Mala škola oklagije - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 59
  1. #31

    Odgovor: Mala škola oklagije

    Ja se necu mnogo praviti pametna, jer ne znam sa testom ni po cenu zivota (a i ne volim da posle testo odvajam od i ispod noktiju), neg' sam htela nesto drugo..

    Ja to sad malo kasno vidim, ali kakva je to cesnica? Mi to ovde pravimo drugacije ne pravimo tako, nego od lisnatog testa, pa na testo ide red suvih grozdjica, red oraha pa red mesanog, sve dok ne ostanes bez sastojaka ili ako je dovoljno "visoka" Izgleda ova tvoaj mnogo teze za napraviti, pa svaka cast kuvarici
    Krek, krek.. Ne gudra

  2. #32

    Odgovor: Mala škola oklagije

    To je onda neka slatka česnica more biti da je tako u Vojvodini, ali u mojoj kući je česnica pravljena kao i svaka druga pogača (mleko, puter, kvasac...) samo bogatije ukrašena, što zavisi od inspiracije, i sa simbolima umešenim u testo koji pripadaju ukućanima po lomljenju.

    A kakva je ovo česnica? Pa, naaaaaaaaraaasla Mnogo. I jedan ukras koji je imala / spao je

    Ja se necu mnogo praviti pametna, jer ne znam sa testom ni po cenu zivota
    Ja sam ovu temu pokrenula jer često nisam bila zadovoljna onim što napravim od testa. Zbog toga što često nisam bila zadovoljna, nisam se nešto ni hvatala oklagije sa euforijom i više od na prste da izbrojiš puta godišnje. A sve je u praksi i u dobrom receptu naravno onda možeš i da nemaš osećaj ili se probudi ili shvatiš gde grešiš

    I vidiš kako mi ide :




    KLIK
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  3. #33

    Odgovor: Mala škola oklagije

    Posuda tupperware može biti veoma korisna za sve one koje nisu vešte u mešenju kiselih testa.Nabavim je pre nekih 13 godina(tada nisam bila posebno vešta) i po njihovim receptima bacih se u čarolije sa oklagijom .Pravila sam po tim receptima,i bez posude,radi probe,rezultati su bili Važan je samo redosled dodavanja potrebnih sastojaka,dakle onako kako je navedeno u receptu.

    Fino kiselo testo(pletenice,kifle)

    5 dcl toplog mleka,5 dkg.šećera,1 sveži kvasac,10 dkg otopljenog margarina,(20 komada tabletica saharina,može i bez toga)4. žumanceta,2 kafene kašičice soli,1 kg brašna i 4 belanceta izlupana i lagano dodata.

    U posudu za mešenje,(ja mesim u plastičnoj da bi posuda pokupila temperaturu toplog mleka),sipati sastojke redom po receptu i svo vreme dodavanja mešati,dakle na kraju ide brašno...tada dobro izraditi testo.Kada vidim da se testo odvaja od posude,znači da je dobro izrađeno

    Ostavim ga malko da odmori,izlupam još jednom...razvijam,pravim kiflice,koje nakon ređanja u pleh premazujem žumancetom i narendanim margarinom
    Podelila sam ovaj recept sa vama zato što se nije desilo da ne uspe...nikad,i sa posudom i bez nje,naravno potrebno je imati i ruku za kiselo testo .Biće još koji receptić...i ako je nešto nejasno,izvol'te pitajte.

  4. #34

    Odgovor: Mala škola oklagije

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Posuda tupperware
    Nikad čula. Šta ti je to? Obična posuda ili neki naziv za one električne pekarice što imaju da se kupe?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  5. #35

    Odgovor: Mala škola oklagije

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Nikad čula. Šta ti je to? Obična posuda ili neki naziv za one električne pekarice što imaju da se kupe?
    Samo naizgled obična plastična posuda,ali čuda se u njoj prave veruj mi,naročito za one sa manje iskustva.Pre 13 god. nije je bilo u prodaju kod nas,donela mi žena iz Mađarske,i nije bilo jeftino,al' se isplatilo.Mislim da tog posuđa ima sad i kod nas.Ja imam ovakvu levo na slici,(kajsija boja) "kašiku" za lupanje testa,takođe plastičnu...ruke još nisam "zaprljala" sa testom dok lupam testo .Mada može i bez nje.Fora je u brzom dizanju kis. testa,napravim ih začas.

  6. #36

    Odgovor: Mala škola oklagije

    Tupperware su plasitcne posude izradjene od visokokvalitetne plastike, u kojima se moze spremati i grejati hrana u mikrotalasnoj pecnici.


    ali duga je bila brza i dala bolje objasnjenje


  7. #37

    Odgovor: Mala škola oklagije

    Duga je zaboravila napomenuti,da ako se mesi u toj posudi,po završetku mešenja treba posudu zatvoriti njenim poklopcem,ona je tada hermetički zatvorena,i brzo nadolazi testo.Ali recept može da posluži i bez nje

  8. #38

    Odgovor: Mala škola oklagije

    Obično gledam kad kupujem te posude da mogu i u zamrzivač i u mikrotalasnu i u mašinu za sudove, ali sa ovim se nazivom nisam srela ili nisam obraćala pažnju to je kao zepter nešto, pretpostavljam.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  9. #39

    Odgovor: Mala škola oklagije

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Obično gledam kad kupujem te posude da mogu i u zamrzivač i u mikrotalasnu i u mašinu za sudove, ali sa ovim se nazivom nisam srela ili nisam obraćala pažnju to je kao zepter nešto, pretpostavljam.
    Firma je poznatija u inostranstvu,nego kod nas i svaka posuda ima svoju namenu i veoma širok asortiman.Konkretno ovu za brzo dizanje kiselog testa,koristim upravo samo za to,ali je moja majka kupovala i neke kalupe koji idu u pećnicu,a oduševljena je i ostalim posuđem za čuvanje hrane,jer su one bukvalno hermetički zatvorene s' tim poklopcem.
    Za naše uslove tada je bila skupa nekih 13 maraka,verovatno je i sada,i sećam se skeptičnih komentara mojih iskusnih komšinica,u stilu bacati tolike pare za običnu plastiku...Sve te iskusne,kasnije su dolazile da gledaju kako pravim kifle,krofne,testo za pizzu ,bilo mi je zadovoljstvo da im pokažem da i neiskusne mogu da se izvešte,i radi njih sam i probala sve te recepte i u običnoj plastičnoj posudi,s' time da je postupak mešenja bio isti,osim hermetičkog zatvaranja.Rezutat je bio isti jedino što se malko duže čekalo da nadođe testo .
    Poznanik jedan koji drži pekaru,takođe je kupio za kućnu upotrebu tu posudu za testo,čovek je profi i bilo mu je smešno što po tom receptu ide prvo mleko,pa na kraju brašno,i što se sve zajedno sjedini tim redosledom,kada je probao oduševio se.

    Testo za pizzu

    3 dcl toplog mleka,2 cela jajeta,3 supene kašike ulja,pola supene kašike šećera,3 dkg svežeg izmrvljenog kvasca,oko pola kg brašna i 1 kafena kašičica soli

    Postupak dodavanja sastojaka isti kao i za kifle.

  10. #40

    Odgovor: Mala škola oklagije

    Krofne
    -tupperware recept

    8dcl vrućeg mleka(može i pola mleko pola voda),3 žumanceta,1 supena kašika šećera,1 supena kašika ulja,1 supena kašika ruma(ne esenciju,nego pravi),1 sveži izmrvljeni kvasac,2 kafene kašike soli i 1 kg brašna

    Dakle prvo ide vruće mleko pod uslovom da se testo mesi u plastičnoj posudi,sačekati malo da se mleko prohladi,a posuda pokupi toplotu,zatim dodavati sastojke po redosledu koji ide po receptu.Napominjem da rum daje poseban šmek,mada ako vam baš zafali,može i bez njega.
    Dok dodajete sastojke svo vreme mešati,kad stignete do brašna,izlupati testo dok se ne primete mehurići i kada testo počne da se odvaja od posude-uradile ste ga ,ostavite da se malko odmori,pa još jednom izlupati.Ako primetite da testo još prima brašna,slobodno ga odokativno dodajte.Nakon toga razvući oklagijom debljine 1 cm(nežno)-ozbiljna sam ,vaditi modlom za krofne,pritom dok ga spuštate u vrelo ulje napravite prstom udubljenje u sredini...

    Drage moje ove krofne dišu i mirišu,prijatno!

  11. #41

    Odgovor: Mala škola oklagije

    Penjurlije



    Potrebno:
    1 kg mekog brasna
    paketic kvasca
    2 kk soli
    oko pola litra mleka
    500 g sira
    2 jajeta
    margarin ili mast(oko 100-150 g)

    Staviti kvasac u 2 dl mleka i kasicicu brasna da kvasac nadodje. Sa tim zamesiti brasno sa solju i ostaviti testo da raste 20 min-30. Razvuci testo oklagijom , seci pravougaonike, staviti fil od jaja i sira i zarolati rolnu(ne zatvarati krajeve). Tu rolnu umociti u rastopljen margarin ili mast i redjati u nepodmazanu tepsiju jednu do druge. Kad se sve naredjaju, preko njih posuti ostatak fila i peci na 200 stepeni..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  12. #42

    Odgovor: Mala škola oklagije

    Ja sam duduk za testo...a kiflice uspele za medalju. Znachi, pis of kejk

    600 gr brashna
    1 dl ulja
    2 dl pavlake
    1 prashak za pecivo
    1 supena kashika kvasca
    1 supena kashika soli
    1 mala kashika shechera
    Zamesiti sa 2 dl toplog mleka.

    ja sam sve to zajedno sruchila u posudu, zamesila i pekla nakon sat vremena.
    Tepsija premazana uljem, kiflice premazane zhumancetom i posute susamom...180 stepeni dok ne porumene i to je to.
    Pravila dva dana zaredom da utvrdim gradivo.



    Biti ce neshto od mene

  13. #43

    Odgovor: Mala škola oklagije

    Isto testo, al pizzasto

    Pre svega testo porubiti feta sirom



    zatim metnuti nadev po želji...naša omiljeta kombinacija je paradajz pire, sir, šampinjoni, pršuta i masline, ali pršute nema pa je sosa metnila malo slanine.

    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  14. #44

    Odgovor: Mala škola oklagije



    Nije ruža, već kur#$%ić od puža.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  15. #45

    Odgovor: Mala škola oklagije

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Isto testo, al pizzasto

    Pre svega testo porubiti feta sirom
    sestro baba, isprobala sam tvoj recepAt, samo sam ga malkice izmjenila jerbo nijesam imala sve sastojke




    a detalji sljede:
    Kutlachom po kazanu: Jovanke Bashtovanke pizza
    moomoo meee jooouu

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Little Alchemy, ili, Mala Alhemija
    Autor starsica u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 08.09.2012, 22:31
  2. Mala matura
    Autor Cecara u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 19.06.2012, 18:46
  3. Mala pomoc ;)
    Autor kissigirl u forumu Muška kafana
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 14.05.2012, 16:15
  4. Mala Srna
    Autor Sokica u forumu Želje, čestitke i pozdravi
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 11.12.2010, 19:14
  5. Kolaži od cveća
    Autor Lady S u forumu Hobi - Uradi sam
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 26.05.2009, 11:22

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •