Najbolji režiser... - Strana 3

Prikaz rezultata glasanja: Najbolji režiser...

Učesnika ankete do sada
28. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Stiven Spilberg

    6 21.43%
  • Tim Barton

    5 17.86%
  • Bernardo Bertoluči

    4 14.29%
  • Nikita Mihalkov

    5 17.86%
  • Federiko Felini

    8 28.57%
  • Sidni Polak

    1 3.57%
  • Oliver Stoun

    2 7.14%
  • Martin Skorčez

    3 10.71%
  • Pedro Almodovar

    7 25.00%
  • Kventin Tarantino

    7 25.00%
  • Akira Kurosava

    4 14.29%
  • Džordž Lukas

    0 0%
Anketa sa više mogućnosti glasanja
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 43 od ukupno 43
  1. #31

    Odgovor: Najbolji režiser...

    definitivno Tim Burton naprosto volEm njegove filmove i nachin kako ih radi.. volEm njegovu looodu mashtu i otkachene likove upravo odgledah Alisu.. josh jednom je dokazao da cho'ek zna shta radi
    moomoo meee jooouu

  2. #32

    Odgovor: Najbolji režiser...

    Tu bi, gotovo sigurno, spadali Bergman, Tarkovski i Kurosava. Ja bih dodao i Kjeslovskog.

  3. #33

    Odgovor: Najbolji režiser...

    Glasala sam za Tarantina,Spilberga i Kurosavu..
    Dodala bih još Ridley Scotta.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  4. #34

    Odgovor: Najbolji režiser...

    Ridli Skot i Stiven Spilberg
    Hasta Siempre

  5. #35

    Odgovor: Najbolji režiser...

    Alejandro Jodorowsky.
    Zbog brilijantnog simbolizma.

  6. #36

    Odgovor: Najbolji režiser...

    volim Pasolinija, Godarda, Riveta i Roselinija
    volim Altmana, Bertolučija, Besona (ne Luisa, već Roberta), Tatija i Bunjuela
    volim De Sika, Velsa i Hičkoka
    volim Bartona, braću Akija i Makija Kaurismaki...


    setiću se još...
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  7. #37

    Odgovor: Najbolji režiser...

    Vim Venders, Džim Džarmuš, braća Koen, Ang Li, Stenli Kjubrik i poslednji a najvažniji, Lars Von Trir
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  8. #38

    Odgovor: Najbolji režiser...

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Vim Venders, Džim Džarmuš, braća Koen, Ang Li, Stenli Kjubrik i poslednji a najvažniji, Lars Von Trir

    setila se za mene 1,2,5 i 6 + Polanski, Pasolini, Kješlovski,Felini,jaoooo Makavejev kako sam njega mogla da zaboravim...
    ima ih zasigurno još
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  9. #39

    Odgovor: Najbolji režiser...

    Igrom slučaja nema ih u anketi. Moj izbor je sledeći:

    1. Orson Vels;
    2. Alfred Hičkok;
    3. Luis Bunjel.

    Zašto baš oni?

    Pa, Orson Vels je snimio Građanina Kejna kada je imao 25 godina. Taj njegov film je savršen u dramatskom smislu (izuzetna kritika savremenog američkog društva) i kao malo koji film tehnički i idejno inovativan posebno u relativnom smislu da mu je i dan danas teško naći premca u čitavoj kinematografiji. Zatim, snimio je i filmove kao što su Veličanstveni Ambersonovi (koji je i pored gotovo nehumanih zahvata na filmu od strane producenata filma ostao autentično remek delo koje pleni svojom snagom i dan danas) i Dodir zla, neobičan film koji je Vels (pošto je pozvan kao drugi režiser koji je trebao da popravi započeti film) uspeo da toliko osveži i promeni da je od jedne propale stvari napravio neverovatan triler sa nekoliko antologijskih scena od kojih je uvodna scena jedna od najboljih svih vremena...

    Alfred Hičkok je neverovatan režiser psiholoških trilera od kojih je Vertigo imao tu (verovatno zasluženu) čast da u ne malom broju anketa bude proglašen najboljim filmom svih vremena.

    Luis Bunjel mi se dopada zbog svoje britke kritike društvenih odnosa, a na jedan nadrealistički način koji je oličen već u njegovom prvencu, Andaluziskom psu, i koji se protezao kroz određeni broj njegovih filmova kroz čitav njegov impozantan opus. E, taj nadrealizam daje njegovim fimovima takav kvalitet i takav umetnički ton koji se ne može naći ni kod jednog drugog režisera...
    Poruku je izmenio memento, 08.05.2013 u 19:48
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  10. #40

    Odgovor: Najbolji režiser...

    Svaki film Andreja Tarkovskog vrhunsko je umetničko delo. Čitava plejada sjajnih režisera navedena u pređašnjim komentarima na ovoj stranici, ide za njim. Govorim samo o umetnosti. I toj plejadi dodao bih još jedno ime: Lukino Viskonti - pogledajte film "Smrt u Veneciji" i biće vam jasno zašto je on tu, rame uz rame sa navedenim imenima, ali, ponavljam, iza Tarkovskog.
    Navlačim dronje uz oronule tugujem domove eonima
    daleko od savršenog siromaštva

  11. #41

    Odgovor: Najbolji režiser...

    Citat zosim kaže: Pogledaj poruku
    Svaki film Andreja Tarkovskog vrhunsko je umetničko delo.
    Zosim je u pravu. Andrej Tarkovski je vrhunski umetnik ali kada bi trebao obican gledalac filma da objasni zasto je to tako onda bi to za mnoge bio veliki problem...zato ovaj umetnik nece imati tako sirok krug publike kao Spilberg, Kameron ili neko treci...nazalost. Mada, filmovi A. Tarkovskog i ne mogu da se gledaju svaki dan. Slicno je i sa Kurosavom. Briljatna povezanost kadrova tokom filma na nacin na koji je to cinio Tarkovski pa i Mihalkov je za mnoge rezisere Holivuda ostala nedostizna i nemoguca misja .

    Na kraju, obzirom da sam ja samo jedan od ljubitelja svetskog, a pre svega naseg filma glasam za Skorceze Martina, Stivena Spilberga i Akiro Kurosavu...ma redosled nije bitan.
    Живима по заслузи, мртвима по обичају

  12. #42

    Odgovor: Najbolji režiser...

    robert bresson
    chantal akerman
    apichatpong weerasethakul
    sud pralad

  13. #43

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Najbolji SF film
    Autor silvia u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 26.02.2019, 20:56
  2. Najbolji glumački par?
    Autor Goga u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 04.12.2018, 09:12
  3. Najbolji duet
    Autor _baba_ u forumu Muzika
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 05.09.2012, 23:49
  4. Otiš'o je najbolji od nas. - Slava mu.
    Autor AdrijanKronauer u forumu Muška kafana
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 23.12.2010, 09:37
  5. Najbolji od najgorih
    Autor SQUAW u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 24.11.2010, 21:32

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •