Kako izlazite na kraj sa IE u izradi vaše web stranice?
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
  1. #1

    11 Kako izlazite na kraj sa IE u izradi vaše web stranice?


    I kada mislimo da smo sve odradili kako treba- najčešće nas Internet Explorer ukopa , baš onako!

    Pitanje je sledeće:

    Ima li, postoji li neko rešenje , neki program kojim bismo mogli optimizovati našu web stranicu da nam je svi browseri isto, ili bar približno isto čitaju?

    Pokusavala sam sve poznate validatore, developer za firefox, firebug za firefox, cheking errors u dreamweaver-u...
    i opet imam haos u internet exploreru na nekim stranicama! Pravi haos!
    A ostali browseri čitaju savršeno!

    Ili je rešenje napisati na početnoj stranici - Gledajte sa Operom i Firefox pretraživačem...i otići posle tri dana muke mirno na spavanje?
    Prijatelj je tu kad nas po svaku cenu treba naterati da drzimo glavu gore.

  2. #2

    Odgovor: Kako izlazite na kraj sa IE u izradi vaše web stranice?

    Mislim da je za neke bug-ove samo ovo resenje.

    Citat fiona kaže: Pogledaj poruku

    Ili je rešenje napisati na početnoj stranici - Gledajte sa Operom i Firefox pretraživačem...i otići posle tri dana muke mirno na spavanje?

    Uglavnom IE ima problem sa CSS-om. Nisu iste default vrednosti za firefox, operu i IE. IE uglavnom ima neki svoj trip.

  3. #3

    12 Odgovor: Kako izlazite na kraj sa IE u izradi vaše web stranice?

    Citat goldie kaže: Pogledaj poruku
    Mislim...
    ...IE uglavnom ima neki svoj trip.
    E, hvala za utehu, ja sam odavno utripovala od IE , ali vidim ljudi to još koriste, pa kao ajde...

    A tvoj savet sam oberučke prihvatila....

    dok ne nadjem rešenje...sigurno ga ima, samo da ovde svrati jedan ekspert!...prepravljala ja i css, ali nije mi uspelo..a može tamo, znam..naučiću ja to, iz inata...

    E, to kao kada su pitali Lalu jel' zna šta je to kabl! A on odgovara: ta, i' , kak' ne b' znao, prob'o sam.
    Ovi se čude, kako prob'o, pitaju ponovo i objasne da je to jedna deblja žica obmotana pvc i blabla...A tek Lala onda, ladno : e, ondak ne znam.
    I to je tako i sa mnom i css-om...
    Poruku je izmenio fiona, 22.10.2007 u 02:58
    Prijatelj je tu kad nas po svaku cenu treba naterati da drzimo glavu gore.

  4. #4

    Odgovor: Kako izlazite na kraj sa IE u izradi vaše web stranice?

    Evo jedan mali tutorial za taj problem: Cross Browser Issues

  5. #5

    Odgovor: Kako izlazite na kraj sa IE u izradi vaše web stranice?

    Hvala...nije mi pomoglo, jer sam ja još uvek sa javom na Vi, tj. početnik...

    tragam dalje po raznim forumima, ima na stotine predloga...nadam se da ću raščivijati ovu temu...pa ću javiti šta sam otkrila..
    Prijatelj je tu kad nas po svaku cenu treba naterati da drzimo glavu gore.

  6. #6

    Odgovor: Kako izlazite na kraj sa IE u izradi vaše web stranice?

    Citat fiona kaže: Pogledaj poruku

    prepravljala ja i css, ali nije mi uspelo..a može tamo, znam..naučiću ja to, iz inata...

    Tamo u CSS opcijama ako radis u dreamvieweru gde nista ne upises (ostavis prazno polje kod paddinga i marginga na primer) tu se vrednosti u browserima ne poklapaju. Onda uzimaju default vrednosti koje se razlikuju. Prazno mesto u dw ne znaci 0 pixela. Znaci tamo kad zelis da imas negde 0 pixela moras to i naglasiti.

  7. #7

    Odgovor: Kako izlazite na kraj sa IE u izradi vaše web stranice?

    Citat goldie kaže: Pogledaj poruku
    Tamo u CSS opcijama ako radis u dreamvieweru .... imas negde 0 pixela moras to i naglasiti.
    To je jedno od dobrih resenja- za nas početnike- prilikom svake izmene radeći u dreamweaveru, kod CSS -a odmah proveriti izgled u IE ...tako će valjda biti provereno dobro, a što ja nisam pratila u izradi mog prvog sajta...sada ga radim ponovo, po tom sistemu...na netu sam našla zaista pregršt saveta, mnogi ih yovu i hackovanja,koja nisu preporučljiva, a trenutno vidim ovo rešenje, koje si ti navela.

    Drugim rečima, treba ispitivati svaki korak kako ga prikazuje IE.Muka je to, ali kad se mora, mora se...Dok se ljudi ne okrenu pravim browserima...
    Prijatelj je tu kad nas po svaku cenu treba naterati da drzimo glavu gore.

  8. #8

    Odgovor: Kako izlazite na kraj sa IE u izradi vaše web stranice?

    Da se ja pitam, IE bi bio zakonom zabranjen

    IE je jedan od browsera koji se najmanje pridrzhava nezvanichnih standarda, koje drugi browseri prate, i zato tje sajt izgledati OK u svemu, sem u IE... Je uopshte netu da se trudim da mi sajtovi budu vidljivi u IE, jednostavno se napomene, da je sajt radjen za Firefox, i tjao djaci... Mozhda tju izgubiti 50 poseta mesechno, ali tih 50 nije vredno mog truda... Koliko ja pratim statove na sajtovima, uglavnom me gledaju sa firefox, Opera, Safari, i Lynx (verovali ili ne)... IE drzhi naravno prvo mesto, ali samo zato shto ga M$ nametje...

    Imam ja neke tutoriale za web development, pa tju videti da ih iskopam, i nekako ti doturim


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  9. #9

    Odgovor: Kako izlazite na kraj sa IE u izradi vaše web stranice?

    Bravo...

    jos samo da dozivimo da se stvarno donese zakon... i ja cu biti u prvim redovima za glasanje...
    Prijatelj je tu kad nas po svaku cenu treba naterati da drzimo glavu gore.

  10. #10

    Odgovor: Kako izlazite na kraj sa IE u izradi vaše web stranice?

    E, pa vidish, preshao sam se, ne drzhi IE prvo mesto... Sad sam bash gledao statistiku, i Firefox je na prvom mestu... Ubedljivom!

    Browsers
    / Grabber / Hits / Percent
    Firefox / No / 722 / 55.3 %
    MS Internet Explorer/No / 468 / 35.8 %
    Opera / No / 91 / 6.9 %
    Safari / No / 13 / 0.9 %
    Mozilla / No / 9 / 0.6 %
    / ? / 1 / 0 %

    Triput ura za Firefox!
    Poruku je izmenio goldie, 05.04.2008 u 16:20


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

Slične teme

  1. Koliko često izlazite?
    Autor Lady S u forumu Pričaonica
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 03.11.2017, 12:27
  2. Kako izaci na kraj sa "dragom svekrvom / tastom" ?
    Autor makilli u forumu Porodica
    Odgovora: 101
    Poslednja poruka: 07.02.2015, 12:21
  3. Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 04.02.2015, 18:28
  4. Kako lazu muskarci, a kako zene
    Autor LaraKroft u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 84
    Poslednja poruka: 22.05.2012, 15:35
  5. Kada dođe kraj....
    Autor Mish u forumu Ljubav
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 24.05.2011, 15:33

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •