Prijateljstvo
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 32
  1. #1

    Prijateljstvo

    "Čovjek je bogat onoliko koliko ima prijatelja." Kako prepoznati pravo, a kako lažno prijateljstvo?
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  2. #2

    Odgovor: Prijateljstvo

    Mislim da se ne moze prepoznati...
    Neke ljude smatramo prijateljima, ali po pravilu prijatelji ne bi trebalo da nestanu, zar ne? Jer to je tada izdaja a prijatelji nikad ne izdaju...

    Mislim da je prijateljstvo kao ljubav, neki ga imaju celog zivota, neki misle da imaju, a neki ga nikada nemaju...

    U svakom slucaju prijateljstvo je relativno jer samo 1% populacije ima prijateljstvo gde je prijatelj spreman da da i zrtve u cilju prijateljstva...
    Ostala prijateljstva su tipa, ne trazi od mene previse, jer tada necemo biti prijatelji...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  3. #3

    Odgovor: Prijateljstvo

    Citat irnik kaže: Pogledaj poruku
    "Čovjek je bogat onoliko koliko ima prijatelja." Kako prepoznati pravo, a kako lažno prijateljstvo?
    Najbogatiji .

    Bez njih, ko bez kože, tako to meni. Ja sam ih sretala i još i srećem, one prve. Kakve su to navale emocija kada se sve to prepozna, onda mi se i plače i skače i sve mi se radi jer sam zgrabila još jednu zvezdu (to su moje zvezde koje berem, moji prijatelji) i zatvorila je i neće da se gasi i da pada.

    Ja imam mnogo prijatelja, najboljih samo nekoliko ali i to je više nego prstića na jednoj ruci , jako dobrih mnogo više i biće ih još više. Najlepše na svetu je kada se radujem njihovoj sreći i kada vidim sa kolikim entuziajzmom podele to samnom ili sa kolikim poverenjem podele neke manje srećne i veoma ozbiljne i ponekada bolne stvari.

    Ja ih volim neizmerno, bez njih bi sve bilo drugačije, neuporedivo, bez boja, bez osmeha, bez smisla.

    Hvala im što postoje
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  4. #4

    Odgovor: Prijateljstvo

    "Čovjek je bogat onoliko koliko ima prijatelja." Kako prepoznati pravo, a kako lažno prijateljstvo?
    Nemam lažne prijatelje jer se oni koji nisu prijatelji zovu drugari i poznanici Ljudske gnjide odmah prepoznaš, ne treba puno vremena, bar ih ja prepoznam. Takvi mi retko mogu biti i drugari, a prijatelji nikako. Uopšte ne dozvoljavam da mi priđu i često ne primećujem ni da postoje.

    Bogata sam za određen broj prijateljstava. Uvek sam znala da su pravi, ne znam kako, po vezi koju imamo, neke po životnim pričama koje smo prepričavali, neke po životima iz kojih smo izrasli zajedno, rame uz rame, od pelena, po ponašanju našem kroz ono što smo preživljavali. Uvek sam mogla za svakog od njih da stavim ruku na panj ako treba i uvek sam osećala da bi to i oni uradili za mene (i moju porodicu)... a nažalost imala sam i tu "sreću" da ih prepoznam onako kako kaže narod da se najbolje prepoznaju... u zlu

    Nisam se razočarala u one u koje sam verovala jer se nikad nismo družili na kašičicu.

    Nemam ih puno, ali nemam ih ni malo. Jer taj moj jedan vredi za 100, 1000... a gde je tek drugi, treći... A još kad udružimo poglavica i ja svoje i dodamo zajedničke, to je onda jedna mala armija
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  5. #5

    Odgovor: Prijateljstvo

    Razocarala sam se u mnogo ljudi i mnogo puta sam bila povredjena....ali zato sad me nista ne moze iznenaditi jer sam spremna na sve situacije koje zivot nosi...

    Ja verujem u onu izreku; Prijatelji se u nevolji poznaju...

    I kada malo bolje razmislite-tako je!

    Imam 2 osobe za koje bi stavila ruku u vatru i znam da oni to zasluzuju...ima jos potencijalnih da mi budu takvi prijatelji ali jako sam oprezna...
    " Zivot je jedan, zato ga zivi punim plucima "

  6. #6

    02 Odgovor: Prijateljstvo

    Pravo prijateljstvo uključuje otvorenu iskrenost.
    Pravi dokaz stvarnog prijateljstva je obostrana odanost, pomoć, opraštanje, rame za plakanje, ohrabrenje, davanje, saosećanje, poverenje, uteha i ljubav!
    Prijateljstvo je vazno jer kroz njega primamo ljubav i podrsku, kao i kritiku sve to nam pomoze u izgradnji karaktera.

    Ako nemate a želite imati pravog prijatelja, setite se nekoga kome je danas potrebna takva ljubav. Dajte svu ljubav koju možete i onda pokušajte dati još malo više. Ta osoba ne mora biti savršena, nadarena ili snažna.
    Vaš novi prijatelj može biti nesavršen, bez dara i možda siromašan.

    Svaka duša koja hoda ovim svetom ima srce i osećanja a samim tim zasluzuje i prijatelja.

    Imam dosta pravih prijatelja imam i ne mogu reci laznih, jer ne delim ljude na prave i lazne vec na prijateljstva i drugarstva. Prijatelji su za ceo zivot a drugovi/drugarice za druzenje, dolaze i odlaze, ali ipak svaki covek u mojoj okolini ostavlja deo sebe u izgradnji mog karaktera
    ...Koliko god život od tebe traži ozbiljnost, svako treba prijatelja s kojim se može glupirati. ...

  7. #7

    Odgovor: Prijateljstvo

    Opet ponavljam onu poslovicu/izreku.. 'Kad bi mogli jedni drugima čitati misli, prijateljstvo više ne bi postojalo'

    Nažalost, smatram da se pravi prijatelj može prepoznati tek u nekim određenim segmentima života. Na što ciljam je da tek u nevolji spoznamo tko nam je prijatelj a tko poznanik. Prijatelj u dobru i zlu. Nema ali i ne pita se za ali već se kaže pomoći ću ti, evo ti moje ruka.

    Nemam najbolju frendicu.. Imam ih 4-5! Najviše sam ih stekla kroz sport jer tu smo zajedno radile na sebi i na našem psihičkom razvoju. Slijede sestre, kolegica bivša, kolega, prijateljica iz djetinjstva, prijatelj mojih bivših dečkiju.. Uglavnom, ja znam da se na njih mogu osloniti i da mi žele sve najbolje te da mi u tuzi i zlu neće okrenuti leđa već ista postaviti da se natrag popnem.

    Stoga, bogata sam! Bila bih i sa samo jednim prijateljem bogata a ovako sam milijunaš!
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  8. #8

    Odgovor: Prijateljstvo

    puno sam se puta razocarala ali zadnje razocarenje mi je bilo najgore
    razocarala me je najbolja prijateljica koju sam smatrala sestrom
    a shvatila sam da me je ona samo iskoristavala
    nemogu opisati koliko sam bila povrijedjena od tada nemam osobu koja bi mi
    mogla biti najbolja prijateljica osim jedne divne osobe koju smatram starijom
    sestrom koja mi djeli jako dobre savjet tjesi me kada sam tuzna
    i otvori mi oci u pravom trenutku da ne pogrijesim divna je i nadam se
    da ce nase prijateljstvo zauvijek trajati
    evo jedna velika za nju.
    Mene niko ne voli,
    i nikom nije stalo, pa mi dodje zao,
    jer ja bih svoje srce svakom dao.

  9. #9

    Odgovor: Prijateljstvo

    pix, prijatelji ko je josh vidio da neko ima prijatelje! di toga ima? ko je josh vidio da se neko s nekim druzhi.. bez veze

    uaaaa frendovi
    moomoo meee jooouu

  10. #10

    Odgovor: Prijateljstvo

    Nedavno sam se sablaznula,kad je jedna devojka ko zna zbog cega,izjavila da nema ni jednog prijatelja,ja je upitah zasto tako govori,a ona ce meni ne to "pa zar mozes u dva ujutru da probudis nekog i trazis mu da ti da(izvadi)oko?"....sta reci?horor....ja mogu moje prijatelje da probudim u dva ujutru,da im kazem da ostanu divni kao sto i jesusamo bi im to trazila

  11. #11

    Odgovor: Prijateljstvo

    pravi prijatelji treba da su tu i u dobru i u zlu, i kad pevas i kad places, kad ti je tesko i kad si srecan...
    a oni "lazni" mislim da su tu kad se jede i pije , kad im nesto treba, a kad tebe muka natera onda ih nema ni od korova.
    opekla sam se par puta u svom zivotu kad su me prijatelji izneverili
    oni pravi su jos uvek tu
    za sve njih
    sreca je kada pored sebe imas voljene osobe

  12. #12

    Odgovor: Prijateljstvo

    Ma, ja ih na svakom koraku imam i spavam sa nekima i na putovanja ih nosim, po tašnama vučem, iskaču iz svakog ćoška raznih veličina boja i autfita i narodnosti Ovo su muzzzz i zzeeena, oni su posebno.




    A ovo je krevet banda, uglavnom stalna postava



    Prijateljstvo rulz

    Edit: zaboravih ovog:



    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  13. #13

    Odgovor: Prijateljstvo

    ...moja prijateljica sa kojom sam odrasla(malo ljudi danas moze da se pohvali tim,da je odrzalo prijateljstva iz detinjstva),treba da odluci,hoce li se preseliti u Brazil...zauvek...na pitanje njenog supruga sta je vezuje ovde pa ne moze da odluci...ona rece Sonja

  14. #14

    13 Odgovor: Prijateljstvo

    Za mene na svetu postoje dve vrste drugarstva:poznanici i PRAVI PRIJATELJI.Iako su nam dalji,neophodni su nam i poznanici da bi u pravim prijateljima videli sve ono shto cenimo.Dakle,ne treba nam puno prijatelja,ali nam je potrebno mnoshtvo poznanika.
    Ja svoje prijateljstvo nudim svima,a uzvracam samo zasluzhenima.
    Iako sam se mnogo puta razocharala,nikada necu odustati od traganja za ljudima koje cu voleti kao sebe samu,koje cu voleti da vidim i kada sebe ne zhelim,koje mi nikada nece reci da ne mogu da mi pomognu jer najveci chovekov strah je strah od odbacivanja,neprihvatanja...

  15. #15

    Odgovor: Prijateljstvo

    Opekla sam se previše puta u životu verujući da su mi neki ljudi prijatelji.
    Imam prijatelja, dokazanih, onih što su tu i kada sam srećna i kada sam u nevolji.
    Nema ih mnogo ali sam sigurna da su pravi.

    A lažni prijatelji, ta kategorija ne postoji.
    Ako me neko izneveri ili razočara nema tu više o čemu da se priča, posebno o prijateljstvu.
    Imam puno poznanika, ili potencijalnih prijatelja za koje će vreme pokazati da li će postati prijatelji.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Prijateljstvo na poslu
    Autor love hunter u forumu Posao
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 23.08.2011, 10:14
  2. ljubav ili prijateljstvo?
    Autor eloc u forumu Treba mi pomoć
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 13.10.2009, 20:58
  3. Prijateljstvo među životinjama
    Autor SQUAW u forumu Životinjsko carstvo
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 26.09.2009, 15:51

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •