Vratiće se rode
Strana 1 od 9 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 128
  1. #1

    Vratiće se rode


    Krajem novembra na male ekrane stiže i 25 epizoda serije u koprodukciji Cobre i Adrenalina – VRATIĆE SE RODE. Zašto će se rode vratiti? Sudbina, ili sticaj okolnosti, u Barandu dovode naše glavne junake, Švabu i Eksera. Beogradski luzeri koji preživljavaju baveći se sitnim kriminalom, kuću u Barandi koju nasleđuju od bogatog rođaka vide kao spas od dugova i opasnih ljudi kojima su dužni. A seljaci u Barandi smatraju da njihov spas leži u Švabi i Ekseru, za koje misle da su biznismeni i njihovi moćni prijatelji. Tako stvari izgledaju na prvi pogled.

    Svi oni zajedno, pronaći će spas jedni u drugima, ali na jedan sasvim drugi način... Prijateljstvo i ljubav između Švabe i Eksera biće seme ljudskosti koje, posejano medju seljake i gradske face, čisti zlo koje se kao korov zapatilo u našim srcima. U izmučenu Srbiju, u napaćena i izrovana srca njenih ljudi, vraća se ljubav, vraćaju se Rode... Seriju režira Goran Gajić, scenario je napisao Nikola Pejaković, a u glavnim ulogama igraju Dragan Bjelogrlić, Nikola Đuričko, Srđan Todorović, Nikola Kojo, Vesna Trivalić, Anica Dobra, Mira Banjac, Mirjana Karanović, Aleksandar Srećković, Mirjana Joković, Boris Komnenić, Senka Sokolović i mnogi drugi.
    Volim je od Å¡tala do neba, od blata do pÅ¡enice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih oÄenaÅ¡a, vrÅ¡idbenu i zaduÅ¡niÄku, smeÄ‘u kao devojaÄke pletenice, tu zemlju ÄardaÅ¡a, ÄaÅ¡a i bezemljaÅ¡a ...tu Vojvodinu bogomojaÄku, i bezbožniÄku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  2. #2

    Odgovor: Vratiće se rode

    Jaooooj, rotkviceeee!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  3. #3

    Odgovor: Vratiće se rode

    Baš ću da odgledam, jer većinu glumaca cenim ali ovog Bjelogrlića ne mogu da svarim i ne sumnjam da će me iritirati
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #4

    Vratiće se rode

    E deluje mi da ce biti super serija ...Mada pored silnih "krševa" koji su nam bili plasirani, trebalo bi jedno osveženje...

  5. #5

    Odgovor: Vratiće se rode

    Sudbina, ili sticaj okolnosti, u Barandu dovode naše glavne junake, Švabu i Eksera. Beogradski luzeri koji preživljavaju baveći se sitnim kriminalom, kuću u Barandi koju nasleđuju od bogatog rođaka vide kao spas od dugova i opasnih ljudi kojima su dužni. A barandski seljaci smatraju da njihov spas leži u Švabi i Ekseru, za koje misle da su biznismeni i njihovi moćni prijatelji. Tako stvari izgledaju na prvi pogled. Svi oni zajedno, pronaći će spas jedni u drugima, ali na jedan sasvim drugi način... Prijateljstvo i ljubav između Švabe i Eksera biće seme ljudskosti koje, posejano među seljake i gradske face, čisti zlo koje se kao korov zapatilo u našim srcima. U izmučenu Srbiju, u napaćena i izrovana srca njenih ljudi, vraća se ljubav, vraćaju se Rode...


    Iznenadno nasledstvo koje dobija jedan od njih, biće prekretnica. Našim junacima učiniće se da je na pomolu spas i da će prodaja kuće rešiti sve njihove probleme, pre svega finansijske, jer su dužni vrlo opasnim ljudima, dok će meštani sela Baranda u kojem se nepokretnost nalazi, pomisliti da spas za njihove probleme dolazi u liku naša dva junaka koje doživljavaju kao poslovne tipove koji će znati da preokrenu sumorne izglede zabitog vojvođanskog sela.

    Međusobna nerealna očekivanja, sukob mentaliteta beogradskih mangupa i prefriganih seljana, izvor su mnogobrojnih komičnih zapleta. Sa druge strane, svako od likova sa sobom nosi svoju biografiju, svoju ličnu dramu i istinu, koje će se, kao i u svakoj dobroj priči, naći na iskušenju u zgusnutoj dramskoj situaciji koju ćemo gledati tokom trajanja emitovanja serijala.


    Ekser (Dragan Bjelogrlić) i Švaba (Nikola Đuričko) su, na prvi pogled, dva tipična produkta „tranzicione Srbije“. Preživljavaju „valjajući“ kradenu robu, najčešće parfeme sumnjivog porekla, stalno su u dugovima i ivici propasti, čekajući neko čudo da se desi. Kada zaliči da se ono i desilo i nenadano nasledstvo ulije im entuzijazam, oni odlaze u Barandu, vojvođansko selo sa imenom koje dobro odslikava stanje duha njegovih stanovnika. Okomili su se jedni na druge, glože se, truju se, svađaju, zavide, kradu, varaju... U takvo selo stižu naši junaci, dolaze da pokupe pare i odu, a dogodi se da dođu i tu i ostanu. Mešutim, za njima stižu i njihovi poverioci, pre svih Dule Pacov (Srđan Todorović) koji, njušeći mnoštvo mogućnosti, ulaze u najrazličitije kombinacije sa živopisnim karakterima kao što su baba Ruža (Mira Banjac), seoski poligamista Raka (Rale Milenković) ili kvazibiznismen Batrić (Nikola Kojo).



    „Ova priča, žanrovski gledano, jeste tragikomedija. Tragikomedija sa naslagama nostalgije. To je, rekao bih, srpski žanr.“
    Nikola Pejaković, scenarista

    Kao i u svakoj dobroj drami i u ovoj seriji na kraju ništa neće biti isto kao na njenom početku. U srca ljudi malog dela sveta kome pripadaju svi junaci naše priče, vratiće se nada i ljubav jednih prema drugima. U Barandu će se vratiti i rode, ptice poznate po svojoj vernosti i odanosti svojoj vrsti i svom prebivalištu. A gde su rode, tu je dobro, kaže jedan od likova, Milenko (Branimir Brstina), koji predstavlja moralnu vertikalu naše priče.


    Vratiće se rode je serija koja se sastoji od 25 epizoda u trajanju od po 45 minuta, reč je, dakle, o „pravom“ dramskom programu kakav već dugo nije sniman ni u jednoj televizijskoj kući u Srbiji.

    Ovo je ujedno i dramski i serijski prvenac za koproducente Kobra film i Adrenalin, koji su se na zajedničkom poslu našli vođeni obostranom željom da naprave program koji, zahvaljujući dramskoj strukturi, priča priču o dvojici prijatelja, beogradskih luzera koji preživljavaju od danas do sutra preprodajući kradenu robu, sve dok se jednog dana sudbina ne umeša u njihov život.



    Autorska ekipa serijala je impresivna. Od producenata Dragana Bjelogrlića koji se dokazao kroz projekte kao što su "Lepa sela lepo gore", "Rane", "Rat uživo" itd. preko reditelja Gorana Gajića, scenariste Nikole Pejakovića, direktora fotografije Gorana Volarevića do autora soundtracka Saše Lošića Loše, serija Vratiće se rode je generacijski poduhvat ljudi koji su nekada delovali u istom kulturnom prostoru a koji danas dokazuju da, i kao zreli umetnici, prevazilaze nacionalne i državne barijere. To je jedan od razloga što ova serija pobudjuje veliku pažnju televizija sa teritorije cele bivše Jugoslavije a i šireg, evropskog televizijskog prostora.


    Jos par dana i pocinje
    Volim je od Å¡tala do neba, od blata do pÅ¡enice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih oÄenaÅ¡a, vrÅ¡idbenu i zaduÅ¡niÄku, smeÄ‘u kao devojaÄke pletenice, tu zemlju ÄardaÅ¡a, ÄaÅ¡a i bezemljaÅ¡a ...tu Vojvodinu bogomojaÄku, i bezbožniÄku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  6. #6

    Odgovor: Vratiće se rode

    Pa, dobro sam se ismejala Odlično je za početak, odlično Bojan Dimitrijević me oduševi u svakom filmu uverljiv do kraja.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  7. #7

    Odgovor: Vratiće se rode

    Gledao sam par kadrva prve epizode.
    Razvlačiiiii seeee priiiičaaaa.
    Uglavnom mi liči na reklamu.
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  8. #8

    Odgovor: Vratiće se rode

    Plašila sam se da ću da se razočaram, uzevši u obzir koliko sam iščekivala početak ove serije...

    Nisam se razočarala, naprotiv, mnogo mi se svidela...
    Đuričko kao Đuričko ...
    Čak mi je i Bjelogrlić delovao ubedljivo u pojedinim scenama...

    Početak jedne lepe priče...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  9. #9

    Odgovor: Vratiće se rode

    Upravo odgledala reprizu i mogu reći da mi se dopada
    I may not be perfect but I'm always me

  10. #10

    Odgovor: Vratiće se rode

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Bojan Dimitrijević me oduševi u svakom filmu uverljiv do kraja.
    Okačili su ga



    Praaaviiii onaaaj dopadžija i još sa štitnikom za lakat da se ne provali
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  11. #11

    Odgovor: Vratiće se rode

    да, прве две епизоде су обећавајуће, добра камера, глумци... мада ми се не свиђа акценат на том полукриминалном миљеу који се провлачи кроз сваки наш филм у задњих 10. година...
    али, ајде, као то је нормално
    и сада ће се, осећам, просветлити у баранди, у селу- то ће вероватно бити нека терапија одвикавања од "градског живота" и проналажење нирване и смисла међу банатским родама...

    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  12. #12

    Odgovor: Vratiće se rode

    Da ne zaboravim da spomenem kako je muzika odlično odradjena Čini mi se da sam negde pročitala da je onaj lik iz Plavog orkestra radio muziku i prijatno sam iznenadjena.
    I may not be perfect but I'm always me

  13. #13

    Odgovor: Vratiće se rode

    Svidja mi se vise nego sto sam mislio da ce mi se svidjati. Odlicna serija. Muzika, kamera, super su. Djuricka uvek volim da pogledam, skroz mi je gotivan lik a i super je glumac. Jedino me malo razocarala Mirjana Karanovic...totalno je neuverljiva, sto bi rekao moj ortak: vidi se i iz aviona da glumi. Jedva cekam nastavak ...

  14. #14

    Odgovor: Vratiće se rode

    ...nisam stigao da gledam,ali cu to uraditi svakako...gledao sam Bjelu,Djuricka i Ziku kod Timofejeva...po tome sta su pricali,verujem da je serija ok...
    ...hell ain't a bad place to be......

  15. #15

    Odgovor: Vratiće se rode

    Volim kad ne ocekujem nista posebno i onda se odusevim. Odlicni su.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

Strana 1 od 9 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Braću ne donose rode?
    Autor jovuk u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 11.01.2009, 21:40

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •