Agresivnost
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 33

Tema: Agresivnost

  1. #1

    Agresivnost

    Agresivnost predstavlja osobinu licnosti da se prema svojoj blizoj ili daljoj
    okolini odnosi neprijateljski i razorno. Kako vi izlazite na kraj sa agresivcima?
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  2. #2

    Odgovor: Agresivnost

    Nisu u mojoj blizini agresivni,naprotiv...

    Stvarno nisam imao problema,a ponekad kada neko pogresno proceni i mene i priliku zbog alkohola ili droge,lako izadjem na kraj... uvek se taj agresivni kaje,neki i dozivotno...

    Gledam da ne dodjem u situaciju da pokazem koliko sam gori od njih koji bi da budu agresivni,jer misle da ce tako porasti u tudjim ocima ili kompenzovati sve ono sto im je rodjenjem uskraceno...

    p.s. malo je ludih i agresivnih tako rodjeno,a i takvi prepoznaju opasnost bolje od drugih... ovi ostali glume samo ludilo i agresivni su uvek samo prema kome mogu da budu...

  3. #3

    Odgovor: Agresivnost

    хмммм. клоним се агресиваца. покушавам да смирим тензију, колико је то могуће... а ако ни то не иде... онда, јбг- сами су тражили кавгу.




    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  4. #4

    14 Odgovor: Agresivnost

    Nasmejem se i tiho ih zapitam: '' Postoji li neki poblem? ''

    Ono što me možda mnogo više '' plaši '' su pasivno - agresivni ljudi...

    Destruktivnni po sebe, i bližu okolinu ( porodicu pre svega )...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  5. #5

    Odgovor: Agresivnost

    ...ufff.... Zavisi. Uglavnom ih ignorisem i "ubijam pogledom"....Ako nije bas moj dan onda na verbalno agresivne reagujem krajnje burno, verbalno agresivno
    One likove koji odisu fizickom agresivnoscu zaobilazim ko da su kuzni, kakav god da mi je dan...

    Slazem se sa Gogom sto se tice pasivno agresivnih ljudi....zastrasujuci su.....Ponekada je protsto opipljiva njihova autodestruktivnost. Vidjala sam ljude koji sedeci razgradjuju sebe delic po delic i cini mi se da su poput ljudskih crnih rupa gutali tom autodestrukcijom i svoje bliznje.....
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  6. #6

    Odgovor: Agresivnost

    ...lepa rech i gvozdena vrat otvara...ako su vrata zardjala...shtangla po glavi mu dodje kao kalauz...
    ...hell ain't a bad place to be......

  7. #7

    Odgovor: Agresivnost

    tu uvek pali takozvani "srpski kljuc"......
    cekic i udri

  8. #8

    13 Odgovor: Agresivnost

    Uglavnom nemam problema,a ni kontakta sa takvim ljudima.Ako se bas i desi,izgube se brze nego sto su se pojavili.Na svu srecu ...

  9. #9

    10 Odgovor: Agresivnost

    ignoriši,
    razumi.
    objasni,
    razumi,
    pomozi,
    razumi,
    umlati idiota
    Poruku je izmenio Kalina, 08.07.2008 u 07:44 Razlog: caps lock

  10. #10

    Odgovor: Agresivnost

    Kada sam postavljala ovu temu, prvenstveno sam imala u vidu one ljude koje srećemo in vivo,a koji imaju taj problem... Po svemu sudeći, ima ih i ovde... Ne mogu da verujem koliko daleko neke diskusije mogu da odu... Neko preskače "vruće" teme, držeći se podalje zarad mira na forumu, neko ne može da odoli da ne skoči u vatru, a neko od najbezazlenije teme napravi cirkus i izvređa osobu koja mu se nije direktno ni obratila... Kakvi ste tada? Uzvraćate li istom merom ili se povlačite? Rešavate li to na drugi način?
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  11. #11

    Odgovor: Agresivnost

    Pokusam sebe oruziti sa pozitivnim ljudima pre svega. Naravno, uvek se moze desiti da se tu neko ubaci ko je sasvim negativan, agresivan, ne raspolozen.

    Ne znam kako, ali kad dodjem u kontakt sa osobom koja je u strasno agroviranom stanju, imam uvek neki nacin da je smirim. Dali je to boja mog glasa ili nesto na mom licu, ne znam. Nekim ljudim je potrebno da se "istresu" jednostavno da bi se smirili, drugi zele konverzaciju, treci zele monolog (sa njihove strane) ... Mnogo puta dignem telefon gde na drugoj liniji je neki klient, konsultant, sef ili ko god vec veoma ljut i krene da dize ton. Nakon 2min. razgovora se odma smire, stisaju i pricaju normalno.

    Nikad nisam verovao da se agresija resava agresijom. To bi koristio samo u onim nekim krajnjim slucajevima.

  12. #12

    Odgovor: Agresivnost

    Upravo stizem sa jedne burne rasprave o agresivnosti i nasilju. Postoji tvrdnja da smo svi mi agresivni, i u vecoj ili manjoj meri skloni nasilju. Toljaga u glavu je samo jedan od nacina koji su neizbrojni, ali se namece i pitanje motiva, kao i okolnosti. Da, postoje trenuci u zivotu kada sam agresivna, mozda ne bih nikom bukvalno "iskopala oci", ali bih verbalno, stavom ili na kakav drugi nacin itekako reagovala, tj. izvrsila neki vid agresije. Agresija je produkt besa, a jedan od razloga za nastanak besa je taj kad osetimo da su nam neka nasa ljudska prava ugrozena. Da me neko udari, pobesnela bih svakako, nevezano o kakvom se mogucem razlogu radi, osim ako to nije slucajnost. Neke norme nas uce tome kako da sublimiramo gnev i kanalisemo ga na drustveno prihvatljive nacine. Ne verujem da bih udarac uzvratila jer se to protivi mojim dubokim ubedjenjima da covek fizickom silom ne treba da resava probleme sa drugim ljudima, pa cak ni u tom slucaju. Doduse, i nisam vicna nekim borilackim vestinama , ali sigurno ne bih udarac istrpela, i ponasala se kao da se nista nije desilo. Pitanje je odbrane, ali se ipak radi o uzvracanju, motivu osvete, pravedne kazne, koja je u svojoj sustini ipak agresija.
    Razlikuju se izazivaci, provokatori i oni koji uzvracaju, razlike su u nacinima, ali se u svakom slucaju radi o nasilju. Postoje na svetu smrtne kazne, dugogodisnje robije i to su nasilne kazne za nasilnike. To pokazuje da smo mi civilizacija koja se tako obracunava sa svojim manama. Istom merom. I to je fakat, na zalost.
    No, kad se prica s ljudima o ovoj temi dominiraju cedne dusice koje samo uzdisu ju, ju, ju... Na sam pomen termina svi slozno uzviknu "to nema veze sa mnom". A u to spadaju i svakodnevne uvrede i uvredice, tracanja i ogovaranja, to sto vicemo na decu ili ih tucemo, to sto pusaci zadime prostorije u kojima borave nepusaci, to sto sa nekim "necemo ni da razgovaramo" i mucimo ga cutnjom i druge vrste mentalnog nasilja...
    Hiljade primera pokazuju koliko smo u stvari agresivni, sto svakako nije dobro. Izvinjavam se ako sam neprimereno prosirila temu, ali mislim da je ovakav razgovor koristan upravo da bi osvestili svoj doprinos agresivnosti koja nas okruzuje, i kojom se neretko i sami sluzimo.
    Vrag odneo šnalu...

  13. #13

    Odgovor: Agresivnost

    Agresivci...pa meni ih ponekad i bude žao...nije im lako,sa njima samima .

    Kako vi izlazite na kraj sa agresivcima?
    Što reče predhodnica,vršim i ja ponekad nad njima ''mentalno nasilje''-ignorišem,mada u tom slučaju umeju da budu još agresivniji,a ako povise ton,ja svoj utišam do te mere,da mora da ga snizi,ne bi li me čuo ..agresivac...pomenuti ,mada se u zadnje vreme srećem sa agresivkama .

    Po svemu sudeći, ima ih i ovde
    Ima,ali dozvoliti sebi da te neko toliko pomeri ovde..ipak ne,to bi im imponovalo veoma.Ovde mi se to desilo...ali zahvaljujući pozitivnim ljudima koji su u većini,na sreću..naučih i ja da te neke agresivce-ne shvatam lično,i da ih ignorišem.

  14. #14

    Odgovor: Agresivnost

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Agresivci...pa meni ih ponekad i bude žao...nije im lako,sa njima samima .
    Što reče predhodnica,vršim i ja ponekad nad njima ''mentalno nasilje''-ignorišem,mada u tom slučaju umeju da budu još agresivniji,a ako povise ton,ja svoj utišam do te mere,da mora da ga snizi,ne bi li me čuo ..agresivac...pomenuti ,mada se u zadnje vreme srećem sa agresivkama .
    Ima,ali dozvoliti sebi da te neko toliko pomeri ovde..ipak ne,to bi im imponovalo veoma.Ovde mi se to desilo...ali zahvaljujući pozitivnim ljudima koji su u većini,na sreću..naučih i ja da te neke agresivce-ne shvatam lično,i da ih ignorišem.
    Naravno da i na forumima moze postojati agresija, i slazem se da su neke rasprave jednostavno nemoguce, ali problem je nekad to sto se one vode na razlicitim frekvencijama. Neki se samo zezaju, a neki u svaki post uloze celog sebe. Tu onda dolazi do nesporazuma, ali s tim da je u tom slucaju svako od ucesnika u pravu, i da ni jedan, ni drugi nemaju pravo da se ljute. Treba se zapitati da li nam u stvari smeta ta razlicitost?
    Drugo su ljudi kavgadzije, patoloski tipovi, raznorazni net-vampiri. No, sa njima se sigurno obracunava i moderatorski tim, pa smo tu zasticeni. A to da li nas neko bocka i proziva, to se resava lako, na razne nacine. Ako smo skloni odustajanju stisnemo dugmence Odjava, ili ostanemo, pa ignorisemo ili se zezamo, pitamo "sumnjivo lice" u cemu je problem, branimo se argumentima... Pa zar to i nije u stvari tako zanimljivo?
    Vrag odneo šnalu...

  15. #15

    Odgovor: Agresivnost

    Neki se samo zezaju, a neki u svaki post uloze celog sebe. Tu onda dolazi do nesporazuma, ali s tim da je u tom slucaju svako od ucesnika u pravu, i da ni jedan, ni drugi nemaju pravo da se ljute. Treba se zapitati da li nam u stvari smeta ta razlicitost?
    Može se i tako reći,međutim ja lično nemam problem sa različitostima,već ponekad sa sumnjom u nečiju dobru,ili lošu nameru,recimo.

    Drugo su ljudi kavgadzije, patoloski tipovi, raznorazni net-vampiri. No, sa njima se sigurno obracunava i moderatorski tim, pa smo tu zasticeni. A to da li nas neko bocka i proziva, to se resava lako, na razne nacine. Ako smo skloni odustajanju stisnemo dugmence Odjava, ili ostanemo, pa ignorisemo ili se zezamo, pitamo "sumnjivo lice" u cemu je problem, branimo se argumentima... Pa zar to i nije u stvari tako zanimljivo?
    Sve osim navedenog :'' ljudi kavgadzije, patoloski tipovi, raznorazni net-vampiri''...ume da bude još kako zanimljivo .Mada lupati glavu o navedenima,je po meni čist gubitak vremena,u smislu da su agresivni prema meni.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •