Kako smo birali zanimanja - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 34
  1. #16

    Odgovor: Kako smo birali zanimanja

    Sećam se da sam oduvek nekoga gnjavila da se igramo škole... Ako baš nije bilo nikog raspoloženog da bude "đak", poslužile su plišane igračke... Kasnije sam razmišljala i o drugim zanimanjima ali kada je došao dan odluke, jednostavno sam znala šta ću... I nisam pogrešila...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  2. #17

    Odgovor: Kako smo birali zanimanja

    Sama na veliku zalost mojih roditelja i ostale rodbine, prijatelja i komsija.
    Jako me je zanimalo sivanje pa sam zavrsila za konstruktora odece.To je lepo zanimanje i ja ga volim medjutim posto moj otac ima jedno mr. uz svoje ime moj izbor zanimanja je bio porazavajuci za moju okolinu.Tad su bila neka druga vremena i lakse se nalazio posao pa se vecina mladih odlucivala za ono sto voli, dok danasnji mladi moraju da misle i na mogucmost zaposljavanja.

  3. #18

    Odgovor: Kako smo birali zanimanja

    Zanimanja su birala mene, rekao bih....

    Za srednju shkolu (elektrotehnichku) odluchih se naprechac, jedan dalji rodjak upisao elektrotehniku, smer rachunari...shto se meni odmah svidelo, te upisah i ja (glupavog li nachina ).

    Kako mi matematika nikad ne beshe jacha strana, i upis na fax beshe tragikomichan.... prijavih se za informatiku, a primishe me na finansije i rachunovodstvo

    I tako, evo mene, ekonomiste u zachetku.... mozhda neshto i bude od mene

  4. #19

    Odgovor: Kako smo birali zanimanja

    pa nemozes danas nesto mnogo birati zanimanje. radis sta ti se ponudi! bez obzira na nivo obrazovanja, radim i poslove sa srednjom skolom. kad bih ja sad tu nesto birala, nista od posla ne bi bilo.

  5. #20

    Odgovor: Kako smo birali zanimanja

    iz hobija. A hobi kad preraste u zanimanje onda opet trazis novi hobi pa u krug

  6. #21

    Odgovor: Kako smo birali zanimanja

    Zamisli da mozes da biras zanimanje pa da pises pesme da se posvetis filosofiji.

  7. #22

    Odgovor: Kako smo birali zanimanja

    Sada ću malo da mu ga dam.

    Zanimanje koje sam izabrao se pkazalo potpuno nepotrebno (ili vrlo malo potrebno) na ovim prostorima. Razlog su posledice raspada Jugoslavije. Međutim, imao sam sreću da u poslednje vreme neka zanimanja biraju mene...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  8. #23

    Odgovor: Kako smo birali zanimanja

    Kroz gimnaziju sam glumatala buducu novinarku,upisala zurnalistiku,onda nesto kvrcnulo i zavrsim na psihologiji.Tada je to bilo iz ljubavi a danas nam svima treba po jedan ukljucujuci i mene...

  9. #24

    Odgovor: Kako smo birali zanimanja

    Inatom.Najveca greska u zivotu.

  10. #25

    Odgovor: Kako smo birali zanimanja

    naravno KAKO MAMA KAZE....prvo sigurno parce leba u ruke pa....u beli svet..,ccccccc

    danas u ovom "belom " , sivom svakodnevicom ...hm...nije ni ovako loshe...mora se ...

  11. #26

    Odgovor: Kako smo birali zanimanja

    Moram da priznam, i nije me sram priznati, da ja nisam imala pojma kuda bih išla poslije osnovne škole i vjerujem da sam bila jedna od mnogih. Dijete u pubertetu mijenja raspoloženja, želje i očekivanja isto onako kako se i zaljubljuje.

    Stoga sam bila sretna kada su moji roditelji odlučili umjesto mene i odabrali gimnaziju. Istina, sa njom ali bez faksa je kao da nisam išla u srednju ali snašla sam se, ne?

    Iako, poslije srednje ja i jedsam upisala fakultet koji, nažalost, nisam nastavila pohađat jer sam se nekako maknula iz te branše. U tom periodu kada sam aktivno trenirala karate, htjela sam biti, gle čuda, trener karatea.

    Samim početkom rada i radnog staža, karate je pao u drugi plan pa tako i fakultet.

    Nadalje su zanimanja nalazila mene jer, opet me nije sram priznati, nisam znala što ja točno želim ali i što mogu raditi jer gimnazija me nije pripremila za rad. Gimnazija te pripremi za fakultet.

    Uglavnom, ja niti danas ne znam gdje se vidim. Ali se ne zabrinjavam sa time dokle god uživam u radu. Znam samo da ja idem prema gore. Polako ali napredujem i to kuda me noge i sreća nose.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  12. #27

    Odgovor: Kako smo birali zanimanja

    Vec u petom osnoven sam zelela da budem advokat, , mislim da mi je i prilicilo to vec i tada, posto ako nema razloga da se nesto "busam" za svoje ocene, uvek sam imala razlog za tudje, uvek bi ja nesto da kazem u korist drugih i tako...Onda dodje srednja, upisem puna elana i poleta pravni smer u Ekonosmkoj , pa prolete i te cetiri godine, a meni lepoooo.....praksa na sudjenjima u OS u gradu, i to samo nismo mogli da prisustvujemo brakorazvodnim parnicama, osim ako ti srecnici ne dozvole da smo i mi prisutni....I ops...kraj srednje, fax na pomolu, na "keca" upisem pravni fakultet, studiralo se, nije da nije, ali se usput i beba gajila i radilo i tako.......ali zavrsilo se jel! I onda tata pita: hoces u sudu da radis, hoces ovde, onde.........necu, sto.........ne mogu, ja bih da budem advokat, znaci jos ucenja, a ne mogu, necu i ne uci mi se vise, treba sa detetom da ucim tablicu mnozenja u prvom osnovne bree.., pa sta ces onda.....hocu da radim ovo sto radim vec sve vreme( pa cak i dok sam studirala), dobro, ajde reci.pita on mene...STO SI TI UOPSTE ZAVRSILA FAKULTET, kad dodje komsinica Zelimirka, kazem ja, da imas i ti moju diplomu, a ne ona samo tri od njene dece.....i tako...
    Salim se ovo za komsinicu i zasto sam studirala( a jesam mu to rekla, jedva pretece tata od besa )....Ne znam, mene je splet nekih okolnosti odveo na drugu stranu, radim neke stvari ne vezano za svoju profesiju, ali sam zadovoljna....Ipak, mislim da sa 14 godina ili 18,19 kada se opredelis za fax, si dovoljno zreo, ako nista drugo zreo za svoje zelje i svest o tome sta zelis i volis...
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  13. #28

    Odgovor: Kako smo birali zanimanja

    posle nekoliko ponavljanja razreda , trudnih devojaka , danononih pijanki i nekoliko slupanih auta ...
    tata me je oterao posle srednje u vojsku u Bilee a posle toga jer po njemu bilo malo joş na vojnu akademiju
    jedva sam ziv pobegao odande posle 20 godina
    ali vişe nisam zelen
    Ko je za jednu voznjicu

  14. #29

    Odgovor: Kako smo birali zanimanja

    da mi je neko rekao ...da cu da radim ovo sto radim ,rekla bih mu da je lud..
    elem..
    rasturila gimnaziju ,isli mi jezici i knjizevnost ...a baska intezivno trenirala kosarku..
    moje zelje i potencijali su bili jedno...
    \tata me uzeo za ruku i odveo na pravni fax ,koji sam bez problema upisala ...
    ....sa tom strukom mozes da radis gde i sta hoces..kakvi jezici,pa da budes prosvetarski jadnik sa bednom platom kao tvoja mama///
    a sport...ma nema 'leba ni tu...
    uceci prava ,sve vise sam shvatala ..da su pravda i pisana rec u vidu zakona na suprotnim starnama sveta...i da nesto nemam stomak za te stvari,,,
    u medjuvremenu sam se i udala za pravnika ,izrodila 2 komada dece ...
    promenila ,ne kontinent ali kao da jesam...pocela da se bavim iz nuzde onim sto je moglo 'lebom da nas 'rani(molim da se stavi u zapisnik da nisam vrtela tasnicu na cosku)
    pocelo je kao privremeno ..ali se nastavilo do danasnjeg dana..
    posto sam htela da svoj posao radim maksimalno najbolje i odgovorno
    uz put mi malo i zdravlje pocelo da kleca ..
    stalni stresovi ,odgovornost do neba ...a pride i zensko u muskom svetu
    morala sam da nedostatak fizicke snage nadomestim pamecu i jezikom
    za jezik nije bilo prob;lema ...tu nikad nisam imala dlake i znala sam da kazem ono sto mislim..e a pamet nije uvek pomagala ...jer sam oduvek polazila od sebe u raznim stavovima
    ako ja to ne bih ,ne bi ni ....zabluda nevidjena ...

  15. #30

    Odgovor: Kako smo birali zanimanja

    Linijom manjeg otpora. Zatim, plata. Posle sve ostalo.
    Poruku je izmenio elektricna ovca, 29.04.2013 u 15:19 Razlog: štucanje
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kako krešete?
    Autor memento u forumu Muška kafana
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 12.10.2018, 12:30
  2. Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 16.05.2016, 16:59
  3. Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 04.02.2015, 18:28
  4. Kako lazu muskarci, a kako zene
    Autor LaraKroft u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 84
    Poslednja poruka: 22.05.2012, 15:35
  5. Zanimanja budućnosti
    Autor makilli u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 17.01.2010, 11:18

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •