Džentlmeni izumiru ... ili ne?
Strana 1 od 9 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 125
  1. #1

    05 Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Vujaklijin leksikon stranih reči kaže:

    Džentlmen (eng. gentleman),gospodin,čovek koji je gospodin u punom i najlepšem smislu,tj. po položaju,vaspitanju i obrazovanju,dakle:čovek lepo vaspitan i otmenih manira;gospodin.


    Da li u današnje vreme ima još džentlmena ili polako izumiru?

    Smatrate li sebe džentlmenom,dragi muškarci?
    I may not be perfect but I'm always me

  2. #2

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    slabo.....

    ja sam srela par njih i zaista me odushevilo njihovo ponashanje, maniri, ali su to uglavnom neke starije generacije.....
    danashnji mladitji nikako se ne mogu nazvati dzentlmenima.
    na zalost.
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  3. #3

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Vujaklijin leksikon stranih reči kaže:
    Džentlmen (eng. gentleman),gospodin,čovek koji je gospodin u punom i najlepšem smislu,tj. po položaju,vaspitanju i obrazovanju,dakle:čovek lepo vaspitan i otmenih manira;gospodin.
    Ovo kad pročitam uvek se setim onog nesretnog ministra kulture Željka Simića. Sve je imao, manire, držanje, obrazovanje, položaj... reklo bi se pravi džentlmen, ovaaaj gospodin... kad ono Sir Oliver

    Džentlmen, po mom mišljenju nije samo onaj ko deluje kao Pirs Brosnan ili se oblači kao prodavac biblija. Za mene je džentlmen svako onaj u čijem se društvu osećam prijatno i koji mi poklanja pažnju. Naravno, ne samo meni, nego i ostalima. Ne mislim da sve sa starom gardom odlazi i da džentlmeni izumiru, evo i na ovom sajtu ima finih mladića, ubeđena sam i nema veze da li nose mašnu ili majstorsko odelo, sve je do čoveka
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #4

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    наравно да (нас) још увек има...
    само се не примећују тако лако. и морам признати да и нису на некој цени код женског рода-част изузецима, и то је добро.
    а која је женска верзија џентлмена?
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  5. #5

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Ma, problem je shto dzentlmena ochekuje svaka koja se smatra damom, i shto se dzentlmensatvo dovodi u vezu sa odnosom prema zzenama... A svashta sebe mozze sebe smatrati damom. Prema svecu i tropar. I jedno i drugo je sasvim relativno... I najveche ljudsko govno mozze biti ukrasheno nauchenim manirima i otmenoschu...mirisati na parfem, a zaudarati ispod... otvarati vam vrata, plachati rachune, odmicati i primicati stolice i resto nameshtaja, laskati i truditi se da vam bude naizgled lepo...u nadi neshto postichi bez nekog stvarnog i iskrenog truda... TAko da je to totalno nebitno. Medjutim postoje norme ljudskog i obzirnog ponashanja koje nas chine kulturnim i civilizovanim, ako je to dzentlmenstvo onda... pa, neka kazzu kulturne i civilizovane gospodze i gospodzice...

    Ponekad procenjujemo ljude po onome kako su se prema nama odnosili zvanichno, u prolazu, reda radi... Nekoga to fascinira i na osnovu toga sklopi sliku. A, ponekad opet nadjemo sasvim vrednu dushu ispod tvrde i naiizgled nepristojne spoljashnjosti...samo ako bolje pogledamo.

  6. #6

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Smatram se djentlemnom a smatraju me za to i zene.
    Laska mi kada kazu, on je gospodin covek!
    A ponekad me i muski poznanici oslovljavaju sa Gospodin ___ .

    Naravno, ponekad sam i ja svakodnevan, pa nekad ispadam i bahat i seljak. Medjutim to se jako retko desava a kvriva je obicno potpuna nemoc (nedostatak novca, ili drugog alata za postizanje namera ili potpuna arogancija i netolerancija druge strane...).
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  7. #7

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Vujaklijin leksikon stranih reči kaže:

    Džentlmen (eng. gentleman),gospodin,čovek koji je gospodin u punom i najlepšem smislu,tj. po položaju,vaspitanju i obrazovanju,dakle:čovek lepo vaspitan i otmenih manira;gospodin.


    Da li u današnje vreme ima još džentlmena ili polako izumiru?

    Smatrate li sebe džentlmenom,dragi muškarci?
    Džentlmena još uvek ima, ali nažalost polako odumiru. Razlog za to treba potražiti u dubljoj analizi društva (kultura, obrazovanje, domaće vaspitanje....)........

    Što se mene lično tiče - na ovo pitanje ne trebam ja da dajem odgovor, već osobe koje me dobro poznaju

  8. #8

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Vujaklijin leksikon stranih reči kaže:

    Džentlmen (eng. gentleman),gospodin,čovek koji je gospodin u punom i najlepšem smislu,tj. po položaju,vaspitanju i obrazovanju,dakle:čovek lepo vaspitan i otmenih manira;gospodin.


    Da li u današnje vreme ima još džentlmena ili polako izumiru?
    Mislim da ih ima, i da ne izumiru. To je nešto što se nosi u sebi, ugrađeno kućnim vaspitanjem i obrazovanjem (mislim na opšte obrazovanje, ne na akademska zvanja, to ne mora ništa da znači).

    Možda stičemo utisak da izumiru pošto su prostaci glasniji i izražajniji, to moramo da shvatimo kao činjenicu i moramo da budemo u stanju da prepoznamo džentlmene u svakoj mogućoj situaciji. Najpre u nekim veoma običnim i neposrednim kontaktima, tu se sve jako lepo vidi.

    Džentlmen te sasluša kada govoriš, gleda te u oči dok razgovra sa tobom, otvori ti vrata ili ne (to je već stvar tradicije), kaže ti da mu je drago što te je upoznao, ponese ti torbu ako ti to odobriš, uradi neke druge male stvari onda kada je za to vreme i na pravom mestu, ne mora da nosi odelo i kravatu i da filozofira na sav glas.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  9. #9

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da ih ima, i da ne izumiru. To je nešto što se nosi u sebi, ugrađeno kućnim vaspitanjem i obrazovanjem (mislim na opšte obrazovanje, ne na akademska zvanja, to ne mora ništa da znači).
    Ima džentlmena još uvek, divnih i pažljivih muškaraca koji znaju da se ophode, kako prema ženama, tako i prema ostalima. I ne smatram da je džentlmen samo onaj koji se lepo ophodi prema ženama. I slažem se sa Squaw da:

    Džentlmen ... nije samo onaj ko deluje kao Pirs Brosnan ili se oblači kao prodavac biblija.
    To je muškarac koji vam sipa piće u kafiću, a ne dozvoli da to sami uradite, koji kaže hvala i molim, koji vam otvori vrata lokala i pusti vas da prvi udjete, koji kaže prijatno i sl. A to da li je obučen u farke i džemper ili pantalone i košulju, da li nosi cipele ili patike ... Maniri su u pitanju, ne spoljašnji izgled.

    Poznajem muškarce koji su džentlmeni. Neki su moja generacija, neki stariji, a neki čak i 10-tak godina mlađi. I upravo zahvaljujući tim mlađima koje poznajem, a koji su divni, kulturni i pažljivi, mislim da džentlmeni ne odumiru. Oni su živ dokaz.
    When life hands you lemons, ask for tequila and salt

  10. #10

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Polako izumiremo , vecina zena danas jurca za japijima (tasna, masna, laptop, auto) a onda kada se razocaraju, e onda ...........
    Kuda tako urno ti ratniče hodis ?
    Ka sudbini !

  11. #11

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Ja sam JEGA,tako rodjen,tako vaspitan,tako zivim,tako cu i umreti!!!
    Dobar nije vrlina,vec mana!
    Kad se ceo svoj zivot brinem kako je drugom,a sebe zapostavljam...
    DAL SAM JA DZENTLMEN???
    Nagradu u svom trudu,vidim u izazvanom osmehu i srecnim ocima.
    Ima dzentlmena,razlikuju se po vremenu i mestu u kojem zive...
    po nacinu i stilu...
    ali ima i onih koji puno ocekuju od takvih...
    koji se razocaraju,kad nedobiju na razmazene prohteve...
    ima dzentlmena,ima.Treba biti i malo tolerantan!!!
    Nije kriv onaj sto dobije-kriv je onaj koji deli!!!

  12. #12

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Ja volim dzentlmene. Ali nekako ih sve manje ima medju mladjim ljudima. Kao da se kriju i kao da ne smeju da pokazu da imaju to u sebi. Ko sto je neko pre mene rekao- vaspitanje i obrazovanje.
    Ja volim da muskarac otvara vrata da oboje udjemo u zgradu, na primer. Meni to jako lepo izgleda i osecam se divno.

    Nekako kao da muskarci gube tu neku svoju muskost, kao da strahuju od neceg... Naravno da mi oni vestacki dzentlmeni smetaju, jer to nisu dzentlmeni. Pravi dzentlmen sve radi nekako suptilno, nenametljivo i iskreno.

  13. #13

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da ih ima, i da ne izumiru. To je nešto što se nosi u sebi, ugrađeno kućnim vaspitanjem i obrazovanjem (mislim na opšte obrazovanje, ne na akademska zvanja, to ne mora ništa da znači).

    Možda stičemo utisak da izumiru pošto su prostaci glasniji i izražajniji, to moramo da shvatimo kao činjenicu i moramo da budemo u stanju da prepoznamo džentlmene u svakoj mogućoj situaciji. Najpre u nekim veoma običnim i neposrednim kontaktima, tu se sve jako lepo vidi.

    Džentlmen te sasluša kada govoriš, gleda te u oči dok razgovra sa tobom, otvori ti vrata ili ne (to je već stvar tradicije), kaže ti da mu je drago što te je upoznao, ponese ti torbu ako ti to odobriš, uradi neke druge male stvari onda kada je za to vreme i na pravom mestu, ne mora da nosi odelo i kravatu i da filozofira na sav glas.
    Sa ovim se potpuno slazem. Nikada necu biti dovoljno zahvalan roditeljima, sto su me vaspitali tako kako jesu.
    Scar tissue is stronger than regular tissue. Realize the strength, move on.

  14. #14

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Vetj su mnogi pre mene dosta rekli...

    greco odlichno reche, nikad netju motji dovoljno da se zahvalim svojim roditeljima shto su me vaspitali na nachin na koji su me vaspitali... Meni nikad nije bilo teshko da uradim neshto nekome, da se zahvalim, da izmamim osmeh na lice, uchinim neshto za drugog... Neki to u meni vide kao slabost, neki misle da se foliram... Mene bash briga... Takav sam, kakav sam, kome se svidja motatje se oko mene, kome ne, aj' zdravo...

    Trudim se da se u svakoj prilici ophodim sa poshtovanjem prema pripadnicima oba pola, starijima uvek persiram, osim ako izrichito ne zahtevaju drugachije, iskreno mi je vrlo neprijatno da kazhem choveku ili zheni starijim od mene 20 godina, TI... Popetju torbu nekom starijem choveku u voz, pomotji nekoj majci da unese kolica u bus... Ne znam, mozhda to deluje nekom smeshno, ali eto...

    I... Ima nas josh

    Iako sad ovo mozhda izgleda kao hvaljenje, zaista to nije... Bolje je da me ocene oni koji me znaju, i znaju kako se ponasham u nekim situacijama...
    Poruku je izmenio Galahad, 14.11.2007 u 13:24 Razlog: Nepismen do zla boga...


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  15. #15

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Moguće je da su samo poprimili drugačiji oblik

    Izumiru ništa više ili manje od dama

Strana 1 od 9 123 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •