Majstorice - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 40

Tema: Majstorice

  1. #16

    Odgovor: Majstorice

    Ma daaa! Nikada se nisam libila da uzmem nešto da popravim,uradim jer jednostavno nisam mogla da dočekam proleće da to moj matori uradi.Tako da sam kao klinka montirala sebi nov luster,nameštala VC dasku,popravljala neki stari gramofon, petljala oko struje,nameštala pokidan rolov i još mnogo drugih gluposti što nisam mogla da dočekam da bude popravljeno.
    Uvek sam volela da se pravim važna kako ja mogu (ko me vuko za jezik?!).
    Ali sad prepustim to mom mukiju "Znaš ti to bolje!" ima zlatne ruke,pa "radi srećo moja",samo što ga i drugi zezaju da im zavrće osigurače i ukucava eksere. Šta su debili kad ne znaju osnovne stvari? Ili idu onom linijom bolje neko drugi ,nego ja da se mučim.Pa ja baš to radim!samo što sam mu ja žena, a oni..

  2. #17

    Odgovor: Majstorice

    Hehe, evo upravo sam menjala ulje i uljni filter na mom autu...inače ja obožavam da majstorišem, oko auta maltene da sve znam, mislim da bih generalnu mogla da odradim, a što se tiče ostale majstorije oko kompjutera, telefona, drvenarije...hehe, moja specijalnost...jednostavno obožavam da majstorišem i to mi je velika strast i izazov u slobodnom vremenu. Moji prijatelji, prijateljice, kao i koleginice sa posla to dobro, dobro znaju

  3. #18

    Odgovor: Majstorice

    Majstorisem, cesto...nekako volim...
    Zakucavanje eksera i molerisanje su mi omiljeni....
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  4. #19

    Odgovor: Majstorice

    Da ne bih još i to delala.. Kad već neće da kuha, pere suđe, veš, usisava, posprema, baca smeće, kosi travu.. Pa neka onda bar mijenja žarulje.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  5. #20

    Odgovor: Majstorice

    Od uvek sam majstorisala.

    Vecina devojcica se igrala samo sa lutkama,po kojim auticem,klikerom,...a ja...ja sam se igrala sa busilicama,testerom,srafcigerom,...Imala sam komplet koji se zvao Elektro Pionir i svaki dan sam se sa njim igrala.Sklapala sam elektricni motor,igrala se sa magnetima,sijalicama,diodama,znaci nista mi nije strano.Svaki komad namestaja koji je unet u kucu sam sklapala,a neretko sam popravljala i sva cuda tehnike.Kad je komp. u pitanju tu sam jos laik ali vrlo uskoro planiram da postanem pravi haker.
    Ne spadam u onu kategoriju zena koje poslove dele na strogo muske i zenske.Pomerala sam ja i trosede u osmom mesecu trudnoce,a pred sam porodjaj sam drzala viseci kuhinjski elemenat dok je muz onacavao mesto gde treba da stavi tiplu.Nista mi nije tesko,sto ne znaci da cu se ubijati od posla,i izmedju dva kuvanja i pranja dece trcati da namestim osigurace ako je vec muz u kuci.Kad nije tu...snadjem se i sama.
    Poruku je izmenio jovuk, 21.10.2008 u 20:30 Razlog: slovce
    Ako voli jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti,slatko je noću gledati nebo.

  6. #21

    Odgovor: Majstorice

    aj što umem, nego što volem!

    ne znam jedino da malterišem, ali sam rešila i to da naučim..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  7. #22

    Odgovor: Majstorice

    Mnogo volim da majstorisem
    I kad treba i kada ne treba.
    Stiglo lepo vreme i ja danas odlucim da se provozam mojom vespicom do drugarice, ali naravno da pre toga vidim dal' je sve u redu nije bila u pokretu od oktobra.

    I tako ... pocnem ja majstorisati, vratim sve na svoje mesto i primetim da imam visak srafica
    Nemam pojma odakle, a ona uopste ne daje znake zivota ...

    Ponovo rasklapam, pa sklapam napravim jos veci problem, a mrak vec poceo da pada.

    Vidim ja da od moje voznje nema nista,sve me veca nervoza hvata, jer vise ni ne znam koji je deo od cega i gde pripada
    Sta cu zovem brata upomoc, vec sva iznervirana

    Stize moj Veliki brat i jedva prezivi kad je video prizor,ruke mi do lakata od ulja, delovi na sve strane, ja vec na ivici suza od besa

    A da ti skuvas kafu i ubuduce obilazis garazu u sirokom luku, narednih nekoliko meseci?



    Toliko o mom umecu i majstorluku

  8. #23

    Odgovor: Majstorice

    Da još nadodam - ja sam totalni tutlek za neke popravke po kući
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  9. #24

    Odgovor: Majstorice

    znam i umem.
    sve sto ne znam brzo naucim.

    nemam problema sa tim "ovo je muski, a ovo zenski posao."


  10. #25

    Odgovor: Majstorice

    Nemam običaj da majstorišem, ali kad mi nešto hitno treba, probam to i da napravim, pa kako bude. Samo struju ne diram. Pre neki dan mi se rasprskao tuš na sve strane, pa sam kupila nov i zamenila ga. Sva sam bila ponosna, a mislila sam da je špansko selo u pitanju...
    Uglavnom zovemo majstora, nije da moj muž neće, ali se više puta dokazalo da je majstor bolje rešenje.
    Nikad nisam imala posla s muškarcima koji se razumeju u sve kvarove po kući, svi moji su za to uvek bili nespretni. Ćale je jednom celo popodne opravljao neku bravicu na šupi. Onda je ušao unutra i zvanično rekao: Ko hoće da zatvori šupu, nek' podmetne ciglu." Na to je mama rekla: "Molim te, patentiraj to, pa da se obogatimo."
    E, tako je uvek, sa svima nama, ali ok, i majstori treba od nečeg da žive...
    Poruku je izmenio izabelitta, 04.04.2009 u 16:29 Razlog: zareza i keri na rep...
    Vrag odneo šnalu...

  11. #26

    Odgovor: Majstorice

    Pa ako sam sama kuci i treba nesto da se uradi, umem da odradim, vise nego da pokvarim, ali ako je muz kuci onda naravno on i odlicno to sve zna. A ja sam recimo eto bas ne davno pokusala da popravim vodo kotlic, i sva sretna sam mislilia kako sam to fino obavila ali se ispostavilo da ipak moramo da kupimo potpuno novu i WC solju i kotlic koliko sam to fenomenalno odradila

  12. #27

    Odgovor: Majstorice

    Iks puta mi se desilo da mi nešto čeka na majstora, koji je eto, baš strašno zauzet i na terenu... I šta mi preostaje nego da uzmem stvar (alat) u svoje ruke Pošto ne radi, pokvarenije ne može biti, a možda mi se posreći pa i uradim kako valja... I često puta uradim ok... Jedino me je strah da se petljam oko struje... One varijante- licna u pregoreli osigurač- no way... Da promenim to znam, ali ostalo nema šanse...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  13. #28

    Odgovor: Majstorice

    Citat little fairy kaže: Pogledaj poruku
    Da ne bih još i to delala.. Kad već neće da kuha, pere suđe, veš, usisava, posprema, baca smeće, kosi travu.. Pa neka onda bar mijenja žarulje.
    Zivijo govornik.. Ono malo trave po saksijama sama oplevim, to je u redu ali zharulje, osigurachi.. c.. ne umem i nechu..
    I onu sklopku sto samo treba da vratim na gore ako izbije.. Ne mogu da do'vatim..
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  14. #29

    Odgovor: Majstorice

    Citat NSdjanka kaže: Pogledaj poruku
    Iks puta mi se desilo da mi nešto čeka na majstora, koji je eto, baš strašno zauzet i na terenu...
    struja...I meni se desilo x puta,al' nećem više,i ono što moram,već mi preko glave pa čekam i do sudnjeg dana ako treba...a nećem zato što jesam ranije majstorisala,jes' da se nisam proslavila baš,ali navikli da duga može sve sama...nećem više .
    Svako svoj posao.

  15. #30

    Odgovor: Majstorice

    postoje uvek prijatelji koji to znaju i mogu....a meni nije tesko da ocas posla napravim gibanicu i oladim pivo....
    Ploviti se mora i bez broda ..

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •