Džentlmeni izumiru ... ili ne? - Strana 7
Strana 7 od 9 PrvaPrva ... 56789 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 91 do 105 od ukupno 125
  1. #91

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Drage moje Dame,ima nas nekoliko i ponosnih

  2. #92

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    što se mene tiče dovoljno je da imaju upaljač pored sebe..mada bih ja više voljela uložak obzirom da ne pušim, no ajd sad...
    Smatram da dosta toga zavisi od toga koliko nam je mužjak simpatičan, drag..ako jeste, onda svi njegovi postupci su džentlmenski, a ako ga ne možemo podnijet', smisliti, svariti, može da napravi ili učinii što god, al sve mu džaba...
    kad malo bolje razmislim ljudi se rađaju sa tim..kao psi sa pedigreom...
    O, da pošto mnogi džentlmenstvo dovede u vezu s debljinom buđelara, imam jedno pitanje za vas sviju..
    može li (i smije li) siromašan čo'ek biti džentlmen?
    Hvala lepo.
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  3. #93

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    A ne, nećete nas se reštiti tako lako...lepa reč, mala ljubaznost, neki blagi kompliment...ipak deluje, ipak izmami osmeh, nekad i iskren, sa clatkim crvenilom
    Nije kriv onaj sto dobije-kriv je onaj koji deli!!!

  4. #94

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Da, dzentlmeni izumiru, bas kao sto izumiru i dame. Naime, uveren sam da su muskarci sve zenstveniji, a pripadnice neznijeg pola sve muzevnije u nezadrzivom kretanju ka uniseks varijanti homo sapiensa.
    Na žalost, mislim da se ovo mišljenje koje sam napisao pre više od 3 i po godine pokazalo tačnijim nego što sam i očekivao. Naime, sinoć sam bio u jednoj prestižnoj (i već pominjane na starnicama ovog foruma) piceriji. Za susednim stolom je sedeo mladi par, očigledno zaljubljini do ušiju jedno u drugo. Ne verujem da po godinama izlaze iz okvira srednje škole, s tim da su izgledali zaista reprezantativno, da ne kažem zgodno i simpatično. Kada im je prišao konobar (moj dugogodišnji poznanik) Ona je obavila razgovor sa njim, odnosno porudžbinu, dok se On smešio uz povremeno klimanje glavom. Valjda dečko nije imao primedbi. Donekle je izvadio fleku kada je došao trenutak da se plati račun, jer je uspeo da preduhitri mladu damu koja je imala očiglednu nameru da i to odradi do kraja. Kada su odlazili pustila ga je da korača ispred nje i, verujte mi, to mi je izgledalo u tom trenutku nekako sasvim prirodno i logično. Koliko sam uspeo da vidim, na parkingu je ona sela na mesto vozača u crnom džipu...

    Bilo kako bilo, sve više sam istinski uveren da u interpolnoj borbi sve više jača dominacija žena. Sami smo krivi zbog toga. Ali, možda će dolazećim generacijama muškaraca zbog toga biti bolje. Nadam se...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  5. #95

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Hm.. DŽENTLEMEN...kako ta reč lepo zvuči.Rekla bih da je to muškarac koji zna meru u svemu ,ume tačno da proceni kako kad treba da se ponaša ,kad šta treba da kaže a da ne bude napadan ili još gore da ne ispadne ego manijak.To je muškarac koji je prijatan prema ljudima u svojoj okolini,prema ženama blagonaklon ali pre svega prirodan.To je takodje muškarac koji nenametljivo "nameće" obrazac ponašanja kakav bi se očekivao od ,recimo, svakog normalnog muškarca ( tipa plaćanja računa u restoranu kad je u društvu devojke ,žene ,prijateljice,mame...sestre,što bi značilo da treba da plati račun ali ne da maše novčanikom i glasno na očigled svih skoro viče kako će on platiti račun ubedjujući se sa osobom u čijem se prisustvu nalazi).

    Džentlen je čovek koji svoje lepe manire nosi kao sastavni deo porodičnog vaspitanja i sa njima prosto živi.Mislim da je DŽENTLMEN lifestyle i da na žalost danas ima malo ljudi koji to tako kapiraju.Na sreću ima i onih koji su zaista pravi džentlemeni i zato mi ovaj pojam još uvek stvara osmeh na licu.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  6. #96

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Gotovo izumrla vrsta finih ljudi kojima nije teško da pokažu malo osnovne kulture.

  7. #97

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Dzentlmenima trebaju dame?

  8. #98

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Citat Zblj kaže: Pogledaj poruku
    Dzentlmenima trebaju dame?
    Džentlmenima ne trebaju dame.Oni u ženama bude želju da se osećaju i ponašaju kao dame bar na trenutak i ako to nisu.

  9. #99

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Ipak mislim da ne izumiru .
    Zašto?
    Zato što sam se uverio da i "neki novi klinci" hodaju stopama svojih očeva i da su usvojili merila i manire modernih vitezova.
    Imam sina, već odraslog (pre 3 meseca je napunio 20g) i okružen je jednom ekipom mladića +,- 2-3 godine. Ne mali broj puta sam bio u njihovom društvu ili društvu sličnih godina. "Proklet" sam time što nesvesno "beležim" sve što se događa, izrekne ili postupi.
    Ne mogu reći da se nisam osmehivao sa odobravanjem kada ugledam:
    - da se dečak, bez imalo ustezanja, probija kroz puni kafić da bi curama , u njegovom društvu, doneo pun plato pića,
    - da ustane i ide ispred cure (koja želi otići u toalet) kroz pun lokal, blago joj praveći mesta, da sačeka isped istog sa njenom torbicom u rukama, i da joj ponovo napravi mesta da lako stigne za svoj sto,
    - da, iako nije pušač, unapred registruje da ona vadi paklo cigareta i već, negde iz okoline se "snađe" za upaljač,
    - da vidim da uopšte ne razmišlja o postupku već ga potpuno prirodno primenjuje..izmiče stolicu devojci i vraća je nazad da ona se smesti,
    - da pažljivo sluša i ume sagovorniku dati do znanja da ima svu njegovu pažnju,
    - da peške isprati curu i po par km iako je njegov stan dijametralno u suprotnom pravcu,
    - da račun reguliše bez pompe, za ceo sto..sa konobarom već kod šanka,
    - da nađe način i preko "svojih veza" pusti pesmu koju je neka cura poželela,
    ... možda sam malo površan bio u opisu postupaka ali to je samo delić koji sam zapazio za nekoliko večeri. Netačno je da nema klinaca kojima nije "utuvljivano u glavu" kako se treba ponašati prema damama, već koji su samo sledili ponašanje očeva. Siguran sam, a umem gledati, da ni jedan od njih to nije radio zato što je to "učio", već zato što sam oseća da tako treba.
    Stvarno....nije teško biti fin.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  10. #100

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    ne izumiru .
    ja se dobro osecam i prilicno sam ziv .
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  11. #101

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Balkan nije autohtono stanište džentlmena, to je devijantno za ovdašnje pojmove i mentalitet.
    Možemo da se trudimo, ali mrka kapa.
    Ja sam kao mali gledao kako žene iz poštovanja pater familiasu ljube ruku, nikada nisam video pater familiasa kako ljubi žensku ruku.
    Njemu ona postavlja i primiče stolicu, ne on njoj.
    Pobogu dovoljno je sposobna sama da sebi privuče stolicu.
    Volim da mi žene plaćaju piće, nikad se ne mašam za novčanik u ženskom društvu.
    Muškarci su slabiji pol u Srbiji, jer ako smo ravnopravni, za koji đavo ću biti ja sad neki džentlmen, ne znam ni šta to znači, nežan muškarac?
    Primaći ću stolicu ako se setim, ako se ne setim, nek me izvine sve žene.

    Ja ne znam ni jednog džentlmena, osim u situacijama kada neko hoće nešto da opali, pa se pravi fin i udeljuje komplimente.
    Ona se prvo oseti kao dama, posle nekoliko sati njegovog džentlmenisanja se oseti dijametralno suprotno, naročito kad je otperja da sama ide kući.

    Najlakše je udeliti kompliment, to ništa ne košta, a može se i omastiti čovek.

    Pitanje izumiranja džentlmena u Srbiji je kao pitanje izumiranja kengura u Srbiji, ima ih ali toliko malo da je to na nivou statističke greške.

    Ukapirao sam davno, fini momci imponuju damama, ali ih jebu ortodoksne seljačine. Nisam nikada postao ovo drugo, ali nisam nikako mogao da budem ni ono prvo, ne ide mi.

    Mogu nekome da napišem pesmu, jer me je inspirisao, mogu da mu poklonim cvet, jer mi se svideo taj cvet i kako bi njoj stajao, mogu da kažem da neko ima lepe oči ako ih zaista ima i ako u njima vidim dubinu, mogu i da progonim nekoga do besvesti (mada to nije džentlmenski )a da bacam bisere pred svinje, to je već čist šablon, koji mi je stran, zbog mentalnog sklopa i temperamenta.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  12. #102

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Neke stvari su mi u tom dzentlmenisanju bas bljutave, recimo to izmicanje stolice. Ali mi zato nije bljutavo da se on gura do sanka da bi doneo pice ili da me otprati do kuce da ne idem sama (narocito nocu). To su tako normalne stvari, ne bih ih cak ni uvrstila u dzentlmensko ponasanje.
    Nije mi se jos desilo da ima nekog od muskih u drustvu, a da se niko od njih barem ne ponudi da me otprati kuci.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  13. #103

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam kao mali gledao kako žene iz poštovanja pater familiasu ljube ruku, nikada nisam video pater familiasa kako ljubi žensku ruku.
    To i ne treba da se vidi.

    Muškarci su slabiji pol u Srbiji, jer ako smo ravnopravni, za koji đavo ću biti ja sad neki džentlmen, ne znam ni šta to znači, nežan muškarac?
    De iure žene su ravnopravne, de facto, ni slučajno. To još uvek ne znači da žena zauzima pravo mesto u društvu kakvo zaslužuje. Morala bi biti oslobođena mnogih poslova koje treba da odrađuju muškarci ili da ih u nuždi dele. Žena mora ostati žena da bi džentlmeni opstali i bez fraka i cilindra.

    Ja ne znam ni jednog džentlmena, osim u situacijama kada neko hoće nešto da opali, pa se pravi fin i udeljuje komplimente.
    Ona se prvo oseti kao dama, posle nekoliko sati njegovog džentlmenisanja se oseti dijametralno suprotno, naročito kad je otperja da sama ide kući.
    Takav nije džentlemn, a ona je još manje dama.

    Najlakše je udeliti kompliment, to ništa ne košta, a može se i omastiti čovek.
    Džentlmeni nikada ne udeljuju komplimente.

    Pitanje izumiranja džentlmena u Srbiji je kao pitanje izumiranja kengura u Srbiji, ima ih ali toliko malo da je to na nivou statističke greške.
    Možda su za to krive "dame"?

    Ukapirao sam davno, fini momci imponuju damama, ali ih jebu ortodoksne seljačine. Nisam nikada postao ovo drugo, ali nisam nikako mogao da budem ni ono prvo, ne ide mi.
    Ovo je bilo džentlmenski.

    Mogu nekome da napišem pesmu, jer me je inspirisao, mogu da mu poklonim cvet, jer mi se svideo taj cvet i kako bi njoj stajao, mogu da kažem da neko ima lepe oči ako ih zaista ima i ako u njima vidim dubinu, mogu i da progonim nekoga do besvesti (mada to nije džentlmenski )a da bacam bisere pred svinje, to je već čist šablon, koji mi je stran, zbog mentalnog sklopa i temperamenta.
    Mudri bace samo jednom bisere pred svinje. Posle prvog puta ili će odustati ili nastaviti.

    Mislim da je dobro da se džentlmenstvo vrati u što većem procentu i da bude u harmoniji sa današnjicom.

  14. #104

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Za sve je uglavnom krivo kucno vaspitanje....

    Bio...jesam...i ostacu Dzentlmen...

  15. #105

    Odgovor: Džentlmeni izumiru ... ili ne?

    Opa, a odakle si?

    Džentlmeni...podseti me šta to beše ljubav.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

Strana 7 od 9 PrvaPrva ... 56789 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •