Arhitektura ili lepe kuće - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 29 od ukupno 29
  1. #16

    Odgovor: Arhitektura ili lepe kuće

    Ne mogu da nađem prikladnije mesto za pisanje o enterijeru, a nešto mi se ne otvara tema za sve što mi padne na pamet. Ne verujem da je puno onih koji na ove strane svrate a da im je stalo samo do izgleda korica .

    http://www.espressodesign.co.uk/

    Hiljadu ideja, iako mi se u prvom momentu učinilo previše hladno i "čisto", bez duše.

  2. #17

    Odgovor: Arhitektura ili lepe kuće



    Do I feel lucky ? Well,do ya ?

  3. #18

  4. #19

    Odgovor: Arhitektura ili lepe kuće

    Covek je mera svih stvari

    Vekovima mere ljudskoga tela u odnosu na arhitekturu i predmete bile su razmatrane samo kao fenomen estetske prirode, dok je funkcionalni aspekt ostajao po strani. Tek pre nekoliko decenija interesovanje za ljudske dimenzije i telesne mere izbilo je u prvi plan, kao faktor koji moze pozitivno da utice na sveukupno poboljsanje covekove materijalne sredine.
    Le Corbusier ozivljava interesovanje za Vitruvijev model, stvarajuci svoj "modular". Prica o zakonitostima ljudskih mera i proporcija tela ne bi bila kompletna, bez osvrta na "zlatni presek", proporciju daleko superiorniju svim ostalim proporcijama.


    Le Corbusier:Modular

  5. #20

    Odgovor: Arhitektura ili lepe kuće


    Zlatni presek

    "Prosecan covek" ne postoji, cak i tamo gde covek sam za sebe gradi,a da ne govorimo o situacijama kada neko drugi programira,planira i stvara zivotni prostor za drugoga o kome tek malo zna. To su zablude koje ovde drasticno dolaze do izrazaja,a negativne posledice gradjenja za "prosecne" danas oseca urbani svet. Stan koji se danas masovno gradi za anonimnog korisnika ima veliki nedostatak u tome sto je koncipiran i realizovan prema modelu prosecnog korisnika i njegovih prosecnih potreba. Potrebe su medjutim, promenljive, nestalne, neuhvatljive, cesto neshvatljive a ponekad i kontradiktorne.
    Njihovo povrsno posmatranje daje sasvim krivu sliku o pravom stanju stvari.
    Poruku je izmenio neobarocco, 25.08.2008 u 22:02

  6. #21

    Odgovor: Arhitektura ili lepe kuće



    prostrano, svedeno, sa mnooogo staklenih povrshina... moj ideal.

    ... i sa prostorom za zabavu



    ...u ili van nje, sasvim svejedno
    & underpaid......

  7. #22

    Odgovor: Arhitektura ili lepe kuće

    kao shto rekoh - elegantno, svedeno na minimum i puuuuno svetla.....arhitekta Philip Johnson i the glass house....

    & underpaid......

  8. #23

    Odgovor: Arhitektura ili lepe kuće

    kostur kuche su cheichne grede, fasada - ukrasni paneli od rdjajucheg chelika (prodaje ga firma rukki kod nas... fenomenalno izgleda.... nakon par godina dobija svoj pravi "sjaj"....povrshinski sloj koji rdja zapravo chuva i shtiti strukturu panela....) ... i naravno staklo....



    Glass House by Tonic Design

    Poruku je izmenio maski, 31.05.2010 u 10:53
    & underpaid......

  9. #24

    Odgovor: Arhitektura ili lepe kuće

    smatra se luxuznom kuchom na drvetu... koshta neshto preko milion i po dolara... nalazi se u sidneju u australiji... designed by Utz-Sanby Architects....













    & underpaid......

  10. #25

    Odgovor: Arhitektura ili lepe kuće

    Dole navedeni objekti imaju elemente vanvremenske Farnsworth House, arhitekte Ludwig Mies van der Rohe. Projekat je uradjen jos 1947, objekat zavrsen 1951 godine...



    one word...masterpiece

  11. #26

    Odgovor: Arhitektura ili lepe kuće



    to sam teo sutra da turim... ... smem samo jedan post dnevno...
    & underpaid......

  12. #27

    Odgovor: Arhitektura ili lepe kuće

    poshto je neo uleteo s kviskom, evo. josh jedna.....

    ovo nije contemporary te ne koshta ko sam djavo zbog jedinstvenog dizajna... ovo se proizvodi linijski u nekoliko varijanti ali sadrzzi sveto trojstvo elemenata koje poshtujem izuzetno - chelik (za kostur), staklo (za oplatu) i drvo (za unutrashnjost)...

    huf haus



    & underpaid......

  13. #28

    Odgovor: Arhitektura ili lepe kuće

    home for life - kucha koja proizvodi vishe energije nego shto troshi, velux danska....

    & underpaid......

  14. #29

    Odgovor: ARHITEKTURA ili LEPE KUĆE

    pozdrav svima... sasvim slucajno tragajuci za idealnim resenjem za moju kucicu naisao sam na forografiju ove kako je nazvana balkanska kuca.... imas li jos neke podatke ili link gde si je nasao... po ovim nacrtima koje ovde vidim nije mi najjasnije kako je izveden gornji sprat ????

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Kineska arhitektura
    Autor Morpheus u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 29.06.2009, 13:51
  2. Mame lepe i negovane
    Autor goldie u forumu Spomenar
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 26.11.2007, 08:28

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •