth, Rosario Dawson, Barbara Becker, formula 1 driver Jean Alesi, Victoria Silvstedt and Nadege at the Fashion For Relief Japan Fundraiser..."

    izvor: mondo

  4. #49

    Odgovor: Novak Djokovic

    Đoković: Nisam ni blizu Mekinroa

    Drugi reket sveta odgovorio na pohvale Amerikanca: Nisam uspeo da se približim onome što je Mekinro učinio tokom karijere



    Novak Đoković ne želi poređenje sa Džonom Mekinroom iako je slavni Amerikanac nedavno izjavio da je serija pobeda srpskog tenisera impresivnija od njegove zbog veličine turnira koje je osvajao na tom putu.

    "Voleo bih da vidim Mekinroa u Parizu i da mu lično saopštim kada budem oborio njegov rekord od 42 vezane pobede", rekao je Đoković koji je od početka godine nanizao 37 uzastopnih trijumfa.

    Drugi teniser sveta je napomenuo da mu imponuju komplimenti Mekinroa na račun njegove igre, ali da i dalje smatra dostignuća američkog tenisera mnogo vrednijim.

    "Mekinro je izjavio da smatra moju seriju pobeda impresivnijom od njegove, i to je za mene velika čast.. Ipak, mislim da još nisam uspeo da se približim onome što je Mekinro učinio tokom karijere".

    Srpski teniser je dodao da je broj gren slem titula koje je Mekinro osvojio "neuporediv".

    "Zaista ne mogu da se upoređujem sa igračem koji je osvojio sedam gren slem titula u karijeri. Mekinro je za mene teniska legenda i čovek koga poštujem, između ostalog i zbog njegove izuzetne inteligencije", zaključio je Novak Đoković.

    Srpski teniser je u nedelju proslavio 24. rođendan, a dan kasnije počinje pohod na Rolan Garos u meču protiv Holanđanina Tijemo de Bakera.

    Izvor: Mondo

  5. #50

    Odgovor: Novak Djokovic

    Novak proslavio 24. rođendan

    Naš najbolji teniser proslavio je svoj 24. rođendan na prijemu u rezidenciji ambasadora Srbije u Parizu Dušana Batakovića u prisustvu ostalih tenisera i ministra Vuka Jeremića.









    Izvor: Mondo

  6. #51

    Odgovor: Novak Djokovic

    Đoković: Moralo je da se desi

    Srpski teniser priznao da je razočaran što je prvi neuspeh u 2011. godini doživeo baš sada.



    Novak Đoković je svestan da je poraz, pre ili kasnije, morao da mu se dogodi. Ipak, razočaran je što je meč izvgubio baš kada je bio nadomak ostvarenja mnogih ciljeva.

    Ipak, priznao je da je Rodžer Federer zasluženo pobedio u polufinalu Rolan Garosa.

    "Ovo je razočaravajuć poraz. Ne može čovek da se oseća dobro posle poraza, ali znam šta da radim i znam kako da se ponašam na terenu i van njega", poručio je Đoković.

    "Bila su to najbolja četiri meseca u mom životu. Moralo je to, ipak, jednog dana da se završi. Nažalost, to se dogodilo u lošem trenutku, ali takav je sport. Nastaviću da radim", dodao je srpski tesnier.

    On smatra da je nesrećno izgubio prvi set posle taj-brejka.

    "Igrao sam dobro u prvom setu, ali nisam imao sreće da ga osvojim. Posle sam usporio i Federer je preuzeo kontrolu. Uspeo sam da se povratim, što protiv Rodžera nije lako. Pokušao sam da zadržim koncentraciju, ali je on igrao izuzetno dobro u trenucima koji su važni. Zasluženo je pobedio".

    Đoković je ocenio da je Švajcarac odigrao "neverovatan meč".

    "Federer je dobio svaki poen kada mu je to bilo potrebno. U nekim trenucima imao je i malo sreće, ali takve stvari se dešavaju na ovom nivou takmičenja. Igrati sa Rodžerom u polufinalu je uvek intenzivno".

    Drugi reket sveta je rekao da ne misli da je hendikep to što je imao četiri dana pauze, posle predaje Italijana Fabija Fonjinija u četvrtfinalu zbog povrede.

    On je dodao da vidljivost u finišu meča sa Federerom nije bila "baš idealna".

    "Bilo je vrlo teško videti servis, pogotovo u poslednjim poenima taj-brejka. To je, međutim, važilo za obojicu", zaključio je Novak Đoković.

    Izvor: Mondo

  7. #52

    Odgovor: Novak Djokovic

    Novak Đoković prvi reket sveta !!! No1e !!!
    Poruku je izmenio Charlie Harper, 02.07.2011 u 19:29

  8. #53

    Odgovor: Novak Djokovic

    No1e !

    To je to! Došao je i taj dan... Novak Đoković plasirao se u finale Vimbldona, a to znači i da će narednog ponedeljka postati 25. teniser na prvom mestu ATP liste! Bravo, Novače !



    Finale Vimbldona! Prvo mesto na ATP listi!

    Novak Đoković novi je teniski kralj planete...

    Najbolji srpski teniser svih vremena deklasirao je Žoa-Vilfreda Congu u polufinalu Vimbldona, duelu koji je imao dvostruki značaj. Nole se plasirao u prvo finale slavnog turnira u karijeri i automatski ostvario dečački san, zauzeo prvo mesto na ATP listi, bez obzira na to šta će svrgnuti lider Rafael Nadal uraditi u svom polufinalu protiv Endija Mareja.

    Srbijo, raduj se, imaš najboljeg tenisera sveta!

    U polufinalu 125. Vimbldona: Đoković - Conga 7:6 (7:4), 6:2, 6:7 (9:11), 6:3!

    Beograđanin je imao priliku da ispiše istoriju u taj-brejku trećeg seta, ali je propustio dve meč lopte. No, to ga nije poljuljalo, pa je već u četvrtom setu, uz malu zadržku, završio posao.

    Video:

    PRVI SET

    Naš as posle ranog gubitka servisa na startu meča i potom mnogo muka da povrati brejk, dobio je prvi set u taj-brejku!

    Conga je odmah oduzeo servis Đokoviću i držao brejk prednosti do trenutka kada je servirao za set, a naš as u međuvremenu nije iskoristio šest brejk lopti! Ipak, kada je bilo najvažnije, pri rezultatu 4:5, Srbin je realizovao sedmu brejk loptu za 5:5.

    Potom, asom koji je milimetarski dokačio liniju u taj-brejku došao je do 6:3 i iskoristio drugu set loptu za vođstvo u meču u kojem mu pobeda donosi...

    ...prvo mesto na ATP listi! Da, to saznanje sigurno je kočilo Novaka, ali samo do sredine prvog seta. Kada se izborio sa sećanjima na Pariz, gde je takođe igrao za Broj 1 na ATP listi i izgubio u polufinalu Rolan Garosa od Rodžera Federera, sve je došlo na svoje mesto, drugi nosilac je počistio 12.

    Ali, na spektakularan način. Obojica su se više puta bacala po terenu, prljala belu opremu na zelenoj travi Centralnog terena na Ol-Ingland Klubu, pred očima celog sveta. Publika je bila u transu, pojedini poeni će se ponavljati i ponavljati.

    DRUGI SET

    Posle drame u prvom, san o kojem sanja od rođenja, postao je na korak bliže posle furioznog drugog seta, u kojem je Novak iskoristio pad samopouzdanja kod inača labilnog Conge. Odmah brejk za 2:0, pa potom novi za 5:1 i onda lagana egzekucija na svoj servis za 6:2.



    "Muhamed Ali" se protiv Rodžera Federera u četvrtfinalu izvukao iz "nokdauna" i gubitka prva dva seta. Da li će mu srpski "teškaš" pružiti izlaz iz grogi stanja? Odgovor je stigao posle retko viđene drame.

    Ipak, hoće!

    TREĆI SET

    Đoković je u trećem setu prvi napravio brejk (2:0, 4:2), imao prednost do 4:3, kada je Conga došao do prvih brejk lopti (0:40) od startnog gema na meču i iskoristio drugu, za 4:4, a potom i servisom poveo 5:4. Počeo je Francuz da skače i bodri se, u prepoznatljivom stilu, a publika je tada većinom bila na njegovoj strani, tražeći dramu i četvrti, peti set... Ali, na Novakovoj strani bila je mirnoća i vera u sebe, jer je taj momak ove sezone, od januara meseca, doživeo samo jedan jedini poraz.

    Suočen sa 4:5, Đoković je hladnokrvno odigrao na svoj servis i bez izgubljenog poena došao do 5:5, kako je pritisak prebacio preko mreže na stranu temperamentnog Francuza. A, Francuz nije znao šta će s tim pritiskom, pa je greškama, ali i uz nedostatak sreće na 15:30, izgubio servis i doveo Đokovića pred vrata raja.

    Novak je u njih zakoračio, ali tek kroz taj-brejk, jer je izgubio naredni gem na svoj servis. PRITISAK!

    U taj-brejku, 0:2 uz za Congu, 2:2 posle sjajnog riterna Đokovića, ali novi mini brejk Conge za 3:5 i odgovor Novaka tri puta zaredom - 6:5, za poen karijere, koji je Conga nekako dobio (6:6), a potom asom iz drugog servisa, došao do svoje set lopte i nade u potpuni preokret.

    Congin forhend iz reterna na Novakov drugi servis otišao je u aut (7:7), što je bila dobra podloga za Đokovićev servis viner (8:7) i drugu loptu karijere. No...

    ...as Conge i servis viner - 8:9. A, onda ono što tenis čini magičnim sportom, drop šot Conge i Novakov drajv volej na spoljnu stranu linije. Nekoliko milimetara delilo je Francuza od seta, koji bi mu ego podigao na neslućene razmere (9:9).

    Dve šanse da to, ipak, učini na svoj servis Conga je dobio posle novog mini brejka - 9:10 i učinio je - 9:11! Novak je morao dužim putem do slave...



    ČETVRTI SET

    Ali, taj duži put, 24-godišnji Beograđanin potrudio se da pretvori u svojevrsnu prečicu - 3:0 i 5:2 bez preterane "frke" na svoj servis, posle čega je Conga nekim lucidnim potezima došao do 5:3 i doveo Đokovića u situaciju da drugi put u meču servira za pobedu. Nedugo zatim, usledio je definitivni kraj i početak zagrevanja za Nadala i Mareja - 6:3!

    Bravo, Novače, teniski vladaru!

  9. #54

    Odgovor: Novak Djokovic

    Novakov put iz snova u 2011 !

    Od Marsela Granoljersa, do Žoa-Vilfreda Conge. Novak Đoković u 2011. godini zabeležio je 47 pobeda i samo jedan poraz. Naravno da je prvi teniser sveta!



    Srpski teniser Novak Đoković je plasmanom u finale gren-slem turnira u Vimbldonu od ponedeljka obezbedio prvo mesto na svetskoj rang listi, a trijumf nad Francuzom Žoom-Vilfridom Congom je ukupno njegova 47. pobeda ove sezone.

    Do danas, od 1. januara ove godine, zabeležio je samo jedan, jedini poraz, u polufinalu Rolan Garosa od Rodžera Federera.

    BILANS ĐOKOVIĆA u 2011. GODINI:

    MELBURN:

    Marsel Granoljers (Španija) 6:1, 6:3, 6:1
    Ivan Dodig (Hrvatska) 7:5, 6:7, 6:0, 6:2
    Viktor Troicki (Srbija) 6:2, predaja Troickog
    Nikolas Almagro (Španija) 6:3, 6:4, 6:0
    Četvrtfinale: Tomaš Berdih (Češka) 6:1, 7:6, 6:1
    Polufinale: Rodžer Federer (Švajcarska) 7:6, 7:5, 6:4

    Finale: Endi Marej (V.Britanija) 6:4, 6:2, 6:3

    ----------------------------------------

    DUBAI:

    Majkl Ljodra (Francuska) 6:3, 6:3
    Felisijano Lopes (Španija) 6:3, 2:6, 6:4
    Četvrtfinale: Florijan Majer (Nemačka) 7:5, 6:1
    Polufinale: 6:7, 6:2, 4:2, predaja Berdiha

    Finale: Rodžer Federer (Švajcarska) 6:3, 6:3

    ---------------------------------------

    INDIJAN VELS:

    Andrej Golubjev (Kazahstan) 6:0, 6:4
    Ernests Gulbis (Letonija) 6:0, 6:1
    Viktor Troicki (Srbija) 6:0, 6:1
    Četvrtfinale: Rišar Gaske (Francuska) 6:2, 6:4
    Polufinale: Rodžer Federer (Švajcarska) 6:3, 3:6, 6:2

    Finale: Rafael Nadal (Španija) 4:6, 6:3, 6:2

    -------------------------------------

    MAJAMI:

    Denis Istjomin (Uzbekistan) 6:0, 6:1
    Džejms Blejk (SAD) 6:2, 6:0
    Viktor Troicki (Srbija) 6:3, 6:2
    Četvrtfinale: Kevin Anderson (J.Afrika) 6:4, 6:2
    Polufinale: Mardi Fiš (SAD) 6:3, 6:1

    Finale: Rafael Nadal 4:6, 6:3, 7:6

    ------------------------------------

    BEOGRAD:

    Adrijan Ungur (Rumunija) 6:2, 6:3
    Četvrtfinale: Blaž Kavčič (Slovenija) 6:3, 6:2
    Polufinale: Janko Tipsarević (Srbija) predao meč bez borbe

    Finale: Felisijano Lopes (Španija) 7:6, 6:2

    -----------------------------------

    MADRID:

    Kevin Anderson (J.Afrika) 6:3, 6:4
    Giljermo Garsija Lopes (Španija) 6:1, 6:2
    Četvrtfinale: David Ferer (Španija) 6:4, 4:6, 6:3
    Polufinale: Tomaz Beluči (Brazil) 4:6, 6:4, 6:1

    Finale: Rafael Nadal (Španija) 7:5, 6:4

    ------------------------------------

    RIM:

    Lukaš Kubot (Poljska) 6:0, 6:3
    Stanislas Vavrinka (Švajcarska) 6:4, 6:1
    Četvrtfinale: Robin Soderling (Švedska) 6:3, 6:0
    Polufinale: Endi Marej (V.Britanija) 6:1, 3:6, 7:6

    Finale: Rafael Nadal (Španija) 6:4, 6:4

    ------------------------------------

    ROLAN GAROS:

    Tijemo De Baker (Holandija) 6:2, 6:1, 6:3
    Viktor Hanesku (Rumunija) 6:4, 6:1, 2:3, predaja Haneskua
    Huan Martin Del Potro (Argentina) 6:3, 3:6, 6:3, 6:2
    Rišar Gaske (Francuska) 6:4, 6:4, 6:2
    Četvrtfinale: Fabio Fonjini (Italija) predao meč bez borbe

    Polufinale: Rodžer Federer (Švajcarska) 6:7, 5:7, 3:6, 6:3, 6:7

    --------------------------------

    VIMBLDON:

    Žeremi Šardi (Francuska) 6:4, 6:1, 6:1
    Kevin Anderson (J.Afrika) 6:3, 6:4, 6:2
    Markos Bagdatis (Kipar) 6:4, 4:6, 6:3, 6:4
    Mikael Lodra (Francuska) 6:3, 6:3, 6:3
    Bernard Tomić (Australija) 6:2, 3:6, 6:3, 7:5
    Žo-Vilfrid Conga (Francuska) 7:6, 6:2, 6:7, 6:3

    Finale: ???

    Izvor: Mondo

  10. #55

    Odgovor: Novak Djokovic

    Dobro jutro Srbijo, Novak je prvi na svetu

    Da je neko u Srbiji slučajno prespavao petak, 1. jul 2011. godine, ostao zaključan u podrumu ili na tavanu, upao u živo blato i izvukao se tek narednog dana, ne bi imao šanse da ne sazna vest dana.



    Pardon, nedelje, meseca...

    Ne postoji dnevna novina u Srbiji, koja u subotu nije osvanula sa Novakom Đokovićem na naslovnoj strani!

    SPORT - "Novak prvi reket sveta!", piše jedan od dva sportska lista, koji je Đokovićevom uspehu posvetio pet strana, računajući i naslovnu, na kojoj dominira broj "1" u vidu kolaža sa slikama našeg asa.

    SPORTSKI ŽURNAL - "Kralj Nole!", piše na naslovnoj strani Žurnala, na kojoj dominira Đokovićeva slika na kolenima vimbldonske trave, a u vrhu strane je teniska loptica sa potpisom našeg tenisera i krunom na njoj. Koliko je za Žurnal Novakov uspeh vanserijski govori i to što je prvih sedam strana ovog lista posvećeno našem teniseru, a fudbal, Crvena zvezda i Partizan pomereni su sa prve, druge, treće i četvrte stranice, što je jako, jako redak slučaj u istoriji ovog lista.

    POLITIKA - "Novi kralj tenisa", piše list o Novaku Đokoviću. Bivši šef UNMIK za sever Kosova Džerard Galuči u intervjuu za list kaže: "EU zna da ne može da koristi silu na severu Kosova".

    VEČERNJE NOVOSTI - Pobedom nad Congom, Đoković preuzeo tron od Rafaela Nadala: "Novak 1". List piše da dug privredi iznosi 107 milijardi dinara pod naslovom "Država dužna do guše". Ministar obrazovanja Žarko Obradović kaže: "Nećemo vezane izbore".

    BLIC - List prenosi izjavu tenisera Novaka Đokovića povodom njegovog osvajanja mesta prvog igrača sveta "Vladaću dugo!". O ubistvu reprezentativca Crne Gore Ljubomira Jovanovića na Cetinju "Košarkaš slučajno ubijen".

    DANAS - Srpski teniser biće od ponedeljka prvi na ATP listi, pošto se plasirao u finale Vimbldona: "Đoković najbolji na svetu". Zapadni Balkan i u 2012. može da računa na znatno manju pomoć SAD: "Najviše dolara za Kosovo i BiH".

    PRESS - "Srbin br. 1", naslov je o najnovijoj promeni na ATP listi, a tome je dodat i podnaslov "Novak: Za ovo sam radio ceo život".

    ALO - "Srbin prvak sveta!", naslov je teksta o teniseru Novaku Đokoviću i njegovom plasmanu na prvo mesto ATP liste, dok na poslednjoj strani dominira naslov "U inat svima".

    KURIR - List naslovnu stranu posvećuje Novaku Đokoviću, a fotografiji najboljeg tenisera na svetu iz 1991. godine dodat je naslov "Biću prvak sveta".

    PRAVDA - Na naslovnoj strani dominira naslov intervjua s ratnim gradonačelnikom Trebinja Božidarem Vučurevićem koji kaže "Sahranite me uz 'Marš na Drinu'". Tekst uspehu Novaka Đokovića najavljen je kratkim naslovom "Najbolji".

    Izvor: Mondo

  11. #56

    Odgovor: Novak Djokovic

    Deda sa Zelenjaka: Dođi, Nole da ti čestitam !

    Prodavac povrća sa Zelene pijace pogodio rezultat finala Vimbldona. "Hteo sam ja i da odem da bodrim Novaka, ali nemam pasoš", rekao deda Verko.



    Deda Verko je preko noći postao jedan od najpopularnijih prodavaca povrća u Beogradu. Simpatični dekica sa pijace na Zelenom vencu učestvovao je u snimanju reklame za mobilnu telefoniju Srbije (mt:s) sa najboljim teniserom sveta.

    Kao i svi građani Srbije ili ogromna većina njih navijao je za Novaka na Vimbldonu (naravno, i pre najprestižnijeg tenisskog turnira) i prognozirao je tačan rezultat finalnog meča protiv Rafaela Nadala - 3:1

    "Došla mi je jedna mušterija i pitala me je koji će rezultat da bude. Ja mu rek'o biće 3:1!", rekao je deda Verko za televiziju Studio B.

    Kaže da je hteo da ide na Vimbldon da uživo bodri Novaka, ali imao je administrativnih prepreka.

    "Ma, hteo sam da idem, ali nisam im'o pasoš. Rekao mi je unuk: 'Šta ćeš ti, deda, tamo, treba ti vodič, ništa ne razumeš. A drugi mi je rek'o da ne idem", kaže simpatični dekica.

    Prodavac sa Zelene pijace poziva Noleta da mu stegne ruku i da ga poljubi čim bude mogao da dođe:

    "Dođi, Nole, da ti čestitam na Vimbldonu i na prvaku sveta", poručio je deda Verko.

    Podsetite se reklame koju je Novak Đoković uradio za mt:s



    Izvor: Mondo

  12. #57

    Odgovor: Novak Djokovic

    Nole: Stižem, čekajte me !

    "Popiću par čašica rakije, kao što dolikuje proslavi jednog srpskog uspeha. To je samo početak slavlja koje predstoji", rekao je Novak Đoković. Doček u ponedeljak, 4. jula, u 20 časova na platou ispred Narodne skupštine u Beogradu.



    Novi šampion Vimbldona Novak Đoković poručio je fanovima da će u ponedeljak popodne doći u Beograd na proslavu povodom osvajanja tog turnira i plasmana na prvo mesto svetske rang liste tenisera (ATP).

    "U ponedeljak popodne definitivno dolazim u Beograd i nadam se lepom dočeku", poručio je Đoković na konferenciji za novinare posle pobede u finalu Vimbldona. On je rezultatom 3:1 u setovima bio bolji od Rafaela Nadala iz Španije, koji je Đokovićevim plasmanom u finale pao na drugo mesto ATP liste.

    Svečani doček biće organizovan u ponedeljak od 20 časova na platou ispred Doma Narodne skupštine, saopšteno je u nedelju.

    Đoković je rekao da će dva vezana uspeha proslaviti "kao što to rade Srbi".

    "Popiću par čašica rakije, kao što dolikuje proslavi jednog srpskog uspeha. To je samo početak slavlja koje predstoji", rekao je 24-godišnji Đoković.



    Novi broj jedan na ATP listi istakao je da put do vrha "nije bio lak".

    "Ovo je uspeh koji vas tera da se vratite u detinjstvo i setite kroz šta ste sve prošli da biste došli dotle. Nije bio lak put. Svi znamo za situaciju u Srbiji, ratove i bombardovanje. To su teški uslovi da se postane teniski profesionalac, a tenis je sada jedan od najpopularnijih sportova u zemlji", kazao je Đoković.

    On je naveo da je "teška situacija možda bila nesto što je svima pomoglo".

    Trofej Vimbldona je 26. u karijeri Novaka Đokovića, koji kaže da "ne želi sada da stane".

    "Želim još Vimbldona i još trofeja. Za ovo sam rođen. Želim da budem teniski šampion i neću sada da stanem", poručio je on.

    Izvor: Mondo

  13. #58

    Odgovor: Novak Djokovic



    No1e !!! Broj 1 !



    No1e probao travu sa Wimbldona


  14. #59

    Odgovor: Novak Djokovic

    Soni Đoković i ostali "kumovi"

    Novak Đoković i njegov tim dobro su se zabavljali na šampionskoj večeri po završetku Vimbldona.



    Glavna zvezda ovogodišnjeg pobedničkog bala na Vimbldonu bio je Novak Đoković. Za tradicionalnu večeru u hotelu Interkontintal na Park lejnu u Londonu Srbin i njegov tim su od pedantnih engleskih organizatora dobili crna odela i cipele sa debelim, tvrdim đonovima.

    "Dali su mi da obučem ne samo ovo odelo, već i cipele. Joj, prave su ortopedske! Haos su!", našalio se Đoković, a prenose "Novosti".

    Novak je najpre veselo pozirao sa svojim bliskim ljudima: braćom Markom i Đorđem, stricem Goranom, trenerom Marjanom Vajdom, fizioterapeutom Miljanom Amanovićem i kondicionim trenerom Gebhardom Filom Gričom.

    Dok ih je Jelena Ristić fotografisala neko je dobacio "baš ličite na momke iz filma Kum". Nije mnogo trebalo Novaku da se "uživi" u ulogu i momentalno izabere svog favorita:

    "Ja sam Soni!" (sin Vita Korleonea, kuma, kog je glumio Marlon Brando, a koga je Đoković svojevremeno imitirao).

    Šampion londonskog grend slema i novi prvi teniser sveta je potom i zvanično pozirao sa peharom, za čije postolje se požalio da je teško i masivno, ali da mu "ništa mi nije teško posle onog što je uradio ove godine na Vimbldonu".

    Galeriju fotografija pogledajte OVDE.

    Zabava je potrajala do sat vremena posle ponoći, kada je šampion, ali i šampionka Petra Kvitova, koja je takođe bila na partiju, otišla na zaslužen odmor.

    MENI NA SLAVLjENIČKOM PARTIJU

    PREDJELO 1: kanapei (servirani u "Park Lejn sobama").
    PREDJELO 2: ohlađena špargla iz Kenta. Artičoke, paradajz i avokado salata, sa kozjim sirom. Preliv od sirćeta.
    GLAVNO JELO: pečeni škotski morski list, na pirinču sa jastozima i račićima. Ljubičasti krompir. Puter sos od vermuta i paradajz grisini.
    DEZERT 1: Vuster panakota od breskve, sa toplim lešnikom i Bejkvel pistaćima. Maline i borovnice.
    DEZERT 2: Čokoladne lizalice.
    PIĆE: Lanson šampanjac, Ripaso valpoličela crno vino, Simonet febvre belo vino, mineralna i obična voda, kafa i čaj.

    Izvor: Mondo

  15. #60

    Odgovor: Novak Djokovic

    Novače, hvala ti, majstore !

    Novak Đoković je doputovao u svoj Beograd, u svoju Srbiju! Beograd i Srbija mu se klanjaju i kažu: Hvala! On je rekao Srbiji: "Hvala vam, vaš sam dužnik! Ovo je pehar za vas!".



    U Beogradu lepo julsko veče. Nije bilo mnogo toplo. Ali, u 21 sat proradio je vulkan u centru grada!

    Novak Đoković je izašao pred oko 100.000 ljudi ispred Doma Narodne skupštine da sa njima podeli radost povodom neverovatnog uspeha! U jednom danu postao je najbolji teniser sveta i osvajač Vimbldona, najprestižnijeg teniskog turnira na svetu.

    U Beogradu je već nekoliko dana praznična atmosfera. Sada svi prate tenis. Svi se nerviraju, svi su stručnjaci...Ali, najvažnija je podrška. Verovatno ta pozitivna energija dolazi do Novaka i ostalih srpskih tenisera i ona ih nosi, nosi sve do pobede.



    Već na aerodromu "Nikola Tesla" Novaka je dočekalo nekoliko desetina građana, a u centru Beograda više desetina hiljada ljudi.

    Od aerodroma Novak je do centra grada dolazio u otvorenom autobusu. Svi su želeli da ga pozdrave, da mu mahnu, da mu na neki način kažu: Hvala!



    "Jedan je Đoković Novak, Đokoviiiić Noooovak, jedan je Đoković Novak!", pevali su okupljeni, a onda je nastala erupcija.

    Sa vimbldonskim peharom izašao je na binu, zavijorile su se srpske zastave, upalile su se baklje...

    "Dobro veče, Beograde, Srbijo! Ovo je neverovatno, zaista! Hvala vam lepo! Ja sam od večeras vaš večiti dužnik zato što ste uspeli da mi upriliičte ovo slavlje i da...", krenuo je Novak da priča, ali je prekinut ovacijama: "Nole, Nole, Nole".

    "Zaista zahvalnost svima vama! Večni sam vam dužnik, uspeli ste da mi učinite ovaj dan najlepšim danom u mom životu i ovo vam nikada neću zaboraviti. Ovaj pehar je posvećen vama, posvećen je Srbiji", rekao je najbolji svetski teniser.

    Masa je oduševljeno pozdravila i Novakov tim i Novakovu familiju. A tu je bila cela familija.

    "Šampioni, Šampioni", orilo se iz hiljada grla.

    "Ovo može samo u Srbiji, ovako nešto samo ovde! Sad smo na krovu sveta i osvojićemo sve, sve!", odgovorio je Novak okupljenima.

    Nastavljeno je pesmom. Noletov omiljeni domaći bend TAP 011 izvodio je hitove "Bunda", "Gaće"...Novak i njegova devojka Jelena Ristić veselo su đuskali i pevali. Zatim je u čast Novaka zapevao i čuveni folk pevač Miroslav Ilić, potom Vlado Georgiev...



    A među onima koji su dočekali Novaka Đokovića u centru Beograda je prodavac povrća na pijaci Zeleni venac, sada već čuveni deda Verko, koji je sa srpskim teniserom snimio reklamu za mt:s.

    "Reći ću mu da ga volim više nego ikoga na svetu", rekao je deda Verko.

    Izvor: Mondo

Strana 4 od 6 PrvaPrva ... 23456 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Novak Đoković najbolji sportista sveta!
    Autor silvia u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 07.02.2012, 10:37
  2. Novak Đoković - zabavljac
    Autor Invisibleman u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 29.08.2009, 02:56

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •