Streljastvo
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 29

Tema: Streljastvo

  1. #1

    Streljastvo

    Posto i sam treniram streljastvo, zeleo bih da cujem vase komentare sto se tice ovog sporta. Koji je medju najskupljim sportovima, a tesko se dolazi do "para" preko njega!
    Absolute

  2. #2

    Odgovor: Streljastvo

    Citat HITMEN kaže: Pogledaj poruku
    Posto i sam treniram streljastvo, zeleo bih da cujem vase komentare sto se tice ovog sporta. Koji je medju najskupljim sportovima, a tesko se dolazi do "para" preko njega!
    Na žalost ne treniram, mada sam se bavio njime.
    Slažem se da je sport skup, no samo za one koji žele da postižu vrhunske rezultate, inače je jeftiniji od mnogih sportova.
    Da ne googlam koliko košta jedan bob, kajak, ili oprema za streličarstvo, a o jedriličarstvu da ne pričamo, jer nije mi ni namera da idem kontra tvog posta, em zato što to i nije toliko bitno, em zato što se u potpunosti slažem sa njegovim nastavkom
    A to je da se jako malo (čitaj ništa) može zaraditi sa njime. Stvarno treba dobro razmisliti da bi se setilo nekog sporta u kome vrhunski takmičari tako malo zaradjuju

    Mislim da je u stagnaciji kod nas, mada i dalje na reprezentativnom nivou postižemo prilično dobre rezultate, naročito ako se uzme u obzir koliko se ulaže u njega.
    ... možda se i varam, no znam pouzdano da su mnogi streljački klubovi zatvoreni od onog vremena kada sam se bavio njime. Vežu me lepe uspomene za njega, i pored činjenice da nisam dovoljno odskakao da bi postigao neke značajnije uspehe, kojima bih mogao sada da se pohvalim.

    I da, ako si mislio na gadjanje glinenih golubova kao sport, za to si u pravu da spada u skuplje, no o njime se nisam bavio, i stvarno malo znam o njemu
    načujem s' vremena na vreme neku vest, i znam da je skoro otvorena streljana za gadjanje glinenih golubova (ili kako se već zove u ovom sportu) i da spada u jednu od najboljih u svetu.

  3. #3

    Odgovor: Streljastvo

    Niko ne govori o gadjanju glinenih golubova! A slazem se da je finansijska situacija nase zemlje prema ovom sportu veoma mala! Jer u svetu se vise ulaze u timske sportove!
    Absolute

  4. #4

    Odgovor: Streljastvo

    U svetu se ulaze u fudbal i kosarku, eventualno tenis, po malo rukomet, i gotovo nista u nesto drugo. Treniranje strelicarstva i streljastva , kao i slicnih sportova moze se podvrgnuti sportovima sa malo vecim izdacima, a buduci da je ovo Srbija, redji su slucajevi koji mogu za svoj sportski luk i kompletnu opremu izdvojiti 2000evra, ili za pusku ...eura.
    Mislim da su to sportovi daleko dosadniji za gledanje vecini ljudi , iako onome koji puca prave posebnu vrstu dozivljaja i uzitka. Pare se vrte u grupnim sportovima, iako i tu moze da se kaze samo onim koji se koriste loptom, dok npr. u borilackih vestina mozete biti i svetski prvak kik boksa, ili .... a od para cete videti tek hiljadustosesnaesti deo u odnosu na one novce koji se dobijaju u fudbalu ili ...
    Ako bih bio u mogucnosti, trudio bih se da se ako je ikako moguce poboljsaju brojni zapostavljeni sportovi. Prvenstveno bi trebalo obratiti vise paznje na ATLETIKU i GIMNASTIKU. Iako se nisam takmicarski bavio tim sportovima, divim se ljudima koji izvode sve one vratolomije, a o gracioznosti tela koja se zadobija gimnastikom je svaki komentar suvisan. I opet, i pored sve te tezine pare koje se vrte u tim sportovima su relativno male.
    ...................

  5. #5

    Odgovor: Streljastvo

    Arsović deseta na EP

    Srpska takmičarka Andrea Arsović zauzela je deseto mesto na Evropskom prvenstvu u streljaštvu u švajcarskom gradu Vinterturu, pošto je u disciplini vazdušna puška odstvarila rezultat od 396 krugova.

    Druga naša predstavnica u ovoj disciplini Aranka Binder takmičenje je završila na 28. mestu sa 393 pogodjenim klrugom, dok je Lidija Mihajlović bila 41. sa 391 krugom.

    U finale se kao prva sa 399 krugova plasirala poljska takmičarka Agnješka Staran.
    U konkurenciji ekipa, srpski tim završio je takmičenje na sedmom mestu sa ukupno 1.180 krugova.

    Zlatnu medalju osvojila je ekipa Nemačke sa 1.191 krugom.

    U subotu u disciplini vazdušni pištolj na "vatrenu liniju" izlaze seniorke, a naš tim se takmiči u sledećem sastavu: Jasna Šekarić, Zorana Arunović i Brankica Zarić.

    U konkurenciji seniora vazdušnom puškom u subotu će pucati tri naša strelca: Nemanja Mirosavljev, Stevan Pletikosić i Dragan Mareković.

    (Tanjug)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  6. #6

    Odgovor: Streljastvo

    Mirosavljev: Upucaćemo medalje u Pekingu

    Nemanja Mirosavljev ocenio je da, posle uspeha na Prvenstvu Evrope, reprezentacija Srbije u streljaštvu može da se nada dobrim rezultatima na Olimpijskim igrama u Pekingu.

    "Na Olimpijadi će biti nas petoro i verujem da ćemo se vratiti sa nekom medaljom. Važno je da se sada dobro i opušteno pripremamo, iako i dalje postoji problem sa nabavkom kvalitetne municije", rekao je proslavljeni strelac novinarima u Novom Sadu.

    Na prijemu koji je Streljačka družina Novi Sad organizovala povodom bronzane medalje muške reprezentacije na PE u Švajcarskoj, Mirosavljev je rekao da je ponosan na to što "dve trećine" te ekipe čine novosadski strelci.

    "Ova bronza je veliki uspeh našeg kluba i dokaz da smo jedna od najbolje organizovanih družina u Srbiji. Imamo dobre uslove za pripreme i dobre ternere, dokaz za to su i pripreme za Olimpijadu koje će se obaviti kod nas", rekao je on.

    Mirosavljev je kritikovao Streljački savez Srbije i komisiju za marketing tog saveza, koji medije i javnost nisu obavestili o terminu dolaska strelaca iz Švajcarske.

    "Ni jedan novinar nas nije sačekao na aerodromu. Nadali smo se makar skromnom dočeku, da smo fudbaleri, košarkaši ili teniseri dočeka bi sigurno bilo. To samo potvrdjuje gde se streljaštvo kod nas nalazi", rekao je on.

    Na PE u gadjanju vazdušnim oružjem, prošlog vikenda u Švajcarskoj, reprezentacija Srbije (Nemanja Mirosavljev, Stevan Pletikosić i Dragan Marković) osvojila je bronzanu medalju, iza Rusije i Slovačke.

    U pojedinačnoj konkurenciji Mirosavljev je bio deseti, Pletikosić dvanaesti, a Marković šesnaesti. Seniorke su u gadjanju pištoljem ekipno zauzele peto mesto, dok je Jasna Šekarić u pojedinačnoj konkurenciji zauzela osmo mesto.

    (Beta)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  7. #7

    Odgovor: Streljastvo

    Lidija Mihajlović srebrna

    Srpska takmičarka Lidija Mihajlović osvojila je u petak, poslednjeg dana Svetskog kupa u Rio de Žaneiru, srebrnu medalju u disciplini MK puška trostav (3x20), postigavši, u konkurenciji 36 strelaca, ukupno 675,3 kruga.

    Zlatno odličje pripalo je Amerikanki Morgan Hiks koja je pogodila 677,9 krugova.

    Mihajlović je u osnovnom delu trostava pre finala zauzimala šesto mesto, pošto je u sva tri stava (ležeći, klečeći i stojeći) postigla ukupno 578 krugova.

    Ipak, u završnih deset hitaca naša takmičarka bila je među osam finalistkinja najpreciznija sa 97,3 kruga, čime je nadoknadila zaostatak i skočila na drugu poziciju.

    Ovom medaljom niške takmičarke srpska reprezentacija osvojila je ukupno tri odličja na prvom takmičenju za ovogodišnji Svetski kup, održanom u Brazilu.

    Prethodno su zlatni, odnosno bronzani trofej osvojili Stevan Pletikosić u olimpijskom meču i Nemanja Mirosavljev u disciplini vazdušna puška.

    (Tanjug)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  8. #8

    Odgovor: Streljastvo

    Mirosavljev šesti, Pletikosić sedmi

    Srpski reprezentativci u streljaštvu Nemanja Mirosavljev i Stevan Pletikosić zauzeli su šesto, odnosnio sedmo mesto u finalu Svetskog kupa u Pekingu, pogodisvši vazdušnom puškom po 597 krugova u osnovnom delu gađanja.

    Zlatnu medalju osvojio je Kinez Žu Kinan koji je uoči finala zauzimao peto mesto i imao isti broj krugova kao i naši strelci.

    U završnih deset hiitaca kineski takmičar je pogodio ukupno 103,8 krugova, pretekavši poslednjim hicem do tada vodećeg američkog strelca Metjua Emonsa za 0,1 krug.

    Bronzanu medalju osvojio je indijski takmičar Gagan Narang koji je za pobednikom zaostao 0,5 kruga.

    U utorak na vatrenu liniju u disciplini malokalibarski pištolj slobodnog izbora izlazi Damir Mikec, koji je drugog dana takmičenja vazdušnim pištoljem zauzeo 24. mesto.

    Rezultati - vazdušna puška
    1. Žu Kinan (Kina) 700,8 (597)
    2. Metju Emons (SAD) 700,7 (599)
    3. Gagan Narang (Indija) 700,3 (597)
    4. Konstantin Prikodčenko (Rusija) 699,8 (596)
    5. Peter Šidi (Mađarska) 699,1 (599)
    6. Nemanja Mirosavljev (Srbija) 698,5 (597)
    7. Stevan Pletikosić (Srbija) 697,7 (597)

    (Tanjug)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  9. #9

    Odgovor: Streljastvo

    Novo svetsko zlato za Jasnu Šekarić

    Srpska reprezentativka u streljaštvu Jasna Šekarić osvojila je u sredu na Svetskom kupu u Pekingu zlatnu medalju u disciplini sportski pištolj, pošto je u "raspucavanuju" pretekla francusku takmičarku Stefani Tirod za 0,2 kruga. Šekarićeva je u finale ušla kao ubedljivo prva, sa 585 krugova osvojenih u brzoj i preciznoj paljbi, ali je u završnici Tirod bila preciznija i uspela da postigne identičan ukupan rezultat sa pogođenih 784,4 kruga.

    Pobednicu je odlučilo "raspucavanje" u kojem je srpska takmičarka pogodila 50,6, a francuska 50,4 kruga. Bronzana medalja pripala je Mongolki Munkzul Cogbadrah koja je pogodila 783,4 kruga.

    Olimpijska vicešampionka iz Atine 2004. izjavila je da joj je ovo zlato veliki podstrek za šeste Igre u karijeri, na kojima će učestvovati u Pekingu avgusta ove godine.

    "Presrećna sam zbog ovog zlata. Od prošle godine nikako mi nije polazilo za rukom da pobedim na Svetskom kupu. Smatram da su takmičenja za Svetski kup najbolja priprema za Olimpijske igre", rekla je Šekarićeva, koja je u Pekingu osvojila 15. zlatno odličje na Svetskim kupovima u dosadašnjoj karijeri.

    Izvor B92

    Bravo Jasna!!

  10. #10

    Odgovor: Streljastvo

    Jasna Šekarić sedma u Minhenu

    Reprezentativka Srbije u streljaštvu Jasna Šekarić zauzela je na Svetskom kupu u Minhenu sedmo mesto u finalu gadjanja MK pištoljem, pogodivši u konkurenciji 74 takmičarki ukupno 779,3 kruga, odnosno 573 u osnovnom delu takmičenja.

    Naše druge dve predstavnice, Jelena Arunović i Aleksandra Ristović, završsile su takmičenje na 27. odnosno 54. mestu sa 573 i 558 pogodjenih krugova.

    U ovoj disciplini pobedila je Kineskinja Guo Vendun sa 789,6 (588 ) ispred Poljakinje Slavomire Špek sa 785,7 (584) i Australijanke Lalite Jaulenskaje sa 779,3 (583) krugova.

    U konkurenciji muškaraca u gadjanju MK pištoljem slobodnog izbora najbolje plasirani srpski strelac bio je Damir Mikec na 17. mestu sa 559 krugova, dok su Andrija Zlatić i Dimitrije Grgić zauzeli 36. i 37. mesto sa identičnim rezultatom od 553 kruga.

    Pobedio je Japanac Tamajuki Macuda sa 663, 7 krugova i 565 u osnovnom delu, ispred Kineza Vej Panga sa 663,3 (571) i nemačkog takmičara Florijana Šmita sa pogodjenih 661,2 odnosno 565 krugova u osnovnom delu.

    (Tanjug)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  11. #11

    Odgovor: Streljastvo

    Zdravo svima, ja sam Vlada Vasić, forum na ovom sajtu je odličan, međutim kao i svuda rubrika o STRELJAŠTVU je poluprazna. Mislim da je *ACA 1983*delimično u pravu kod svog izlaganja. Pored onoga što je on izneo, ja ću dodati još i ovoVaži za Srbiju)
    Kada se spomene streljaštvo, u bilo kom smislu, ljudima odmah padne na pamet *oružije*.Čim se pominje oružije za većinu ljudi to predstavlja *nešto opasno*. Kada je nešto opasno, većina beži od toga, što je sasvim normalno i logično. Lakše je šutirati loptu...možeš razbiti samo po neki prozor..
    Kao druga stvar kada se spomene oružije ljudi odmah razmišljaju o zakonskim posledicama : Kako nabaviti oružje? procedura?čekanje?koliko to košta?
    Kao treća stvar ljudi postavljaju pitanje: Šta ja imam od toga što se bavim streljaštvom? Samo trošak!!Veliki problem medijskog praćenja i gledanja takvih mečeva jeste bezbednost gledalaca. Evo ako niste znali Ja ću vam reći: Na planeti zemlji 1% ljudi zarađuje novac od streljaštva a ostalih 99% troše. Tako da ako želite da se bavite streljaštvom računajte na trošak!!! To mora biti prihvaćeno. Uzmimo na primer fudbal, auto trke, tenis, košarku... Šta mislite ko to plaća? Pa VI GOSPODO!!! Znate li koliko novca u toku godine potroši jedan navijač na kupovinu karata i piva??? Samo je stvar u sopstvenom odabiru gde će te trošiti vaš novac??NE DOZVOLITE DA BUDETE MEDISKI IZMANIPULISANI!!!
    SAMO POTPUNO SLOBODAN ČOVEK MOŽE ODABRATI SVOJ PUT PREMA USPEHU I ZADOVLJSTVU.

    Obaveštavam vas da u Srbiji pored streljaštva, postoji i sport praktično streljaštvo.
    Srbija u ovom sportu ima svetske pucače.
    Ja ću pokušati da vam na ovom forumu približim sliku ovog sporta, tako što ću povremeno pisati o njemu.


    pozdrav od Vlade Vasića

  12. #12

    14 Odgovor: Streljastvo

    To su sve zablude i gluposti.Streljastvo je predivan sport!Ja sam clan S.K."TROFEJ" sa N.Beograda.Bio sam snajperista u jbnim ratovima,i u klubu nastavio sa pistoljem.Svima preporucujem,posebno nervoznim ljudima,jer izuzetno umirujuce deluje na coveka.Kao kad izudaras boksersku vrecu."Izduvas se...".
    Ako vam je dobro ... onda nista!

  13. #13

    Odgovor: Streljastvo

    i ja sam poceo da se bavim prosle godine streljastvom. prija mi jer imam razloga da se izvucem iz kuce. potseca me malo na meditaciju sama priprema i neko rece da se izduvas. u svakom slucaju drzi me. dobio i prvu medalju
    trt mrt zivot ili smrti

  14. #14

    Odgovor: Streljastvo

    Streljaštvo se može definisati kao jedan od elemenata praktičnog streljaštva. Ako neka osoba, sa neke distance , uz idealne uslove i neograničeno vreme gađa neku metu onda je to streljaštvo. Međutim kada uslovi nisu idealni, kada vam je vreme više nego potrebno i kada uz to morate biti precizni onda je to praktično streljaštvo.Streljaštvo se može definisati kao jedan od elemenata praktičnog streljaštva. Bilo kakve ambicije da imate morate početi iz početka. Za bilo koju oblast u životu kojom želite da se bavite, morate imati jak temelj. Iz tog razloga, vrlo je važno gde će te početi. Mnogi početnici, puni volje i želje da nešto nauče, postaju razočarani i zauvek napuštaju ovaj sport. Razlog za tako nešto je registrovanje sve većeg broja sportskih organizacija koje ne poseduju nikakvo znanje osim menadžmenta (marketing).

    Ono što sam ja lično zaključio je to da veliki broj ljudi ima razlitite poglede na temu praktično streljaštvo. Bilo da se radi o IPSC-u IDPA-u ili nečemu trećem. Ono što karakteriše njihovo zajedničko isto mišljenje je da SVI ŽELE DA SE BAVE *NJIME* ALI IH U TOME SPREČAVAJU RAZLIČITE PREPREKE. Evo kako izgledaju izgovori slabosti:
    1.Ma volim ja to samo nikako ne mogu da nađem vremena
    2.Čim prođe zima krećem sa obukom, sada je još uvek hladno.
    3.Za tri nedelje mi stiže novac, onda krećem sigurno.Trenutno sam bez novca.
    4.Da li bih ja mogao ,nekako odvojeno, da treniram sam, dok ne ojačam, pa bih se posle priključio grupi
    5.Sve ja to već znam. Ja sam u vojsci bio u specijalnim jedinicama.Ma to mi je dojadilo.Ja volim samo da gledam.
    6.Ja da plaćam evro metak, pa toliko novca nemam, pa meni je potrebno sigurno sto, sto-pedeset metaka godišnje...i tako dalje i tako dalje....

    Slušajući sve ove izgovore, došao sam do zaključka da veliki broj ljudi ima iskrivljenu sliku o praktičnom streljaštvu koja se bazira na neprijatnim iskustvima iz prošlosti, kao i na samom neznanju..Zato želim da vam pružim sve potrebne informacije u vezi praktičnog streljaštva. Bar onoliko koliko znam

    I D P A - International Defensive Pistol Association je medjunarodna pištoljska odbrambena asocijacija koja je osnovana 26. oktobra 1996. godine u SAD-u.
    Za vreme drugog svetskog rata javila se potreba za stvaranjem drugačijeg, modernijeg oružja i taktike kako bi se neprijatelj nadjačao.Borba na otvorenom terenu nije zadavale tolike probleme koliko borba na bliskim distancama. Prvenstveno mislim na bunkere, rovove, magacine gde vam se više neprijatelja pojavi prvo na pola metra a zatim na dvadeset i sve tako. Amerikancima je to zadavalo velike gubitke jer su njihovi vojnici u takve okršaje ulazili sa čuvenom M1 puškom čija je dužina preko jednog metra. To je bio razlog za stvaranje veštine koja će promeniti bilans mrtvih u njihovoj vojsci.
    Odmah posle drugog svetstkog rata ova oprobana veština počela je da se primenjuje kao redovni predmet u specijalnim jedinicama vojske u SAD-u.Danas sve vojne i policijske strukture razvijenih zemalja poseduju ovu veštinu.
    Vratićemo se na uvod i objasniti kako je nastala IDPA.Pošto je bila redovni predmet specijalnih jedinica različitih rodova vojske javila se potreba za dokazivanjem. Pravljenja su interna vojna takmičenja kako bi se dokazalo ko je bolji.Javio se problem postavljanja istih uslova za sve kako bi se što objektivnije pravile razlike izmenju takmičara-vojnika.Iz tih uslova veština je zadržala svojih 80% realnosti a mi smo dobili sportsku veštinu.Kroz dalje usavršavanje veština je prešla i na civilnu primenu kao sport, zabava i biznis. Kao takva patentirana je u privatno vlasništvo Bila Vilsona. IDPA ima preko milion članova u Americi a 19 zemalja sa oko 11000 članova van.

    I P S C -International Practical Shooting Confederation ili Medjunarodna Asocijacija praktičnog streljaštva. Osnovana je 1976. godine u SAD-u.
    Posle drugog svetskog rata borilačka veština ručnim oružjem bila je vrlo zahtevna za učenje.Moglo bih se reći da se ona prosto studirala u to vreme.Čovek koji je postavio temelj u toj veštini je čuveni pukovnik Džef Kuper koji je svoj trud i rad kasnije usmerio na privatan biznis.Javila se potreba velikog broja ljudi-gradjana u Americi za korišćenjem svog oružja.Problem je bio kako zadovoljiti te ljude i omogućiti im ono što traže.Stvaranje sporta od borilačke veštine je bila odlična ideja,medjutim pogrešan korak. Ljudi su tražili zabavu, provod, slobodu a ne vojnu školu.To je navelo Kupera i društvo da postave nova pravila.Zadržana su bezbednosna pravila a veština je izgubila svaki smisao.Iz te ideje Nastala je IPSC čiji je prvi predsednik bio Kuper.

  15. #15

    Odgovor: Streljastvo

    Lidija i Damir bez finala

    Srpska reprezentativka u streljaštvu Lidija Mihajlović zauzela je 20. mesto u kvalifikacijama u disciplini vazdušna puška 10 metara i nije uspela da se plasira u finale olimpijskog turnira u Pekingu.

    Mihajlović je u kvalifikacijama upucala 394 kruga, a za plasman u finale nedostajala su joj još tri poena.

    U prvoj seriji srpska reprezentativka ubila je 99 krugova, ali je u sledećoj podbacila i za dva poena postigla slabiji rezultat.

    Maksimalan skor Mihajlović je postigla samo u trećoj seriji, dok je u četvrtom pokušaju upucala 98 krugova.

    Rezultat kao naša sportistkinja imalo je još šest takmičarki.

    Srpska reprezentativka je ove sezone, na velikim međunarodnim takmičenjima, uglavnom postizala bolje rezultate od skora u kvalifikacijama u Pekingu.

    Na Svetkom kupu u Pekingu u aprilu i Minhenu sredinom maja upucala je 396, dok je u Milanu, krajem maja bila na nivou rezultata iz kvalifikacija na OI.

    Na prvom ovogodišnjem takmičenju Svetskog kupa Mihajlović je ušla u finale, iako je upucala 393 kruga, a na prvenstvu Evrope u švajcarskom Vinterturu bila je 41. sa 391 krugom.

    Na Olimpijskim igrama u Pekingu Mihajlović će se takmičiti još u disciplini puška, 50 metara trostav, u kojoj je bila druga na Svetskom kupu u Rio de Žaneiru.

    Kvalifikacije u toj disciplini na programu su 14. avgusta.

    Češki strelac Katerina Emons postala je prvi osvajač zlatne medalje na Olimpijskim igrama u Pekingu, pošto je u subotu rano ujutru po našem vremenu pobedila u disciplini na 10 metara iz vazdušne puške.

    Emonsova je u kvalifikacijama izjednačila svetski rekord sa 400 bodova, a u finalu je osvojila zlato sa učinkom od 503,5, što je novi olimpijski rekord.

    Srebrnu medalju osvojila je Ruskinja Ljubov Galkina sa skorom 502,1, dok je bronzanu medalju uzela Hrvatica Snježana Pejčić sa 500,9.

    Ni Damir Mikec nije uspeo da se plasira u finale takmičenja vazdupši pištolj na 10 metara pošto je u kvalifikacijama zauzeo 14. mesto sa skorom od 580 poena.

    Prvi je bio Kinez Pang Vei sa 586 poena, a po dva poena manje osvojili su Južnokorejac Jin Jong Oh i Severnokorejac Kim Jong Su.

    Šekarić: Slabiji rezultat zbog nervoze


    Srpska reprezentativka u streljaštvu Jasna Šekarić izjavila je nakon osvojenog šestog mesta u disciplini vazdušni puštolj 10 metara da je očekivala bolji plasman.

    Ona je rekla da se nadala da će zabeležiti bolji rezultat u disciplini u kojoj je na prethodnim Olimpijadama osvojila jednu zlatnu i tri srebrne medalje.

    Očekivala sam da bude bolje nego što je bilo. Što se tiče osnovnog meča, sticajem nekih čudnih i nesrećnih okolnosti postigla sam slabiji rezultat. Imala sam nekoliko pogodaka sa rezultatom 9.9, ali ti su se hici brojali kao devet, a ne kao deset, pa sam postigla rezultat, koji je realno slabiji od očekivanog, izjavila je srpska reprezentativka.

    Šekarić je naglasila da je bila stegnuta na startu kvalifikacija, ali da se tokom takmičenja opustila, što joj je obezbedilo plasman u finale.

    Ipak su ovo Olimpijske igre i nervoza je učinila svoje. U finalu od deset hitaca samo su tri bila loša, dok ostalih sedam nisu bili slabi, ali ni dovoljno dobri za medalju, navela je Šekarićeva.

    Najbolja srpska sportiskinja istakla je da u sportu za uspeh treba imati i malo sreće, a ona je, kako je navela, nije imala na prvom takmičenju u Pekingu.

    Od tih sedam, nazovi, dobrih hitaca tri su bila 9.9, ali ni oni nisu pogodili u centar. Zbirno to jeste bila loša serija, ali nisam nezadovoljna postignutim rezultatom, zaključila je ona.

    Šekarić je naglasila da će u sledeća tri dana pokušati da se oporavi, da napuni baterije i u disciplini malokalibarski pištolj 25 metara, postigne bolji rezultat.

    U poslednjih godinu dana akcenat sam bacila više na tu drugu disciplinu, u kojoj sam imala i bolje rezultate i iskreno se nadam da ću u sredu biti bolja i uspešnija, kazala je Šekarićeva.

    Finale - žene, vazdušni pištolj 10m

    1. Venjun Guo (Kina) - 492,3 kruga
    2. Natalija Paderina (Rusija) - 489,1
    3. Nina Salukvadze (Gruzija) - 487,4
    4. Viktorija Čajka (Belorusija) - 482,0
    5. Miroslava Sagun-Levandovska (Poljska) - 481,3
    6. Jasna Šekarić (Srbija) - 480,9
    7. Mira Nevansu (Finska) - 480,5
    8. Munkzul Cogbadrah (Mongolija) - 479,6

    (MONDO, Tanjug)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •