Idete li u muzeje?

Prikaz rezultata glasanja: Posecujete li muzeje/izlozhbe?

Učesnika ankete do sada
24. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da, redovito..

    7 29.17%
  • Ne, to je bacanje para..

    0 0%
  • Povremeno..

    6 25.00%
  • Samo kad chujem da je neka zanimljiva izlozhba..

    5 20.83%
  • Samo kad sam u poseti nekom drugom gradu..

    5 20.83%
  • Pix, ko je vidio kulturno se uzdizati po muzejima..

    0 0%
  • Shto je to muzej?

    1 4.17%
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 16
  1. #1

    Idete li u muzeje?

    dakle, da vas chujem? idete li i koliko chesto u muzeje? posecujete li izlozhbe? koliko vas sve to interesuje?
    moomoo meee jooouu

  2. #2

    Odgovor: Idete li u muzeje?

    Posećujem muzej/savremenu galeriju samo kada znam/čujem da je pitanju neka interesantna postavka.

    Interesuje me umetnost, naravno. Međutim, nisam neki fanatik da gledam sve što 'neko' naziva umetnošću

  3. #3

    Odgovor: Idete li u muzeje?

    Mnogo više me interesuje nego što sam u prilici da odem.
    Vrlo rado posećujem Muzeje, Galerije kao i druge izložbene prostore.
    Poslednjih godina ređe odem na otvaranje neke izložbe iz više od nekoliko razloga kao što su gužva, buka, preveliki broj ljudi koji nema pojma o čemu se radi ali želi da bude viđen na takvom mestu, itd.
    Radije odem neki drugi dan pa natenane razgledam, često u samoći i tišini, izložene radove ...
    Na otvaranja skoro isključivo odem samo ako izlaže neko od mojih poznanika i prijatelja ali to je onda neka sasvim druga priča ...

  4. #4

    Odgovor: Idete li u muzeje?

    Volim muzeje i volim izlozbe, nevezano za tematiku volim sve da vidim.
    Pa ako je interesantno zadrzim se malo duze...

    Nazalost nemam mnogo vremena a i ne volim sam da odlazim.

    S obzirom da mnogo putujem, odlucio sam da posetim muzeje po raznim gradovima nase zemlje. Od pocetka jeseni to cinim clanovima sa raznih sajtova, mojim poznanicima i prijateljima.
    Kad god dodjem u neki grad, ja ugovorim posetu sa nekim clanom...
    Lepo je to...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  5. #5

    Odgovor: Idete li u muzeje?

    U skladu sa mojom shkolom je i redovno posecivanje muzeja. Volim da pogledam ako ima neshto interesantno... a uvek se tako neshto moze naci.

  6. #6

    Odgovor: Idete li u muzeje?

    Relativno često u zavisnosti od sadržaja.
    Ovakvi kakvi jesu, naši muzeji nemaju mnogo toga da ponude. Mora se menjati koncepcija muzejskih postavki jer ovako kako jeste, jako je monotono.
    Dopada mi se akcija Noć muzeja.
    Treba raditi na takvim stvarima.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  7. #7

    Odgovor: Idete li u muzeje?

    Cesto... Redovno...
    Ponekad i par puta vidim istu izlozbu. Volim da tako ubijam vreme.
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  8. #8

    Odgovor: Idete li u muzeje?

    idem, skoro pa redovno.
    nattydread is coming to dinner

  9. #9

    Odgovor: Idete li u muzeje?

    Volim obići muzeje u širokom luku.

    Šalim se. Nisam neki redovan posetilac muzeja, ali s vremena na vrema, naročito kada je neka nova izložba u pitanju, ili kada se nađem u nekom mestu prvi put. Tada obavezno posetim i muzej.
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."

  10. #10

    Odgovor: Idete li u muzeje?

    Ne jer ja nemam isto shvaćanje umjesnosti kao i suvremeni kritičari. Po meni dvije crte na platnu nisu umjetnička djela.

    Ono što volim otići pogledati (ispravak, što bih voljela ići pogledati) su tehnička dostignuća čovjeka.

    Što bih pogledala.. Sjećam se da sam čitala jednom da je netko počeo skupljati stvarčice parova koji su se razišli i tada su bivši partneri 'donirali' stvari koje ih podsjećaju na doba njihove gotove veze i ovi su od njih napravili pravu izložbu. E to mi je stvarno žao što nisam pogledala
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  11. #11

    Odgovor: Idete li u muzeje?

    Odavno ne idem u muzeje. Imao sam tu srecu da obidjem i Sembrun i Luvr. Tada sam bio balav i vise sam gledao ribe oko sebe nego eksponate. Sada kada bih znao da uzivam u umetnosti, nema sanse da opet posetim sva ta mesta...

    Jedan od najinteresantnijih muzeja u kojem sam bio je svakako muzej skoljki u Makarskoj, u jednom franjevackom samostanu. Ako budete u prilici, obidjite ga obavezno...

    U muzeju u obliznjem Vrscu, koji ima najbrojniju zbirku u citavoj Vojvodini, bio sam samo jednom, a poznajem ljude koji tamo rade....
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  12. #12

    Odgovor: Idete li u muzeje?

    prije 10-ak dana sam ovjerila d'Orsay u Parizu..kao i Luvr...
    mogu vam reci da je fascinantno...
    d'Orsay sam cijeli obishla (Klod Mone na tri sprataa), dok za Luvr, nazhalost, sigurno treba 2 mjeseca da se sve ljudski i natenane obidje...u Luvru sam stigla da vidim Egipatsku, arabijsku i Iransku civilizaciju...
    malo je reci da sam ostala bez teksta...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  13. #13

    Odgovor: Idete li u muzeje?

    Bio sam u Shumarichkom muzeju u Kragujevcu pa evo i par slika odatle




  14. #14

    Odgovor: Idete li u muzeje?

    Ne bas.
    U osnovnoj skoli sam posetila sve sto se posetiti moze od Vardara pa do Triglava, imali smo skolsku upravu koja je drzala do toga.. Tako da smo pregazili trnovite puteve AVNOJ-a, Kragujevac, Uzice.. Ovde po Vojvodini da ne pricam.. Ma sve.
    Jedini je problem u tome, sto rece memento, sto se to dogadja u uzrastu kada si mnogo vise zainteresovan za baXanalije vezane za drustvo, odsustvo od kuce i sve sto ide uz to nego za bilo kakve istorijske dogadjaje. Tako da su zivlja secanja na neke druge stvari nego na eksponate koje sam imala prilike da vidim.

    Sada svratim u muzej ali retko se uputim bas maksuz u muzej, cesce se dogodi da svratim jer sam slucajno tu i slucajno je otvoreno. Nazhalos' tako je.

    Muzej istorije Jugoslavije



    Izložba Joko, Lenon, Tito jedna konceptualistička akcija biće otvorena u Muzeju istorije Jugoslavije u subotu 1. maja u 12.00 časova

    Autori izložbe su Momo Cvijović (Muzej istorije Jugoslavije, Beograd), Sava Stepanov (Galerija Zlatno oko, Novi Sad). Izložba će trajati do 1. avgusta. Otvorena je svakoga dana, osim ponedeljka, od 10 do 16 sati.

    Sire o tome
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  15. #15

    Odgovor: Idete li u muzeje?

    Naravno!
    Često putujem, što službeno što privatno, kako u zemlji tako i u nostranstvu, i uvek nađem vremena da odem u mesni muzej.
    Na žalost, skoro svi muzeji (u ovoj farsi od zemlje) su u lošem stanju, u njima rade neki uglavnom nezainteresovani radnici (od direktora/ke do čistačice), koji te prosto mrze što si uopšte došao, tako da, uglavnom, izađem deprimiran.
    No, ne odustajem!

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li idete na pecanje i gde?
    Autor Kunic u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 22.06.2012, 17:49
  2. Gde najcesce idete na more
    Autor Badza u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 29.12.2010, 08:46
  3. Zelena pijaca... idete li?
    Autor SQUAW u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 03.06.2010, 23:49
  4. Idete li sami u bioskop?
    Autor yige_gui u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 14.04.2009, 02:02
  5. Da li idete u Crkvu ?
    Autor bobby u forumu Religija
    Odgovora: 78
    Poslednja poruka: 20.02.2009, 18:24

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •