Štrumpfovi - The Smurfs
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 43
  1. #1

    Štrumpfovi - The Smurfs

    Ime: GrouchySmurf_t620.jpg Pregleda: 611 Veličina: 72.9 KB

    Štrumpfovi (fr. Les Schtroumpfs) je belgijska crtana serija o plavim patuljcima koji žive u šumi.Njihov autor je belgijski crtač stripova, Pjer Kulifor, "Pejo" (fr. Pierre Culliford, "Peyo").

    Štrumpfovi su se prvi put pojavili u jednoj od epizoda o avanturama Žoana i Pirluija (fr. Johan y Pirluit), pod imenom Flauta sa šest rupa (fr. La fl te six trous). Zatim se ta ista epizoda pojavila 1958. godine u časopisu Spiro (fr. Spirou) pod promenjenim nazivom, Flauta šest Štrumpfova (fr. La fl te six schtroumpfs). Ponovo će se pojaviti tri puta u avanturama Žoana i Pirluija pre nego što su dobili svoj sopstveni mini-strip u Spirou 1959. Od tog momenta, Štrumpfovi počinju da se sve više uobličavaju i svaki od njih dobija svoj lični karakter tako da je bilo sve lakše razlikovati ih.

    Kao crtani film, pojavili su se u produkciji Hana i Barbera. Snimljeno je 256 crtanih filmova u trajanju od po 30 minuta, u periodu od 1981. do 1990.

    Na području bivše SFRJ od 1983. godine, prikazivali su se u više navrata sinhronizovani crtani filmovi. Sinhronizaciju je obradila TV Beograd za područje Srbije. Glasove Štrumpfovima pozajmili su Slavko Simić, Mića Tatić, Tamara Pavlović, Ljubiša Bačić, i drugi poznati srpski glumci. Najpoznatiji Štrumpfovi u srpskoj varijanti bili su: Veliki Štrumpf, Štrumpfeta, Kefalo, Licko, Munđa, Gruber, Mrgud, Gricko, Luftika i Gurko.
    Poruku je izmenio silvia, 18.02.2015 u 09:37
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  2. #2

    Odgovor: Štrumpfovi



    U jednoj dalekoj šumi nalazi se jedno malo selo. U tom malom selu među cvećem, u kućicama koje liče na šumske pečurke, žive Štrumpfovi. Niko ne može pronaći to selo ukoliko ga Štrumpfovi ne pozovu. A ko su Štrumpfovi? Visoki su kao tri jabuke, imaju plavu kožu i obučeni su u bele pantalone i bele kapice. Štrumpfovi imaju preko 100 godina. Veliki Štrumpf (Papa Smurf) je u novembru 1958. god. napunio 542 godine. Međutim, Štrumpfovi nikad ne ostare. Beba Štrumpf će uvek biti beba, a Štrumpfeta?? Pa......Nju nikad nije niko pitao koliko ima godina. U selu Štrumpfova ne postoji novac: svako radi onoliko koliko može i ono što najbolje zna; svako uzima onoliko koliko mu je potrebno. Svi su složni, vole se igrati i svima pomagati. Zato se Štrumpfovi plaše ljudi. Jer znaju da je njima najvažnije da imaju što više novaca, da kradu jedni od drugih, da se svađaju...
    Štrumpfovi imaju i svoj strani jezik. Neke reči i glagoli zamenjene su sa reči Štrumpf

    Stanovnici sela :



    Ime: štr.jpg Pregleda: 579 Veličina: 115.3 KB
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  3. #3

    Odgovor: Štrumpfovi

    Štrumfovi slave 50. rođendan

    Ime: Smurfs.jpg Pregleda: 857 Veličina: 126.7 KB

    Ove godine, Štrumfovi će osvojiti 20 gradova Evrope, rekla je novinarima Veronik Kilifor (Veronique Culliford), ćerka Belgijanca Pjera Kilifora (Pierre) koji je, pod psudonimom Pejo, 1958. godine stvorio male plave patuljke.
    Dogodovštine Štrumfova prvi put su objavljene u listu "Spiru" (Spirou), u priči o avanturama Žoana i Pirluija (Johan et Pirlouit), seriji čiji je tvorac takođe Pejo.
    "Invazija će početi 20. januara i završiće se u oktobru", naveo je Hendrik Kojsman (Hendrick Coysman), direktor kompanije IMPS, vlasnice autorskih prava za Štrumfove.
    Prema njegovim rečima, desetine hiljada lutkica Štrumfova naći će se u prodaji, a zarada je namenjena Fondu UN za decu (UNICEF).
    "Aukcijskom prodajom džinovskih figura Štrumfova, 23. oktobra, završiće se cela operacija", dodao je on.
    Ove godine u pričama o selu Štrumfova, pojaviće se i mnogo više junakinja, pošto je do sada među 100 Štrumfova postojala samo Štrumfeta.
    U planu su i animirani film o plavim patuljcima i serija od 26 epizoda, a novi, 26. album, biće objavljen 18. januara u Francuskoj, u 200.000 primeraka.
    U svetu je do danas prodato 25 miliona albuma sa Štrumfovima, prevedenih na 25 jezika, kao i milioni video igara i DVD-ova sa popularnim junacima.
    Štrumfovi su svetski uspeh stekli 1980-ih godina zahvaljujući seriji od 272 epizode, koje je devet godina snimao američki studio Hana Barbera (Hanna).

    Pjer Kilifor - Pejo umro je 1992, u 65. godini.

    Nešto više o njima možete videti na : Štrumpfovi i Official site

    Izvori: cartoons blog, press, filmski net itd



    Kad sam bila mala, redovno sam pratila ova mala slatka plava bića, obožava sam da ih gledam Da li ste ih i vi pratili?
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  4. #4

    Odgovor: Štrumpfovi

    kako se zove shtrumfovsko selo?
    & underpaid......

  5. #5

    Odgovor: Štrumpfovi

    Citat maski kaže: Pogledaj poruku
    kako se zove shtrumfovsko selo?
    Sto mu gromova evo sedim i štrumpfujem, štrumpfujem i ne mogu da se setim kako se zove selo! Jel ono uopšte imalo ime?

    (Domaćine kako se zove selo?
    Veselo!
    Veselo, veselo... nego kako se zove selo?
    Veselo!
    Ma, veselo i tebi i tvojima bilo... pitam, kako se selo zove?
    Veselo se selo zove!
    Ovo je from TLN, morala sam )

    Gledala, jašta. Najviše sam volela Mrguda. Pa onda Kefala i Velikog Štrumpfa.

    - Koliko još veliki štrumpfe?
    - Još malo!
    - Koliko još veliki štrumpfe?
    - Još malo!
    -II-
    -II-
    -II-
    -II-
    -II-
    - Ima li još mnogo veliki štrumpfe?
    - IMA!!!!!

    Ne mogu da zaboravim to kad se penju na planinu, vulkan Liči mi na ono kad sede tri male glave pozadi u kolima koja štrumpfuju na more, i smaraju vozača (mi fadr) jedno 500 kilometara ovim pitanjima.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  6. #6

    Odgovor: Štrumpfovi

    ....Štrumpfovi i komunizam....

    Postoje teorije da je političko i ekonomsko uređenje Štrumpfova
    nalik komunizmu, s totalitarnim poglavarom Tata Štrumpfom. Svi
    Štrumpfovi žive u šumi, plavi su, neodređene dobi, veličine
    razvijene gljive, osim Tata Štrumpfa, koji je star, i koji nalikuje
    Karlu Marxu sa svojom širokom bijelom
    bradom, crvenim pantalonama i kapom, inače stereotipnom bojom
    komunizma. Štrumpfovi žive u savršenom gerontokratskom društvu,
    gdje su više-manje svi neodrasli i postoji samo jedan časni
    starina, autoritativni, no očinski lik u kojemu je pohranjena sva
    mudrost. U svim epizodama Papa Štrumpf ima glavnu i zadnju riječ,
    dok u epizodama gdje Papa Štrumpf izbiva iz sela u svijetu
    Štrumpfova zavlada nered. Zločesti je Gargamel, u ljudskom liku, s
    mačkom mu Azraelom, oličenje kapitalizma i nazadnjaštva.....

    by N.N.

  7. #7

    Odgovor: Štrumpfovi

    ...a kako ono ide pesmica koju je Štrumfeta pevala?...jedina cica medju štrumfovima

  8. #8

    Odgovor: Štrumpfovi

    jel` ona bRezobrazna?
    A ovo za ime sela...pametan vazda bio Veliki Štrumpf,pa ni ime nije otkrioTo što ga zovu Mushroom Village je tek onako,kao zbog kućica pečurkastih,ofKors...što ja volEm V.Š. auuu...


  9. #9

    Odgovor: Štrumpfovi

    Mushroom village, Smurf village, svašta nešto village... jel stvarno nije imalo ime na srpskom?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  10. #10

    Odgovor: Štrumpfovi

    predlog br 10.FungiŠtrumFilić/FungiŠtrumFilOs


  11. #11

    Odgovor: Štrumpfovi

    naraFski da sam ih gledala i to redovito! no shto sam ja uvek zamishljala da su oni mnogo nizhi no tri jabuke!?

    da pomenemo i Gargamela i njegovog machora Azrijela koji su pod svaku cenu hteli da unishte sve shto je Shtrumpfasto
    moomoo meee jooouu

  12. #12

    Odgovor: Štrumpfovi

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    da pomenemo i Gargamela i njegovog machora Azrijela koji su pod svaku cenu hteli da unishte sve shto je Shtrumpfasto
    ja sam hteo da budem Gargi na forumu, al' me neko preduhitrio
    A baš bi mi za promenu odgovaralo da motam one male plave što pevaju tidam, tidam, tidam


    Ma bez Gargamela mi nebi bili toliko interesantni, iako se svaki put znao da će mu se svi planovi izjaloviti.
    Ali najludji lik mi je ipak bio Kefalo

    PS osim štrumfete se u nekim epizodama pojavljivao još jedan ženski lik

  13. #13

    Odgovor: Štrumpfovi

    Citat Arthur Dent kaže: Pogledaj poruku
    :

    PS osim štrumfete se u nekim epizodama pojavljivao još jedan ženski lik
    Jeste, to je bila neka crnka...imala je ime, ali smo je zvali Crna štrumfeta..i uvek sam se lakše identifikovala sa njom jer je ona plava bila maistream cica..
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  14. #14

    Odgovor: Štrumpfovi

    Da Arture,ali dok sam ja bila klinka(dok sam pratila)bila je samo jedna ženska-Štrumfeta...mnogo kasnije se se pojavila još koja...e bila je i jedna beba-štrumf,kako se ona zvala?

  15. #15

    Odgovor: Štrumpfovi

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Jeste, to je bila neka crnka...imala je ime, ali smo je zvali Crna štrumfeta..i uvek sam se lakše identifikovala sa njom jer je ona plava bila maistream cica..
    A Drndara? Je li ona iz Štrumpfova?
    Gargamelova ženska?



Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •