I pse ubijaju, zar ne?!
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 15
  1. #1

    01 I pse ubijaju, zar ne?!

    "28. decembar 2007.



    Prva zatvorska kazna za ubistvo psa u Srbiji!


    Obaveštavamo vas da je u krivičnom predmetu protiv Mioljuba Savića iz sela Latković kod Ljiga, okrivljenog za ubistvo psa iz člana 269. Krivičnog zakona Republike Srbije, Okružni sud u Valjevu, preinačio prvobitno izrečenu uslovnu osudu u zatvorsku kaznu u trajanju od tri meseca. Okrivljeni Savić, osuđen je 9. jula pred Opštinskim sudom u Ljigu na tri meseca zatvora, uslovno na godinu dana, zbog toga što je 17. novembra 2006. godine ubio psa Dragice Stojanović.


    Podsećamo...

    Mioljub Savić je u selu Latković Ljig, vatrenim oružjem, hladnokrvno i sa umišljajem, ubio psa koji je ležao ispred kapije kuće svoje vlasnice Dragice Stojković. Pas je prethodno bio miran, nije lajao niti je na bilo koji drugi način ugrožao okrivljenog, što potvrđuju svedoci. Nakon ovog događaja, Mioljub Savić je telo psa vezao kanapom za branik automobila i vukao po putu, prošavši kroz tri naseljena mesta: Latković, Jajčić i Cvetanovac, da bi ga potom bacio na deponiju u blizini Ljiga. Postupanje okrivljenog Savića prema lešu psa, samo dodatno govori o bezobzirnosti i obesti osumnjičenog.

    Okrivljeni je izvršenje dela priznao kako pred ovlašćenim licima nadležnog OUP, tako i pred prvostepenim sudom, a tokom postupka nije ni na koji način pokazao kajanje za delo koje je učinio.

    Organizacija za poštovanje i brigu o životinjama ORCA je svojim aktivnim angažovanjem u ovoj pravnoj stvari pružila podršku oštećenoj podnevši krivičnu prijavu nadležnom tužilaštvu, a takođe i pravnu pomoć prilikom podnošenja žalbe.

    Zatvorska kazna izrečena Mioljubu Saviću predstavlja po našem uverenju, važnu prekretnicu i trebalo bi da označi nov početak u kontekstu unapređenja pravne zaštite životinja u našoj zemlji, a takođe se nadamo da će učiniti bitan doprinos budućoj sudskoj praksi. Naročito pohvaljujemo angažovanje tužioca iz Ljiga, Milana Gavrilovića, u ovom predmetu.

    Informacija o uspehu uložene žalbe, odnosno preinačenju prvostepene presude, ujedno je i velika satisfakcija za rad i istrajnost koju je naša organizacija iskazala u kontekstu unapređenja pravne zaštite životinja, odnosno za sve aktivnosti koje smo preduzimali u cilju podizanja svesti građana u ovoj pravnoj oblasti.

    Ipak, koristimo ovu prilliku da još jednom naglasimo naš stav da zakonom zaprećena kazna za ubistvo i mučenje životinja u našem pravnom sistemu nije adekvatna (novčana ili zatvor u trajanju do šest meseci za osnovni oblik dela) i da bi opšti maksimum zatvorske kazne trebalo da bude povećan na period u trajanju od 3 do 5 godina, što je slučaj u većini drugih evropskih zemalja."
    (preuzeto sa sajta www.orca.org.yu)


    Vrlo je moguce da cemo evoluirati u "ljude"
    Poruku je izmenio Bombica, 25.02.2010 u 11:26 Razlog: naslov

  2. #2

    Odgovor: Napokon! Prva zatvorska kazna za ubistvo psa u Srbiji!

    ...a ja vec nedelju dana intenzivno razmishljam o tome kako bi bilo cool da imam neku pucu da raznesem lobanju nekolicini kerova ovde po bloku..... nisam bila nasilno nastrojena prema njima dok me nisu trojica napala u ponedeljak.... isto tako sam se potpuno mirno vracala od mame .... nicim ih nisam ugrozila a oni su zalajali na mene i kidisali iskezzenim zubima.... najmanji najbucnije, a dvojica velikih u pratnji....

    ... bacila sam par grudvi na njih ... mahom na malog koji je vec bio spreman da mi zaglaba gojzericu oko skocnog zgloba....

    ... sinoc se vracam s posla...cetvrtina bloka nema ulicnu rasvetu... a jedan crni, velicine rotvajlera besomucno laje na nekoga u ulazu kraj koga prolazim... molila sam se da me ne primeti jer snega vishe nema, ni grudvu ne mogu da smotam!.... i tad pozzeleh d' imam nekog magnuma da mu se razleti zakmo u radijus od sto metara.

    .... da'l su podilkanili od minusa ili sh'a im je bog sveti zna...


    edit: ochekujem da post bude obrisan do jutra...klub LJUBITELJA, jel'te.... te chu ga kopirati i preseliti ujutru u - o chemu razmishljate...
    Poruku je izmenio maski, 14.01.2008 u 02:46 Razlog: e
    & underpaid......

  3. #3

    Odgovor: Napokon! Prva zatvorska kazna za ubistvo psa u Srbiji!

    ...nemam nameru da ovu temu pretvorim u raspravu o tome cije je misljenje ispravno, jer nikome ne namecem misljenje pa bih mozda bio malo srecniji da nema ovakvih extremnih komentara...

    Ono sto me vise boli je nacin razmisljanja iz kog se nista ne resava mozgom nego "magnumom"... da je tako lako, razracunavali bi se sa svima a ne samo sa psima na taj nacim... i zbog toga sam srecan sto je neko dobio zatvorsku kaznu zbog ubistva pa makar i psa... niko nije bogom dan da povredi drugoga ili ubije a u to ubrajam i pse... ako neko ima problem sa psima kao i ti Maski, onda lepo okrenes call centar orke ili nekog azila da pokusa da resi tvoj problem na noramlan nacin ako se tako da resiti... u svakom slucaju, problem se da resiti bez zveckanja oruzijem...

    ja sam imao komsiju koji je pustao sar planinca da slobodno seta ulicama, a kad ga sretnes pretrnes jer je pas velicine omanjeg medveda... lepo smo ga svi iz komsiluka opominjali al on nista... onda okrenes inspekciju, pa kad su mu sashili kaznu da se u*rao, odmah sledeceg dana je pas bio u ogradjenom dvoristu i izvodjen sa korpom na njusci...

    ... uostalom, mozda su promrzli i gladni ... mozda bi malo ostataka hrane pomoglo da i oni budu srecni... das im hranu malo dalje od mesta gde se masa krece i oni ce se "preseliti" na mesto gde nece plasiti prolaznike...

    ...nisam ja savest ljudi ali ne dam da me strah vodi...
    A tebi Maski veliki pozdrav
    Poruku je izmenio Bloo, 14.01.2008 u 19:43 Razlog: ...

  4. #4

    Odgovor: Napokon! Prva zatvorska kazna za ubistvo psa u Srbiji!

    Citat Bloo kaže: Pogledaj poruku

    .. mozda bi malo ostataka hrane pomoglo da i oni budu srecni... das im hranu malo dalje od mesta gde se masa krece i oni ce se "preseliti" na mesto gde nece plasiti prolaznike...

    ...nisam ja savest ljudi ali ne dam da me strah vodi...
    A tebi Maski veliki pozdrav
    Svaka Tebi čast,postideo si me i naučio jer s blagošću pričaš i razumeš one koje ja ne shvatam.Verovatno treba baš ovako kako pišeš i sigurna sam i radiš.
    Jedino mi nije jasno ovo "...ubistvo pa makar i psa...".

  5. #5

    Odgovor: Napokon! Prva zatvorska kazna za ubistvo psa u Srbiji!

    "'rani psa da te ujede"

    ....hrane ih ovde po bloku... ima chopor od 5 pasa na dechejm igralishtu pored mamine zgrade..... danas sam ukrstila pute s choporom od 7 pasa na keju.... proshla pored jednog koji nadgleda teritoriju kod chetvorospratnica....

    ....uhranjenost i prostor da se mnozze ih ne sprecava da laju na decu, brane teritoriju (besomuchno lajuci i rezzechi danima).... jurcaju lajuci za automobilima (to je valjda neka fora - lajemo na tochkove u pokretu), pa kad smo vec kod tockova lajemo i na bicikliste raznih uzrasta, a ako nas koji, ne daj bozze, pogleda direktno u oci u nameri da nas se otrese, spremni smo ujedanjem da pokazzemo ko je jaci.....

    ...etc....

    ...u tolikom broju, sa svim navikama i obicajima koje imaju, nikako im nije mesto u tako gusto naseljenoj oblasti osim ako nisu "brendirani", na povodcu i sa uredno polozzenom dresurom.

    ....ja sam danas kupila alkoholni dezodorans. rekao mi je kolega da che to biti dovoljno za odbranu. .... i to samo zato shto chu da se ponasham civilizovano. sledeci korak je peper sprej (ako alkohol u oci ne bude radio) a posle toga, videcemo...... kad bi udovoljila gushtu - roknula bi svakog dzukca koji zalaje na mene s osmeSom na litzu.
    & underpaid......

  6. #6

    Odgovor: Napokon! Prva zatvorska kazna za ubistvo psa u Srbiji!

    Citat Bloo kaže: Pogledaj poruku
    "28. decembar 2007.



    Prva zatvorska kazna za ubistvo psa u Srbiji!


    Obaveštavamo vas da je u krivičnom predmetu protiv Mioljuba Savića iz sela Latković kod Ljiga, okrivljenog za ubistvo psa iz člana 269. Krivičnog zakona Republike Srbije, Okružni sud u Valjevu, preinačio prvobitno izrečenu uslovnu osudu u zatvorsku kaznu u trajanju od tri meseca. Okrivljeni Savić, osuđen je 9. jula pred Opštinskim sudom u Ljigu na tri meseca zatvora, uslovno na godinu dana, zbog toga što je 17. novembra 2006. godine ubio psa Dragice Stojanović.




    .....od pamtiveka ti je to tako u srbiji zemlji brale....ubiješ džukelu i zaglaviš robiju....ubiješ kralja i metnu te u epsku narodnu..

    ..ah, da, zamal da zaboravim...za da te metnu na presto, treba kokneš ćaleta.....

  7. #7

    Odgovor: Napokon! Prva zatvorska kazna za ubistvo psa u Srbiji!

    Citat DrinChe kaže: Pogledaj poruku
    Svaka Tebi čast,postideo si me i naučio jer s blagošću pričaš i razumeš one koje ja ne shvatam.Verovatno treba baš ovako kako pišeš i sigurna sam i radiš.
    Jedino mi nije jasno ovo "...ubistvo pa makar i psa...".
    Htedoh da kazem da mnogi smatraju da kada ubijes zivotinju, da je to potpuno nebitno jer je to SAMO zivotinja... Ja shvatam kada postoji razlog kada je opravdano ubiti zivotinju (recimo samoodbrana) jer kada malo bolje razmislis ako bi morao da se branim od coveka koji pokusava da me ubije i ja bih spasavao zivot pa makar i po cenu da on bidne ubiven... ali kod mioljuba savica to nije bio slucaj, on je ubio psa zbog svadje sa tom zenom i jos mu to nije bilo dovoljno nego ga je vukao kroz tri mesta ...

    Veliki pozdrav DrinChe

  8. #8

    Odgovor: Napokon! Prva zatvorska kazna za ubistvo psa u Srbiji!



    Ja bih i ove što im je ovo strašno smešno i što se ovako dobro zabavljaju dobro kaznila
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  9. #9

    Odgovor: Napokon! Prva zatvorska kazna za ubistvo psa u Srbiji!

    Овакво нешто може радити, а богме и снимати и објављивати, као и смислити, само неко прилично поремећен. Овакав би сутра пробао како људи реагују на све ово.
    Мада не могу да кажем да немам разумевања за Маски, с обзиром да само чекам да ме срце стрефи једном док мирно пролазим улицом, а немани из дворишта се залећу на мене, скачу по огради и лају као да је нечастиви ушао у њих. Још ако је ограда само жичана и ниска, па само гледаш кад ће да изађе и покуша да те растргне... наравно мени то не би био проблем, али шта кад наиђе неко слабији.
    Сећам се како ме испиздио један билмез с неком пудлом, шета је он тако, и она се залети на дете да се игра. Ја је наравно отерам јер је дан пре тога неки пас скочио на дете и уплашио је, а овај само што се није расплакао, те није требало да га удариш, те хоће само да се игра... да напоменем да нисам ударио тог пса, али бих радо ударио тог цмиздравог билмеза који ни за тренутак није помислио на дете, већ само на своју драгоцену куцу...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  10. #10

    Odgovor: Napokon! Prva zatvorska kazna za ubistvo psa u Srbiji!

    Citat Preuzeto s neta kaže: Pogledaj poruku
    Ovu priču sam danas čula od drugara koji ima ženku haskija i živi u Mramorku, pitomom selu tik kraj Pančeva:
    U njihovom selu, rukovodstvo MZ je pronašlo način da istrebi pse lutalice ! Isplaćuju svakome ko donese psa po 100 dinara, te u tome prednjače deca kojoj je ovo bogat džeparac, kao i Romi, iako im često novac i ne isplate omah na ruke, već ih "ubeleže" u knjigu dugovanja. Po prijemu, pse ubacuju u rupu iza zgrade mesne zajednice. Rupa je velika 4x4m i oni "sretniji" uginu odmah, naročito mali ,dok ostali čekaju lovce (koji i finansiraju ovo svoje umobolno zadovoljstvo) da vežbaju gađanje na njima!?!
    Zgranuta onim što je videla majka mog druga, inače medicinski radnik, pokušala je da apeluje na njihovu svest i savest, ali bezuspešno iako bi sterilizacija u tako malom mestu već za kratko vreme rešila problem lutalica.
    Ovu vest sam preuzeo sa neta, sa sajta o zivotinjama, mada mi je prica bila poznata jer se to desavalo u susednom selu. A prica se da su se iste metode koristile u jos jednom mestu (Bavanistu) u Kovinskoj opštini i da su promenili metode resavanja problema pasa lutalica jer su se uplasili da ne zavrse na sudu. Za ovaj zlocin koliko sam upucen jos niko nije odgovarao.Ne smem da tvrdim kako Kovinska opština i njihova šinterska služba, ako je i imaju, radi svoj posao, al sam zadovoljan sa Pančevackom sluzbom, odazivaju se na poziv i redovno izlaze na teren.
    Treba znati da se prvi poljubac ne daje ustima vec ocima.

  11. #11

    Odgovor: Napokon! Prva zatvorska kazna za ubistvo psa u Srbiji!

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Овакво нешто може радити, а богме и снимати и објављивати, као и смислити, само неко прилично поремећен. Овакав би сутра пробао како људи реагују на све ово.
    Мада не могу да кажем да немам разумевања за Маски, с обзиром да само чекам да ме срце стрефи једном док мирно пролазим улицом, а немани из дворишта се залећу на мене, скачу по огради и лају као да је нечастиви ушао у њих. Још ако је ограда само жичана и ниска, па само гледаш кад ће да изађе и покуша да те растргне... наравно мени то не би био проблем, али шта кад наиђе неко слабији.
    Сећам се како ме испиздио један билмез с неком пудлом, шета је он тако, и она се залети на дете да се игра. Ја је наравно отерам јер је дан пре тога неки пас скочио на дете и уплашио је, а овај само што се није расплакао, те није требало да га удариш, те хоће само да се игра... да напоменем да нисам ударио тог пса, али бих радо ударио тог цмиздравог билмеза који ни за тренутак није помислио на дете, већ само на своју драгоцену куцу...

    posebno kad vidim da puštaju na keju pit bula i sl. vrste da jurcaju bez korpe ...
    pa uveo bi smrtnu kaznu za pse ...
    i vlasnike naravno
    Ko je za jednu voznjicu

  12. #12

    Odgovor: Napokon! Prva zatvorska kazna za ubistvo psa u Srbiji!

    iznenadio me saj,jadna stoka.i moj muz kad pobesni nekad je takav.a ovo za pse ima istine.kod mene u mestu u ulici dolutala su dva stenca ,koje niko nije hteo da prihvati.hranili su se od svakog po malo,snalazili su se.jos se moja baba sazalila na crnog i prizivala ga sa porcijom.drugom je urasla manila u vrat i tog su morali lovci da likvidiraju.crni je odrastao ,ali nikako da se pripitomi.jedno vreme nisam smela da idem sa decom kod komsinice jer,bio je dosta agresivan i rezao je kad god nas vidi.i taj crni,takva mu sudbina je dobio metak.tuzno ali sigurnije tako.

  13. #13

    I pse ubijaju, zar ne?!

    I pored donetog Zakona o dobrobiti životinja, Krivičnog zakonika, Zakona o veterinarstvu, Zakona o lovstvu i drugim zakonima, u Srbiji se oni još uvek nedovoljno primenjuju a u nekim slučajevima se ne primenjuju uopšte! Ako se i pokrene postupak, kazne su obično beznačajne uslovne ili novčane, iako se po Krivičnom zakoniku za zlostavljanje i ubijanje životinja (član 269) propisuje kazna od šest meseci do tri godine zatvora. S obzirom na to da je od nasilja prema životinjama i prirodi do nasilja prema ljudima samo jedan korak (a najčešće je to istovremeno i radi se o istim socio- i psihopatološkim tipovima ličnosti), u Srbiji se generalno malo pažnje posvećuje iskorenjivanju nasilja i edukaciji stanovništva u tom smislu, a rezultat je svima očigledan: porast različitih oblika i vrsta nasilja i njegova učestalost.

    Tako na sajt udruženja Sloboda za životinje stalno stižu i prijave zlostavljanja i ubijanja životinja, a njihova prijava je učestala u poslednja dva meseca. Još uvek ne znamo da li je to povezano sa praznicima i činjenjem zlodela zbog učestalog izlaganja alkoholu u ovom delu godine ili je u pitanju generalni porast nasilja u našem društvu, ali činjenica je da je prijava zlostavljanja i ubijanja životinja u poslednje vreme više nego početkom prethodne godine.

    Pored svega ovoga, česte su pritužbe građana na neadekvatnu reakciju policije na prijave zlostavljanja i ubijanja životinja, kao i u slučaju o kome navodimo izveštaj, a kada policija ne postupa po zakonu i odbija da izvrši uviđaj, napiše zapisnik i prosledi krivičnu prijavu sudu.

    Radi se o sledećem slučaju:

    Desetog januara ove godine, pas šarplaninac vlasnika Milana Milenkovića iz sela Busur, u opštini Petrovac na Mlavi (Braničevski okrug), slučajno je uveče izašao iz dvorišta. Iako je služio kao čuvar dvorišta i tora ovaca, pas je bio blage naravi i nije napadao ljude. Tog dana oko 20 časova uveče, vlasnik je čuo dva pucnja iz lovačke puške blizu njegove kuće. Ujutru sledećeg dana, vlasnik nije našao svog psa i zatekao je njegovo beživotno telo manje od 100 metara od njegove kuće, sa prostrelnim ranama iz lovačkog naoružanja u predelu grudnog koša. U isto to vreme ranjen je i drugi pas mešanac istog vlasnika i uskoro zatim i on je uginuo. Ovaj stariji čovek koji živi sam, sada se oseća nesigurno i njegovo imanje nema ko da brani jer nema više ni jednog psa. Meštani tog sela pričaju da su te večeri lovci u blizini jezera lovili divlje patke, a s obzirom na vreme kada su lovili, može se zaključiti da se najverovatnije radilo o krivolovu. Šarplaninac je čipovan i vakcinisan je protiv besnila u decembru prošle godine; ima pasoš u kome je to uredno evidentirano.



    Kada su Milan Milenković, vlasnik psa, i njegov sused Danijel Grujić policiji prijavili ubistvo pasa, naišli su na ovakvu reakciju policijskog službenika, koju citiramo:
    Šta si ti mene zvao, pa je l znaš da psi moraju biti vezani? Lovci imaju pravo da ubiju psa u lovištu, jer se smatraju štetočinama. Ko si ti da mi držiš predavanje? Načinio si prekršaj, odgovoran si zato što ti je pas izašao iz dvorišta.

    A iz Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede, Uprave za veterinu, ovakav odgovor je stigao od njihovog predstavnika, Zorana Marinkovića (samostalnog savetnika):
    Jako mi je žao zbog nemilog događaja, to sve proističe iz naših navika i odnosa prema životinjama. U ovom trenutku Vam ne mogu pomoći jer iz Vašeg pisma sam zaključio da je počinilac nepoznat. Molim Vas da me obavestite ako se bilo šta slično desi.

    Tako je odgovorio zvaničnik najviše državne institucije, koja treba da bude prva u sprovođenju zakona!

    A nadležna veterinarska inspektorka je odgovorila da ne može ništa da učini, i da još nije zaživeo Zakon o dobrobiti životinja, jer je to stvar policije zato što je blizu naseljenog mesta upotrebljeno oružje, a lovačko naoružanje se vodi po registracionom listu u policiji.

    Veterinarska inspekcija nije obaveštena da je ovaj zakon usvojen još u maju prošle godine i ona koja mora da ga sprovodi u praksi, tvrdi da još nije zaživeo!?! Sprovođenje zakona upravo zavisi od ovakvih vladinih službenika koji ne znaju svoj posao, ili pak ne žele da ga obavljaju jer pokušavaju da se ne zameraju onima koji čine zlodela!

    Očigledno se ovde radi o nepoštovanju zakonom regulisanih dužnosti policije, inspekcije i svih ostalih koji bi MORALI da sprovode zakone u praksi.

    Mučkim ubistvom ovih pasa izvršeno je višestruko krivično delo:

    - Po Krivičnom zakoniku republike Srbije, član 269, za krivično delo zlostavljanja i ubijanja životinja dodeljuje se kazna zatvora u trajanju od šest meseci do tri godine.
    - Prekršen je Zakon o dobrobiti životinja. Povodom komentara policajca da psi moraju biti vezani, napominjemo da je po ovom zakonu zabranjeno da psi svo vreme budu vezani, a to se odnosi i na druge životinjske vrste.
    - Po Zakonu o lovstvu, lovci ne smeju pucati i ubijati životinje na manje od 200 metara od poslednjih kuća i dvorišta, a šarplaninac je ubijen na manje od 100 metara od kuće njegovog vlasnika.
    - Pucanjem pored kuća, lovci su ugrozili bezbednost stanovnika tog sela i narušili javni red i mir.

    Pravnici sigurno mogu naći još prekršenih zakona u vezi sa ovim slučajem.

    Pošto pravdu nisu mogli naći u svojoj sredini, Milan i Danijel su prosledili žalbu na rad policijskog službenika Ministarstvu unutrašnjih poslova, i pritužbu zaštitniku građana zbog uskraćivanja prava na prijavu krivičnog dela ubistva životinje službenom licu koje nije postupilo po zakonu. Potražiće pravdu na višim nivoima jer je nisu našli u svojoj sredini.

    Ovo je samo jedan primer o nepoštovanju zakona u Srbiji, a u ovom slučaju stradale su životinje zajedno sa njihovim vlasnikom koji je brinuo o njima. O ovakvim slučajevima ne sme se ćutati i počinioci moraju odgovarati po važećim zakonima! Takođe bi nadležne institucije i zaposleni u njima morali da se pozabave svojim kolegama koji ne znaju ili ne žele da rade svoj posao, ili se plaše zameranja sa lovcima koji se nelegalnio bogate na ubijanju životinja, i niko ih u tome ne kontroliše.

    (preuzeto: Sloboda za zivotinje)
    neunistiva zlojebaba!

  14. #14

    Zlostavljanje i ubijanje životinja

    Evo po ko zna koji put ovakva vest, je ne znam koji je đavo našim ljudima a posebno me plaši što je ovde reč o petnaestogodišnjaku (izvor Blic):

    Petnaestogodišnji dečak iz Zaječara postavio je danas na svom Fejsbuk profilu sliku odrubljene glave psa. Ovo je još jedan primer zlostavljanja životinja, a drugi put da neko odrubi glavu psu u ovom delu Srbije.

    Na profilu D. Z. iz Zaječara, rođenog 1996. godine, pojavila se slika na kojoj je glava psa na velikom panju u dvorištu, a u pozadini se vidi plastičan providan džak u kojem je, izgleda, telo nesrećne životinje. Na krznu psa bele boje vide se tragovi krvi.

    Ubrzo su na njegovom profilu mnogi kritikovali ono što je uradio. Jedan od onih koji je osudio njegov potez upitao je zašto je zaklao kuče, na šta je petnaestogodišnjak odgovorio: Zato što me ujelo :D.

    Ovo su bili neki od komentara:
    Nađem li te, ljigavcu malecki, kast...... te grickalicom. Jesi li normalan? Barem skloni ovo da ne plašiš ljude! Nemam reči za tebe. Kad te ujeo nije ti otkinuo glavu!

    Posle nekoliko sati D. Z. je skinuo slike sa svog Fejsbuk profila.

    Inače, Zaječar pamti sličan slučaj iz avgusta prošle godine. Tada je Slađana Krstić iz zaječarskog sela Rgotina u dvorištu svojih komšija pronašla obezglavljeno telo svog psa mešanca Miška.

    - Još ne mogu da verujem da je neko mogao tako mučki da ubije mog Miška. Pa i on je živo biće! Čuvala sam ga godinu dana, bio mi je mezimac i veoma sam se nasekirala kada je u petak nestao. Nisam ni slutila da će ga neko ovako masakrirati - kroz suze je tada ispričala Slađana.

    Pas je najpre bio brutalno pretučen, o čemu svedoče polomljene noge i brojne rane, a posle mu je, najverovatnije sekirom, odsečena glava, a telo bačeno u dvorište Slađaninih komšija.

    Aprila prošle godine keruši Mili je u beogradskom naselju Medaković nepoznata osoba odsekla sve četiri šape. Nekoliko meseci kasnije na internetu se pojavio snimak devojčice plave kose u crvenoj dukserici, iz Bugojna u Bosni i Hercegovini, kako u reku baca više malih štenadi.

    UPOZORENJE! PRIZOR NA SLICI JE NASILNOG SADRŽAJA I NIJE PREPORUČLJIV DECI I OSOBAMA SA SLABIM SRCEM!

    http://www.blic.rs/data/images/2011-...ver=1314652867



  15. #15

    Odgovor: Zlostavljanje i ubijanje životinja

    Sto sam morala ovo da vidim?
    Gather ye rosebuds while ye may...

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •