Da li radite defragment diska
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 30
  1. #1

    04 Da li radite defragment diska

    ja koristim program Diskeeper za defragmaciju a vi

  2. #2

  3. #3

  4. #4

    Odgovor: Da li radite defragment diska

    Ummmmm... Retko kad... Obichno su mi sve particije pune kao oko... Jedno jutro sam se probudio, i video da mi je na C: ostalo 1.3MB

    Definitivno je vreme da pochnem da praznim one kutije sa praznim DVD diskovima...


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  5. #5

  6. #6

    Odgovor: da li radite defragment diska

    Citat Dupont kaže: Pogledaj poruku
    koristim ga na jednom
    osobine: nezahtevan, exstremno brz, i free
    u paketu sa njim ide i FAST Defrag Professional



    Na drugom Diskeeper sam odradjuje sve
    ... jedini problem što i meni particije pate od hroničnog manjka slobodnog prostora,
    a redovno praznim kutije sa praznim dvd diskovima.

  7. #7

    Odgovor: Da li radite defragment diska

    da koristim ga najmanje jednom mjesečno s programom IOBIT SMART DEFRAG

  8. #8

    Odgovor: Da li radite defragment diska

    Radio samo jednom i to preko onog programa uz windows što se dobije, nego jel može neko da mi kaže šta su tačo prednosti defragmentacije i koje su posledice nerađenja (ako ih ima uopšte)

  9. #9

    Odgovor: Da li radite defragment diska

    Defragmentacija sluzi za defragmentovanje fragmentovanih file-ova (al ovo filozofski zvuci). Daklem, kao kad bi na tablu za sah slagao podatke u obliku nekih kockica, tako komp slaze podatke na HDD. E sad, ukoliko postoji prostor izmedju dva podatka, koji je npr. 200mb a ti pokusavas da snimis DivX film od 700mb, windows ce automatski podeliti film na vise delova i popuniti taj prazan prostor od 200mb, a ostatak snimiti u neki drugi slobodan deo. Ove praznine nastaje usled brisanja podataka. Jer kad se podatak (file) obrise, ostali podaci se ne pomere za to prazno polje, jer bi u protivnom dolazilo do kocenja sistema. E sad, sto se duze ne radi defragmentacija, tj. sastavljanje tih izdeljenih file-ova i njihovo slaganje jednog za drugim, dolazi do velikog broja file-ova koji su iseckani i razbacani, i opet ima jako puno sitnih praznina umesto jedne velike. A posto HDD ima magnetnu iglu koja se fizicki pomera po disku da bi citala, dolazi do usporavanja iscitavanja podataka sa HDDa usled fragmentacije.

    Definitivno posle defragmentacije ces osetiti drasticno ubrzanje sistema. Samo M$ov defragmenter i nije najbolji, tako da ti preporucujem alternativna resenja, kao sto su O&O Defragmenter, Disk Keeper i sl. Posto oni imaju vise metoda za defragmentaciju, i bolje su pisani algoritmi po kojima se vrsi ovaj proces. Tako da su mnogo brzi, pouzdaniji i vecina njih dozvoljava usputni rad sa podacima dok se proces izvrsava, dok to M$ov defragmenter ne pruza.

    Nadam se da sam pojasnio. Pozdrav i srecno defragmentovanje.

  10. #10

    Odgovor: Da li radite defragment diska

    Jasnije mi je, hvala na objašnjenju

  11. #11

    Odgovor: Da li radite defragment diska

    ...jednom-dvaput mesecno....diskeeper-om....
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  12. #12

    Odgovor: Da li radite defragment diska

    koristim windowsov ugradjeni, ali sada imam manje od 10% slobodnog prostora na disku pa sam onemogucen...
    Vreme je za ponovnu instalaciju OS...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  13. #13

    Odgovor: Da li radite defragment diska

    Alternativna resenja defragmetacije omogucuju defragment diska i kad je slobodni prostor manji od 10%, doduse rade sporije, ali u svakom slucaju, bolje i to nego novi OS.

    Da ne otvaram novu temu, da bi se oslobodio prostor na C particiji, a da se pritom ne koriste cleaner-i je moguce tako sto cete sadrzaj c:\documents and settings\[vas user]\local settings\temp isprazniti (folder je skriven). A ako niste ovo nikad radili, veoma su velike sanse da imate i par GB u tom folder-u. Druga je da iskljucite hibernaciju, koju vecina nas ne koristi. Posto je ova opcija predvidjena za laptop-ove. A ona se iskljucuje u control panel>power settings pa pod hibernation destiklirati opciju, i potom obrisati c:\hiberfil.sys. I eto par GB slobodno na C

  14. #14

    Odgovor: Da li radite defragment diska

    ja na Win OS koristim DiskeeperPro i taj stalno radi u pozadini, 24 sata...odlican je...

    ne razumem zasto ga neki ukljucuju dva puta mesecno...moze i trebalo bi da stoji ukljucen 24 sata..
    Prijatelj je tu kad nas po svaku cenu treba naterati da drzimo glavu gore.

  15. #15

    Odgovor: Da li radite defragment diska

    hmm, zasto? pa uzmi na primer da radis na nekom projektu koji tezi par stotina MB, i da ga i program u kom ga obradjujes, i program za defragmentaciju u isto vreme cackaju. Dolazi do velikog usporenja iscitavanja i upisivanja u sam file. A jos ako je antivirus ukljucen, pa se i on udruzi u cackanju, a jooooj, tek onda nista nemos uraditi. Slazem se da moze da radi, ako je komp predvidjen za multimediu, onda nije tolika potreba za protokom HDDa.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Utisci o firmu u kojoj radite
    Autor coaa u forumu Posao
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 09.02.2019, 19:42
  2. Šta trenutno radite?
    Autor little fairy u forumu Pričaonica
    Odgovora: 3880
    Poslednja poruka: 06.10.2016, 22:38
  3. Šta radite kad ste tužni...
    Autor makycica u forumu Pričaonica
    Odgovora: 254
    Poslednja poruka: 09.02.2016, 13:18
  4. Šta radite na časovima, kada vam je dosadno?
    Autor Goga u forumu Tinejdžerski kafić
    Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 20.06.2012, 10:11
  5. Sta radite dok andjeli spavaju?
    Autor makilli u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 23.10.2008, 22:05

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •