Za ili protiv koride?! - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 36
  1. #16

    Odgovor: Za ili protiv koride?!

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Protiv, naravno! I nimalo mi nije magičan, sexy, otmen - i ne znam šta još bi moglo da se navede (Pitajte Isidoru Bjelicu ) - taj čin. Niti bi mi bilo potrebno da odem da to gledam da bih to shvatila, niti bih ikad pristala to da gledam (nisu mi jasni oni koji gledaju, mada to mogu i da razumem - više mi nisu jasni oni koji idu da gledaju kečere), taj deo tradicije koji oni održavaju i neguju mi se ne dopada i ne podržavam. Naročito što se predstavljaju za ne znam kakve hrabriše samim tim i neustrašivce i vatrene muškarce, a staju i trče ispred omamljenih bikova Ne volim se radovati tuđoj nesreći, niti podržavam ičiju smrt, bila to životinja ili čovek, ali moram priznati da mi onako malo milo bude kad ih bikovi istamburaju i malo razbacaju po areni
    ali ti ne nastupas ostrasceno.....
    to sto si vegetarijanac postujem takodje.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  2. #17

    Odgovor: Za ili protiv koride?!

    Citat bealiver kaže: Pogledaj poruku
    koliko vas se ubraja u vegetarijance,m?
    samo,klanje teladi,prasadi,jagnjadi i pilica se ne desava pred vasim ocima pa je onda u redu? m?
    necemo koridu,necemo bunde od pravog krzna....o da ,da,da....ali volimo becku i fasiranu?a pohovani batak?
    Evo jos jedan se ubraja bas zato sto sve gore navedeno za mene nije u redu.
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  3. #18

    Odgovor: Za ili protiv koride?!

    I meni je bilo žao ovce i praseta što pečene pojedoh za Božić i Slavu mi,volim te dve vrste,ali navikao sam na meso...ne bih mogao da živim od povrća,priznajem...


    A korida,pa to je više nacionalno dobro njihovo nego li baš potreba... Ako bi nestalo koride to je isto kao kada bi nama zabranili da koljemo svinje & ovce,a o čvarcima da i ne pričamo...

    p.s. u slučaju takve kataklizme koja bi zavladala u narodu našem jedina uteha bi ostali škembići...

  4. #19

    10 Odgovor: Za ili protiv koride?!

    totalno protiv.uvek sam sa bolom posmatrala te jadne zivotinje koje celo vreme tamo bodu dok je ne usmrte.u spaniji ima jednom godisnje se odrzava dan kada ulicama pustaju bikove i kako koga zakaci.neko cak i strada.

  5. #20

    Odgovor: Za ili protiv koride?!

    korida je dugo tradicija u Spaniji, koliko ja znam, ali je ta tradicija postala veoma izlizana od kako se veoma iskomercijalizovala
    nikako nisam za ovo, posebno sad kad znam da se bikovima jos mazu oci i da se omamljuju..
    prvo, sa sportske strane je l'.. tu nema drazi nimalo ako se zivotinja omamila pa ne moze da se pokaze u pravom jakom svetlu..
    a drugo, kao postovalac zivotinjskog zivota, brutalan nacin na koji se u ime tradicije i sporta oduzima zivotinjski zivot je surov..
    pustila bih ja par bikova na toreadore ili koga li vec.. cilih, ornih i napaljenih na crvenu boju.. a oni vriste od crvenog..
    nemam reci kojim bih mogla da se izrazim koliko je po meni ovo pogresno..

    bealiver kaze:
    koliko vas se ubraja u vegetarijance,m?
    jos jedan.. koji ima princip od kojeg ne odustaje..
    Krek, krek.. Ne gudra

  6. #21

    Odgovor: Za ili protiv koride?!

    Citat broj310 kaže: Pogledaj poruku
    корида је један у низу разлога због којих мрзим, ајде то је груба реч- не волим је боље, шпанце.
    иначе, противу шпањолки немам неких замерки
    Koliko se meni čini, bikovi i ulaze u arenu jer Španjolke obožavaju toreadore, pikadore, matadore. Nešto ne verujem da bi se muškarci, toliko nagizdani, među sobom s tolikom žarom dokazivali protiv bikova.

  7. #22

    Odgovor: Za ili protiv koride?!

    ...uvek sam na strani bika...jer i ja obozavam da ubodem...makar i na rog...
    ...hell ain't a bad place to be......

  8. #23

    Odgovor: Za ili protiv koride?!

    Neka,hvala!Znači protiv!





    Poruku je izmenio lorena, 13.12.2008 u 22:52
    trebalo je da skrenem levo kod Albukerkija

  9. #24

    Odgovor: Za ili protiv koride?!

    jos uvek ZA.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  10. #25

    Odgovor: Za ili protiv koride?!

    Još uvek protiv, a evo i zašto... Šta je to trulo u državi... Španiji?

    Cruelty in Spain
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  11. #26

    Odgovor: Za ili protiv koride?!

    Joj kakav uzas!!! stvarno uzasno...nemam reci....nisu normalni breee!


  12. #27

    Odgovor: Za ili protiv koride?!

    Citat NSdjanka kaže: Pogledaj poruku
    Još uvek protiv, a evo i zašto... Šta je to trulo u državi... Španiji?

    Cruelty in Spain
    Zanimljiv sajt,mada ne kapiram kakve veze imaju oni kerovi,šta,imaju nacionalni praznik dan vešanja hrtova?
    Kretena koji muče životinje svugde ima,opet se podvaljuje neka borba za prava životinja kako bi oni ukinuli koridu...

    za ili protiv?

    pa ono,da je okrutno jeste,da me takvi sportovi ne privlače i to jeste...ali opet:
    Kakva je politika oko klađenja na ove borbe?
    Poruku je izmenio Uprolazu, 12.04.2009 u 18:06 Razlog: l

  13. #28

    Odgovor: Za ili protiv koride?!

    - Za ili protiv koride?!
    - Protiv !

    Protiv sam zato sto mi se ne svidj nacin na koji ih ubijaj (bikove) nije ni malo fer cak sta vise je okrutan nacin tako ubijati zivotinju polako do iznemoglosti pa jeste da nije covek ali je zivo bice i voleo bih da pitaj jednog od tih toreadora / matadora da li bi on voleo da ga neko ubija polako

    Jeste to sve sou / zabava i znam da oni nakon borbe klopaju bika iz borke ali da ga recimo ubiju puskom ok ja bih srecan otisao na klopu jer sam odgledao sou i sada idem da se najedem ali ovako se ne bih usudio da tako nesto uradim.

  14. #29

    Odgovor: Za ili protiv koride?!

    Citat NSdjanka kaže: Pogledaj poruku
    Još uvek protiv, a evo i zašto... Šta je to trulo u državi... Španiji?

    Cruelty in Spain
    nikad vishe necu gledat na koridu istim ochima ali ipak je to deo njihove kulture
    posle ovog jedno veliko NE

  15. #30

    Odgovor: Za ili protiv koride?!

    Protiv !
    Protestujem !

    Mrzim iživljavanja. Gde god. Čija god.. na kome god.
    Pa negde ipak treba povući granicu, uključiti mozak, srce, pokazati milost ...
    i u kažnjavanju (naj)mrski(ji)h neprijatelja, a kamoli izmaltretirane, iscrpljene, na smrt iskrvarene i umorne životinje.

    Gadi mi se.
    I zverima neke stvari (koje rade instiktivno) ne "opraštam", a ovo ide direktno iz sive mase. "Čoveka".

    Neko reče "nisu Španci kretinerosi.. ne bi to nikada ni radili da nije žena koje se na to "pale" ..."
    pa pale se ... možda ... šta će, kad vide da diabole ne umeju ništa pametnije da (u)rade ...
    Verujem da (svi) muškarci (isto tako) nikada ne bi ni gledali, ni igrali fudbal ... da se žene ne pale na to ... ma da... aha

    Zbog svega rečenog ... i zbog svega neizrečenog ... evo moga odgovora:



    Što je tražio to je i dobio.
    (nadam se da su ga ipak dobro zakrpili)

    ____________________

    e takoc ...





    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vakcina protiv homoseksualizma?
    Autor memento u forumu Porodica
    Odgovora: 142
    Poslednja poruka: 29.08.2009, 20:37
  2. Amniocenteza - za/protiv
    Autor kataklinger u forumu Zdravlje
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 17.04.2009, 22:59
  3. Podbara protiv lečilišta za narkomane
    Autor _baba_ u forumu Spomenar
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 02.12.2008, 14:37
  4. Vakcina protiv gripa
    Autor Mish u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 29.10.2008, 21:14
  5. Greškom do leka protiv raka
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 06.07.2007, 10:57

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •