Izbor frizera
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 24
  1. #1

    Izbor frizera




    Koliko često idete kod frizera? Je li za dobar izgled frizura isto toliko bitna koliko i kvalitetna šminka ili komad garderobe? Umete li da prepoznate dobrog frizera i po čemu? Jeste li zahtevna mušterija? Izlazite li zadovoljni iz salona ili vam se plače od muke ? Dešava li vam se da kažete "samo malo krajeve", a da vas ošišaju mnogo više nego što ste zamišljali ? Da li vam je pri izboru frizera bitno da li je u pitanju žena ili muškarac, je li gay ili str8? Umete li da poslušate kad vam kažu da vam frizura ili boja koju želite neće dobro stajati ili da je kvalitet vaše kose takav da neka frizura jednostavno nije za vas? Odlučujete li se lako za drastične promene ili ne? Pratite li trendove? Gde i kako se informišete o tome šta je "in" ? Jeste li bili "sam svoj majstor"?








    Po meni, dobar je onaj frizer koji zna da ošiša kosu tako da ona, čak i kada izađemo ispod tuša, izgleda savršeno i bez feniranja...



  2. #2

    Odgovor: Izbor frizera

    Da i po meni je najbolje ošišan friz,koji ne moraš fenirati posle tuša....ali mnogo faktora utiče na to.Kvalitet kose,nega,održavanje,da li me ošišao dobar majstor...Pri izboru frizera uopšte nije bitno jel gay,ili ne,nego njegovo umeće sa makazama,to je zanat koji se uči ceo zivot,gde god da se pokupila praksa,čak i kad su najbolji u pitanju.Takodje mislim da je nebitno da li je frizer muškarac ili žena,ali postoje neke razlike u muškom i zenskom šišanju(oblikovanju kraćih frizura).Po meni teze je ošišati kraću frizuru,zahtevnije je i svaka se makaza vidi(rez),osim ako nije u pitanju neka neobavezna varijanta,tu frizer može da kalkuliše makazama i svojim umećem...desilo mi se par puta da kazem:samo krajeve,a ona pretera,dok nisam naletela na frizerku koja me razume,ma imaju i one muke sa nama,kad mušterija ne ume da objasni šta zapravo želi

  3. #3

    Odgovor: Izbor frizera

    Uf, koliko pitanja

    Je li za dobar izgled frizura isto toliko bitna koliko i kvalitetna šminka ili komad garderobe?
    Meni možda čak i bitnije. Nikad mi nije bilo jasno zašto žene vole da imaju pošto-poto dugu kosu ako je ista ravna slami I to... skratite mi samo krajeve (jer, već je doteralo cara do duvara, pa moram), a krajevi do pola glave... al' ako ošišaš više od 1.5 cm - I ne samo krajevi, isposti se kosa od farbanja, feniranja, pogrešnog tretiranja, još ako je lošijeg kvaliteta, mora da se osvežava. To mi je kao - imam duge nokte, eto samo da bi bili dugi, a oni izlistani, loši. Ili... na fotkama od 1965 - 2010 - isti friz Svaka čast, al' ne razumem. A i ukusi različiti

    Koliko često idete kod frizera?
    On dolazi kod mene, drugarica mi. Više ne radi, odlučila da rađa decu pa batalila salon jer od nas drugarica ne može da živi. Dovoljno joj, kaže. Odlična je.

    Umete li da prepoznate dobrog frizera i po čemu?
    Po tome kako šiša. Nema ništa bez dobrog šišanja. Svaki tantus nauči da radi i sa bojom i da fenira, uglavnom. A sa makazama... e to je već pitanje Also, po tome kako šiša specijalno kratke frizure i po kompletnom utisku. Ceo salon mora da ima neki određeni vajb kad uđem. Neki koji meni odgovara. Džaba i ako je na glasu ako unutra rade neke isfenirane&šatirane Ceca lookalike Cane. Znala sam i sa ulice da svratim kad mi dune, promenim boju, šišnu me malko itd... al' ako Cane vidim, il' se okrenem na peti, kažem, izvin'te mislila sam da je kafana, ili kažem - samo pranje

    Takođe, dobar frizer će svako malo proveravati šta se dešava sa bojom ili blanšom na tvojoj glavi i kako se to sve odvija, neće te pustiti da se pušiš u ćošku dok on ošiša ili ofarba još 4 žene da bi uzeo kintu.

    Da li vam je pri izboru frizera bitno da li je u pitanju žena ili muškarac, je li gay ili str8?
    Ne. Al' što gejevi dobro peru kosuuuuuuuuuuuuu & masirajuuuuuuuuuuuuu

    Umete li da poslušate kad vam kažu da vam frizura ili boja koju želite neće dobro stajati ili da je kvalitet vaše kose takav da neka frizura jednostavno nije za vas?
    Otprilike znam šta sa mojom kosom može da se izvede, pa su mi takvi saveti nepotrebni. Ne tražim nemoguće, kosa mi je brutalno ravna, ali dozvoljava razne improvizacije. A i lepu mi glavicu rodila majka, pa se frizeri raduju. I nošu da stavim na glavu, meni stoji Naočare, frizura - dužina, boja, šeširi, kape, marame & resto, sve mi stoji. Takav valjda oblik glave, zahvalan. I kad sam furala vila ravijojla look (to je ono kad nemaš frizuru nego kažeš - "sad je puštam" ili "volim dugu" ), retko sam bila bez neke kerefeke na glavi. Antene, kike, trake, Alen Ajverson kikice.. ma nema šta nisam furala Možda u nekom katalogu i naletite na moju fotku

    Odlučujete li se lako za drastične promene ili ne?
    Da. Takva sam uglavnom što se svega tiče. Ne premišljam se dugo i volim promene.

    Pratite li trendove? Gde i kako se informišete o tome šta je "in" ?
    Ne.
    Ne informišem se, ne zanima me šta je in, na glavi mi je ono što volim da mi trenutno bude na glavi, a ideja mi nikad manjkalo nije.

    Jeste li bili "sam svoj majstor"?
    Više puta I kad se unakazim od toga znam da napravim fazon i "baš tako sam htela", a da me čak i pitaju ko me šišao or farbao
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #4

    Odgovor: Izbor frizera

    Kod firzera odlazim jednom nedeljno. Imam dugu kosu, negovanu i kvalitetnu. Frizera posecujem svake nedelje jer mi on neguje kosu (stavlja raznorazne djakonije koje odstoje 30 min a potom dobro izmasira glavu radi bolje cirkulacije krvi koja cini da kosa bude kvalitetna). Jednom mesecno je bojenje i formiranje frizure.


    -Imam vec godinama svog frizera/stilistu, to dokazuje da sam zadovoljna s njim. Veoma sam zahtevna musterija. Znam sta hocu. Nekada napravim i drasticne promene ali u saglasnosti sa frizerom. Nikada nismo promasili tako da iz salona uvek izlazim jako zadovoljna cak i prezadovoljna....

    -Za mene je firzura bitna koliko i sminka i garderoba. Sve mora biti u stilu da bi zena lepo izgledala.

    -Pratim trendove predplacena sam na casopise mada svaku promenu frizure prilagodimo mojoj kosi i mom licu
    ...Koliko god život od tebe traži ozbiljnost, svako treba prijatelja s kojim se može glupirati. ...

  5. #5

    Odgovor: Izbor frizera

    kod frizera idem jednom nedeljno.

    i vec 9 godina kod istog frizera.

    i prezadovoljan sam njenim radom.

    da pojasnim. poslednjih devet godina o mome stajlingu i frizuri se brine moja supruga, koja inace nije frizer, vec profesor. kupili smo masinicu i ona me svake nedelje obeli po glavi. koliko masinica moze nisko da sisa. a ta frizura kod mene je zktuelna vec vise od 13 godina.

    prezadovoljan sam jenim radom.

    najlepsi frizer na svetu, ako ne i u celoj srbiji.
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."

  6. #6

    Odgovor: Izbor frizera

    mene se naaaajvishe dopada frizerka maja iz reklame za loto......
    & underpaid......

  7. #7

    Odgovor: Izbor frizera

    Odlazim kod frizerke jednom mesecno na farbanje i strickanje.
    Zadovoljna sam svojom frizerkom i necu da je menjam, a kod nje odlazim vec desetak godina.
    Vrlo cesto ne znam kakvu frizuru zelim ali nikada nisam izasla iz salona nezadovoljna.
    Zato je toliko cenim i volim. Dovoljno je da kazem "nista drasticno" ili "velika promena" i to je sasvim dovoljno objasnjenje za nju, vec zna sta treba da uradi i uvek sam zadovoljna.
    Mislim da je dobar frizer upravo onaj kome ne moras da crtas kakvu frizuru zelis vec onaj koji posle prve recenice zna kakvu frizuru trazis.
    Nije mi vazna sexualna opredeljenost frizera-frizerke.
    Ne informisem se o trendovima,relativno cesto menjam boju i stil frizure, a vazno mi je samo kako se sve to uklapa u kvalitet moje kose i oblik lica i glave.
    Probala sam da budem sam svoj majstor i necu vise nikad obecavam.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  8. #8

    Odgovor: Izbor frizera

    Pa jedno vreme sam stalno menjala frizere a sa njima i frizuru ...Sve u svemu nikad se zbog kose nisam nervirala...uvek sam je popravljala ako mi se ne svidi fruzura ili se prefarbam ako mi dune...Čak sam i mini val stavljala al jbg mislila sam da ce mi lokne biti krupnije ...
    Elem jedno duze vreme sam izvlačila pramenove i onda mi opet dune da se ofarbam...pa sam izmenjala jedno pet- sest nijansi i sad sam opet s pramenovima .... i smirila sam se...
    Imam svoju frizerku vec 4 godine i ne menjam je ...A posecujem je jednom u dva meseca...

  9. #9

    Odgovor: Izbor frizera

    Frizura i frizeri mi zadaju velike muke jer imam nezgodnu, gustu kosu kojoj frizerka najpre mora da razume ćud pa tek onda da je tretira. Dugo nosim istu frizuru, srećna što je problem kose rešen na odredjeno vreme a onda se naprasno ošišam. Otprilike znam granice do koje mogu da idu improvizacije pa se ponašam u skladu sa tim. Farbam, negujem i feniram kosu kod kuće. Poslednjih dana napravila sam radikalnu promenu frizure i dopada mi se za sada.

    Kada pomenem frizuru, uvek se setim one radikalke, ex glumice,Lidije Vukićević koja nikada u životu nije promenila frizuru. Mislim da bi odlepila da se 40 godina gledam u ogledalo i budem uvek ista. Užas
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  10. #10

    Odgovor: Izbor frizera

    Frizere ne menjam često i nije mi bitno da li je muško ili žensko. Trenutno frizer mi je žensko i kod nje idem pet godina, tako da ne nameravam da je menjam. Iz salona uvek izađem zadovoljna i uvek mi pohvale frizuru
    Kod frizera idem jednom mesečno da bi moja kosa bila zdrava i izgledala negovano. Dosta dugo sam imala pramenove, a sada se farbam.
    Po meni nije važno biti u trendu, već je važnije da ti frizura lepo stoji
    Svoj majstor sam bila jedino kad su u pitanju bile šiške.
    "Za mene postoji samo putovanje putevima koji imaju srca. Tuda ja putujem, i jedini dostojan izazov je da se taj put pređe sav, do kraja. I tuda putujem, gledajući, gledajući bez daha".

  11. #11

    Odgovor: Izbor frizera

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Kada pomenem frizuru, uvek se setim one radikalke, ex glumice,Lidije Vukićević koja nikada u životu nije promenila frizuru. Mislim da bi odlepila da se 40 godina gledam u ogledalo i budem uvek ista. Užas
    Well... glumica, to je baš kompliment Ne užas nego užas, slažem se
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  12. #12

    Odgovor: Izbor frizera

    Joj veco ni FBI ti nije ravan

    Ista frizerka me stricka godinama. "Baba daj glavu!" prihvatim sa odusevljenjem
    Prosli put me nagovorila da se ne sisam pa me iznervirala, jer ne mogu da razmisljam od ovoliko kose, ali ajde, zima je, pa kosa dobro dodje da greje ushi.
    Dešava li vam se da kažete "samo malo krajeve", a da vas ošišaju mnogo više nego što ste zamišljali
    Desilo se jednom. Trazila sam duzi paz, a dobila sam takvu frizuru da 2 nedelje nisam skidala kacket. Na kraju sam otisla kod tatinog brice koji me je osisao na kratko.

    Odlučujete li se lako za drastične promene ili ne?
    Da.
    Moj bata voli da kaze da ce na radiju uvesti novu nagradnu igru...pogodite kakvu frizuru ima _baba_ ove nedelje?
    Jeste li bili "sam svoj majstor"?
    Jesam.

    Sta jos ima...? Ne pratim trendove, nisam zahtevna musterija, poslusam savet, ali ne uvek, iz salona uglavnom izadjem zadovoljna...
    dovidjenja prijatno.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  13. #13

    Odgovor: Izbor frizera

    Posto je moja draga tetka frizer ja sam, zajedno sa bracom i sestrom, sluzila kao zamorce . Sa samo 9 godina imala sam frizuru kao Cyndi Lauper sto je ovekoveceno na skolskoj fotografiji .
    Sad, kao "velika" idem kod frizera jednom mesecno, cisto da pomenem kod te iste tetke, koja je izrasla u fantasticnog frizera zahvaljujuci nasoj pozrtvovanosti , na shishanje i farbanje.
    Imala sam sve duzine kose, od ultra kratke do frizure " gorske vile", boje od plave pa do crne, u srednjoj skoli cak i nesto u pink varijanti .
    Sad sam se malo smirila pa mi je je kosa plava i "pristojne duzine" po recima mojih roditelja .
    Naravno, bila sam i "sam svoj majstor" kad sam imala oko 10 godina i tada sam na pitanje "ko te tako unakazi ?" bez dlake na jeziku optuzivala tetku ...u to vreme bas nije imala musterija
    Omnia vincit Amor

  14. #14

    Odgovor: Izbor frizera

    Ma meni je tako eventualno

    samo neka napravi kako ja hoću Nemam kriterijum za izbor frizera, tek kada probam znam na čemu sam.Ako nisam zadovoljna više tamo ne idem Nekad znam šta hoću a nekad želim iznenadjenje Obzirom da sam (izmedjuostalog) frizer ne libim se da experimentišem sama . Sama se farbam, sama skraćujem krajeve, sama se feniram tako da kod fizera idem samo kad želim drastičnu promenu
    Ovu frizuru koju trenutno imam sama sam smislila fizer me je ošišao po instrukcijama, boje su takodje moj produkt

    E da, uglavnom su me muškarci frizirali + čista kosa rules makar bila i čupava...

  15. #15

    Odgovor: Izbor frizera

    Citat veverica kaže: Pogledaj poruku

    Da li vam je pri izboru frizera bitno da li je u pitanju žena ili muškarac, je li gay ili str8? Umete li da poslušate kad vam kažu da vam frizura ili boja koju želite neće dobro stajati ili da je kvalitet vaše kose takav da neka frizura jednostavno nije za vas? Odlučujete li se lako za drastične promene ili ne?

    Vec godinama idem kod istog frizera,gay po opredeljenju meni ne smeta

    Uglavnom se konsultujem sa njim oko frizure, mada u poslednje vreme,
    vise mu nista i ne govorim, savrseno poznaje moju kosu, koja je inace
    veoma gusta.

    Odlucujem se za promene, ali ne i drasticne.
    Danas me je nekako ubedio, da bi mi dobro stajala nova frizura, pogledam sliku i iako sam se neckala, prihvatim da me osisa.

    Kad je poceo da mi sece kosu, doslo mi da placem, majke mi pomislih sta ce ostati na glavi,odose moje lokne
    Citav dan se gledam u ogledalo, ne obicna sam sama sebi
    Ali svidja mi se

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Izbor novosadskog simbola i suvenira
    Autor Mish u forumu Novi Sad
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 29.04.2010, 09:40
  2. Moj izbor titule za...
    Autor ZOE u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 118
    Poslednja poruka: 06.04.2010, 00:24
  3. Vas izbor avatara za mene - valtera
    Autor valter u forumu Spomenar
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 09.04.2009, 19:54
  4. Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 29.05.2008, 23:39
  5. Izbor reketa
    Autor BLue stAR u forumu Spomenar
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 23.03.2008, 07:44

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •