Da li vam je ikada nestao kućni ljubimac?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 28
  1. #1

    Da li vam je ikada nestao kućni ljubimac?

    Meni se desilo jednom kad je bio mali da je odšvrljao iz kuće, bila je gužva, nešto smo unosili u kuću, vrata su ostala otvorena jer smo i zaboravili da ih imamo, a kad smo primetili da ga nema, već nam je otprilike javljeno da je viđen sam napolju kako šeta... ali nikad neću zaboraviti tih nekoliko trenutaka... da li ga je nešto zgazilo, da li ga je neko uzeo i šta sve ne... to mi je bilo za nauk... kad je vraćen kući u roku od sutradan je dobio izgravirani privezak u obliku koskice sa brojem mog telefona i njegovim imenom napred (btw nikad mi neće biti jasno što to nije dobio čim je dobio ogrlicu valjda nisam razmišljala), ali mu nikad više nije palo na pamet da lunja

    Poglavici se dešavala jurnjava za dobermankom. Onaj period kad skontaš da si naučio psa da sedi i da te čeka gde god da ga ostaviš bez uzice... i onda uđeš u market, pokupuješ šta treba, izađeš i jurcaš po kraju još 2 sata sva sreća pa se i to desilo samo par puta (i sreća pa je uvek našao) dok nije odrasla i dobro naučila da sedi i ne mrda, pa taman se ne znam šta dešavalo okolo i taman sedela dve godine tu ako treba

    Da li vam je ikada nestao kućni ljubimac? Pobegao od kuće, izgubio se, odlutao? Gde ste ih sve nalazili, šta ste preživljavali, koliko su te potrage trajale i šta ste činili da se to ne ponovi? Da li su se i vraćali sami kući? Ima li među vama onih koji nikada nisu pronašli svog ljubimca?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

    Odgovor: Da li vam je ikada nestao kućni ljubimac?

    Naravno. Moj je bezzao vishe puta u nekoliko navrata Naravno u glavnom kada nanjushi zzenku u teranju. I obichno je bezzao chaletu, jer je ovaj navikao da ga izvede i pusti i da se ovaj lepo sam vrati iz trchkaranja po travnjaku. To je i radio dok ne nanjushi ono neshto u vazduhu, onda samo pogne glavu i aj lagano... Tachno zna da che neko ichi za njim i lepo bira tudja dvorishta i zzbunje. I dzaba posle potraga... Nestane i po nedelju dana. Jednom je ushao u zgradu kod mog drugara na drugom kraju naselja i popeo se na neki tamo sprat... Naravno ovaj ga prepoznao al nij mogao da veruje. Par puta mu je neko skidao ogrlice protiv buva koje je imao, a nadjemo ga sa nekim kajshichem bezveze. Usvoje ga tako neka deca... Jednom je utrchao u porodichnu kuchu, choveku koji ima zzenku vuchjaka.. tada u teranju. 'Mal' nije platio glavom. Nekad samo nestane na kratko, pa se vrati sam u zgradu... krene peshke uz stepenice, al kako je zaboravio da broji ... propichi par spratova iznad... tako da sam ga uvek prvo tamo trazzio...
    Umeo je da udje i u lift sa nekim od komshija ... pa ga oni vrate...

    Ludo kuche bre O klanjima i sranjima iz kojih sam ga chupao nechem ni da pricham

    Ali, od ovog prolecha, nakon 14 godina, shunja se nekim drugim travnjacima...

  3. #3

    Odgovor: Da li vam je ikada nestao kućni ljubimac?

    мачор и мачка, и боље је што се тако десило, тешко би преболео да сам их видео згажене на путу, отроване и слично.
    овако и даље сматрам да су "у животу".
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  4. #4

    Odgovor: Da li vam je ikada nestao kućni ljubimac?

    neprimetno je nestao iz dvorista dok smo sedeli sa prijateljima i rostiljali
    nervni slom sam dobila
    pa smo seli u auto i jurili okolo
    pa smo dozivali
    pa smo presretali ljude i zapitkivali da nisu videli neko malo sivo stene sa viskom koze
    pa sam plakala
    pa sam plakala
    pa sam plakala
    i dosla kuci neutesna i ocajna
    i usla u sobu mog potomka da uzmem nesto
    i videla ludo kuce kako spava u krevetu ko obeznanjen
    eeeeeeeeee
    a onda sam skocila na njega i pocela da ga cmacem!
    Ploviti se mora i bez broda ..

  5. #5

    10 Odgovor: Da li vam je ikada nestao kućni ljubimac?

    Ja sve svoje macke koje su nestale jos uvek smatram zivim... cak iako je to bilo pre mnogo godina...

    Nekoliko macaka mi je jednostavno otislo, jer zivim u kuci, pa su cesto u dvoristu, a i imala sam ih stvarno mnogo u svom detinjstvu... bilo bi neobicno da su sve uvek bile na broju...

    Ali najteze mi je palo kad je ove godine veliki crni macak kog sam najvise volela i koji je trebao da napuni godinu dana, nestao dok smo bili na moru... kad smo odlazili, stojao je kod kapije i mjaukao za nama, jer nije voleo kad ga napustamo...


    A sto se tice simpaticnih situacija, desavalo se da neku macku ili macice ne mozemo satima da nadjemo... i onda ih slucajno primetimo na nekom neocekivanom mestu... medju plisanim igrackama, u nekoj polici na mom stolu,...

  6. #6

    Odgovor: Da li vam je ikada nestao kućni ljubimac?

    ...nikada...i da je kapija otvorena,on nece izaci...suvise je mazen i pazen,da bi napustio toplo,obiteljsko gnezdo...znaci,uopste nije na mene...ja svaki trenutak iskoristim da se iskradem iz kuce...
    ...hell ain't a bad place to be......

  7. #7

    Odgovor: Da li vam je ikada nestao kućni ljubimac?

    Jeste... Jednom smo imali pekinezera,kupili ga od jedne cure,zivi ne tako daleko od nas,pa je stalno isao tamo,i sigurno ga je neko uzeo sebi... Kod nje nije ostao....
    And even though you're fed up, you got to keep your head up.

  8. #8

    Odgovor: Da li vam je ikada nestao kućni ljubimac?

    još uvek postoji tračak nade da ćemo je pronaći
    lepili smo plakate po drveću u okolini, razglasili i jos uvek napominjemo ljudima o malom foksu koji se izgubio. i znamo da i ona place za nama

  9. #9

    Odgovor: Da li vam je ikada nestao kućni ljubimac?

    Imao je obicaj zimi da se provuce kroz kapiju i luta nocu sa psima iz ulice ali se uvek vracao.
    Jednog jutra se nije vratio.
    Pronasli smo ga na macanov rodjendan zgazenog pored puta.
    Tog jutra je pao veliki sneg.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  10. #10

    Odgovor: Da li vam je ikada nestao kućni ljubimac?

    imali smo dugo godina machka.. crno beli je bio.. Flojd.. sestra ga je donela od druga kad je bio skroz mali.. keva je bila u fazonu ajde samo na neko krace vreme.. na kraju smo ga svi zavoleli i postao je chlan porodice.. i tako doshlo prolece.. keva je imala generalno chishcenje gajbe.. i prebacila je jorgan preko balkona.. nakon nekog vremena ukapiramo da Flojda nigde nema.. znachi prevrnuli kucu naopachke, njega nema.. imao je fazon da se zavuche U kauch.. kako, to je samo njemu bilo poznato.. tako smo mislili i i taj put.. nije se odazivao na pozive, a mi smo mislili da ce izadje kad mu bude dosadno.. no medjutim nije nikako izlazio napolje.. sati su prolazili.. mi se vec zabrinuli.. i ja odem da bacim djubre.. kad ono Flojd, sedi na stepenicama, sav shcucuren, trese se.. ja bacila ono djubre na sred haustora.. uzela ga i pravac veterinaru.. pao jadnik sa 3. sprata.. skochio na jorgan.. i nije ocenio da ce preleti preko.. nije nishta polomio, srecom.. malo je bio psihichki potresen, kako je veterinar rekao.. ali nakon par dana je ponovo bio onaj stari

    kad smo par godina nakon toga, prvi put dolazili preko bare.. sestra ga je dala drugarici na chuvanje.. kao u fazonu ona ima kucu i bashtu.. njemu ce tamo biti do jaja.. ma gde ce mu biti do jaja.. machak koji nikad izashao napolje nije, da sad odjednom trchi po bashti i naravno, pobegao joj je ja sam cmulila danima zbog toga.. nisam mogla da ga prezhalim
    moomoo meee jooouu

  11. #11

    Odgovor: Da li vam je ikada nestao kućni ljubimac?

    Jeste, Upravo jutros, pobegao mi na Grbavici, muzjak haskija po imenu Vuk! Prelepo jutro put pokriven snegom, mir i tisina, idealno vreme za haskija, sneznog psa, pustila sam ga sa povodca i on je jedno vreme trcao oko mene, divota, uzivao je, i nazalost onda odjednom nestao u nepoznatom pravcu, dozivala sam ga, ali nije pomoglo, sela sam u kola i trazila ga po kraju, ali nazalost bezuspesno. Jos uvek se nadam da ce se vratiti kuci ili da ce mi neko javiti da ga je pronasao! Zato molim sve novosadjane koji su mozda negde videli ili ga primili u svoj dom da mi se jave! Hvala svima unapre! Nada umire poslednja!
    Poruku je izmenio silvia, 02.01.2008 u 12:56 Razlog: obrisan broj telefona

  12. #12

    Odgovor: Da li vam je ikada nestao kućni ljubimac?

    uvek...bas nemam srece,,pogotovo sa kucama,,,najduze sto sam imala jednog samojeda dve godine,i nestao=( a macke se odselile
    ..ako nema ono to voli onda voli ono to ima..

  13. #13

    Odgovor: Da li vam je ikada nestao kućni ljubimac?

    Nikad a pitam se zašto? .... možda sam ja bio njihov kućni ljubimac

  14. #14

    Odgovor: Da li vam je ikada nestao kućni ljubimac?

    Jeste,pas,vise njih ali jednog bih izdvojila.Dobila sam ga na najlonu.Vakcinisali smo ga i u sred januara mu se nakace krpelji.Pukli smo 200e jer smo sve dali od sebe i mi i veterinar da prezivi.Infuzije,cuda svakakva nekih 2 meseca da bi on na kraju pobegao.....
    ....ne...brze od zivota.....

  15. #15

    Odgovor: Da li vam je ikada nestao kućni ljubimac?

    Imala sam kao klinka prelepu zenku irskog setera, stalno je lutala oko kuce i u nasoj ulici....jednog dana je nestala....verovatno je neko uzeo

    Odleprsalo je i par papagaja....
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kako se zove vaš kućni ljubimac?
    Autor Lady S u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 146
    Poslednja poruka: 31.08.2015, 08:18
  2. Sta otkriva vas ljubimac?
    Autor silvia u forumu Životinjsko carstvo
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 25.05.2012, 14:43
  3. Koji ljubimac odgovara vasem znaku
    Autor sekula u forumu Astrologija
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 11.10.2008, 12:04

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •