Nemacki lovni terijer - Deutscher Jagdterrier - Strana 2
Strana 2 od 15 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 217
  1. #16

    Odgovor: Nemacki lovni terijer

    Rinu i Anu sam vodio na ispit urodjenih osobina u Subotici. S' obzirom da su na ispitu prvi put videle divljac i da su bile relativno mlade bio sam zadovoljan. Rina je dobila 3 za oba zahvata dok je Ana za jazu dobila 4 a za liju 3. Medjutim sada stvari stoje mnogo bolje. Sada hvataju samo maximalu!!! Na jamarenje idem redovno svake sezone. Proletos mi je ULK izvukao lisca od 10 kg, bez moje pomoci. Kako je taj pas jak...

  2. #17

    Odgovor: Nemacki lovni terijer

    Ulk da li je on brat iz legla Une von der ava forst?Mogu ti reci da mi se na slikama Rina vise svidja od Ane deluje mi da je niza i nekako stamenija

  3. #18

    Odgovor: Nemacki lovni terijer

    od kojih pasa je ovo stene,Ulk i Ana ili Ulk i Rina?
    Poruku je izmenio Bombica, 01.06.2009 u 17:45 Razlog: nepotrebni citat

  4. #19

    Odgovor: Nemacki lovni terijer

    Drugari, moze jedna informacija?
    Da li kod vas ima jazavcica?Kupio bih jedno, mozda 2?
    I po kojoj cijeni?

    Pozdrav

  5. #20

    Odgovor: Nemacki lovni terijer

    STANDARD RASE

    Poreklo: Nemačka

    Upotreba: Svestrano upotrebljiv lovački pas

    Klasifikacija: Grupa 3 Terijer, sekcija 1.Terijer sa visokim tragačkim sposobnostima, podleže radnom ispitu

    Opšta slika izgleda: Mali, kompaktan pas. Boja: crn sa paležom. Dobrih proporcija za lov.

    Opšta slika vrednosti i njihov odnos:

    Srazmeran obim grudi u odnosu na visinu grebena: Obim grudi je 10-12cm veći od visine grebena.

    Dužina tela nasuprot visine grebena: Telo neznatno duže od visine-12%

    Dubina grudi u odnosu na visinu grebena: Približno 55-60% od visine grebena.

    Osobine: Hrabar i ljutit, snažan, spereman za akciju, izdržljiv i vitalan, temperamentan, uporan,pristupačan i vodljiv, kada se uplaši postaje još agresivniji.

    Glava: Izdužena, nešto klinastog oblika, nije špicasta. Njuška je nešto kraća od lobanje, od početka vilica do završetka.

    Gornji deo glave: Lobanja pljosnata, ravna, a između ušiju široka. Između očiju uzana.

    Stop: Neznatno izražen.

    Izgled lobanje/nosa: Njuški odgovara nos koji treba da bude ni preuzak ni premamalen, nosna pečurka ne sme biti rascepljena. Boja nosne pečurke je crna ili braon kod braon pasa.

    Njuška: Snažna, izraženih obraza, sa dubljom donjom vilicom i jako izraženom bradom.

    Usne: Zategnuto se graniče i dobro su pigmentisane.

    Čeljusti/zubalo/zubi: Veliki zubi. Snažna čeljust sa perfektnim i potpunim makazastim zagrižajem, pri čemu sekutići gornje vilice naležu svojom unutrašnjom površinom na spoljnu površinu sekutića donje vilice. Zubi su pravilno uređani u vilicu. Sa 42 zuba se obrazuje zubna formula.

    Oči: Tamne, male, ovalne, duboko utisnute, kapci dobro naležu, odličnog izraza.

    Uši: U obliku slova "V", prekloplje unapred, ne suviše male.

    Vrat: Snažan, ne predug, nešto naglašeniji sa izraženim prelazom ka plećki.

    Telo: Gornja linija tela ravna.

    Greben: Izrazit.

    Leđa: Jaka, ravna, nisu prekratka. Predeo slabine snažnih mišića.

    Guša: Snažnih mišića, ravna, bez podvaljka (fanona).

    Grudi: Duboke, dobrog svoda, savijenih rebara, nisu preširoke, grudne kosti su duže sa dobro ispruženim rebrima.

    Donja linija: Razvijena, ispoljava se u jednom elegantnom zamahom, kratkih napetih slabina, laganoizraženog stomaka.

    Rep: Dobro naleže na duže sapi, kraći za oko1/3. Može nešto manje da se savije, ali kad pas hoda uvek je uzdignut strmo, ne sme da se pervije preko leđa. (U zemljama u kojima je zakonodavac dozvolio skraćivanje repa, rep ne mora da ostane prirodnog oblika već treba da se nosi po slobodnom izboru.)

    SRAZMERA ZGLOBOVA PREDNJIH NOGU

    Uopšteno: Pokretanje se posmatra ispred i paralelno, sa strane posmatrajući dobro stoje postavljene pod telo. Rastojanje od zemlje do karpalnog zgloba je približno isto kao i rastojanje od kolena do grebena.

    Plećke: Dobro nakrivljene, a unazad leže dugačka rebra snažnih mišića. Dobar ugao između rebara i nadlaktice.

    Nadlaktica: Poželjno duga, dobra i sigurne muskulature.

    Lakat: Naleže na telo, nije okrenut ni unutra ni spolja. Dobar ugao između nadlaktice i podlaktice.

    Podlaktica: Suva je i vertikalno stoji, snažnih kostiju.

    Prednje došaplje: Nagnute lagano prema napred, kostiprilično jake i fine.

    Prednje šape: Često su šire od zadnjih šapa sa dobro skupljenim prstima, dovoljno debele i jedre, stalno napete, dobro formiranih oblina. One stoje paralelno. Po stavu i pokretu nisu usmerene ni unutra ni spolja.

    Zadnje noge: Izgledaju prave i paralelne, dobrog ugla od vrha do dna butine.

    Gornji deo butine: Dugačak, širok i mišićav.

    Koleno: Snažno sa dobrim pokretom, sa dobrim uglom od gornjeg dela butine do donjeg.

    Donji deo butine: Duga, mišićava i žilava.

    Skočni zglob: Duboko usađen i snažan.

    Zadnje došaplje: Kratke, uspravno stoje.

    Zadnje šape: Ovalno okrugle, sa dobro skupljenim prstima, dovoljno debele i jedre, stalno napete i dobrih su pigmentiranih oblina. One idu paralelno u stavu i u pokretu, nisu usmerene ni unutra ni spolja.

    Hod: Pokriva prostor brzo i žustro, hod je brz i žustar, tečan, u prednjim i zadnjim nogama pravilan i paralelan, noge se ne čepe.

    Koža: Debela, zategnuta, pripijena uz telo, bez nabora.

    DLAKA

    Zanimljivosti dlake: gusta i oštra, izglađena, poravnata, pokrovna dlaka je tvrda, gusta i glatka.

    Boja: Crna, tamno braon ili crno siva pomešana sa crveno žutom. Oštro izražene pege u braon očima, njuški, grudima i slabinama (čmaru). Svetle i tamne nijanse su dozvoljene da se pomešaju. Mali beli belezi se tolerišu na grudima i šapama.

    Veličina/Težina/Visina grebena:

    Mužjaci: 33-40 cm .............Ženke: 33-40 cm

    Težina (poželjna radna težina):

    Mužjaci: 9-10 kg ................Ženke: 7.5-8.5 kg

    Testisi: Mužjaci moraju imati dva podjednako razvijena testisa, koja se stalno nalaze u skrotumu.

    Mane: Svako odstupanje od napred navedenih tačaka je mana koja može da se vidi i primeti, čija se štetnost izražava u tačnom sadržaju u gradima. Nedostatci jednog od oba M3 nije greška.

    Teške mane: Uska glava, uska i oštra njuška, krivca vilica, uska vilica, nepravilno zubalo, nepravilno raspoređen ukupan poredak zuba u gornjoj i donjoj vilici, svetao i flekav nos, svetle prevelike i isturene uši. Položaj ušiju, savijene, premale, preduboko utisnute ili preteške uši. Strme prednje noge. Spuštena leđa, šaranova leđa ili nadgrađenost. Kraća grudna kost, preusko i preširoko čelo. Strme zadnje noge, prenaglašene prema spolja ili vraćene unutra, lučno zakrivljeni izraženi prsti, "O" noge ili ne uhranjene noge kako u stavu tako i u pokretu. Iskorak nepravilan ili kratkog dometa. Nepravilno, neprirodno iskrivljenih šapa, mačijih šapa. Prenaglašen rep koji visi kao kod lovačkog psa, preduboko uvučen rep. Kratka dlaka, retka ili tanka dlaka. Stomak i butine ne prekrivene dlakom.

    Diskvalifikacione mane: Suštinske slabosti su plašljiv i neprirodan karakter. Predgrizač ili podgrizač, stisnuta vilica, nedostatak zuba, izuzev M3. Nedostatci testisa, pogrešni pigmenti, ektropija, razne boje očiju, plave ili šarene oči, pogrešne boje, prevelike i premala veličine.

  6. #21

    Odgovor: Nemacki lovni terijer

    Uzgoj i obuka po knjizi "Der Deutsche Jagdterrier" Volfganga Birvira

    ODGOJ I VOĐENJE MLADOG PSA

    Već prvih dana nakon nabavke šteneta vidi se kakav će pas biti. Ali puno puta se štene ponasa sasvim drugačije nego što smo ga mi zapazili u njegovoj štenari. Ponašanje mladog psa u novoj sredini budućeg vlasnika varira od skičanja i zavlačenja po ćoškovima do veselosti i igre. Najvažnije je u odgoju mladog psa što pre uspostaviti kontakt sa štenetom a to se postiže svakodnevnim izvođenjem psa u šetnju. Prilikom puštanja psa u polje kroz igru posmatramo ponašanje šteneta i tu se već vidi kakve osobine štene ima. NLT ima dobar nos i tu osobinu treba što pre razvijati tako što se pas navodi na trag divljči. Psa treba slobodno puštati da traga ali bitno je da se pas pozove k' sebi čim se prilično udalji. Tada se psu komanduje "SEDI" pomiluje se i nastavlja se dalje traganje. Ako se ova vežba često ponavlja kroz igru se razvija dobar kontakt sa vodičem. Potpuno je nepravilno psa dugo voditi na povodniku jer se takav pas nakon prvog puštanja ne vraća gazdi. Ali svakako se pas mora naučiti i na povodnik ali postepeno i balago. Slobodan pas će u polju da pronađe trag divljači i takav pas će se dobrovoljno vratiti vodiču nakon svakog obavljenog posla. Ovo je korisno onda kada se pretražuje veće polje i tada će slobodniji pas sigurno pronaći divljač i neće se motati vodiču oko nogu. Ako se pas ovako odgoji on će pre pokazati sledoglasnost kada se to od njega bude tražilo jer kod psa koji je slobodniji pre se bude urođene osobine nego kod psa koji se vodi na povodniku. Zato pravilno odgojen pas pr pronalazi divljač i odmah se koncentriše na trag i ne strahuje od kazne vlasnika. NLT-a treba osposobljavati kao lovačkog pomoćnika za rad u polju i sa 12 meseci pas bi trebao sigurno da radi u polju. Ali svakako traDa paziti de se ne prenagli U ovoj obuci. Ovo je veoma vežna disciplina i korisna je za svaki drugi ispit u polju ili na vodi.
    Nakon pola godine kad pas promeni zube pocinje se sa vežbom u rovu a prva vežba je ulaženje i puzanje u rovu. Nepotrebno je odmah pokušavati na takmičarskom rovu nego se počinje u manjem i kraćem rovu sa jednom prostorijom. Osnovno pravilo je da ne smemo biti grubi prema psu. Pas treba dobrovoljno da ulazi i u najmračniji rov. Nepravilno je pse gurati u rov nego treba da se polako bodri i podstiče da ude u rov. Prvi put se poklopci od prostorija i tunela podignu da bi pas po svetlu prošao kroz rov a onda se poklopci postepeno zatvaraju i pas se navikava na mrak. Ova disciplina se vežba sve dok pas ne dođe do rešetke i zalaje. Dakle,najvažnije je da se pas za pretraživanje rova zainteresuje.
    Ako je pas iz proletnog legla iste sezene se pas sa starosti 5-6 meseci može ispitati i na vodi. Psa ćemo lakše uvesti u vodu ako i sarmi uđemo u vodu i pri tome možemo održavati psa na vodi dok pliva da nebi osetio strah,od dubine.
    Svaku disciplinu ispitujemo kroz igru ali i tada se vide urođene osobine psa. Kada se vežba poslušnost teda se drugačije postupa sa psom. I tada se obuka izvodi kroz igru ali se psu obraćamo sa više strogoće i ne smemo nikako popuštati psu npr. ako psu komandujemo "SEDI" pas mora da sedne pored vodiča i to sa uspravnim prednjim delom tela a ne da pas zauzme ležeći stav.

  7. #22

    Odgovor: Nemacki lovni terijer

    da li se za psa od dve godine moze izvaditi papir,ako moze kakva je procedura?

  8. #23

    Odgovor: Nemacki lovni terijer

    Ne znam kakva je situacija kod vas, u Srbiji.
    Kod nas je nemoguce.Stenci se mogu prijaviti max 3 mjeseca unazad, i tad dobiti papire, znaci ako je ostenjen 15.7 do 15 .10 se mogu proijaviti za taj datum

  9. #24

    Odgovor: Nemacki lovni terijer

    tako je i ovde,samo sto mislim da postoji neka fora na koju moze da se izvadi papir za starijeg psa

  10. #25

    Odgovor: Nemacki lovni terijer

    Citat BulletToothTony kaže: Pogledaj poruku
    da li se za psa od dve godine moze izvaditi papir,ako moze kakva je procedura?
    Ne verujem da moze. Pitao sam u kinoloskom savezu i rekli su da mora da se izvade do 3 meseca. Mozda je fora ako imas neku vezu . Sto se tice papira mozes da ih uzmes i bez steneta, zato sto legla niko ne proverava. Ali opet samo tri meseca u nazad.

  11. #26

    Odgovor: Nemacki lovni terijer

    imam jednu kuju koja bi trebalo za nekih mesec dana da pocne da se tera pa bi hteo nesto da te pitam(mislim na Alexander 37),kakva legla si imao kad si pario svoje kuje sa Vukom i da li si pario nekad kuje sa Raudi vom Wengelsberg-om?Ako jesi interesuje me kakvo leglo si imao sa njim?

  12. #27

    Odgovor: Nemacki lovni terijer

    Citat BulletToothTony kaže: Pogledaj poruku
    imam jednu kuju koja bi trebalo za nekih mesec dana da pocne da se tera pa bi hteo nesto da te pitam(mislim na Alexander 37),kakva legla si imao kad si pario svoje kuje sa Vukom i da li si pario nekad kuje sa Raudi vom Wengelsberg-om?Ako jesi interesuje me kakvo leglo si imao sa njim?
    Sa Vukom sam pario dva puta, jednom Anu i jednom Rinu. Ana je imala samo jedno stene. Na zalost ne znam nista o njemu jer je u Hrvackoj. Rina je imala dve zenkice. jednu sam prodao u Pancevu a drugu sam ostavio za sebe (Zana). Ja sam zadovoljan Zanom ali jedino sto mi se ne svidja je to sto sam imao jako malo stenaca u leglu. Sa Raudijem nisam nikad pario kuje. Pored ova dva legla kasnije sam imao jos dva sa Ulkom. Jednu kujicu sam ostavio za sebe a dve sam prodao. Sto se tice muzijaka prodao sam jednog a dva su jos uvek na prodaju. Pozdrav.

  13. #28

    Odgovor: Nemacki lovni terijer

    Drugari, kad ste ves poceli o priplodnjacima, ja pklaniram doci tamo iduce godine, dovesti kuju na parenje. na oko su mi se svidjela dva psa, Aris Utinjski i Kan, od Obrada
    Sta mi mozete reci o njima?Arisove potomke sam vidio u Gradiskoj kod Bosnjaka, ali Kanove nisam.

  14. #29

    Odgovor: Nemacki lovni terijer

    Arisa nisam video nikad uzivo tako ne mogu mnogo da ti kazem o njemu. Procitao sam oglas i video da se koristi iskljucivo za svinje cto mi se bas i nesvidja. Ako se budes odlucio za njega pitaj vlasnika kakav je na ostalu divljac. sto se tice eksterijera sasvim je ok. Po meni Kan je "savrsen" pas. Sta reci za psa koji osvoji drugo mesto na svetskoj izlozbi?! Pored lepote Kan je i dobar radni pas. Nemoj nikad da paris kuju sa iskljucivo lepim ili iskljucivo radnim psom. Gledaj da uvek bude obuhvaceno i jedno i drugo. Pozdrav.

  15. #30

    Odgovor: Nemacki lovni terijer

    Citat lovacpd kaže: Pogledaj poruku
    Drugari, kad ste ves poceli o priplodnjacima, ja pklaniram doci tamo iduce godine, dovesti kuju na parenje. na oko su mi se svidjela dva psa, Aris Utinjski i Kan, od Obrada
    Sta mi mozete reci o njima?Arisove potomke sam vidio u Gradiskoj kod Bosnjaka, ali Kanove nisam.
    sve zavisi kakve pse ti volis i sta zelis da dobijes,oba psa su u eksterijeru odlicni imaju mnogo titula,ne znam kakvi su u radu nisam ih vidjao na utakmicama,ja volim nize pse(najvise 37-38cm) i vaznija mi je ostrina od eksterijera.Ne mora da bude cac,cacib itd. dovoljno je i 5 u eksterijeru ali zato u radu da bude sto bolji
    Poruku je izmenio BulletToothTony, 23.11.2007 u 19:07

Strana 2 od 15 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Erdel terijer - Airedale terrier
    Autor Flufi u forumu Rase pasa
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 19.03.2024, 16:24
  2. Nemacki Ovcar-Deutscher Schaeferhund
    Autor silvia u forumu Rase pasa
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 15.06.2013, 20:51
  3. Nemacki Bokser - Deutscher Boxer
    Autor silvia u forumu Rase pasa
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 16.02.2010, 08:54

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •