Botoks
Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8

Tema: Botoks

  1. #1

    14 Botoks

    Botoks - pošast facijalne plastike


    Kada klasično '' rezuckanje '' i plastična hirurgija postanu demode, Petar Pan kompleks, uvek se može održavati Botoksom. Omiljeno kozmetičko sredstvo zvezda na pragu starosti, uklanja bore i lice čini neprirodno zategnutim.



    Legendarna fotografija sa venčanja Lize Minnelli pravi katalog operacijskih i kozmetičkih usluga na jednom mestu

    Sa licem nalik na ljudsko, licem na kom se ne pomiče ništa osim očiju i eventualno usta, mada i ona izgledaju poput nepomične uske pećine koja ispušta glasove...

    Licem koje ukočeno, ispeglano i zategnuto nije osposobljeno da pokazuje emocije...



    Ali surova istina govori da ljudi itekako stare, te da je borba protiv neminovnog sizifov posao s kratkotrajnim učincima. Drugim rečima, bore se mogu ukloniti, ali po koju cenu?

    'Mrzim Botox!', izjavila je nedavno Jane Fonda, 67-godišnja glumačka legenda koja tvrdi da se nikada nije podvrgla injekcijama ovog sve popularnijeg 'kozmetičkog preparata'. 'Vidim ženu u Hollywoodu kako hoda prema meni i mislim da je poznam, ali zapravo ne znam ko je ona. To je zastrašujuće. Svi izgledaju isto', komentariše Fonda, koja upravo zato preferira Englesku nad Amerikom.

    'Tamo ljudi izgledaju onako kako bi trebalo da izgledaju, kaže. 'To je kao da imate savršeno kupatilo bolje je imati ono koje izgleda stvarno i pomalo ofucano.'



    Botox uklanja bore oko očiju, a unosi se injekcijom. I tako svakih 120 dana...



    Botoks nije novost, ali je novost njegov nagli rast

    Botulinum Toxin Type A (Botox Cosmetic) je protein koji se dobija iz bakterije Clostridium botulinum, a koja sadrži toksine 'zadužene' za uzrokovanje trovanja hranom. Kada se koristi u medicinske svrhe i unosi injekcijom u ljudsku kožu, njegove male doze blokiraju ispuštanje hemikalija iz nervnih ćelija, a koje uzrokuju kontrakciju mišića. Bez kontrakcije mišića nema ni bora i 'suvišnih' crta na licu pa ono što je nekada nalikovalo ljudskoj faci, nakon tretmana liči na komad plastike iz lutke izloga .

    Prvo zeleno svetlo za njegovu upotrebu dato je 1989. godine, kako bi se Botoksom liječili poremećaji mišića oka, a 2000. se počeo upotrebljavati i za neurološke poremećaje koji uzrokuju velike kontrakcije mišića vrata i ramena.

    Vremenom su lekari shvatili da Botoks opušta bore oko obrva, zbog kojih ljudi izgledaju umorno, ljuto i nezadovoljno pa 2002. stiže i odobrenje da se sredstvo počne koristiti i u kozmetičke svrhe. S time da jedna doza traje 120 dana, nakon koji treba doći na novo ubrizgavanje...

    Injekcije Botoksa najbrže su rastući kozmetički tretman u celoj industriji, a sudeći prema podacima Američkog društva za estetsku plastičnu hirurgiju, 2001. godine je 1,6 miliona ljudi u SAD-u primilo injekciju Botoxa, što je porast od 46 posto u poređenju s prethodnom godinom.

    Botoks već godinama nazivaju 'ultimativnom fontanom mladosti', a brojke pokazuju da je uvelike nadmašio donedavno vodeći trend hirurškog povećavanja grudi...



    Osobe koje redovno koriste botoks, zabrinute su jer ne mogu kontrolisati proces starenja, a dok '' se bodu '' osećaju se mlađima. Zvuči poznato? O da, lako je postati ovisnikom.


    Terapije ubrizgavanjem injekcija botoksa, kojima se "brišu" bore, uglavnom s lica, mogle bi kod nekih osoba razviti novu vrstu ovisnosti, smatraju britanski naučnici.

    Britanski psiholog dr. Carter Singh, koji radi u bolnici Derbyshire Royal i estetski hirurg Martin Kelly, iz londonskog Udruženja estetskih hirurga utvrdili su da 40 posto pacijenata koji koriste injekcije botoksa izražavaju kompulzivan nagon za daljnim tretmanima. Naime, pacijenti bi trebalo redovno da primaju injekcije botoksa koji parališe njihove mišiće, jer dejstvo botoksa traje četiri do šest meseci.
    Tokom 2005. broj osoba koje su se podvrgnule tretmanima injekcijama botoksa u Velikoj Britaniji porastao je za 50 posto.

    Dr. Singh i dr. Kelly su, nakon istraživanja provedenog na pacijentima u 81. britanskoj klinici koji koriste injekcije botoksa u odnosu na ostale ljude koji koriste druge kozmetičke tretmane, zaključili sledeće:

    - više od 50 posto osoba koje redovno koriste botoks kazale su kako ih brine što nemaju kontrolu nad prirodnim procesom starenja,

    - gotovo 50 posto izjavilo je kako su besni na one koji ih kritikuju zato što koriste tretmane botoksom,
    - više od 40 posto ispitanih navelo je da je motiv za stalnu uporabu botoksa kompulzivnost (bolesni nagon)

    - više od 50 posto ispitanih koji redovno koriste tretmane botoksa rekli su kako se "osećaju" mlađe, ne rekavši da misle kako zaista izgledaju mlađe.

    Dr. Singh smatra da su osobe koje redovno koriste botoks, zabrinutije zbog procesa starenja koje nikoga ne zaobilazi i nemogućnosti da ga kontrolišu.

    "Botoks je s medicinskog gledišta sigurna metoda, no ima potencijalno ovisničke karakteristike za neke ljude. Botoksom se mijenja fizički izgled te dovodi do poboljšanog opšteg izgleda, ali i poboljšanja psihičkog stanja osobe. Dakle, vrlo je lako postati ovisnikom o botoksu", smatra dr. Singh.


    ( preneto sa neta )


    Kakav je vaš stav prema botoksu? Da li biste se podvrgnuli ovoj metodi '' podmlađivanja '' ?





    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  2. #2

    Odgovor: Botoks

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Kakav je vaš stav prema botoksu? Da li biste se podvrgnuli ovoj metodi '' podmlađivanja '' ?
    Iz ove perspektive ne mogu da kazem sta mislim o Botoksu i da li bih se ikad podvrgnula tom zahvatu. Obzirom da jos nemam tih problema, ne razmisljam o tome . Ne smijem reci nikad to ne bih ucinila, jer "nikad ne reci nikad", ali, najvjerovatnije necu. Nemam nista protiv kad to neko koristi, ako je (ga) to usrecava. Jedino je zabrinjavajuce sto onda osoba moze postati zavisnik.
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  3. #3

    Odgovor: Botoks

    Ma, ako im je "lepota" jedini kvalitet koji poseduju, onda im je eto.
    U zivotu sam sreo mnogo prelepih zena ali mnoge od njih su se za vrlo kratko vreme pokazale kao "kucke".
    Koja je razlika izmedju lepe i manje lepe kucke.
    I Kineska "bofla" ima prelepo pakovanje, pa ko nasedne....
    Te i takve su za one koji coveka cene po odeci.

    Nesigurnost u sebe. Plase se da izgube jedini kvalitet koji imaju.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  4. #4

    Odgovor: Botoks

    ...ono sto mogu da kazem je ono sto sam videla u sopstvenom okruzenju a to je da zena ukoliko vodi svakodnevno racuna o svom izgledu moze da postigne zadivljujuce rezultate npr. redovnom upotrebom obicnog apotekarskog antirida posle 25-e moze se odloziti pojava bora dosta dugo pa i do 55 godine!...
    ...nikada ne bih ubrizgala u sebe nesto kao sto je botox i ne mogu da razumem ljude koji izgledaju kao vostane figure od silnih operacija, botoxa i silikona, pa sta je tu lepo??????....
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  5. #5

    Odgovor: Botoks

    Ne verujem da bi se podvrgla toj vrsti tretmana, jer se ne bojim starenja to mi je nekako prirodan proces kog se ne treba stideti. Bore su sastavni deo života i ne vidim razlog zašto bi ih brisala. Neuredan život se vidi na licu, tako da se slažem sa mišljenjem da ima žena u ozbiljnim godinama koje izgledaju sasvim ok sa apotekarskim kremama.
    Smetaju mi proširene pore, akne, mitiseri ,masno i neuredno lice a sitne borice oko očiju koje idu sa godinama, trudim se da ne primećujem. I redovno koristim antirid
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  6. #6

    Odgovor: Botoks

    Ja ne bih se podvrgla takvim zahfatom ,to je za ljude koje nece da se sooce sa vistinom,lice kao 15 godisnja a umorno telo kao 60 godiste.Ko ima novac za bacanje neka frla.

  7. #7

    Odgovor: Botoks

    Botoks nije dostupan samo u sveopce poznatom obliku injekcije vec je u raznim varijantama prisutan i u puno brendovanih krema za lice. U takvom ga "pakiranju" i ja koristim, a i puno zena bez da su to uopce svjesne.
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  8. #8

    Odgovor: Botoks

    Čim mi bude zatrebao (kad počnu da mi smetaju ove moje borice) eto mene na krevetu u nekoj ordinaciji 😛
    Jer videh efekte i oduševljena sam
    Nije tačno da gubiš mimiku lica
    Izgleda skroz prirodno samo podmladjeno lice
    Mora da se ponavlja, to jeste, ali danas već na godišnjem nivou

    A u kombinaciji sa krvnom plazmom...fenomenalno je. I ne treba ti kozmetičar svakog drugog meseca
    Ja izračunala da to dvoje košta koliko i moj kozmetičar na godišnjem nivou...tako da, čim bude trebalo - trčećim korakom eto mene

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •