Толеранција у Војводини? - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 33
  1. #16

    Odgovor: Толеранција у Војводини?

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...i trece...izvini ako sam bio neljubazan...ali posle ove podmetacine...nemam vise nameru da budem ljubazan jer si me direktno uvredio...
    Nije mi bila namera vredjanje, samo me malo pogodilo licno prozivanje.
    Ono ostalo je vise bilo generalno naslovljeno zbog tendencioznog uvoda, nemoj previse licno uzimati.
    Ja ne mrzim a ne radi to ni moja sredina. Sporadicna carkanja vise pripadaju lokalnom folkloru, kao i svugde drugde...
    Sasvim su drugi razlozi donosenja takve odluke, i veze nema sa nacionalizmom...

    Eto, morrib je sve rekao, svaka cast!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  2. #17

    Odgovor: Толеранција у Војводини?

    Želeo bih a verujem da tako želite i svi Vi koji učestvujete u ovoj temi, da se tema usmeri na razvijanje tolerancije u našoj sredini a ne samo na konstatovanje stanja i optuživanje drugih za to. Svi mi vrlo dobro znamo koliko se volimo i koliko smo tolerantni, a rekao bih da smo svesni da na tom planu treba još poraditi.

    Molio bih Vas da se pridržavamo teme, da budemo vaspitani i korektni u skladu sa mestom gde se nalazimo.

  3. #18

    Odgovor: Толеранција у Војводини?

    @Biterlemon

    Poslali ste mi link ka temi i poruci gde sam našao da niste baš najpreciznije preneli ono što je tamo pisalo.

    Začudilo me je da ste prešli preko lične uvrede gde vam drugi član kaže da ste Volusina a da ste videli samo ono neprihvatljivo iznošenje ličnog mišljenja.
    Pošto je i jedno i drugo apsolutno neprihvatljivo, član koji je to napisao adekvatno je kažnjen a tekst je ostao još neko vreme da bi mogao da vidi i zašto je zaradio kaznu.

    Ubuduće bih Vas molio, ovo se takođe odnosi i na druge članove, da odmah prijavite svaki nekorektan tekst i uvredu, za takvo što postoji i opcija predviđena forumskim softverom.

    Pošto smo ozbiljan svet, treba da se borimo rečima i argumentima časno, viteški i pošteno.

  4. #19

    Odgovor: Толеранција у Војводини?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Nemam sada vremena da odgovorim detaljno, a kada budem dao odgovor, zelim to zadati yossarianu, posto ovoga puta igra u gostinskom terenu, tj. potpuno je neupucen u temu.
    U Vojvodini, a narocito u Subotici i Senti zivi tolerantno i multietnicko drustvo i ljudi se ne dele na nove i stare. Na ovoj temi cini mi se da to rade samo Yossarian i ti. Za osudu je...
    Ти и ова прича су одлична илустрација те лажне непостојеће толеранције.
    Општине Суботица и Сента су донеле ове одлуке - али теби то уопште не смета да кажеш да су то мултиетничке и толерантне општине где се људи не деле на нове и старе. То само говори како ти, и већина, видите ту толеранцију - као неку мантру, нешто што се тврди и понавља, упркос истини, аргументима и стварном стању на терену. Као празну етикету, коју ће бранити до краја, а успут, као ти, пљувати дођоше.
    Исти они који су на власти у Суботици и Сенти већ деценију и по бране "националну структуру". Шта то значи? Па значи да рецимо ако у општини Сента има 80% Мађара, да неМађари не смеју да се досељавају, јер ће се смањити проценат Мађара. Сента је мађарска и мора да остане мађарска. Није општина свих грађана, у њу не може да се досели свако ко то хоће, то је општина у којој увек мора да буде 80% Мађара. То наравно тебе не спречава да тврдиш да је то толерантно.

    Karakteristika srpskog nacionalizma je da trazi rupe, gde moze da napadne, recimo pr. antibirokratske revolucije ili ugrozenost Srba u Hrvatskoj ili recimo u Vojvodini.
    Posle toga se izokrecu cinjenice, problem se posmatra uzasno jednostrano i sebicno.
    Zatim dolaze sitni napadi, prvo verbalni pa i fizicki (okarakterisanje nacionaliznom svaki pokusaj sredine koja se pokusava braniti istog, sitna vredjanja, krupna vredjana, i naravno tada se vec pojavljuje umisljenji osnov prava diskriminacije /nezaposljavanje osobe ako nije Srbin, policija kaznjava ``jace`` i nekorektnije one sa ``nesrpskim`` imenima/, pretnje (neko je na ovom sajtu napisao da bi Hrvati u Srbiji trebali bi da dobiju metak u celo!!!!!!! (jako ozbiljna pretnja i nije cak ni moderisan!!!!!!).
    Zato mani se ti svoje propagande. Lako je prepoznati tudj nacionalizam. Prepoznajte svoje i regulisite ga!
    И ово је типично, шта год се деси, крив је српски национализам. Па јесу ли општине Суботица и Сента донеле ове одлуке? Причају ли мађарски политичари стално о "националној структури" или не? Да ли је то измишљотина српског национализма?
    Ти си особа која на неприхватљиве одлуке и ставове мађарских политичара прича о српском национализму. Ти си особа која тврди да Мађари не осуђују своје неонацисте јер су инертан народ. Ти си особа која прозива "дођоше". И онда имаш храбрости да кажеш некоме да је лако препознати туђ национализам.

    Ovo sto radite na ovoj temi je opet prljavi napad protiv multietnicnosti i mirne koegzistencije naroda Vojvodine.
    Па не тврдимо ми да Сента и Суботица морају да буду мађарске.

    E, da je neki drugi sajt, pa ajde, nek se tamanite kako umete, ali ovaj sajt se ipak zove Vojvodina. A Vojvodina je mirna, to je jos uvek ``Jugoslavija u malom``. AKo nekima nije to jasno, kako zele pravdu za Srbe na Kosovu i Metohiji? Ne brinite, ako ne znate kako, borit cu se ja i za njihova prava. Samo me zovnite!
    Тамани се ти.
    Војводина није покрајина љубави и толеранције. Војводина је покрајина у којој су староседеоци задовољни својим односом према дођошима, и не мисле да је ишта лоше причати и бити против њих. Војводина је покрајина у којој су дођоши задовољни својим односом према староседеоцима, и не мисле да је ишта лоше причати против "Лала". И једни и други тврде за себе да су толерантни, а за оне друге да нису. Доказ толеранције би био кад би дођоши били задовољни односом староседелаца према себи, а не овако - кад су староседеоци задовољни својим односом према дођошима, који се овима уопште не свиђа.
    Као што сам већ рекао, та нетолеранција има доста одлика малтретирања.
    Иста ствар је и са националним мањинама, за себе тврде да су толерантни према другима, али нису задовољни односом других према њима. А опет, Срби који живе у већински несрпским општинама, нису баш одушевљени понашањем својих комшија друге нације.
    О другим стварима сам већ причао, какво је то друштво у ком деца дођоша пљују дођоше, јер морају, да би себе показали као "праве Војвођане".
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  5. #20

    Odgovor: Толеранција у Војводини?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    А опет, Срби који живе у већински несрпским општинама, нису баш одушевљени понашањем својих комшија друге нације.
    1. Odakle ti ovo?
    Jel to kazes za one koje zoves ``dodjosem``? Ili za Srbe koji to nisu?
    Ko su po tebi dodjosi?
    Srbi koji su se naselili za vreme Marije Terezije?
    Posle prvog svetskog rata?
    Posle drugog svetskog rata?
    Posle pada Knina?
    Posle kapitulacije Srbije i predaje KiM pod protektorat?

    Mi se ne delimo na dodjose i doseljenike. Delimo se na ljude, dobre i lose. Zivimo i radimo zajedno. Takodje posecujemo kulturne i sportske manifestacije zajedno.
    Mnogi i ne znaju vise kom narodu pripadaju, jer smo oduvek ziveli zajedno. Vencavali se medjusobno, osnovali porodice. Mnoge porodice kod nas slave po dva Bozica i Uskrsa.
    Zato nemoj da nas prebrojavas svojom ``...`` propagandom. Ne volemo kada neki, uvek sa strane zele biti veci popovi od Pape. Kod nas se to odavno ne prodaje.

    2. Srbija je potpisala konvenciju o zastiti manjinskih prava. To je uslov da Srbiju ne smatraju zaostalom, varvarskom zemljom i to je sansa da se spasu Srbi na Kosovu i Metohiji.
    Po toj konvenciji zabranjeno je nasilno menjanje etnickog sastava teritorija, te stoga tvoje pozivanje na ustav nije validan jer ustav vazi samo za spontano naseljavanje.
    Proterani bi svakako dobili odredjenu podrsku od drzave a to bi vec vazilo za plansko menjanje odnosa stanovnista.
    Nadam se da ne podrzavas nasilno naseljavanje desetine hiljada proteranih albanaca u recimo, Kosovsku Mitrovicu. /ostali deo teksta sam sam sebi moderisao/

    3. Koliko mi je poznato na Kosovu i Metohiji drzava Srbija je odavno uvela zabranu prodaje srpskih kuca i imanja nesrpskom zivlju u teznji ocuvanja nacionalnog sastava. Koliko ja znam, taj zakon i sada vazi, posto je KiM deo Srbije. Pa sad da li je to protivno clanu Ustava koju navodis?

    4. Sto se tice uvodnog teksta, tendenciozan je ili je zlomameran ili pokazuje elementarnu neupucenost u temu, sto se opet moza shvatiti kao zlonamernost.
    Proteranih pripadnika nacionalnih manjina Madjara prakticno nece biti, jer su oni koji su otisli, vec odavno stekli Madjarsko drzavljanstvo.
    Od pre par dana drzavljani Madjarske sa licnom kartom prelaze Sengenske granice, dok nasi politicari kukaju zbog invazije proteranih. Eh, da nije bilo zlog nacijonalizma, danas bi se mi kretali Evropom sa licnom kartom i ne bi imali takve ``glupe`` probleme.
    Zato ne vidim zasto se proterani ne bi vratili na svoje mesto poticanja.
    Zasto bi svojom nezaposlenoscu pritiskali bas opstine koje su ekonomski ionako sve slabiji od vodecih centara regiona.

    Nemam nista protiv da se svi nasele u Novom Sadu, mislim da nekih 100 000 novih podrzavalaca demokratskih ideja itekako pomogli razvoju ove zemlje.
    qq, a?

    5. I ovim sam zavrsio sa temama politickih kategorija, idem slaviti Bozic.
    Nadam se Yossariane da ces nam cestitati na prigodnoj temi, kao sto cu i ja cestitati svima na pravoslavnom Bozicu!
    Tako se to radi kod nas u Vojvodini! Znam da poznajes te obicaje, pa...

    Unapred se zahvaljujem i poshtujem!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  6. #21

    Odgovor: Толеранција у Војводини?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    1. Odakle ti ovo?
    Jel to kazes za one koje zoves ``dodjosem``? Ili za Srbe koji to nisu?
    Ko su po tebi dodjosi?
    Па с обзиром да си и ти мене назвао дођошем, објасни ти мени?

    Srbi koji su se naselili za vreme Marije Terezije?
    Posle prvog svetskog rata?
    Posle drugog svetskog rata?
    Posle pada Knina?
    Posle kapitulacije Srbije i predaje KiM pod protektorat?
    Већ сам објаснио да је у Војводини присутан феномен да већ прва генерација рођена у Војводини развија нетрпељивост према онима који дођу после њих. То се не би дешавало да у друштву не постоји нека клима која тражи нетрпељивост од људи како би се уклопили.

    Mi se ne delimo na dodjose i doseljenike. Delimo se na ljude, dobre i lose.
    Роткве стругане.

    Zivimo i radimo zajedno. Takodje posecujemo kulturne i sportske manifestacije zajedno.
    Тачно, не постоји апартхејд. Бар што се тиче посла и културних и спортских манифестација.

    Mnogi i ne znaju vise kom narodu pripadaju, jer smo oduvek ziveli zajedno. Vencavali se medjusobno, osnovali porodice. Mnoge porodice kod nas slave po dva Bozica i Uskrsa.
    4,33% становништва се, по последњем попису, није изјаснило да припада једном од народа. 2,71% неопредељених, 1,17% непознато и 0,5% је навело регионалну припадност.
    Нико не спори постојање мешовитих бракова. Ако ниси знао, највише их је пре ових ратова имала - Босна.

    Zato nemoj da nas prebrojavas svojom ``...`` propagandom. Ne volemo kada neki, uvek sa strane zele biti veci popovi od Pape. Kod nas se to odavno ne prodaje.
    Мало ћеш да окачиш мачку о реп причи о "мени" и "вама". Који сте то "ви" а који сам то "ја"?
    Ја причам о једној појави у Војводини, а ти то покушаваш да претвориш у некакву свађу "вас" и "нас".

    2. Srbija je potpisala konvenciju o zastiti manjinskih prava. To je uslov da Srbiju ne smatraju zaostalom, varvarskom zemljom i to je sansa da se spasu Srbi na Kosovu i Metohiji.
    Po toj konvenciji zabranjeno je nasilno menjanje etnickog sastava teritorija, te stoga tvoje pozivanje na ustav nije validan jer ustav vazi samo za spontano naseljavanje.
    И у уставу Србије постоји одредба која забрањује планско мењање националне структуре.

    Proterani bi svakako dobili odredjenu podrsku od drzave a to bi vec vazilo za plansko menjanje odnosa stanovnista.
    То не би било планско мењање односа броја становника различитих националности, већ смештање тих људи.

    Мислим, где год да их сместиш, промениће национални састав, јер међу њима има доста Рома и Албанаца.

    Али мени није јасно, горе ми пишеш хвалоспеве о томе како је у Војводини једна међунационална идила, како се ни не зна ко је какве нације, како се славе по два Божића и Ускрса, како је у Војводини битно да ли је неко добар човек, а не нешто друго... а онда долази тврдња како у Сенти проценат Мађара не сме да спадне испод 80%, у Бачкој Тополи испод 59%, Суботица 43%, Кањижа 86%, Ади 77%, Чока 51%,... или рецимо, ни у општини Ириг проценат не сме да падне испод 6,61%?

    Nadam se da ne podrzavas nasilno naseljavanje desetine hiljada proteranih albanaca u recimo, Kosovsku Mitrovicu. /ostali deo teksta sam sam sebi moderisao/
    Побогу, не поредиш ваљда једну нетолерантну средину као што је Косово с једном толерантном Војводином?

    3. Koliko mi je poznato na Kosovu i Metohiji drzava Srbija je odavno uvela zabranu prodaje srpskih kuca i imanja nesrpskom zivlju u teznji ocuvanja nacionalnog sastava. Koliko ja znam, taj zakon i sada vazi, posto je KiM deo Srbije. Pa sad da li je to protivno clanu Ustava koju navodis?
    Није противно члану Устава који наводим јер се ради о промету некретнина а не о селидби становника.

    Zato ne vidim zasto se proterani ne bi vratili na svoje mesto poticanja.
    Zasto bi svojom nezaposlenoscu pritiskali bas opstine koje su ekonomski ionako sve slabiji od vodecih centara regiona.
    Аргумент оних који су донели ту одлуку није била економија већ национална структура.

    5. I ovim sam zavrsio sa temama politickih kategorija, idem slaviti Bozic.
    Nadam se Yossariane da ces nam cestitati na prigodnoj temi, kao sto cu i ja cestitati svima na pravoslavnom Bozicu!
    Tako se to radi kod nas u Vojvodini! Znam da poznajes te obicaje, pa...
    Unapred se zahvaljujem i poshtujem!
    Како си почео, мислио сам да ће бити свеједно који Божић ти се честита...
    С обзиром да ја тебе не учим како се "ради код нас у Војводини", немој ни ти мене.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  7. #22

    Odgovor: Толеранција у Војводини?

    Ovde sam ja najtolerantniji, još uvek se nadam da ćete se baviti razvojem tolerancije a ne prepucavanjem ... pa čitam, ćutim i čekam.


    Ovo je Vojvođanski bircuz, mesto za vojvođanske diskusije uz tamburaše i 'ladan špricer zar ne možemo onako opušteno da divanimo o stvarima koje nam se ne uklapaju u neku bolju i kvalitetniju budućnost.

    Svi mi smo bitni u ovoj priči o toleranciji, mora da postoji ravnoteža među nama koji živimo u ovoj ravnici inače neće biti dobro nikome.

    Hajde da se iskreno i pošteno bavimo uočenim problemima, pokušajmo da nađemo odgovore koji će voditi ka jačanju međusobne tolerancije i razumevanja.

    Polazim od toga da svi koji pišu u ovoj temi žele da porade na toleranciji a ovde susrećem iskopane ratne sekire, sitna prepucavanja i sl. pa se pitam koliko to ima smisla i veze sa tolerancijom.

    Ako ne možemo bolje i kvalitetnije da izgrađujemo toleranciju nemojmo je ni razgrađivati.

  8. #23

    Odgovor: Толеранција у Војводини?

    Ne mislim da postoje ratne sekire, vise je to svojevrsna igra saha.
    Presek nase danasnjice...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  9. #24

    Odgovor: Толеранција у Војводини?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Ne mislim da postoje ratne sekire, vise je to svojevrsna igra saha.
    Presek nase danasnjice...
    Vidiš i meni je šah pao na pamet, verovao ili ne. Rekao bih da dobro znaš da igraš tu igru ili bar da su ti prilično poznati osnovni principi ... zar ne?

    Šah je borba ličnosti, ali ovde za tim nema potrebe jer svi igramo u istom timu. Ne kažem da ne treba da postoje sitne verbalne čarke, nije nikakav problem ali samo ako bi one donele bilo šta dobro, ali mi vrlo dobro znamo da neće, pa očekujem da se nećemo njima ni baviti.

    Tema je ozbiljna, nastojanja su nam ozbiljna, mesto gde razgovaramo takođe ...
    prema tome nema ni malo prostora da mi budemo neozbiljni i međusobno netolerantni.

    U ovoj priči, kao što već rekoh, svi mi ovde smo jedna ekipa koja se bori protiv netolerancije.

  10. #25

    Odgovor: Толеранција у Војводини?

    Citat simke kaže: Pogledaj poruku
    Tema je ozbiljna, nastojanja su nam ozbiljna, mesto gde razgovaramo takođe ...
    prema tome nema ni malo prostora da mi budemo neozbiljni i međusobno netolerantni.

    U ovoj priči, kao što već rekoh, svi mi ovde smo jedna ekipa koja se bori protiv netolerancije.
    Naravno.
    Bas zato mislim da su politicke teme na forumu cesto nespretne bar ovakve, koje prozivaju, jednostrano tvrde, jer ce se neko uvek osetiti prozvanim i neko ce uvek morati da brani svoje stavove.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  11. #26

    Odgovor: Толеранција у Војводини?

    Ako smo dobronamerni, objektivni i želimo stvarne pomake unapred onda ćemo se i ponašati u skladu sa tim.




    Nego, nećemo dalje širiti priču u smeru koji je van teme,
    vraćamo se na priču o toleranciji.

    Želim Vam prijatan i koristan razgovor sa Vašim sagovornicima
    i svima Vam želim da zajednički postignete što bolje rezultate u razvoju tolerancije i razumevanja.

  12. #27

    Odgovor: Толеранција у Војводини?

    Kada sam procitao ove zabelesk sve mi se cini da uvojvodini je sve manje tolerancije,ja se secam jos te Vojvodine u kojoj sam odrasto,moj komsija je bio Srbske nacionalnosti a ja Madarske,kada smo poceli pricamo on je govorio madarski a ja na srbskom a to ne zato sto smo bili ludi nego zato sto smo jedan drugomme postivali maternji jezik.Nemozemo pricati o toleranciji ako jedan drugome ne razumemo jezik ne poznajemo kulturu.

  13. #28

    Odgovor: Толеранција у Војводини?

    Пошто се на овој теми, колико видим, помиње досељавање Срба у ове крајеве (које се одвијалу у дужем временском периоду и у више наврата), што је наравно тачно, морам рећи да су и други народи, у готово истим периодима, такође насељавани на просторе данашње Војводине, јер се стиче утисак да су сви били већ овде док, ето нису Срби почели да се досељавају и да ремете неке устаљене и толерантне односе. У том смислу напоменуо бих да су Немци насељавани на територију данашњег Баната насилно и да су сами између себе звали свој нови завичај: Банат - Немачка смрт....

    Мислим да треба да схватимо да међунационални односи нису статични и да се час посла могу променити, а то, опет, највише зависи од саме држеве и снага њених институција у деловању у овој сложеној проблематици.... Сетимо се само 1848. године и шта су све преживели наши преци у том периоду без обзиира на њихову националност, као и неких каснијих кризних тренутака у нашој историји, пре него што је Југославија и створена... О самом духу тог неког периода може се доста сазнати из књиге Поезија, Милоша Црњанског. Песме се прескоче (не зато што су лоше, напротив то су можда и јалепше песме српскога језика) и прочитају се коментари песама. Баш би ме интересовало шта о том штиву мисле они што себе сматрају Војвођинама, готово у националном смислу...

    И на самом крају, мислим да није на одмет да поменем да је Римски император Трајан, када је покорио ове крајеве (почетак 2. века н.е.), као војник по образовању, односно генерал, наредио да се направи топографска карта новоосвојене области. На тој карти се могу пронаћи два снажна славенска топонима, реке Берза (садашња Брзава) и Черна (садашња Нера)...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  14. #29

    Odgovor: Толеранција у Војводини?

    U duhu prave (a ne kažem i dobre) vojvodjanske tolerenacije, pobegao sam od ove teme kad sam video da se o toleranciji i netolerantno diskutuje (ne samo po formi nego pre svega po suštini ponekih stavova - što bi se reklo 'da ih ne imenujem').

    Uverio sam se da razna nerazumevanja, koja znaju da prerastu i u nešto gore, najčešće proističu iz stvarnog ili namernog nepoznavanja celine nekog problema, ili još gore, u odbijanju da se pre zauzimanja stava bez predrasude, vide i argumenti druge strane. Po mom shvatanju, prvi korak tolerancije je saslušati drugu stranu i pre odgovora dobro, dobro promisliti.

    Da vam potvrdim ovo što rekoh, sačekao sam da se izredja dobar broj poruka i da se vidi da niko ne poteže deo Ustava ključan za ono oko čega se najviše zakuvalo u diskusiji.

    Zabrana nasilne asimilacije

    Član 78.


    Zabranjena je nasilna asimilacija pripadnika nacionalnih manjina.
    Zaštita pripadnika nacionalnih manjina od svake radnje usmerene ka njihovoj nasilnoj asimilaciji uređuje se zakonom.
    Zabranjeno je preduzimanje mera koje bi prouzrokovale veštačko menjanje nacionalnog sastava stanovništva na područjima gde pripadnici nacionalnih manjina žive tradicionalno i u značajnom broju.


    A po struci znam da postoji i institut zloupotrebe prava. Prilično mi se čini
    da zastupnici oba suprotstavljena gledišta (oni van ovo našeg Cafea), baš tu zalaze.

    Ja imam dovoljno godina da mogu da se uljluljlkujem da ću predstojeći (kraći) deo života 'prespavati' u bilokakvim uslovima. Ali većina vas će posledice netolerancije (ako se smer ne promeni) trpeti još dugo. (Da ne uzimam sad u obzir i naše potomke.)

    Uostalom, pitajte sve tri strane u Bosni da li su sretni što su svi bili u pravu!

  15. #30

    Odgovor: Толеранција у Војводини?

    Sve je to lepo na papiru, ali u realnom životu nema ni T od tolerancije!

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 03.08.2012, 10:56
  2. Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 01.04.2010, 19:34
  3. Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 17.08.2009, 07:32
  4. Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 04.05.2009, 23:31
  5. Odgovora: 107
    Poslednja poruka: 14.03.2009, 00:32

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •