Kako se nosite sa odlascima..!?
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 35
  1. #1

    Kako se nosite sa odlascima..!?

    kad se setim odlazaka, onda se setim i mog prvog odlaska od kuce pred dve godine..
    ceo dan sam se spremala.. stalno se sa nekim pozdravljala.. kao nije problem sto odlazim.. pa ne idem na kraj sveta (jok.. nego gde, nego na kraj!!!) fazoni tipa.. pa brzo ces se vratiti.. proci ce za cas.. a onda u 5 ujutro.. na autobusnoj stanici, stoji nas 7.. i cekamo mini bus koji me vozio na aerodrom.. drug nas zabavlja.. prica neke gluposti.. pokusava da nas oraspolozi.. al ne ide ni njemu, a ni nama.. svi se nesto kiselo smeskamo.. kao necemo plakati.. brzo se ja vracam.. i dodje bus.. vozac unese moje kofere.. ostalih par putnika se pozdravi sa jednom, dve osobe.. a ja stojim i blejim u mojih 7 ne znam sta cu.. zagrlim drugaricu.. ali i dalje sam suzdrzavala suze.. iako mi je bilo mnogo tesko.. pa druga, treca.. a onda zagrlim druga.. i s njegovim zagrljajem shvatim da odlazim.. i bujica suza mi poteku niz lice.. jos mi iskomentira kao.. ma nemoj plakati.. pa bar si ti uvek ta koja se pozdravlja na nacin kao ma vidimo se sutra..
    dok sam dosla do majke, koja je malo je reci, lila potok suza.. ja vise nista nisam videla od zamagljenih ociju vozac me vec po ne znam koji put opomenuo da treba da se krene usla sam u bus.. sela i kroz prozor videla njih sestero kako stoje pokislo.. mahnula sam zadnji put, pokrila se jaknom preko glave.. i nastavila tiho jecati

    Mislila sam ma to je tako samo prvi put.. kasnije ce biti lakse.. ali nije.. taj osecaj pred odlazak je uvek isti.. samo sto me od onda ne ispracuje vise toliki broj ljudi.. a valjda tako mora bude.. od onda se zbilja pokusavam da rastanem na nacin 'ma vidimo se sutra'.. s vremenom sam se valjda vec i navikla.. toliko da poslednji put uospte nisam plakala.. mada, onaj osecaj odlaska je i dalje uvek prisutan.. lebdi uvek oko mene..

    Verujem da ste vec toliko puta culi tu pricu.. i mislim da nema osobe koja je imuna kad su u pitanju rastanci.. ali ako postoji, svaka joj cast!


    kako se vi snalazite sa odlascima?



    jedna moja draga prijateljica je za to nasla prikladne stihove..


    Nikad, nikad neces znati sto znam
    samo ja.
    Nikad, jer
    istina je u dzepu mrvica.
    Predji trg. Moj dom je
    na drugoj strani obale.
    Posmatraj nocu
    moje tamne prozore.

    Ja zivim na drugoj strani.
    To nije tvoj svet.
    Ti ne poznajes muziku noci.
    Ne razumes moje sne.

    Ne znas zasto
    moja soba ima bele zidove.
    I zasto nocu stalno
    cujes neke sapate.
    Ako krenes ka meni
    ostace za tobom strahovi.
    Hodaj u ritmu
    najlepsih sonata jeseni.

    Ja zivim na drugoj strani.
    To nije tvoj svet.
    Ti ne poznajes muziku noci.
    Ne razumes moje sne.

  2. #2

    Odgovor: Kako se nosite sa odlascima..!?

    Ja sam dobro istreniran u tim situacijama,jednostavno zivot tece dalje,nesto ostaje iza nas da mu se vratimo,nesto da zaboravimo.Onog trenutka kad sam resio da zivot nastavim u inostranstvu,napravio sam dogovor sa samim sobom,neces se okretati za sobom vec samo gledati napred.Dobra filozofija,a jos i radi,sto je najvaznije.Uskoro cu ponovo na put i ostavljam po ko zna koji put sebi drage osobe,nemam neku presiju,idem dalje.
    Not all treasure is silver and gold, mate.

  3. #3

    Odgovor: Kako se nosite sa odlascima..!?

    Koliko sam samo puta bio na beogradksom aerodromu ispracajuci nekoga... ni broj vise neznam. Tesko je i to bilo, ali kad dojde dan da mene prate

    Kad sam krenuo iz Banje Luke toliko mi bilo lose da sam poceo da povracam na kraju. Sve sto si godinama gradio ostaje iza tebe i kreces u nepoznati svijet. Ostavljas sve drage ljude iza sebe. Zadnji momenti na aerodromu su proletjeli brzinom svjetlosti i detalja se uopste ne sjecam. Gledas u sva ona draga lica i neznas koga da zaglis prvog a koga zadnjeg, koga da drzis najduze u zagrljaju.
    No najteze mi je bilo kada je avion se digao iznad oblaka i vise nismo vidjeli Beograd. Samo mi je jedno bubnjalo u glavi, "nema vise Srbije"... uh i sad se bacih u bedak

    No kako Captain rece sad gledam ispred sebe, tesko jeste ali zivot ide dalje i ko zna kakav me put moze odvesti na neki sasvim deseti kraj svijeta
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  4. #4

    Odgovor: Kako se nosite sa odlascima..!?

    Kad se sjetim mog odlaska u bijeli svijet i tog dana vjerujte mi i danas mogu zaplakati a proslo je 2 godine. Ostavljas drustvo s kojim si odrastao, porodicu, grad i sve ono sto si volio i mrzio dok si bio tamo. A kad odes preko bijela svijeta nedostaje ti i kamenje a ne porodica i prijatelji. Sjecam se cijelo jutro sam povracala od nervoze, a u avionu sam prolila more suza. I eto gdje sam dosla, tu gdje si vjeciti stranac, gdje su ljudi bezosjecajni i glupi. Da mi je bila ova pamet vjerujte da ne bi nikad dosla.

  5. #5

    Odgovor: Kako se nosite sa odlascima..!?

    Ja sam pre godinu dana otisla iz Juge.Tada sam zelela da odem,mrzela sam grad u kojem zivim,mrzela sam neiskrene ljude... Zelela sam da sama sebi stvorim zivot kakav ja zelim,a to dole nisam mogla.Ali,taj dan kada sam odlazila,ipak mi je bilo tesko... Celo moje drustvo je bilo sa mnom,svi redom su mi davali poklone 'za uspomenu'... Svi su se pravili kao da je sve ok,stvarno je bilo kao 'ma vidimo se sutra',ali svi su bili smraceni.Kada je stigao bus,pocela su pozdravljanja,'volimo te,brzo se vrati,nemoj nas zaboraviti...'.Svi su plakali,samo ja nisam.Ali bilo mi je tesko.Ali tek kada sam usla u bus,i kada je on stvarno krenuo,shvatila sam:'Pa ja odlazim.'I pocela sam da placem... Proplakala sam ceo put.I ja se osecam kao 'veciti stranac',i naravno da bih volela da su moj tata,i prijatelji,i decko pored mene,ali to je nemoguce.Resila sam da ostanem,jer znam da ovde mogu postici sve sto zelim,i vise od toga.Jos uvek je tesko,ali sada se vec bolje nosim sa odlascima.

  6. #6

    Odgovor: Kako se nosite sa odlascima..!?

    da li ti Danny stvarno mislis da su ovde ljudi bezosecajni i glupi?Pa ne mogu da verujem da tako nesto mozes i da kazes a znas sta si ostavila iza sebe.Da li ti kroz svoju prizmu i prizmu ljudi kojima si bila okruzena u Yu sad gledas na ljude oko tebe?Pa zar ne mislis da smo mi njima i smesni i pateticni i glupi i neshvatljivi a da ne govorimo o osecanjima?Pa o kojim ti osecanjima pricas kad se za 4 godine rata poubijaju bivse komsije,prijatelji,skolski drugovi....Fuj smo mi fuj ali to smo sta smo i guramo dalje.

  7. #7

    Odgovor: Kako se nosite sa odlascima..!?

    Mislim stvarno da su bezosjecajni i glupi i nemaju smisla za salu. Poubijaju se i ovdje bracni parovi medjusobno, pa ubijaju i djecu i komsije. Ima svuda toga, nemoj da mislis da toga ima samo kod nas. Rat koji smo imali je maslo `velikana` a ne samog naroda, cak i onih koji bi ubili svoju djecu. Pa bi li ti ikad digao ruku na najboljeg prijatelja koje god da je on nacije ili vjere? Ja ne bih, a glupi ljudi bi.Ne znam da li si ti i dalje u Jugi ili si preko grane, ali mnogo covjek nauci kad ode preko.\

  8. #8

    Odgovor: Kako se nosite sa odlascima..!?

    vani sam.koliko sam naucio ne znam.

  9. #9

    Odgovor: Kako se nosite sa odlascima..!?

    Kultura je to sto nas udaljava i tu nema mosta da se to prevazidje. Njima smo cudni mi, nama oni... mi ne razumijemo njihove sale, oni nase... nama smrdi njihova hrana, njima nasa i tako u nedogled....

    No to svakako nije tema ovde i o tome bi mogla misljenja i misljenja da se iznose... zato se vratimo nasim odlascima
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  10. #10

    Odgovor: Kako se nosite sa odlascima..!?

    Yige, pa ti me stvarno rasplace napisavsi onako lepo ono gore.
    jesi li svesna da imas talenat za pisanje knjiga i sl.?

    Inace sto se mene tice, mene su jos kao klinca prebacivali tamo vamo pa mi je sada svejedno kada odlazim, izlazim iz neke zemlje jer svaku smatram svojom a prijatelje cu uvek imati u srcu.
    I tako u beskrajno!

  11. #11

    Odgovor: Kako se nosite sa odlascima..!?

    Ja nisam plakala, ne zato sto mi nije bilo tesko vec zato sto placem samo kada sam sama, da niko ne vidi suze, ili bar da ih ne vide roditelji... Prvi put sam bila uzasno uzbudnjena zato sto je to bilo moje prvo putovanje avionom u zivotu (drugo, prvi i jedini put do tada sam letela kada sam imala nepune dve godine) i zato sto sam odlazila potpuno sama sa skoro 40kg prtljaga za koji me je namrgodjen brkati sluzbenik JAT-a na surcinu (aerodromu "Nikola Tesla") ojadio sa 45 evra koje je moj tata imao skrivene u novcaniku i tako mi pozeleo srecan put, mozda zauvek iz drage otazbine. Izljubila sam i izgrlila roditelje i pobegla u tranzit, nisam se okretala. Prijatelje sam zamolila da ne dolaze, odrasli smo ljudi i jako se dobro i dugo poznajemo, nisam morala to da im ponovim, oprostili smo se nekoliko noci pred odlazak i to mi je ostalo u nejlepsem secanju. Posle prvog uzletanja postalo je teze, ne pozdravljanja sa dragima vec razne spoznaje sa kojima sam morala da se borim svaki sledeci put. Pitanja o pripadanju i nepripadanju kojim bih ispunjavala svoje besane noci kada bih odlazila kuci u srbiju i besane noci ovde medju ovim veselim svetom, osvescivanje svaki put kada bih krocila na arerodrom, beskrajne kafe sa najdrazim prijateljicama i preispitivanje da li se komunikacija izmenila, da li ih gubim, da li me vole onako i onoliko koliko su me volele...

  12. #12

    02 Odgovor: Kako se nosite sa odlascima..!?

    100% te shvatam. i ja sam dugo patila, svaki put kad sam se vracala "kuci". ja sam rodjena u nemackoj, ali zivela sam 5 godina u veterniku. tako da je za mene i jedno i drugo da tako kazem moja "kuca". sad kad sam se udala u nemackoj, nije mi vise tako tesko, kad odlazim. ali do tad sam svaki rastanak od mojih najmilijih preplakala. ja imam srecu da su moji roditelji isto u nemcakoj, pa se tako rastajem "samo" od tetaka, striceva itd. tesko je to. i neznam dal cu ikad moci da odem, a da ne budem tuzna.
    Poruku je izmenio goldie, 20.11.2006 u 02:36 Razlog: slova su bila boldovana sto se smatra vikanjem

  13. #13

    Odgovor: Kako se nosite sa odlascima..!?

    Citat Sladja26 kaže: Pogledaj poruku
    Ja imam srecu da su moji roditelji isto u nemcakoj, pa se tako rastajem "samo" od tetaka, striceva itd. tesko je to. i neznam dal cu ikad moci da odem, a da ne budem tuzna.
    Ja tetke i ostalu familiju ne stignem ni da vidim, u svakom odlasku sve ih manje vidim i sve mi bolje, sada su to samo oni koje biram i koje hoću da vidim i koji me oplemene i ispune ljubavlju do sledećeg odlaska/dolaska. Lepo je to sada, i uzbudljivo na neki skroz pozitivan način, zato što odlaziti sa jednog, znači dolaziti na neko drugo mesto, a tamo čeka neka srećica sakrivena u nekom džaku, samo ako hoćemo pažljivo da pogledamo i ne pobegnemo od nje.

    Ono što mi tužno i teško podjednako mi tužno i teško i kada dođem tamo i kada sam ovde gde sam, ne menja se intenzitet sa rastojanjem, a ono što mi lepo i milo, lepo mi milo uvek, dolasci i odlasci su sada samo postali kretanje, avioni, aerodromi, čekanja, ispraćanja i dočekivanja i to se tako dešava u krug, dok nas ima....
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  14. #14

    Odgovor: Kako se nosite sa odlascima..!?

    ima jedna knjiga Hemingvejeva,koja je neopravdano zapostavljena kad se govoti o njegovom knjizevnom opusu....
    u njoj jedan matori general nezno zaljubljen u mladu devojku iz stare venecijaske porodice ,dok ispijaju martini u nekom finom hotelu kaze u nekom trenutku:
    (parafraziram)

    "Sve sto imam i sto do cega mi je ikad stalo mogu preko ramena da bacim u vodu i da se ne okrenem kad ucini BUC!"

    eto tako sve vise gledam na odlaske i ostale trice.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  15. #15

    Odgovor: Kako se nosite sa odlascima..!?

    ...nosim se...u p...u m......u...
    ...hell ain't a bad place to be......

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kako se nosite sa strahovima?
    Autor Lady S u forumu Psihologija
    Odgovora: 54
    Poslednja poruka: 21.09.2013, 23:23
  2. Da li nosite potkošulje?
    Autor memento u forumu Pričaonica
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 08.01.2012, 19:18
  3. Kakav donji veš nosite?
    Autor Lady S u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 81
    Poslednja poruka: 14.12.2011, 20:04
  4. Nosite li starke?
    Autor yige_gui u forumu Moda
    Odgovora: 115
    Poslednja poruka: 19.12.2009, 20:45
  5. Kako se nosite sa zivotom?
    Autor Crazy Angel u forumu Psihologija
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 23.01.2009, 04:34

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •