Prekovremeni sati
Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
  1. #1

    Prekovremeni sati

    Po meni ovo je tema za sebe...

    Da li često ostajete na poslu posle radnog vremena? Da li je to dokaz da niste sposobni da odradite posao na vreme ili baš toliko volite firmu da ne žurite kući?

    Može li se prekovremeni sat platiti (uključujući i subotu )?
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Prekovremeni sati

    Postojanje prekovremenog rada je znak da nešto ozbiljno ne štima u organizaciji posla. Najčešće ne govori o nesposobnosti izvršioca već rukovodioca.
    Za devet godina rada u jednoj firmi nisam imala niti jedan dan prekovremeno. Nije imao niko. Prosto, dobra organizacija.
    Onda sam promenila firmu i sa time sam se suočila i sa prekovremenim. Prosto, nedovoljno izvršioca, neravnomerno opterećenje izvršioca, veliki obim onoga što treba da se obavi u kratkom vremenu, rokovi koji pritiskaju... I redovni magarci koji se zajašu.
    Ne, nisam fanatik posvećen poslu. Iznad svega cenim svoje slobodno vreme i ni najmanje nisam srećna kada moram da ga se odreknem niti mislim da se to može nečim nadoknaditi, pogotovo ako se zaređa više dana uzastopno kada ti ga neko uzima. Najstrašnije je kada pogledaš unazad i shvatiš da si danima ustajao da bi išao na posao, a potom se vraćao kući sa posla da bi spavao.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Prekovremeni sati

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku

    Može li se prekovremeni sat platiti (uključujući i subotu )?
    Kod nas, pazi mene kod nas U USAu u zavisnosti od ugovora koji imas sa kompanijom za koju radis su ti i placeni radni sati. Ako si potpisao na fixnu godisnju zaradu onda tesko da ces dobiti neku susku od sati prekovremeno, skoro pa nemoguce. No ako si placen u zavisnosti na odradjene sate onda svaki prekovremeni minut se bukvalno placa. Opet u zavisnosti od firme za koju radis. Zakonski je 40 radnih sati u jednoj nedelji i sve preko toga je prekovremeni rad. Prekovremeni rad je placen x1.5 a u slucaju da zakacis nedelju ili neki praznik onda je to dva puta vise nego uobicajeno. Naravno iz ovoga su ikljuceni ugostitteljski objekti i sl. ustanove od javnog dobra. Mislim da po federalnom zakonu max 15 minuta mozes ostati na poslu da ti ne bude placeno sve preko mora biti.
    E saduglavnom ovi sa fixnom paltom su u upravi i njima u korist ide ako ostali, koji su na sat, ne rade prekovremene sate. Bar je do sada bilo tako u svim firmama za koje sam ja radio.
    Meni se desi da ostanem preko. Ljetos je to i bivalo pod obavezno. Jednostavno posla imamo toliko da nam treba jos jedna cijela kompanija da radimo normalnih 40 sati.

    Citat Mish kaže:
    Onda sam promenila firmu i sa time sam se suočila i sa prekovremenim. Prosto, nedovoljno izvršioca, neravnomerno opterećenje izvršioca, veliki obim onoga što treba da se obavi u kratkom vremenu, rokovi koji pritiskaju... I redovni magarci koji se zajašu.
    e ovo je upravo zadesilo nasu kompaniju ljetos. Dosli su na americko trziste prosle godine i ove godine u toku ljetne sezone dozivjeli nevidjeni bum. Samo kad se sjetim svog onog posla i svih onih odradjenih sati zlo mi. No sad je vec sve bolje, posao malo ohladio dosla nova radna snaga.
    Poruku je izmenio swba, 30.11.2007 u 21:36
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Prekovremeni sati

    прековремени сати нису питање неорганизације већ недостатка радне снаге. није у интересу послодаваца да запошљава још људи ако може постојеће да обавеже прековременим радом.
    то је оно што је лоше- па зар није одавно изборено осмочасовно радно време?
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Prekovremeni sati

    Citat swba kaže: Pogledaj poruku
    Kod nas, pazi mene kod nas U USAu u zavisnosti od ugovora koji imas sa kompanijom za koju radis su ti i placeni radni sati. Ako si potpisao na fixnu godisnju zaradu onda tesko da ces dobiti neku susku od sati prekovremeno, skoro pa nemoguce. No ako si placen u zavisnosti na odradjene sate onda svaki prekovremeni minut se bukvalno placa. Opet u zavisnosti od firme za koju radis. Zakonski je 40 radnih sati u jednoj nedelji i sve preko toga je prekovremeni rad. Prekovremeni rad je placen x1.5 a u slucaju da zakacis nedelju ili neki praznik onda je to dva puta vise nego uobicajeno. Naravno iz ovoga su ikljuceni ugostitteljski objekti i sl. ustanove od javnog dobra. Mislim da po federalnom zakonu max 15 minuta mozes ostati na poslu da ti ne bude placeno sve preko mora biti.
    E saduglavnom ovi sa fixnom paltom su u upravi i njima u korist ide ako ostali, koji su na sat, ne rade prekovremene sate. Bar je do sada bilo tako u svim firmama za koje sam ja radio.
    Meni se desi da ostanem preko. Ljetos je to i bivalo pod obavezno. Jednostavno posla imamo toliko da nam treba jos jedna cijela kompanija da radimo normalnih 40 sati.


    e ovo je upravo zadesilo nasu kompaniju ljetos. Dosli su na americko trziste prosle godine i ove godine u toku ljetne sezone dozivjeli nevidjeni bum. Samo kad se sjetim svog onog posla i svih onih odradjenih sati zlo mi. No sad je vec sve bolje, posao malo ohladio dosla nova radna snaga.
    ...Amerika,Amerika...zemlja velikaaaaaa...ali nema moga sela...Amerika celaaaaaa...
    ...radim prekovremeno,samo ako se placa...drugacije ne mogu da me nateraju...nema to vise veze ni sa zakonom,ni sa firmom...izborio sam se za svoj status...
    ...hell ain't a bad place to be......
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Prekovremeni sati

    Prekovremeni rad zavisi od potrebe firme. Nekada se jednostavno prihvati neki posao koji mora da se odradi u odredjenom roku. Tada se vec u startu planira prekovremeni rad. To je volja svakog zaposlenog dali zeli da radi prekovremeno medjutim dobro placanje stimulise ljude na prekovremeni rad.
    Navodim samo jedan od primera da su mnogim firmama prva 2 sata placena 120% od satnine a svaki naredni 240% dok je extra dan kao sto je subota i nedelja 240% za svaki sat plus nadoknada za rad vikendom ili praznikom.
    ...Koliko god život od tebe traži ozbiljnost, svako treba prijatelja s kojim se može glupirati. ...
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Prekovremeni sati

    radim u zdravstvu gde se ,zbog smenskog rada,neminovno ostvari odredjen broj prekovremenih sati. Na zalost,tek pre tri meseca smo ,uz pomoc sindikata ,uspeli da ostvarimo pravo na placene prekovremene sate. katastrofa ! I to nam nije placeno kako se placa u drugim firmama.
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Prekovremeni sati

    Zbog smenskog rada,neminovno se ostvaruje odredjen broj prekovremenih sati,
    pošto neće da plate(osim u posebnim situacijama)dobijemo slobodne dane.
    Što po meni i nije tako loše.
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Prekovremeni sati

    Radim u vrticu,gde je neminovno da se ostane duze zbog silnih obaveza koje stoje pred jednim vaspitacem.Nikad nam nije placen ni jedan dinar.Kazu da smo nesposobni ako ne mozemo da stignemo sve da obavimo u predvidjeno vreme, tako da ne smes ni da se zalis.
      Vrh

Slične teme

  1. Od 8 radnih sati, koliko aktivno radite?
    Autor Lady S u forumu Posao
    Odgovora: 70
    Poslednja poruka: 04.11.2019, 13:47
  2. Za 48 sati četiri velike solarne eksplozije
    Autor silvia u forumu Astronomija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 15.05.2013, 22:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •