U koju knjigu biste se preselili? - Strana 5
Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345
Prikaz rezultata 61 do 67 od ukupno 67
  1. #61

    Odgovor: U koju knjigu biste se preselili?

    U Bibliju - lik, Solomon.

  2. #62

    Odgovor: U koju knjigu biste se preselili?

    Bila bi to knjiga;
    "Alisa u zemlji cuda"

  3. #63

    Odgovor: U koju knjigu biste se preselili?

    TIHI DON, sam početak, dok je još sve idilično. Ne bih baš da ratujem sa Nemcima i gi nem u revoluciji, pa bih posle prvoga dela pobegla, ako se pobeći može,ali sigurno ne u VELIKA OČEKIVANJA. Neki su ubeđeni da sam iz te priče, ali ne... Radije bih svratila u FILOZOFIJU VINA.

  4. #64

    Odgovor: U koju knjigu biste se preselili?

    Pošto sam retko čitala "lagana" štiva (čak i kao dete) tipa Mir Jam, Danijela Stil (ok, omakla mi se Kupoholičarka nedavno), definitivno ne bih ni u jednu pročitanu do sada.
    Patnje mi dosta za 3 života, pa već ako mogu da biram to bi sasvim sigurno bila neka bajka.
    E, ali ne bih ni u svaku bajku...recimo Pepeljuga me ne privlači...izeš sreće ako pola života moram da trpim one rospije od polusestara, Snežana isto...koji će mi moj onih 7 patuljaka...ponekada ispizdim i od ova moja 2 kodKuće, ne bih ni u onu sa 3 meĐeda..i još gomilu njih...
    Ja bih u onu što se ubola na trnje (sad da li se zove Trnoružica ili Uspavana lepotica), pa se lepo naspavala i ondaK ju je princ probudio...
    E baš bih u tu
    Budi pametan i pravi se lud

  5. #65

    Odgovor: U koju knjigu biste se preselili?

    Preselila se do Doktora Faustusa i do Fausta, da konačno shvatim taj poriv zbog kojeg bi učinili sve.
    Onda pošla na put kroz Poštu i treću smenu sa Bukovskim, skrenula do Čarobnog brega provela dosta vremena sa Hansom i prijateljima. Onda kroz Kovače lažnog novca, do Maštoglavog viteza Don Kihote od Manče i sa njim ratovala protiv vetrenjača...bilo bi to ludo zezanje. Onda kroz Seksualnu magiju ruku pod ruku sa Saranom da sprovodimo revoluciju duha i tela u društvu. Došle bi na red i mirne vode sa Sabranovom kroz Šumske proplanke. Svratila sa Kuntom do Pana i sa poručnikom Glenom i njegovim psom uživala u šumama i prirodi Norveške. Uživala u razgovorima sa doktorom koji šepa. Sa Buvarom i Pekišem uživala u prepisivanju knjiga. Uz blagoslov Flobera pitala bih Pekiša da li je moguće ostati potpuno zanesen prepisivanjem i toliko neiskvarenog duha...Zatim kroz Zimske zabeleške o letnjem utiscima sa Dostojevskim razglabala buržoasko društvo. Došao bi nam u goste i Marks sa Kapitalom.
    Krenula na godišnji odmor u Zelene bregove Kilimandžara, preko Reke pa u šumu pila sa Gertrudom, Picasom i Hemingvejom. Zapalili tompus, cugali vince i gledali u more. Bila bi to dobra Gozba uglednika .
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  6. #66

    Odgovor: U koju knjigu biste se preselili?

    "Mostovi okruga Medison" Robert J. Waler
    "Ukrašću srce od cigana da raskrstim sa brigama"!

  7. #67

    Odgovor: U koju knjigu biste se preselili?

    "Rakova obratnica"

Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345

Slične teme

  1. Koju knjigu trenutno čitate..?
    Autor yige_gui u forumu Književnost
    Odgovora: 1360
    Poslednja poruka: 06.10.2019, 11:29
  2. Koju ste knjigu poslednju kupili/dobili?
    Autor Kalina u forumu Književnost
    Odgovora: 305
    Poslednja poruka: 01.07.2017, 15:51
  3. Šta biste uradili kada biste bili svedok prevare?
    Autor Lady S u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 131
    Poslednja poruka: 06.02.2015, 17:31
  4. Preporučite knjigu
    Autor Zlatni mis u forumu Književnost
    Odgovora: 260
    Poslednja poruka: 20.07.2013, 20:05
  5. Hram za knjigu
    Autor SQUAW u forumu Književnost
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 14.07.2009, 16:23

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •