Osecam se malo bezveze...
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 19
  1. #1

    Osecam se malo bezveze...

    Ne znam sta je, neki problem u glavi, ali opterecuje me. Bili smo 6 meseci u vezi, i bilo je super. Skoro smo se dogovorili da se razdvojimo, jer on ide van grada tokom cele zime. Ipak je to teret, a i osecala sam da se hladim pomalo od njega. I on meni pre nekoliko dana kaze da mora da izadje sa bivsom na pice da raspravi nesto. Mozda to ne bi bilo strasno da ta devojka nije na sve nacine pokusavala da nas razdvoji sve ovo vreme ,svasta je radila, bukvalno se trudila da me slomi. Takodje i njega. Pobesnela sam bre! Rekla sam mu da nista ne moze biti tako vazno da mora da se izadje, i da raskidam definitivno ako izadje s njom. Rekao je da ce izaci. I ja sam raskinula. Pokusavao je da mi dokaze da to s nama nema veze, da ne sme da utice...Nije me bilo briga. Svasta sam mu rekla. Nisam mogla da verujem, prekinula sam svaki kontakt. Posle dva dana se smuvao sa njom! Deluje mi kao da ne vlada svojim postupcima, kao da to nije on. Kreten me razocarao za citav zivot, ali se ovih dana nesto opterecujem. Nesto mi fali, ne on, koliko sve sto mi je ispunjavalo zivot za ovih 6 meseci. I malo mi je tesko da posle toliko vremena, i takve vezanosti za njega, prodjemo jedno pored drugog bez pozdrava. Nisam ga nikako videla s njom, cak nisam sigurna da li su jos zajedno. Sve je to cudna prica, ta devojka je zaista cudna, ni od cega ne preza. Svesna sam da treba da ga prezirem, i tako je, ali ne mogu lako da zaboravim sve.Ne znam kako da se osecam. Treba mi pomoc da sve to izbacim iz glave...Zato mi trebaju vasi saveti kako da okrenem neki novi list...

  2. #2

    Odgovor: Osecam se malo bezveze...

    Ako te je razočarao zašto ti je teško da okreneš list? Ako kažeš da si raskinula, kakve veze ima da li je sa nekim i sa kim je? Ne fali tebi samo on, tebi falite vi, tebi fališ ti zagrejana, a i sama kažeš postala si hladna, ne veruješ mu, nazivaš ga kretenom. Ja ne bih volela da sam u takvoj vezi i vrlo bih lako okrenula novi list Niko te ne može razdvojiti ni od koga ako se volite, pa taman da dubi na glavi. Razdvajate li se, tako je i trebalo biti. Razdvajate li se (ne mislim samo na fizičko razdvajanje) - ne volite se. Zabavljaj se i uživaj - oko tebe je toliko njih koji će umeti da uzmu i cene to što ti umeš da daš i zračićeš ponovo. Njega ne treba ni da prezireš ni da ne pozdravljaš. Nema razloga za to. Dovoljno je to što te više ne ispunjava. A možda si i ti sama kriva za to, pa tek onda nema razloga da se ne poznajete

    U redu je kad pobesniš što ti je pukao nokat, izvile šiške, ako ne daj Bože napipaš neku kvržicu na grudima ili prospeš slučajno ceo parfem... A da besniš zbog muškaraca, nemoj besmisleno je. Govori tiho i nosi psa sa sobom. Rekla si šta imaš i piči dalje. Nađi nekog ko će umeti da te drži na toplom malo duže ili se pre toga dobro proluftiraj.

    Jel sam delovala kao valijum, a?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  3. #3

    Odgovor: Osecam se malo bezveze...

    Ima veze samo to sto smo se dogovorili da se razdvojimo, ali jos nije doslo do toga. I onda se desilo sve to s njom. Nista gore nije moglo, od nje. Krivo mi je zbog toga sto imam uzasan osecaj da sam pukla 6 meseci bezveze. Mada mi se nikad nije cinio neiskren...Nonstop ga srecem, bukvalno na svakom koraku, i mozda to otezava...Navika je cudo. Mislim da je sve to samo navika, ona od koje se strasno tesko osloboditi. Ma sta radila, visi mi tu negde nad glavom. Ocekujem da se skorije nesto napokon promeni...

  4. #4

    Odgovor: Osecam se malo bezveze...

    Onda ne mogu ni da te posavetujem neko će drugi. Meni nikada nisu bili jasni ti dogovori o razdvajanju i mislim da se iza tih dogovora uvek nešto krije
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  5. #5

    Odgovor: Osecam se malo bezveze...

    Nikada ne smes dovesti nekoga u polozaj da bira, a da pri tom odabiru moze da izabere da te izgubi... To je netakticno i ne radi se ni u poslu.

    Mozda je samo hteo da joj kaze da ne zeli da ona vama ikada vise smeta. U svakom slucaju tvoja sujeta je probudila njegovu i veza je pukla.
    Ako je najavio da ce se sastati, znaci namere su mu bile postene i ocekivao je makar toliko poverenje od tebe.

    A ako je puklo, ne treba kukati za izgubljenih 6 meseci, i ti si uzivala, kao i on, cemu sada tuga?

    Ide se dalje, a pamti se samo lepo...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  6. #6

    Odgovor: Osecam se malo bezveze...

    Dogovor da se razdvojite?
    Pa bre, i ja sam svojevremeno ishla na dva puta po dva meseca iz grada pa nije bilo nikakvih dogovora o razdvajanju!
    Postoji telefon, sms....... Sve i svashta.....
    Nije ljubav i bliskost samo kad ste zajedno, nego i kad se razdvojite malo......
    Jeste, dodje telefonski rachun za padanje u nesvest, ali dobro, sve ima svoje.
    Ne mislim da se takvim razdvajanjem gubi bliskost, naravno, ako je ljubav prava...

    A ako nije prava, onda se predlazu takva "razdvajanja" i slichne gluposti.......

    Okreni novi list i zaboravi na njega, a on neka juri bivshu ili koju god vetj hotje.

    Na tih sest meseci gledaj kao na iskustvo vishe i gotova stvar.....
    Jeste u pochetku malo za@ebano, ali prolazi.......
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  7. #7

    Odgovor: Osecam se malo bezveze...

    Razumem da si osetila nesigurnost i strah da ga ne izgubis ali jbt 6 meseci ste bili u vezi...gde je malo poverenja i tolerancije sa tvoje strane...pre nego sto nepravim neku takvu odluku trudim se da se postavim na mesto te osobe...kako bi tebi bilo da si trebala da raspravis nesto sa bivsim a on ti postavi uslov...pa ja bih raskinula istog trenutka jer je ta osoba odreagovala nerazumno i netolerantno a rekla si da nikad nije izgledao neiskreno cemu onda takva reakcija draga moja?...razmisli malo o tome...svi mi gresimo...

    a i malopre si napisala 'navika je cudo'!? Jedno je navika a sasvim nesto drugo ljubav i zaljubljenost...razmisli malo al budi pre svega iskrena prema sebi pa ces naci sve odgovore sama.
    Ja ti drzim palceve i veruj mi da je najbitnije da budes iskrena prema sebi jer ti znas najbolje sta se desilo a mi ovde stvari izvlacimo iz konteksa koji si nam ti dala u zelji da ti pomognemo...
    " Zivot je jedan, zato ga zivi punim plucima "

  8. #8

    Odgovor: Osecam se malo bezveze...

    Verovatno bi svako tako pomislio, ali situacija je dosta drugacija. Vec sam imala problem s tim, svakakve je gadosti na njega pricala, a ja sam presla preko svega, jer sam mu verovala. Bukvalno me presretala i pricala kakav je, i kako me cak vara s njom. Devojci bolesno radi sujeta, bila sam uverena da to nije tacno. Bilo je to strasno nisko, kad sama za sebe tako prica, i ja sam se pravila da ne postoji; verovala sam njemu. Bio je svestan da preko prevare nikad ne bih presla, i znao je koliko sam mu poverenje time ukazala. I on posle svega IMA POTREBU da prica s njom?! Da, rekao mi je da je imao potrebu. Ma u kakvom mi dogovoru bili, znao je da me od toga nista vise ne moze iznervirati. Sada je gotovo, ali moj problem je u tome sto ne mogu da rascistim. Ne mogu da verujem da ga za 6 meseci nisam upoznala. Posle tako finog odnosa, sve pukne za dan. To je problem, i zato bih najvise volela da vise nikad ne pomislim na sve to. Samo ne znam kako...

  9. #9

    Odgovor: Osecam se malo bezveze...

    To sto je ta devojka tako pricala znaci da je ona spremna na sve i da nema dostojanstvo...nema veze sa njim...ne branim ga draga moja vec sa trudim da budem realna...i kako mozes da dopustis da reci jedne takve devojke uticu na tebe!? pa njoj je cilj da vas rastavi a ti si joj u tome mozda i pomogla...
    Sad cu ti reci nesto najiskrenije...ja sam imala vezu od skoro 3god i poslednja 3meseca su bila paklena jer je on pokazao svoje pravo lice...nisam volela to je bila neka drugarska zaljubljenost jer sam bila mlada i prijalo je da imam nekog ali ljubavi nije bilo. bila je navika...Bilo je tesko preseci ali jbg stisnes zube obrises suze podignes glavu i teras dalje. nije uspelo pa sta!?
    nemoj se kajati sad zbog tih 6meseci. sigurno je bilo i lepih trenutaka a te trenutke pamti...i nastavi dalje!
    Sve se vraca ako je on pogresio vratice mu se a ti srce nabaci najlepsi osmeh na lice i uzivaj u svakom lepom trenutku sa dragim ljudima...
    Sreca te ceka iza ugla, samo treba da podignes glavu...
    " Zivot je jedan, zato ga zivi punim plucima "

  10. #10

    Odgovor: Osecam se malo bezveze...

    Citat Nena kaže: Pogledaj poruku
    Posle tako finog odnosa, sve pukne za dan. To je problem, i zato bih najvise volela da vise nikad ne pomislim na sve to. Samo ne znam kako...
    Poznato mi je to...

    Da li da te rastuzim ili da dam laznu nadu?

    Dat cu savet:
    Najlakse ces preboleti ako trazis novu vezu. Ne mora biti to nova partnerska veza, jer verovatno pravog partnera dugo neces naci... Ali mora biti nesto bar blizu toga...

    Druzi se u realu ili na netu, nadji bliske ljude... Nadji one koji te odusevljavaju... Deo tvoje boli ce nestati... Jedino nikada ne ocekuj od njih previse, ne u smislu da budes nepoverljiva, vec ne mastaj o nekim stvarima unapred, jer njihov odlazak ce ponovno povecati bol...

    Kada nadjes sebi bliske, one u koje mozes i poverovati, tvoje srce ce se opustiti, taj bolni grc ce se smanjiti...
    I tada kada se najmanje nadas, mozda useta u tvoj zivot onaj pravi...

    Nemoj nikada da se povuces i predas. Nisi kriva! Neka ide zivot!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  11. #11

    Odgovor: Osecam se malo bezveze...

    Pokazala sam jos letos da me njene price ne zanimaju, i mozda mi je zato tako strasno zasmetalo sto je dobio potrebu s njom da se vidi. Preko toga jednostavno nisam mogla...Samo da mi ne fali sad. U vezi sam vise puta pomislila da bih mogla bez njega lako, da mi je cak i dosadilo. Iskreno govorim. Ali ne znam sta je sad. Kao sto rece SQUAW, ne fali mi on, vec mi, to osecanje da imas nekog tu. I strasno bih volela da znam da li on uopste ikako razmislja o tome, kako se oseca posle svega. Volela bih uci u njegovu glavu, sta li je u njoj sada. Volela bih da znam kakav je on covek, i da li sam bila sa pogresnom osobom..

  12. #12

    Odgovor: Osecam se malo bezveze...

    Evo da i ja pokusham da kazhem koju pametnu...

    Meni se chini da si ipak malo prenaglila u svojoj reakciji... Mada, opet, kad prochitam sve shto si napisala, ne znam shta da mislim... Na mahove mi se chini da si bila ludo zaljubljena, a na mahove da nicheg nije bilo...

    Kada nekom kazhesh "nemoj to, ili tju ja to", instinkt preuzme, i taj neko tje iz inata uraditi bash to... Da je hteo neshto da radi, ne bi ti ni rekao da tje da se vidi sa njom... Mislim da si tu pogreshila, ali opet, mozhda i nisam u pravu, ne znam sve chinjenice...

    Dalje, on ide na mesec, dva, tri, i vi se "razilazite"? Shta tachno znachi taj razlaz? Da li to znachi da ste slobodni da se vidjate sa drugima, ili to samo znachi shta...? To je neshto shto mi nikad nije bilo bash jasno... Ja sam imao jednu duuugu vezu od 4 godine, sa devojkom koja je zivela u Nemachkoj! Vidjali smo se samo mesec dana godishtnje, mesec i po najvishe! Ali je trajalo predivne 4 godine... I razishli smo se na vrlo lep nachin, ne verujem da tju ikad vishe na mirniji i opushteniji nachin to dozhiveti... Dakle, fizichka blizina nne znachi nishta, ako je ljubav iskrena... A ako ste reshili da se razidjete... Mozhda nije bila iskrena ljubav?

    Meni se chini da si ti bila inicijator i razilazhenja dok nije tu? Da li sam u pravu? Ako jesi, onda mi se chini da ti mozhda sad radi sujeta, jer nije ishlo onako kako si ti zamislila... Lako je raskinuti sa nekim, i znati da je i on sam... A shta kad taj neko drugi brzhe preboli sve, i nadje nekog? Onda se javlja taj bolni grch u srcu i stomaku... Razmisli, da nije mozhda to u pitanju?

    Ono shto je najvazhnije, je, da ne treba da zhalish za tih 6 meseci... Pa valjda je i tebi bilo lepo tad, ne? Pamti samo lepe trenutke, nikako ruzhne... Bitje ti i lakshe i lepshe...

    Pa i ja sam bio ostavljen na najodvratniji nachin koji mogu da zamislim, pa ne plachem za tih 10 meseci... Bilo mi je prelepo... Chak, njena je greshka shto je bila glupa, pa me preshla... Morash sama sebi biti najvazhnija, to zapamti... Jeste, bio sam slomljen mesec dana, ali posle toga sam digao glavu, i hajdemo dalje...

    Bitter je super rekao, nadji drushtvo, nadji neku dragu osobu, bilo u stvarnom zhivotu, bilo na netu, neko sa kim mozhesh da prichash, da se druzhish, ne mora to biti neka veza... Ne dozvoli sebi da padnesh u depresiju, da se zatvorish u sebe... Odatle se teshko izlazi, veruj mi...

    Siguran sam da i na ovom forumu ima ljudi koji tje rado da poprichaju sa tobom, i da se duzhe, i da pokushaju da pomognu...

    Glavu gore, i ne daj se...


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  13. #13

    Odgovor: Osecam se malo bezveze...

    Lepo kaze galahad pa svi se ovda lepo druzimo i pomazemo medjusobno...

    Ako i sama mislis da ti je podreban 'neko' da ti bude lepo i da se osecas voljeno onda nemoj forsirati to sa njim...nista ne ide na silu... Ja ti predlazem da izadjes negde gde ga neces sresti i da se zezas i opustis...sigurno je tu u tvojoj blizini taj 'neko' samo ga ti ne vidis jer samo razmisljas o ovom...
    Ajde bre nije jedini!
    Ne treba da razmisljas o problemu vec o njegovom resenju i prevazilazenju tog problema...
    " Zivot je jedan, zato ga zivi punim plucima "

  14. #14

    Odgovor: Osecam se malo bezveze...

    Citat Nena kaže: Pogledaj poruku
    Ne znam sta je, neki problem u glavi, ali opterecuje me. Bili smo 6 meseci u vezi, i bilo je super. Skoro smo se dogovorili da se razdvojimo, jer on ide van grada tokom cele zime. Ipak je to teret, a i osecala sam da se hladim pomalo od njega.
    Rekla sam mu da nista ne moze biti tako vazno da mora da se izadje, i da raskidam definitivno ako izadje s njom. Rekao je da ce izaci. I ja sam raskinula. Pokusavao je da mi dokaze da to s nama nema veze, da ne sme da utice...Nije me bilo briga. ...

    Budi malo manje razmaženo-posesivna.
    Izgubila si igračku pa šta? Poveruj da je baš dobro što se sve tako odigralo.
    Ljudi batale pušenje, alkohol, čak i drogu. Pate se neko vreme i nadjačaju naviku.

    Mani se više analize i samooptuživanja. Svesna si da si dosta toga TI učinila da dođe do ovakve situacije.
    Sad je glupo da analiziraš i meriš svoj ponos i gubitak bliskosti.

    Ajmo da udarimo u traženje nove preokupacije. Posveti se isključivo sebi i dovedi sebe u neku stabilniju situaciju. Onda će već neko primetiti da si u normalnom i slobodnom statusu pa će se izroditi nova prilika.

    Staru knjigu sklopi i odloži na neku policu odakle ti neće stalno privlačiti pažnju.

  15. #15

    Odgovor: Osecam se malo bezveze...

    Citat Nena kaže: Pogledaj poruku
    Ne znam sta je, neki problem u glavi, ali opterecuje me. Bili smo 6 meseci u vezi, i bilo je super. Skoro smo se dogovorili da se razdvojimo, jer on ide van grada tokom cele zime. Ipak je to teret, a i osecala sam da se hladim pomalo od njega. I on meni pre nekoliko dana kaze da mora da izadje sa bivsom na pice da raspravi nesto. Mozda to ne bi bilo strasno da ta devojka nije na sve nacine pokusavala da nas razdvoji sve ovo vreme ,svasta je radila, bukvalno se trudila da me slomi. Takodje i njega. Pobesnela sam bre! Rekla sam mu da nista ne moze biti tako vazno da mora da se izadje, i da raskidam definitivno ako izadje s njom. Rekao je da ce izaci. I ja sam raskinula. Pokusavao je da mi dokaze da to s nama nema veze, da ne sme da utice...Nije me bilo briga. Svasta sam mu rekla. Nisam mogla da verujem, prekinula sam svaki kontakt. Posle dva dana se smuvao sa njom! Deluje mi kao da ne vlada svojim postupcima, kao da to nije on. Kreten me razocarao za citav zivot, ali se ovih dana nesto opterecujem. Nesto mi fali, ne on, koliko sve sto mi je ispunjavalo zivot za ovih 6 meseci. I malo mi je tesko da posle toliko vremena, i takve vezanosti za njega, prodjemo jedno pored drugog bez pozdrava. Nisam ga nikako videla s njom, cak nisam sigurna da li su jos zajedno. Sve je to cudna prica, ta devojka je zaista cudna, ni od cega ne preza. Svesna sam da treba da ga prezirem, i tako je, ali ne mogu lako da zaboravim sve.Ne znam kako da se osecam. Treba mi pomoc da sve to izbacim iz glave...Zato mi trebaju vasi saveti kako da okrenem neki novi list...
    ...sujeta je cudo...
    ...hell ain't a bad place to be......

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Veliko i malo
    Autor miloradv u forumu Igre bez granica
    Odgovora: 103
    Poslednja poruka: 05.09.2015, 23:31
  2. Hajde da ih malo hvalimo
    Autor leptirić u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 23.02.2015, 13:49
  3. Osecam, dakle jesam
    Autor A6quattro u forumu Psihologija
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 30.07.2012, 12:08
  4. O horoskopu malo drugachije
    Autor HLEBmaster u forumu Astrologija
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 23.03.2008, 01:44

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •