Ćutanje je / nije zlato... - Strana 4
Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 63
  1. #46

    Odgovor: Ćutanje je / nije zlato...

    Rekli su: “Jezik reflektira ono što je u srcu!” Izražava unutarnje misli i osećaje pojedinca. Oslikuje karakter i ličnost pojedinca. Međutim može doći do njegove zloupetrebe.

    Arapska poslovica kaže: “Jezik je zver koji će te povrediti ako ga oslobodiš.”.

    Čovek mora pitati sebe pre no što kaže bilo šta: “Da li ima potrebe da nešto kažem?” Ako ima potrebe, onda je bolje da kaže. Inače je šutnja bolja zato što uzdržavanje od nepotrebnog govora jedan od načina bogoslužja.

    Šutnja: Najlakši način bogoslužja

    Da li znate da je najlakši našin bogoslužja šutnja i dobra ćud.”
    Pitali su mudrog za način kako ući u Raj. Reče: “Nahrani gladnog. Utoli žed žednom. Savetuj ljude da prave dobra dela i opomeni ih o lošim delima. Ako nemaš snagu, samo čuvaj jezik od lošeg govora.”

    Arapska poslovica kaže: “Čovek je skriven iza njegovog jezika.”

    Eleanor Roosvelt kaže: “Veliki umovi raspravljaju o idejama. Prosečni umovi raspravljaju o događajima. Mali umovi raspravljaju o ljudima.”

  2. #47

    Odgovor: Ćutanje je / nije zlato...

    Latinska izreka kojom sam se rukovodio i pre nego sto sam za nju cuo:

    "Audi, vide, tace, si vis vivere in pace." - "Cuti, slusaj, gledaj, da bi ziveo u miru."

    Cutanje uglavnom jeste zlato. Istina, covek ponekad mora da reaguje, da odbrani svoj stav, da ocuva dostojanstvo, individualnost, ali kad god je moguce, treba sacuvati prisebnost, odcutati.


  3. #48

    Odgovor: Ćutanje je / nije zlato...

    Ja jednostavno ne mogu da precutim mnoge stavari,uvek govorim ono sto i mislim.Ja ne volim one sto cute i ne govore puno,opekla sam se puno puta.Svesna sam da mi ne valja, to sto puno pricam,ali ne umem drugacije

  4. #49

    Odgovor: Ćutanje je / nije zlato...

    Što se tiče trivijalnih stvari,ćutanje i jeste zlato-pustiš budalu da se pati,i dobro vam oboma

    ćutanje nije zlato ukoliko je nešto bitno po nas u pitanju

  5. #50

    Odgovor: Ćutanje je / nije zlato...

    Ne umem da precutim kad se radi o bliskim ljudima, bez obzira o cemu je rec..
    brzi mi jezik od pameti, al ne mogu bre takva sam... otvoreno i direktno kazem sve u oci.
    zazalim ponekad zbog toga, jer me pogresno protumace... ali nema nazad...


  6. #51

    Odgovor: Ćutanje je / nije zlato...

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Hamletovska dilema ...
    Koliko puta ste se našli u situaciji da vam je bilo žao što ste nešto rekli, ili niste, a trebalo je...
    Da li ste pobornik dobre, stare mudrosti:
    '' Uvek ćeš se deset puta više kajati zbog onog što si rekao, nego zbog onog što si prećutao... ''

    Ćutanje - jeste ili nije zlato?
    Ne kajem se nikad,zbog reči koje sam izgovorila...zasto što,uvek ono što kažem ima svoje zašto...svoj smisao.
    Možda ponekad zbog načina na koji sam rekla...neke situacije,te prosto same od sebe "primoraju" ...i još kad budem neshvaćena,od meni dragih ljudi...to je tek poseban doživljaj...i tada ćutolozi bivaju fini..a ovi što kažu,budu crne ovce..familije...,kao ja npr.

    Šalu na stranu,ćutanje ume još kako biti zlato,ali i tu ima sve svoje...

    Mudro ćutanje...znati kada i zašto...e tada je zlato...

    Ili recimo ćutanje krivca...shvatam..al' samo donekle...ako se ne pokaje i ne promeni...prosto,takvo ćutanje nema rezultata,ni opravdanja.

    Ćutanje čoveka,koji kroz molitvu,misli o dobrim delima..opet je nešto drugo..lepše,za razliku recimo od onoga koji ćutke smišlja neka rđava nedela.

    Ima tu svega...nekada se i nečije srce kida..na komade,zbog nečijeg ćutanja,to sam ja jednom uradila nekome,a i doživela takođe,uglavnom,ta vrsta ćutanja,nije baš na dobro izašla,ne shvatamo je svi i uvek isto...al' takvi smo mi ljudi..valjda svi radimo i mislimo ono što najbolje umemo...

  7. #52

    Odgovor: Ćutanje je / nije zlato...

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Hamletovska dilema ...
    Koliko puta ste se našli u situaciji da vam je bilo žao što ste nešto rekli, ili niste, a trebalo je...
    Da li ste pobornik dobre, stare mudrosti:
    '' Uvek ćeš se deset puta više kajati zbog onog što si rekao, nego zbog onog što si prećutao... ''

    Ćutanje - jeste ili nije zlato?
    Onaj koji se kaje zbog onog sto je rekao ocigledno nezna sta prica, jel' da zna
    nebi imao razloga za kajanje.

    Po meni je povezivanje duhovnog i materijalnog ("cutanje je zlato") intelektualni bankrot.
    Covek je jedina vrsta koja ima sistem vrednosti, koji je naravno lazan, posto ne vazi za svakog coveka.

    terpi
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  8. #53

    Odgovor: Ćutanje je / nije zlato...

    Cutanje jeste zlato za one koji progovaranjem otklone svaku sumnju o kolichini svoje inteligencije - koje nema, ili se nalazi samo u (retkim) tragovima.


  9. #54

    Odgovor: Ćutanje je / nije zlato...

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Cutanje jeste zlato za one koji progovaranjem otklone svaku sumnju o kolichini svoje inteligencije - koje nema, ili se nalazi samo u (retkim) tragovima.

    Nisam znao da postoje ljudi koji nemaju inteligenciju, a pricaju.
    Kako takvi ljudi mogu da znaju sta je "zlato", a sta nije, posto si rekao da je
    "za njih" cutanje zlato ?

    Nemoj misliti da testiram tvoju inteligenciju, nego pokusavam da shvatim
    smisao onoga sto si rekao.

    piter
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  10. #55

    Odgovor: Ćutanje je / nije zlato...

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Onaj koji se kaje zbog onog sto je rekao ocigledno nezna sta prica, jel' da zna
    nebi imao razloga za kajanje.

    Po meni je povezivanje duhovnog i materijalnog ("cutanje je zlato") intelektualni bankrot.
    Covek je jedina vrsta koja ima sistem vrednosti, koji je naravno lazan, posto ne vazi za svakog coveka.

    terpi
    Ne bih se slozilasvi nekada dodjemo u situaciju da kazemo nesto zbog cega se pokajemo.Sve je to ljudski.
    Poruku je izmenio maja bg, 03.01.2009 u 15:57

  11. #56

    Odgovor: Ćutanje je / nije zlato...

    sve zavisi od situacije u nekim je ćutanje zlato a u nekim nije

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Cutanje jeste zlato za one koji progovaranjem otklone svaku sumnju o kolichini svoje inteligencije - koje nema, ili se nalazi samo u (retkim) tragovima.

    ako sam je nešto od ovog razneo. postoje ljudi koji nemaju mozak i ljudi koji ga imaju ako sam dobro razumeo al kako oni koji nemaju mozak pričaju
    Poruku je izmenio Goga, 03.01.2009 u 16:00 Razlog: uzastopni postovi

  12. #57

    Odgovor: Ćutanje je / nije zlato...

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Nisam znao da postoje ljudi koji nemaju inteligenciju, a pricaju.
    Kako takvi ljudi mogu da znaju sta je "zlato", a sta nije, posto si rekao da je
    "za njih" cutanje zlato ?

    Nemoj misliti da testiram tvoju inteligenciju, nego pokusavam da shvatim
    smisao onoga sto si rekao.

    piter
    JuPi, zlato moje (a daleko od toga da si cutanje ), daj da se ne razlivamo preterano: znash one likove koji, naoko, izgledaju iole inteligentno, a kad progovore posumnjash u blazi (ili tezi) oblik retardacije? Vidish, cutanje bi za njih bilo zlato kada bi bili svesni da progovaranjem gube zashtitu (zlatnu) koje im ono pruza. Ali poshto nisu, zauvek ce biti lisheni blaga koje im je, eto, nadohvat ruke (usta).

    Ako ni ovo ne ukapirash ajkenthelpju.

    Citat maksimilijan kaže: Pogledaj poruku
    ako sam je nešto od ovog razneo. postoje ljudi koji nemaju mozak i ljudi koji ga imaju ako sam dobro razumeo al kako oni koji nemaju mozak pričaju
    Evo i primera.

    Poruku je izmenio Goga, 03.01.2009 u 15:59 Razlog: uzastopni postovi

  13. #58

    Odgovor: Ćutanje je / nije zlato...

    Citat maja bg kaže: Pogledaj poruku
    Ne bih se slozilasvi nekada dodjemo u situaciju da kazemo nesto zbog cega se pokajemo.Mnogo puta u afektu,covek svasta kaze pa mu bude krivo posle toga
    Nisi shvatila sta sam rekao majo, ti se kajes zbog onog sto si rekla, jel' da si znala sta pricas, i da ces se zbog toga kajati, ti to nebi rekla.
    Sama si spomenula afekt, tu mozemo jos dodati alkohol, droge, kada covek
    kaze nesto sto ne kontrolise, ali ja nisam takav covek.

    Ne kajem se niti onog sto sam ikad rekao, niti onog sto sam ikad uradio.

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    JuPi, zlato moje (a daleko od toga da si cutanje ), daj da se ne razlivamo preterano: znash one likove koji, naoko, izgledaju iole inteligentno, a kad progovore posumnjash u blazi (ili tezi) oblik retardacije? Vidish, cutanje bi za njih bilo zlato kada bi bili svesni da progovaranjem gube zashtitu (zlatnu) koje im ono pruza. Ali poshto nisu, zauvek ce biti lisheni blaga koje im je, eto, nadohvat ruke (usta).

    Ako ni ovo ne ukapirash ajkenthelpju.
    Evo i primera.

    Ta izreka je upucena onima koji su u datim situacijama sposobni da preventivno, cutanjem sprece stetu koju bi izazvali onim sto bi rekli. Ljudi koje si ti naveo nemaju tu sposobnost, kao sto si i sam primetio, tako da na njih
    ta izreka nema nikakav efekat.
    Izreke sluze ljudima koji iz njih mogu da izvuku pouku.
    Ameri imaju slicnu izreku, koja glasi "Loose lips sink Ships."

    YUroPe
    Poruku je izmenio Goga, 03.01.2009 u 20:08 Razlog: uzastopni postovi
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  14. #59

    14 Odgovor: Ćutanje je / nije zlato...

    Citat Kalina kaže: Pogledaj poruku
    Nije cutanje zlato, pre je neki teret...talog...
    Da... talog... kada se nataloži - može da dođe do vekikog: ''Bum!!!''.

    Još uvek treniram kočnice, da ne bih povredila sagovornika, jer to nije rešenje.
    Ćutanjem se problemi sigurno ne rešavaju. Poštenije je, i koretknije reći...
    Izabrati pravi momenat, način na koji će izgovoreno najmanje da zaboli, biti umeren je prava umetnost.
    Neke stvari, za koje smatram da nisu toliko bitne ću da prećutim... ubrzo i zaboravim.
    Opet se postavlja pitanje, koliko je ''drugoj strani'', ono što sam prećutala bitno, ili ne.
    Svakako reći, jer kako inače rešiti potencijalni problem, koji nastaje usled nedostatka komunikacije.
    Mada je i ćutanje jedan vid iste, ali ne vodi nigde
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  15. #60

    Odgovor: Ćutanje je / nije zlato...

    "Čovek je rob onoga što kaže, a gospodar onoga što prećuti!!!"


    Velika je mudrost u toj rečenici (nema šta ). Pametno i lepo zvuči. I sviđa mi se ... bašbaš.

    Uspem ja (po)nekad' i da se suzdržim, kad se na vreme tog "pravila" setim ... pa ga se tada i "pridržim".



    Inače, radije "biram" brzinu ... da bez mnogo filtriranja i tragova kočenja kažem ono što mislim, želim, osećam ...
    Nit' volim da ćutim, nit' ćutologe mirišIm.


    I ... ako je ćutanje stvarno zlato .. ?? !! - ništa zato ... ... ta ja zlato ionako ne volem.





    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ono, što nije u nama...
    Autor Goga u forumu Psihologija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 05.07.2011, 00:15
  2. Šta nije umetnost ?
    Autor DzuPiter u forumu Umetnost
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 31.03.2010, 22:42
  3. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 01.07.2009, 11:20
  4. Zlato i rekord Čavića u Ajndhovenu
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 05.04.2008, 14:49

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •