Arhitektura ili lepe kuće
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 29
  1. #1

    Arhitektura ili lepe kuće




    ili




    Valjda je dovoljno za pocetak,a mozda je nekom i interesantno...

  2. #2

    Odgovor: ARHITEKTURA ili LEPE KUĆE

    Ovo su projekti koji su rađeni na računaru u nekom od programa za projektovanje, zar ne?

    Da li si ih ti radio?

    Zašto ne bi napisao nešto više o njima?

    Ja volim da vidim dobro osmišljene i lepe kuće ali volim uz slike da imam i neke podatke o njima ... pomoću čika Google-ta se mogu pronaći na hiljade slika lepih kuća, zanima me zašto si baš ove odabrao da nam ih pokažeš?



    • Crvena boja podiže adrenalin u krvi i ne uklapa se uz ove slike, deluje agresivno. - (ovo je moj lični stav, da se ne shvati kao moderatorska preporuka ...) Preporučio bih ti da promeniš boju slova, jer ovako bespotrebno odvlači pažnju sa slika.

  3. #3

    Odgovor: ARHITEKTURA ili LEPE KUĆE

    Citat simke kaže: Pogledaj poruku
    Ovo su projekti koji su rađeni na računaru u nekom od programa za projektovanje, zar ne?

    Da li si ih ti radio?

    Zašto ne bi napisao nešto više o njima?

    Ja volim da vidim dobro osmišljene i lepe kuće ali volim uz slike da imam i neke podatke o njima ... pomoću čika Google-ta se mogu pronaći na hiljade slika lepih kuća, zanima me zašto si baš ove odabrao da nam ih pokažeš?



    Crvena boja podiže adrenalin u krvi i ne uklapa se uz ove slike, deluje agresivno. - (ovo je moj lični stav, da se ne shvati kao moderatorska preporuka ...) Preporučio bih ti da promeniš boju slova, jer ovako bespotrebno odvlači pažnju sa slika.
    Sve su radjene u poslednje vreme na taj nacin koji opisujes...
    Bela kuca je nadjena na bugarskom sajtu,jer nigde nisam mogao da nadjem kucu u tradicionalnom stilu,kod Bugara je to nazvano BALKANSKIM...imam i tlocrte,pa cu ubuduce i njih stavljati,inace je bez terase ispred povrsine oko 120 kvm , dimenzija spoljnih 16 x 8.5 , volim taj kamin napolju i zid koji stvara privid vece kuce,a zapravo lepo stiti terasu od pogleda spolja...

    Druga je nagradjeni projekat nekog naseg studenta i sem nekih suvisnih perionica,ostava i kotlarnica unutra zasluzuje paznju..volim kamen i terase sa ogradom u alu-look-u kada vec nema dobre kombinacije kamena i drveta..

    Hocu negde u divljini da zivim,svidja mi se ono sto je Kusturica uradio,a arhitekturu sam hteo da studiram skoro isto toliko koliko sam se primao na auto sport...Boju sam promenio zahvaljujuci sugestijama,ali hvala i Tebi....

    Usput na Google ces naci stvarno na hiljade,ali to su USA sajtovi i retko ces naci nesto za nase prilike...dobre su im ogromne prizemne sa 2-3 garaze,ali ako rezimiras sve ni to ne odgovara nasim uslovima..Evo jedne male Balkanske sa kamenom i drvetom,nekom moze i porodicna da bude ko nije previse megalomanski orjentisan...


    Poruku je izmenio Neron, 02.12.2007 u 14:29

  4. #4

    Odgovor: ARHITEKTURA ili LEPE KUĆE

    Zdravo narode.
    Tek danas sam otkrila da na ovom forumu ima onih koji vole arhitekturu. Konačno nešto i za mene.

    Pokazane kuće su lepe, ali je stil ipak brdsko-istočnjački. Živim u Vojvodini, pa me zanima da li ste nailazili na projekte za ravnicu, nešto prostrano, prizemno, ali takođe sa elementima tradicije.

    Nema lepših kuća od paorskih, onako sa gongom, prednjom sobom, zadnjom sobom i kujnicom, gde te od dvorišta deli tek jedan basamak.

    Pozdrav.

  5. #5

    Odgovor: ARHITEKTURA ili LEPE KUĆE

    Citat talia kaže: Pogledaj poruku
    Zdravo narode.
    Tek danas sam otkrila da na ovom forumu ima onih koji vole arhitekturu. Konačno nešto i za mene.

    Pokazane kuće su lepe, ali je stil ipak brdsko-istočnjački. Živim u Vojvodini, pa me zanima da li ste nailazili na projekte za ravnicu, nešto prostrano, prizemno, ali takođe sa elementima tradicije.

    Nema lepših kuća od paorskih, onako sa gongom, prednjom sobom, zadnjom sobom i kujnicom, gde te od dvorišta deli tek jedan basamak.

    Pozdrav.

    Nisam pronasao nista bolje od ovoga...dok sve pregledas pronaci ces vec nesto sto lici na to sto ti hoces...

    http://www.houseplans.com/

  6. #6

    Odgovor: ARHITEKTURA ili LEPE KUĆE

    Citat Neron kaže: Pogledaj poruku
    Nisam pronasao nista bolje od ovoga...dok sve pregledas pronaci ces vec nesto sto lici na to sto ti hoces...

    http://www.houseplans.com/
    To sam sve prečešljala. I još par takvih sajtova. Najviše volim Severnu Evropu. Njihove kuće su po meri čoveka, humane, od ekoloških materijala, štedljive na ogrevu. Ne pate od megalomanije, surova klima ih je naučila da cene ono što je priroda dala.
    Ali, kada sam postavila pitanje mislila sam na neki projekat gde je neko ciljano projektovao baš vojvođansku kuću. Viđala sam nešto kod Mađara, oni imaju i nekoliko divnih časopisa koje redovno kupim kad se nađem tamo.

  7. #7

    Odgovor: Arhitektura ili lepe kuće

    Pa arhitektura nisu samo lepe kuce tako da je naslov malo skakljiv

    Ovaj treci primer je u nekom osmanlijskom stilu prilagodjenom nasem podneblju,jako podseca na tradicionalnu bosansku kucu
    I jako mi se dopada fasada vikendice u kamenu(drugi primer) steta sto nema i osnova etaza
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  8. #8

    Odgovor: Arhitektura ili lepe kuće

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Pa arhitektura nisu samo lepe kuce tako da je naslov malo skakljiv

    Ovaj treci primer je u nekom osmanlijskom stilu prilagodjenom nasem podneblju,jako podseca na tradicionalnu bosansku kucu
    I jako mi se dopada fasada vikendice u kamenu(drugi primer) steta sto nema i osnova etaza
    Bugarske,pravoslavne,Balkanske kuce su sve osim prve u kamenu,'vikendice' kako si je krstila...ali nije vikendica,a dacu ti tlocrte koliko sada,ako smo se razumeli koja je kuca (nagradjeni projekat na Beogradskom univerzitetu)

    p.s. pa ceo Balkan bese pod Turcima malo duze da bi sad pobegli od istine...ako neko meni moze da da nacrt salasa ili da se ugledam na salas 137..Majkin salas na Palicu ne mogu upotrebiti za plan kuce u kojoj bi ziveo..




    Poruku je izmenio Neron, 14.12.2007 u 12:17

  9. #9

    Odgovor: Arhitektura ili lepe kuće

    Ovo nagrada?!?!?!?! PA sobe ne spratu nisu kvalitetno osvetljene izuzev one u gorenjem desno uglua i ona je djelmicno,svaka povrsina zida koja se mogla iskoristit za prozor je prekrivena ormarom dok je unutra ostalo dosta neiskoristenog prostora...

    Ne znam sta su ostali uradili ako je ovaj projakt dobio nagradu,nije los istina ali sprat je morao da se popravi,posebno decije sobe,roditeljska i ne mora,moze i onako...
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  10. #10

    Odgovor: Arhitektura ili lepe kuće

    eee evo sam bash danEs sluchajno naletila na ovaj sajt jedinstvenih dizajna

    jedinstvene kuce
    moomoo meee jooouu

  11. #11

    Odgovor: Arhitektura ili lepe kuće

    kuca je totalni krsh.....ali mesto.....


  12. #12

    Odgovor: Arhitektura ili lepe kuće

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Ovo nagrada?!?!?!?! PA sobe ne spratu nisu kvalitetno osvetljene izuzev one u gorenjem desno uglua i ona je djelmicno,svaka povrsina zida koja se mogla iskoristit za prozor je prekrivena ormarom dok je unutra ostalo dosta neiskoristenog prostora...

    Ne znam sta su ostali uradili ako je ovaj projakt dobio nagradu,nije los istina ali sprat je morao da se popravi,posebno decije sobe,roditeljska i ne mora,moze i onako...
    Ni ja nisam oduševljena projektom. Dopada mi se način kako je proširen dnevni boravak da bi se dobio prostor za trpezariju. Samo to. Sprat bi zaista trebalo preraditi skroz.

  13. #13

    Odgovor: Arhitektura ili lepe kuće

    Dobro...ja cu da stavljam , a vi komentarišite...
    Imajte u vidu da ovo nisu moji radovi niti sam arhitekta,kao ni preduzimač,pa budite blaže u osudama...




  14. #14

  15. #15

    Odgovor: Arhitektura ili lepe kuće

    Prava idila


    Poruku je izmenio cvishna, 10.05.2008 u 00:24

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kineska arhitektura
    Autor Morpheus u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 29.06.2009, 13:51
  2. Mame lepe i negovane
    Autor goldie u forumu Spomenar
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 26.11.2007, 08:28

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •